Stylová a módní kytara

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maluninka  25.01.15 14:50
stylová a módní kytara

Zdravím chtěla jsem se vás tady zeptat jestli by jste mi mohli poradit ohledně kytary. Potřebuji si koupit novou kytaru a chtěla bych vaše rady a hlavně aby byla designově zajímavá a samozřejmě i modní a trendy… Většinou najdu klasické světle hnědé kytary… za zapojení do diskuze a rady moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Jordaan
5560 příspěvků 25.01.15 15:27

A umite hrat?

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 25.01.15 15:28

A jestli bude akustická nebo elektrická je vám fuk? Na co vlastně hrajete?

Dahllie
2222 příspěvků 25.01.15 15:33

Jestli chcete kytaru jako módní doplněk, tak se na to vybodněte, škoda dřeva. Kupte si kabelku.

yako
3224 příspěvků 25.01.15 17:25

@maluninka a kam jí budete nosit?

Ghost B.C.
3172 příspěvků 25.01.15 18:01

A já blbá si vždycky myslela, že u kytary je nejdůležitější zvuk, počet strun, případně pražců a tak. A pak asi i to, jak danému kytaristovi daná kytara padne do oka a ruky.
Nicméně ačkoliv umím zahrát velký prd, tak až se to naučím, moje vysněná je tahle, tak třeba se inspirujete. Ano, je to přesně tahle, kterou má ve vlastnictví tenhle pán a až budu mít strašně moc peněz, tak si jí od něj koupím, protože na ní zahrál tu nejkrásnější verzi The Funeral of Hearts na světě, kterou mám nahranou ještě na VHS :D Youtube má taky jeden kousek, kdyby to někoho zajímalo https://www.youtube.com/watch?…

panvi
249 příspěvků 25.01.15 18:54

Kytara se vybírá srdcem, ne očima ;)

(a pokud je jenom na předvádění se, kupte si Tesco kytaru a pomalujte si ji dle libosti)

Mirt
422 příspěvků 25.01.15 19:19

Tak je teda pravda, že mám pro kytaristy docela slabost, ale má to co dělat s tím, co mi na tu kytaru zahrají :D. By mě nikdy nenapadlo, že si někdo vybírá kytaru primárně podle vzhledu. Tak nějak mi přijde, že ti dobří muzikanti vidí krásu v kytary právě v jejím zvuku, v dokonalosti provedení… Já teda vím o kytarách prd, ale když už bych teda chtěla originální kousek, tak bych si ji vyzdobila podle svého, třeba nějakou starou.

Jordaan
5560 příspěvků 25.01.15 19:31

@Mirt

zvuk, provedeni, velikost, to jak padne do ruky, vzhled hraje taky roli, ale predevsim je dulezite, co a na jake urovni na tom chcete (umite) hrat. Jen podle vzhledu vybira ten, kdo neumi ani natahnout struny.

Eleanor Rigby
552 příspěvků 25.01.15 22:52
@Mirt píše:
Já teda vím o kytarách prd, ale když už bych teda chtěla originální kousek, tak bych si ji vyzdobila podle svého, třeba nějakou starou.

A bude po kytaře. Pomalovat rezonanční desku, tedy tělo kytary, je velké zlo, dusí to zvuk.
(Mluvím o kytaře akustické. Jak je to s elektrickými, nevím.)

Mirt
422 příspěvků 25.01.15 23:34

@Eleanor Rigby No vidíte, to jsem nevěděla. Myslím, že bych si to tedy nejdřív zjistila, kdybych se o to chtěla pokoušet, ale spíš bych se na to vykašlala, protože se mi kytary líbí i úplně obyčejné.
Teď mě napadá, chápu, že vrstva barvy by zvuk určitě ovlivnila, ale nějaká menší úprava by taky vadila?

Lála_druhá
357 příspěvků 27.01.15 10:25

To mi připomnělo scénu z „Hvězdné pěchoty“ známé české pěvecké soutěže. Porotci (O. Hejma a E. Klezla): „Tu kytaru prosím odložte, je zakázáno se doprovázet na hudební nástroj.“ „No počkej, třeba by s ní jenom mával!“

maluninka  28.01.15 22:50

Na kytaru se teprve učím hrát… ale nemyslela jsem to tak že bych ji využívála jenom jako módní doplněk ;) spíš aby byla celkově stylová a jedná se o akustickou kytaru a vyzdobovat podle sebe jakože nálepkama a tak … tak to nechci kazit… chtěla bych celkově si koupit nějakou se zajímavým designem… když jsem koukala na české obchody s kytarama, tak mi to všude našlo jenom ty stejné kytary… tak nevím jestli to vůbec bude možné abych sehnala nějakou „originální“ kytaru…

BEZDOMOVEC
1648 příspěvků 29.01.15 22:17

Na učení bych koupil někde v bazaru slušnou kytaru s rovným krkem a dobrým zvukem, samozřejmě se musej dobře mačkat struny a až budete hrát skutečně dobře, pak už budete vědět, co chcete koupit.

Mirt
422 příspěvků 31.01.15 22:04
@alexinmaxin
@maluninka píše: …jedná se o akustickou kytaru…

BEZDOMOVEC
1648 příspěvků 01.02.15 21:25

.

sobotage
276 příspěvků 13.02.15 10:32

Nechci být rýpavá, ale prvně bych řešila jak hraje. Popřípadě bych si nechala udělat vlastní kytaru…Jako hřáčka jistě víte, že v ČR je spousta šikovných výrobců kvalitních kytar.

yako
3224 příspěvků 13.02.15 11:08

@sobotage to je docela srandovní nápad - víte kolik taková kytara stojí? Myslím vyrobená na míru?

sobotage
276 příspěvků 13.02.15 11:11

Vím. Hodně. Ale bude originál, bude na míru a bude přesně taková, jakou si paní/slečna přeje.

Želé
7 příspěvků 14.02.15 11:03

@maluninka A nebude Vám vadit, že je ta kytra v 3/4 velikosti? Já jen, že tato velikost je většinou vhodná pro děti 8-11 let a pro dospělé se hodí 4/4…
Chápu, že chcete kytaru, kterou nikdo jiný mít nebude, ale nechcete si přecijen ošahat víc kytar, poslechnout si zvuk a až pak vybrat? Vždyť mnohem více záleží na zvuku, než na barvě.

Edit: Překlep. ;)

LCH  14.02.15 11:17

Zvláštní přístup k výběru kytar…

v Brně bych zašel do Lídl music, v Praze třeba na Jungmannovo náměstí ke Klimentovi.
Podíval bych se třeba po gibsonce a nebo si nechal něco vyrobit na míru…

@Eleanor Rigby pokud myslíte nějakou el. kytaru ve tvaru blesku, tam to obstarají vše snímače.

Edit: nástroj na míru chápu např. u Šporcla, Filipové, Horkého z Kamelotu a ti jsou tak daleko, že vědí

Jordaan
5560 příspěvků 14.02.15 11:24

@sobotage

Pro nekoho, kdo moc hrat neumi se kytara na miru nevyplati. On totiz nevi co si preje nebo si mysli, ze si neco preje a preje si neco uplne jineho.

Jordaan
5560 příspěvků 14.02.15 11:27
@LCH
Podíval bych se třeba po gibsonce a nebo si nechal něco vyrobit na míru…

To je fakt rada nad zlato. Asi jako odpovedet na dotaz „jake si mam koupit auto“ necim jako „koupil bych treba Mercedes nebo limuzinu se soferem“.

LCH  14.02.15 11:30

@Jordaan jste docela zapšklá…no neva, v těch prodejnách dotyčné poradí, je to součást rady, kterou jste vytrhla z kontextu. Jelikož na jiné nereagujete a ráda si filozofujete, patrně to bude osobní. Všiml jsem si, že máte problém hlavně s tím, co většinou kritizujete.pa

Jordaan
5560 příspěvků 14.02.15 11:37

@LCH

pletete si pojmy s dojmy :-D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit