Co způsobuje submisivně agresivní peklo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gudrun  06.03.13 15:46
Submisivne agresivni peklo

Mile damy. Co podle vas zpusobuje submisivne agresivni reakce diskutujicich. Takove to : vim ze dostanu cervena raminka ale… Ja tedy nevim ale…vim ze je to osklive (nesedi mi to, jsem v tom tlusta. Vetsine se to nebude libit) ale… Pak nasleduje temer omluvny komentar, vysvetlovani atd. V tomto pripade jde o jasnou neduveru v sebe jake si zpochyneni toho co pisu a "proboha co ostatni na to. No a co potom ten cirkus emoci a urazene jesitnosti kdyz vam teda nekdo rekne to a to. V ten moment prichazi protiutok: to myslite vazne? Takze podle vas? To chci videt vas atd? Vsem tem kterych se to tyka: damy zkuste se lehce odprostit od vaseho ega. Vice posilujte sebevedomi a naucte se asertivne komunikovat. To ze napisu : saty ktere mate na sobe jsou osklive. Neznamena nic vic nez to ze me se zdaji osklive. Tecka puntik.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

DonChichot  06.03.13 15:51

Projeďte si vlákno o hubnutí, které bylo údajně založené kvůli radám, nicméně se tam očekává, že diskutujícím sdělíte, že ta jejich nadváha není tak strašná, že boubelky jsou sexy a vlastně nikdo za svou obezitu nemůže. Už jsem se poučila a fakt nikomu nic neradím.

queenmargot
1106 příspěvků 06.03.13 16:00

@DonChichot: já si teda nemyslím, že obezita je v pořádku, ale na druhou stranu žena s velikostí 42 (pokud to není trpaslík) rozhodně není žádná bečka.
Ale je to spíš o tom, že některé ženy nechtějí stále dokola slyšet něco o tom jak je to pořád špatně.
Osobně tady vyjadřují své názory za kterými si stojím a nepřikrášluji pro potěchu ostatních, jen mě občas udivuje za co všechno jsou ostatní dát to červené ramínko. Nic víc, beru to s nadhledem a mávnu nad tím rukou.

Ems
1482 příspěvků 06.03.13 16:03

Říká se tomu attention-seeking… :D

DonChichot  06.03.13 16:09

@queenmargot
Nevzpomínám si, že bych komukoli s velikostí 42 tvrdila, že vypadá jako bečka a myslím, že toho se zde nedopustil nikdo.
Na druhou stranu je asi třeba si uvědomit, že nelze vytvořit přesýpací hodiny na tuleni.

DonChichot  06.03.13 16:17
červená ramínka

Červená ramínka jsou výrazem zvláštní přízně. Jejich přítomnost u vašeho příspěvku znamená, že si vás někdo vybral, má vás svým způsobem rád a čte všechny vaše příspěvky, neboť jej z nějakého divného důvodu přitahují. Dnes, kdy musíte dělat někdy doslova psí kusy, abyste někoho zaujala, je to spíše vyznamenání než cokoli jiného. Logické důvody za tím nehledejte, ony tam totiž nejsou.

Edit: největší potupa jsou u příspěvku dvě nuly, zelená i červená

Příspěvek upraven 06.03.13 v 16:18

stric
762 příspěvků 06.03.13 16:17

@gudrun To máte jako když paní domu naservíruje návštěvě svůj parádní koláč a přitom poznamená, že se tentokrát nějak nepovedl. Samozřejmě že ho udělala, jak nejlíp umí, a samozřejmě že čeká, že jí to všichni začnou vymlouvat a vychvalovat koláč až do nebe. A kdyby někdo přece jen nebyl spokojený, tak ona přece varovala, že se nepovedl, no ne?
Není příliš vlastní české povaze hrdě prohlásit: tohle je to nejlepší, co zvládnu, a je to fakt dobré. Protože a) někdo může mít subjektivně jiný názor a b) takové prohlášení si přímo koleduje, aby ostatní začali za každou cenu hledat nějakou chybu. To není jen otázka oblečení, to je všude.

wednessday  06.03.13 16:22

Pasivní agresivita je znakem nezralé osobnosti.
V některých případech to bude obrana proti negativnímu hodnocení. Když se rovnou shodím, tak mi to už nikdo jiný neudělá a spíš napíše opak, případně přidá zelené ramínko.
U reakcí typu vím, že dostanu spoustu červených… je to volání po zelených a snaha vyhnout se konfliktu.
Holt přibývají čtenářky v adolescentním věku a případně takové, které si potřebují něco potvrzovat či vynahrazovat prostřednictvím svého profilu.

wednessday  06.03.13 16:23

@DonChichot Na just zelené :-)

lestoc  06.03.13 16:24

stric
762 příspěvků 06.03.13 16:27

@lestoc Poslyšte, a co se tady teda vlastně může probírat a co ne? Gudrun už to schytala za kožešiny, přitom se diskuse v tématu docela zajímavě rozjela. Totéž ty barevné punčochy. Před časem se tu myslím řešily vysoké podpatky a jejich klapání a nikdo zakladatelce nevynadal. A o způsobu vedení diskuse se taky nesmí diskutovat?
To se může fakt mluvit jen o tom, jak úžasné jsou kašmírové svetříky?

Navaa
529 příspěvků 06.03.13 16:55

Ten způsob vyjadřování je reakce na negativní atmosféru, která tu panuje od doby, co je Peklo známé a čtenářská základna se rozšířila. Sice to díky anonymitě nedává moc smysl (nikdo vás nezná, tak proč se starat o to, že s vámi nesouhlasí anonymní dav), ale lidi mají zjevně tendenci snažit se o pozitivní přijetí skupinou, i když jim to zrovna k ničemu není.

Lalita  06.03.13 17:07

Příspěvek upraven 13.10.16 v 15:44

Jetthro
1129 příspěvků 06.03.13 17:22
@Ems píše: Říká se tomu attention-seeking… :D

Slusne receno, ja to teda pouzivam s jinym slovem nez seeking..:D

Lachenauerin
544 příspěvků 06.03.13 17:40

Já se obávám, že toto je především problém ženských skupin, potažmo skupin s převahou žen. Přičemž pasivně-agresivní chování je možná až důsledkem něčeho jiného. Přijde mi, že pro ženy – jsou-li ve skupině – bývá ve srovnání s muži o dost těžší něco jednozančně rozhodnout, s konečnou platností se k něčemu vyjádřit. U čistě individuálních rozhodnutí přitom tento jev tak často nevídám.

Příklad: Jsem členkou jedné z několika poboček jednoho zájmového sdružení. Shodou okolností v té naší poměrně výrazně převažuje ženské členstvo. A jakmile se řeší nějaké provozně-úřední záležitosti (hlavně ty, které se vlastně nijak naléhavě vyřešit nemusejí, protože nikde není dáno pevné datum), je stručná a jasná dohoda učiněný zázrak.
Přitom nejde o žádné světoborné akce, ale o takové otázky jako: kdy, kde a jestli vůbec uspořádat výroční akci; koho ze spřízeněných duší tam pozvat a koho ne; čím ty lidi pohostit; jestli změnit klubovnu; co nového pořídit do klubovní knihovny… zkrátka samé věci, které být mohou, ale také nemusejí.
Když se pak náhodou dostanu na schůzku jiných „poboček“ téhož sdružení, kde zase většinou výrazně převažují muži, úplně šílím blahem, jak svižně podobné věci řeší oni, totiž stylem: Tak uděláme to? Jo. Kdy? Šlo by to v pondělí nebo ve čtvrtek? Kdo je pro pondělí? 4 lidi. Kdo pro čtvrtek? 12 lidí. Fajn, bude to ve čtvrtek. Koho ze spřátelných pozveme na tu přednášku? Frantu, Máňu a Evžena. Ne, Evžena ne, ten se zase namaže. To je fakt, takže jenom ty dva první…

Hodně jsem o tom přemýšlela a zdá se mi, že to může být tím, že mnohem víc žen zapojuje do úsudku tzv. braní ohledů na ostatní. Co by si pomyslel ten a ten, když ho nepozveme, ale jeho kamaráda XY ano. Nemůžeme těm lidem nabídnout jen chlebíčky a věnečky, protože oni nám posledně uvařili guláš. Nemůžeme dát k pití jen vodu, kávu a pivo, slušel by se sekt. Nemůžeme se přestěhovat do nové, hezčí a lacinější klubovny, protože Maruška si dala s vybavením té stávající tak velkou práci, to by se jí dotklo…
Nedokážu posoudit, jestli jsou ty ohledy upřímné, nebo zda se ventilují proto, že by se to jaksi „mělo“. Možná u někoho tak, u jiného jinak.
Jako by v tom byl strach hodit nějaké suverénní tvrzení, protože ostatní mě sjedou, že jsem moc suverénní. Jako by v mnoha ženách byla zakořeněná představa, že se to nesluší.

Ten výše uvedený příklad s koláčem od @stric je perfektní. Moje máma snad jakživa nedá na talíř nic bez toho, aby dodala: Pardon, je to nějaké připálené/hus­té/řídké/slané/roz­vařené/tuhé… Přitom je to vždy výborné. Místo aby řekla: Tady máte, bando, matlala jsem se s tím tři hodiny, tak si toho važte a koukejte bez řečí dlabat.

Příspěvek upraven 06.03.13 v 18:03

DonChichot  06.03.13 17:52

Přiznávám, že z principu o negativní hodnocení nestojím a proto si ani o ně neříkám. Vlastně si o žádná hodnocení neříkám, protože tak nějak je mi vnější názor docela lhostejný.
Myslím, že každý, kdo žádá o názor na jakékoli své konání, by měl být psychicky připravený na maximální útěr. Kdo chce jen chválit, měl by to taky hned říct.
Třeba:
„Je mi jasné, že jsem nejlepší, ale říkat si to jen sama sobě je trochu nuda a tak vás žádám, abyste mne vychválili až do nebe a kritiku si protentokrát strčte do análního otvoru. Díky!“
Mám ráda, když se mluví narovinu a toto bych dokázala ocenit. Submisivně manipulativní jednání ve mně osobně probouzí agresivitu, nemůžu za to.

Betty J.
2031 příspěvků 06.03.13 18:05

@gudrun: submisivně agresivní diskutérky? Nejsou to spíš jen docela obyčejní pokrytci?

GalianosjednimL  06.03.13 18:27

@gudrun Jen bych poopravil výraz. Submisivni agresivita je mi vcelku pojem neznamý i když jsem ho slyšel ve spojitosti v chování psů, kteří se bojí a tak útočí. Existuje pasivní agrese (třeba když partner mlčí a mlčí, neodpovídá na korespondenci apod.), ale tohle není ten případ, spíše jde o manipulaci a alibismus ze strany lidí, kteří k té submisivitě mají sklony. A k té se lze dostat tak, že Vás k ní dovedou agresivní poznámky okolí, škodolibé hlášky, nebo třeba přehnané hodnocení na MP.

gudrun  06.03.13 18:37
@DonChichot píše: Červená ramínka jsou výrazem zvláštní přízně. Jejich přítomnost u vašeho příspěvku znamená, že si vás někdo vybral, má vás svým způsobem rád a čte všechny vaše příspěvky, neboť jej z nějakého divného důvodu přitahují. Dnes, kdy musíte dělat někdy doslova psí kusy, abyste někoho zaujala, je to spíše vyznamenání než cokoli jiného. Logické důvody za tím nehledejte, ony tam totiž nejsou.

Edit: největší potupa jsou u příspěvku dvě nuly, zelená i červená

Vsimete si ze sice pisete svuj nazor ( jak jinak kdyz je od vas) ale uz nepouzijete prvni pad JA ( cervena raminka jsou pro ME vyrazem atd.) zelene raminko u MEHO prispevku mi da pocit ze ME ma nekdo rad… Atd. Schovavate se (nevedomky) za takzvany pro vas vseobecny nazor. Zkute si cely prispevek precist este jednou v prvnim padem ja. Za sebe. Nebojte se toho, jste to vy pro kazdeho je dulezite neco jineho kazdy jsme jiny. Me jsou raminka vite kde, a do teto chvile jsem nechapala jak muzou byt dulezite pro nekoho jineho. Diky vam jsem to dnes pochopila a presto ze smajliky nepouzivam tak pro vas :-). No a raminko vam dam taky zelene at mate radost

antees
731 příspěvků 06.03.13 18:57

Tak jo… uffff… dlouho jsem to tajila, ale teď jsem dostala odvahu říct, co si opravdu myslím, takže ---- ready… Miluju džíny, občas mi vykoukne podprda a taky někdy nakupuju u vietnamců!! Joooo!!!

GalianosjednimL  06.03.13 18:58

@gudrun Vidíte, zrovna tak, jako Vy mluvite k DonChichotce, lze z Vašeho projevu odvodit:

• proč do ní za normální reakci jede?
  • proč útočí, když si vlastně reakce diskuzním příspěvkem vyžádala?
  • proč má potřebu ji analyzovat?
  • není za tím, jak má ramínka kdo ví kde právě opak?
  • proč je v pozici káravé učitelky?
  • proč potřebuje hrát velkorysost a svěřuje se teatrálně s pocity, které asi takto vůbec necítí?
  • čím je pro ni Chichot nebezpečná?

No a tak to můžeme jet několik kol, nebo Vám mohu navrhnout, zda se na tu pseudoanalýzu normálně lidsky nechcete vys..t :) :) :)

gudrun  06.03.13 19:18

@antees Joooo ja taky a podprda mi kouka kolikrat schvalne!

gudrun  06.03.13 19:28

@GalianosjednimL Prave jste uvedla priklad agresivity presneji takoveho toho mno, jak to rict, prednasrani hledani za kazdou cenu negativa chut bojovat a ukazat : ja se teda nedam! Z hluboka se nadychnete znovu prectete prispeve a mejte na pameti, ze jsou lide kteri nechteji nikoho urazet zesmesnit ci vyvolavat konflikt. pokud mate k memu komentari konkretni dotaz, rada na nej odpovim. Dekuji

DonChichot  06.03.13 19:29

@gudrun
Jééééééžííííííšiii, dělejte si co chcete. Že se vám chce, toto hnidopišení fakt nechápu.

gudrun  06.03.13 19:34

@GalianosjednimL Pardon ted koukam ze jste muz. Nene te vyraz submisivni agresivita je pouzit schvalne i kdyz jsem o tech psech nemela tuseni. Ovsem vyjadruje presne to co jsem chtela rict.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit