Stylová rozpolcenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 05.12.12 10:02
Stylová rozpolcenost

Pročítám tu různé články, rady, koukám na inspiraci, lítám po obchodech a pořád je to moje oblékání takové nijaké. Jednak tedy rozpočet mám omezený, ale hlavně - v žádném stylu se necítím dlouhodobě dobře. Jednou se mi líbí sportovní teplákovo teniskový styl, pak formální kancelářský, pak něžně ženský a elegantní. Potom zavládne punk, pak letím trochu do gotiky. No prostě líbí se mi všechny možné styly, ale pořádně se neobléknu ani do jednoho, protože můj šatník je buď „každej pes jiná ves“ nebo z toho vyjde takový průměrný, nudný styl (triko, dříny, svetr, bunda)ve jménu úsloví „neurazí, nenadchne“. Tak já nevím… Máte to některá také tak? A jak to řešíte? Nebo resp. jak jste se v módě našli?
Co víc, často nakupuji stylem, že koupím sice pěkné ale to nejlevnější triko co mají a jdu domů. Bojím se utratit větší obnos peněz, abych toho posléze nelitovala.

Reakce:

katango
1356 příspěvků 05.12.12 10:07

Stylů střídám několik, někdy se projeví výrazně, někdy jen náznakem, a hodlám s tím nadále pokračovat, co to půjde.

bertulka  05.12.12 10:15

@Silver-Edged Axe Já to taky střídám dle nálady a času po ránu, někdy se hodím „do gala“ někdy mám náladu jen na kalhoty, někdy do černa, někdy barevně, nemám s tím problém. Spíše bych radila nemíchat styly v rámci jednou outfitu, když gotika, tak kompletně, když elegance tak také, ne vše dohromady jeden den. Pak je to v pohodě.

Pirek
6777 příspěvků 05.12.12 10:23

Kdyby jen oblečení, já mám takový v podstatě i celý život. Ale už jsem si zvykla.

Elenoe
55 příspěvků 05.12.12 10:24

Jé, to je hezké téma. :-) Já nakupuji, podle toho co se mi líbí a co ne. Ulítám na barvách, to jo. A pak mi někdo řekne: „No máš to hezké, ale ta halenka k té sukni stylově nejde.“ Teda konkrétně vy milé ženy zde na pekle. A nějaká dobrá duše mi i napsala, proč to k sobě stylově nejde. Děkuji. A já marně dumám, jaké jsou vlastně styly. A jsem v pasti, protože fakt nevím. A to ještě aby toho nebylo málo některé míchat jdou a jiné ne? :-) Takže nejde o to, že bych si nedokázala vybrat styl, já ani nevím jaké jsou. Teda znám jeden, a to je ten můj. :-) Nicméně, ráda se poučím. Když jsem to gůglila našla jsem gotik, pak něco pro skejťáky (nevím, jak se to píše). Takže info od náctiletých. Nic proti tomu nemám, ale ispirace pro třicítku to není. :-)Tak budu ráda i za nějakou stylovou inspiraci v tomto vlákně. Děkuji. A přeji Vám všem krásný den. :-)

chinin
2788 příspěvků 05.12.12 11:00

Ach jo. Diskuze na toto téma zde už byla. :-(

razorblade  05.12.12 12:04

Ja to mam podobne, ale jako handicap to necitim. proste si jeden den vezmu sako, druhej den jdu v mikine, treti den v krivaku… aspon nevypadam, jako ze chodmi furt v tom samym:D

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 05.12.12 12:08
@chinin píše:
Ach jo. Diskuze na toto téma zde už byla. :-(

A není to jedno. Je tu několik set diskuzí (možná i přes tisíc). Asi bych nevymyslela tolik různorodých témat. A pak, někdo je tu nový, někdo chodí jen občas. Kdo je tu vylepený každý den alespoň na chvilku, …ehm jako já posledních 14 dní tomu se bude dublovat podstatně víc než jen jedna diskuze. Koho to nezajímá ten téma přeskočí :-)

Gräfin
2634 příspěvků 05.12.12 12:24

@Beruska bez tecek ona by se taky dala ta původní diskuze obnovit (pokud není uzamčená adminem). Přehlednosti MP by to rozhodně prospělo

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 05.12.12 12:27

@Gräfin Těžko říct, ono většina diskuzí se v průběh posune někam úplně jinam. Teď neříkám, že je to špatně, ale začne se diskutovat o střihu kalhot a skončí se receptů na čištění fleků z kůže. Obnovovat takovou diskuzi je pak lehce matoucí.

Padma
31 příspěvků 05.12.12 12:29

Kamarádky mému stylu říkají „Káťa stajl“ když spolu brouzdáme po obchodech, často se stává, že narazíme na pro mě přímo typické kousky…Vzhledem k mé ne zrovna konfekční postavě (jsem štíhlá, hodně malá a k tomu hodně prsatá ) v řetězcích lovím především v „basic“ sekcích, protože ty základní jednoduché střihy a barevná provedení mi většinou sedí i sluší. Nejvíc si libuju v podzimních barvách Celek pak dolaďuju doplňky, účesem a líčením…Tyhle drobnosti styl přímo nemění, ale dokážou zatočit se stereotypem… Že bych ale byla jeden den za drsňačku a podruhé za něžnou vílu, to asi ne…Když tak styl přizpůsobím konkrétní příležitosti. Co skoro vůbec nenosím, jsou trika s potiskem a mikiny…

chinin
2788 příspěvků 05.12.12 12:31

@Beruska bez tecek
Mně to připadá nepraktické. Už o tom psalo víc lidí přede mnou, ale vnímám to stejně. Jestliže přijdu na MP a zajímají mě třeba klobouky, tak si přečtu první kloboukovou diskuzi, na kterou narazím, a nejspíš mě nenapadne, že zde jsou další diskuze na stejné téma, takže mi třeba uniknou zajímavé postřehy v dřívějších diskuzích (konkrétně u klobouků jsou snad podobné diskuze čtyři). Pokud vím, že se zde diskuze dublují, musím si vyhledat všechny diskuze a projít je postupně. Připadá mi zbytečné, aby to takto dělalo x lidí, namísto toho, kdo zakládá novou diskuzi. Ta druhá situace platí i pro stálé diskutéry - např. vím, že se v nějaké diskuzi psalo o tom, jak vylepšit kvalitu suchých vlasů, ale protože o vlasech se diskutuje v x diskuzích, opět si je musím všechny vyhledat a postupně je procházet, dokud nenarazím na to, co hledám.

P. S. Když upozorňuji zakladatelku diskuze (a první diskutérky), že zde již podobná diskuze existuje, myslím to s nimi dobře - de facto jim dávám tip, že zde mohou najít starší příspěvky, které je třeba budou zajímat.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 05.12.12 12:38

@chinin Asi je to o tom, co komu vyhovuje. Já jsem si obvykle našla všechny diskuze k hledanému tématu a přečetla řekněme prvních 5-6 stránek, tedy do doby než se začalo péct vánoční cukroví :-) Tím, že mně vyhovuje spíše více diskuzí, kde se na prvních stránkách dozvím věci související s tématem, zdálo se mně zbytečné upozorňovat na dublování.

chinin
2788 příspěvků 05.12.12 12:42

@Beruska bez tecek
Jasně. Každému vyhovuje něco jiného. Já souhlasím s @Gräfin přehlednosti diskuzí by prospělo jejich nedublování. Zároveň je však třeba dbát na to, aby se diskuze příliš neodchylovala od tématu, což admini v poslední době docela sledují a OT příspěvky mažou.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 05.12.12 12:45

A abych jen nezaplevelovala téma diskuzí, která není k věci:

Nejčastěji nosím slimky, basic trička a svetry + v zimně kotníčkové boty na klínku a v létě buď conversky nebo jiné zajímavé tenisky.

Někdy jdu za „dámu“, pak nosím kalhoty cigaretového střihu (černá, šedá), barevná sáčka a boty na jehlách.

V létě sem tam chodím za holčičku, pak nosím šaty inspirované 60.léty, s puntíky, s mašlí na zádech a k tomu obvykle buď balerínky nebo střevíčky.

A samozřejmě různé lineární kombinace mezi těmito styly, například zde proklínanou sestavu slimky, podpatky, basic tričko a sako.

A občas jdu za bezdomovce...­..ehm…ne moc často, ale stane se ;-)

EDIT: opravovala jsem překlepy.

real.blond
6688 příspěvků 05.12.12 16:12

Nosim obleceni podle prilezitosti a podle nalady, neresim jestli je to styl ten a ten nebo onen.. kdyz je mi spatne nebo nemam naladu, oblecu si boty bez podpatku a slimky, ikdyz bych si jindy vzala jehly a sukni. Nosim proste to, co se mi libi, nehlede na dana pravidla toho ktereho stylu.. nemam problem jit nakoupit v (pekne) teplakovce, ale stejne tak se nemam problem nastrojit na kafe s kamaradkou.

Audrey.Piper
412 příspěvků 05.12.12 17:49

To znám. Celkem jsem si oblíbila šaty. Mám několikery v různém stylu. nevyžadují kombinování spodku s vrškem a stačí sladit jen doplňky. Líbí se mi všechny možné styl (romantický, vintage, metal…) Větší problém je s botami. To jsem vyřešila tak, že jsem si po sezóně koupila boty ve velké slevě. A pak mám taky černé džíny (slimky). Jak se ukázalo, hodí se do opravdu hodně stylů…

Ceresa
465 příspěvků 05.12.12 18:45

Jakozto blizenec mam rada zmeny, takze jsem klidne jeden den za lady a druhy oblecu crazy bundu s plysovou kapuci po lopatky. Takze pokud jste rozpolcena jen v oblekani, tak bych se nestresovala:)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit