Styl bydlení

Fotoalbum tématu (39) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kameba
101 příspěvků 01.09.12 17:30
Styl bydlení

V jakém stylu bydlíte? Bydlení má přece taky svoji tvář a módu. A určitě i nějáký ty pekla:)A máte nějáký kus nábytku na který jste opravdu pyšní? Jaké je vaše vysněné bydlení? Fotky by byly super:)My zařizujeme. Líbí se mi kombinace starých(ale zachovalých) věcí s novými. Na co jsem hrdá na náš baro-stůl, který jsme si nechali vyrobit na zakázku.(Předtím jsme měli místo stolu starý šicí stroj-samozřejmně bez onoho šicího přístroje).Stůl je vysouvací(na fotce je vysunutý)a dá se zasunout tak, že je akorát pro dva.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »

Reakce:

seznam.mih  01.09.12 17:46

Nedávno jsem kupovala postel s matrací. Líbí se mi jednoduchej a přitom skvěle praktickej nábytek. Momentálně koukám po novej skříni. Tu, co mám, jsem si ještě přivezla z domova od rodičů a ta už je asi deset let stará. a je naprosto křivá a pomalu se rozpadá. Chtěla bych takovou tu skříň, kde se ukládá oblečení na ramínka a jenom nahoře by byla polička, kde by se dávala trička, spodní prádlo, ponožky a tak podobně, i když to bych vyřešila nějakýma bedýnkama dole :) mám ráda jednoduchej funkční nábytek ze dřeva.

http://favi.cz/inspirace

teetee
499 příspěvků 01.09.12 18:00

Nejvíc hrdá jsem na to, že vlastním toto

Vysněné bydlení je kdekoli s vysokými stropy a dvoukřídlými dveřmi…

kacenka.smile
427 příspěvků 01.09.12 18:08

Žiju s přítelem v bytě, který již byl částečně zařízen, když jsme přišli a část nábytku jsme měli z předchozího bydlení. Tedy jsme ve fázi, kdy některé části jsou finální, jiné prozatímní. Líbí se mi většinou interiéry, ke kterým se vztahují komentáře ve stylu „pitevna, studené, neosobní…“. Prostě mám ráda jednoduché věci, čisté linie, žádné ozdoby. Líbí se mi černý nábytek v kombinaci s tmavě modrou barvou, ale proloženo světlými plochami. Obecně preferuji základní barvy (černá, bílá, šedá, odstíny béžové) na základních kouscích nábytku, k tomu se pak snadno dokoupí pár doplňků v jiné barvě a když ta omrzí, mohou se snadno nakoupit jiné. Nejsem moc příznivcem barevného nábytku, rychle se to omrzí. (Obrázky se mi hledat nechtějí) Dřevo zase nepatří k mým oblíbeným materiálům, ale v menší míře se mu v klasickém bydlení nebráním (a ve dřevostavbách ho naopak vítám).

Rosalyn
925 příspěvků 01.09.12 18:42

Při neomezených možnostech bych nejraději bydlela na hradě, zámku nebo třeba v pěkně udržované roubence s květinami v oknech. :-) Jinak by mi stačil dům se zahradou, kde bych kromě květin pěstovala ovoce, zeleninu a vlašské ořechy. A do té zahrady by vedlo francouzské okno. Nechtěla bych bydlet přímo u silnice. Momentálně bydlím v paneláku.

llolla
2102 příspěvků 01.09.12 18:47

Moje vysnene bydleni je to, kde bydlel Sverak/ Louka v Koljovi. A nebo velka prvorepublikova vila kousek za Prahou. To sice neni to, na co jste se ptala, ale vzhledem k tomu, ze studuju a bydlim po privatech, tak se neni moc cim chlubit=]

Rosalyn
925 příspěvků 01.09.12 18:51

Nábytek mám ráda jednoduchý, spíš dřevěný. Ještě bych chtěla nádobí s cibulovým vzorem, okénko v koupelně, ložnici bez televize, okno u kuchyňské linky a zrcadlo, v němž bych se viděla celá a ze všech stran. :-)

llolla
2102 příspěvků 01.09.12 18:54
@Rosalyn
a zrcadlo, v němž bych se viděla celá a ze všech stran. :-)

To si musite dat dve naproti sobe=] na zrcadla mam stesi- mam v pokoji hned dve, ve kterych se vidim cela

viera666
957 příspěvků 01.09.12 19:22

Stotoznujem sa s @kacenka.smile. Milujem minimalisticke zariadenie, chladne a ciste. Najradsej ked to pripomina sklad. Inak mame dom zariadeny v bielej, koza, lak, sklo a chrom. A nevieme si dost vynachvalit kozenu postel, odkedy sme si ju kupili, nemame obite nohy. Dovtedy sme sa vzdy do krvi doudierali na rohoch klasickej postele. Holt sme smatlavi asi :-). Len zrkadlo nemame ani jedno, to mozno casom doriesim.

mikita.miki
1931 příspěvků 01.09.12 19:31

Paletový nábytek… natřený na bílo. máme z něj gauč, stolek pod televizi s cihlovými nohami a velký stupňovitý květináč na zdi a podsedák, něco jako taburetka. ale ještě máme co dělat, chci si našít nějaké další polštářky, vymalovat do jiné barvy atd. no rozhodně to není obvyklé a klasické, nic stále se opakujícího v každém druhém obýváku :-)
na fotce je květináč

mikita.miki
1931 příspěvků 01.09.12 19:38

Mimochodem, ze srandy tomu říkáme low-tech. někdo má high-tech, my low-tech :-D

noitt
29 příspěvků 01.09.12 19:44

Já osobně mám ráda čisté linie a vzdušné, prosvětlené prostory. Nemám ráda přeplácanost, takže se držím hesla, že nejlepším základem jsou velmi světlé barvy a jednoduchý nábytek. Ideálním bydlením by pro mě byl dům s vysokými stropy, dřevěnou podlahou a velikými okny do zahrady plné květin.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 01.09.12 21:07

Kdybych si mohla vybrat, nejraději bych bydlela v hobitím domečku :) Teď bydlíme v podnájmu a nábytek tu máme od majitelů - sice nový a hezký, ale až budu velká, budu bydlet na své pinterestové nástěnce s názvem „Home“ :D

Rabbit-Heart
644 příspěvků 01.09.12 21:09

@mikita.miki, tady máte další inspiraci :) Paletový nábytek se mi taky líbí, jednou bych z něj chtěla zkusit pohovku nebo postel :)

mikita.miki
1931 příspěvků 01.09.12 21:15

Rabbit- odsud sme čerpali, jak jsem psala, máme gauč do L a stolek, ten vymyslel přítel, pak vlastně ještě botník, poličky nad tv stolkem… je to hodně zajímavé. původně jsem uvažovala i nad konferenčním stolkem, ale ono začistit dokonale ty prkna je dost fuška a o ten stolek se přeci jen člověk otře kolenem, nohou, rukou často. takže ten chci časem z proutěné truhly. další dominantou našeho pokoje je domeček pro syna :-) mám doma chlapa kutila :-)

Rabbit-Heart
644 příspěvků 01.09.12 21:18

@mikita.miki áha, tak to jdu s křížkem po funuse, no nevadí :) Máte štěstí, že máte takového kutivého muže! :)

DanielaS
4603 příspěvků 01.09.12 21:26

Dokud neni dum precpany, je mi to dost jedno, hlavne kdyz veci slouzi (nesnasim takove ty pohovky, na ktere se nesmi skoro ani sednout, koberce, na ktere se nesmi slapnout…) Nas dum povazuji navstevy za nezarizeny, ale mne tak nejak poradny dubovy stul a nad nim zarovka staci.
Bydlet bych chtela tady

smrtonoška  01.09.12 21:37

Momentálně bydlím s přítelem u jeho rodiny. Je to doufám prozatimní, oba studujeme. V budoucnu bych chtěla vlastní domeček, kus zahrady a psa. Asi jsem skromná, ale líbí se mi obyčejný dřevěný nábytek třeba z Ikey, co si na nic nehraje. Nejsem na všelijaké vitríny s porcelánem a podobnými lapači prachu, ale ráda si vystavím pár suvenírů a fotek, i když i to někdo pokládá za kýč. Líbí se mi zajímavé barvy v interiéru, inspirovala bych se třeba zde …

A vysněné bydlení…

Denyna
4101 příspěvků 01.09.12 21:56

Světlé dřevo + bílá.
Mám ráda dřevo, takže podlahy, dveře a hodně nábytku jsou z přírodního dřeva, jen bezbarvě přelakovaného. Stěny po letech blbnutí s barvama většinou bílé. Detaily černé, šedé či tmavě modré. Nábytku míň, víc volného prostoru. Žádné výstavky porcelánu či blbinek. Zato knihoven pořád není dost. Dětské pokoje barevné podle přání obyvatele. Bydlíme v prvorepublikové vilce (snad nikdy nebude úplně všechno hotové). Líbí se mi to tak, jen neustále narážím na zoufalý nedostatek nepřezdobeného kvalitního dřevěného nábytku.
Jo a nemám záclony. Jen dřevěné žaluzie v ložnicích. Nesnáším záclony.

A vysněné bydlení je vilka na pobřeží v zapadlé řecké či jihoitalské vesnici, s jejich typickým stylem a spoustou světla.

Příspěvek upraven 01.09.12 v 22:01

Harmonika
244 příspěvků 01.09.12 21:57

Až budu mít vlastní bydlení, přála bych si minimalistický styl, aby vše působilo vzdušně a prostorně. Avšak zároveň bych svému domovu chtěla vtisknout ten pocit „tepla“, aby nepůsobil studeně a cize.
Vyrostla jsem v RD, který byl a stále je nacpaný vším možným, plné vitrýny lapačů prachu, každý kus nábytku jiný atd., všude spousta zbytečností, protože co kdyby se to jednou mohlo hodit.
Když o tom tak přemýšlím, nejlépe mi bylo v podnájmu, kde jsem měla jen jednu postel, stůl a židli, jednu skříň… V kombinaci s vysokými stropy a velkým oknem prostě nádhera.
Můj sen je mít toaletní stolek se zrcadlem a židlí k tomu, něco takového jako na obrázku:

DanielaS
4603 příspěvků 01.09.12 22:13
@Denyna píše:
Líbí se mi to tak, jen neustále narážím na zoufalý nedostatek nepřezdobeného kvalitního dřevěného nábytku.Příspěvek upraven 01.09.12 v 22:01

Kdyz uz se rozhoupeme k porizeni nejakeho kusu nabytku, vlastne ani nehledame v obchodech, ale nechame si ho vyrobit.

666mahu
1490 příspěvků 01.09.12 22:14

Už jsem bydlela v několika interiérech - starší nábytek po rodičích v bytě, který mi přenechali (nábytek asi z roku 1972-3, říkalo se mu s vysokým leskem, lak měl výšku asi 1cm), pak nábytek, který dělal můj muž (z laťovky, dubová dýha, nákližky z masivu), potom Ikea. Dál na zámku ve starožitnostech. Teď bydlím zas moderněji. Takže už jsem si vystřídala všechno možné, strohé nejmodernější i nazdobené. Každé mělo něco do sebe.
Pyšná jsem na svůj jídelní nábytek Ligne Roset.
Nyní by se mi líbilo ve vile někde v severní Itálii, možná i ve Španělsku (ani by nemusela být tak velká jako na obrázku @DanielaS). :-)

Amonute
360 příspěvků 02.09.12 02:30

Vyrastala som na dedine, hoci bez domácich zvierat. Vidiecky štýl, starý, ošarpaný pretkaný folklórom - to mi je blízke lebo to je niečo čo poznám. Často som bola na prázdninách u starej mamy v meste. Jej byt bol starý, s vysokými stropmi, zariadený v štýle…Možno Ľudovít XIV s modernými prvkami? Niečo ako na fotke ktorú pripájam. Teraz bývam ďalej od ludí, v prírode, obklopená vodou. Uvidím aký kompromis medzi eleganciou a funkčnosťou v dome postavenom pred tridsiatimi rokmi dokážem vytvoriť. :))

eveK
333 příspěvků 02.09.12 08:06

Tak naše „venkovské sídlo“ vypadá trochu jako vystřižené z katalogu IKEA, nějak jsem nikde nic lepšího neobjevila, snad jedině postel vyráběl truhlář a pak zde máme několik kousků z půdy, nad kterými jsem trávila asi tak 1000 hodin :-) abych je uvedla do lesku. Stěny jsou většinou bílé, nábytek a podlahy antik, doplňky různobarevné a měnící se dle nálady a ročního období. Ještě nejsme plně zařízeni, chybí nám obrazy, konferenční stolek a pár drobností, ale momentálně na to není moc peněz a ani energie, ale ve stodole čeká na brusku ještě jedna krásná skříň, už mě svrbí prsty.

Sibyla
2639 příspěvků 02.09.12 08:29
@mikita.miki píše:
Rabbit- odsud sme čerpali, jak jsem psala…

Nebo tady
http://www.protivna-blondyna.cz/…-palety.html
ale i tam jste asi byli.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit