Sukně čouhající zpod kabátu

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rabbit-Heart
644 příspěvků 29.10.12 16:37
Sukně čouhající zpod kabátu

Milé pekelné osazenstvo,

přiznám se, že poslední dobou kroutím hlavou nad některými příspěvky v Galerii, kde se „modelkám“ vyčítá sukně čouhající zpod kabátu - respektive, buď údajně čouhá moc, nebo zas nejde vidět vůbec a to je prý taky špatně, protože to působí „naze.“ Přiznám se, že mě nikdy nenapadlo to řešit - kabáty mám 4, sukní a šatů nepočítaně a když se stane (docela často), že lem sukně nekoresponduje s lemem kabátu, tak nad tím mávnu rukou, protože mi to přijde jako prkotina. Teprve na MP se dozvídám, že je to módní arcizločin! Jak se na to tedy díváte? Je vám to tak nějak jedno, stejně jako mně, nebo na to opravdu dbáte a proč?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 29.10.12 16:41

Dívám se na to jednoduše;) nosím pouze dvě délky kabátů - ke kolenům a krátký max k bokům. Takže to vypadá pro mě stále dobře;-)
Nemám ráda délku do půlky stehen tak ji nevlastním.

Příspěvek upraven 29.10.12 v 16:45

ooola
129 příspěvků 29.10.12 16:42

A co je teda arcizločin? když čouhá, nebo nečouhá? mě osobně teda nečouhá skoro nikdy, protože jsem si oblíbila krátké sukně (a v zimě obzvlášť, s punčocháčema si lze dovolit mnohem kratší než bez nich), takže pod kabátem vidět není…a abych odpověděla na otázku: je mi to jedno.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 29.10.12 16:48

@ooola: No to já právě nevím, co z toho je arcizločin - asi obojí :D

GreatSusan  29.10.12 16:50

@Rabbit-Heart
tak nektere kriticky maji sklon k nafukovani jakychsi udajnych pravidel az do obrich rozmeru…
Nemyslim, ze je zlocin, kdyz kouka sukne z kabatu, ale na druhou stranu je to jako u vseho - prijde na to, jaka konkretni sukne, jaky konkretni kabat, jake boty, jaka nositelka, jaka prilezitost. Proste zadne univerzalni pravidlo neexistuje, jen cit pro vec. Osobne „na to koukam“ a rozhoduju se podle toho, jestli se mi to zcela subjektivne libi nebo ne. Kdyz se mi vykukovani nelibi, beru delsi nebo kratsi kabat nebo menim obleceni. Takze to je neco, co sice pri vyberu obleci zohlednim, ale netrvam na tom, ze nesmi nic couhat - jen to proste musi couhat hezky :-)

Slavoj
27 příspěvků 29.10.12 16:51

Já osobně se přiznám, že se mi moc nelíbí, když sukně/šaty nevyčuhují, je to pak takové nijaké, jen kabát, nohy v punčochách a boty. Navíc se mi to zdá i, jak to jen říct, „nahé“? Takže já mám sice 2 kabáty, 1 šaty a asi 5 sukní, ale vždycky čouhám :-) PS: Ikdyby 1.000 lidí tady řeklo, že je to nevkusné, přiznám se, že protože to tak cítím a líbí se mi to, budu to takhle nosit.

z_dediny
1031 příspěvků 29.10.12 16:53

Nelíbí se mi, když z kabátu čouhá jen malý kousek sukně či dokonce jen nepravidelný podolek. Připadá mi to lajdácké. Je to skoro jako ramínka podprsenky koukající z trička. Ne zrovna módní zločin, ale elegantní to není. (Nemyslím tím samozřejně tříčtvrteční plášť přes delší sukni, to je jiná.)

llolla
2102 příspěvků 29.10.12 17:11

Nikdy mě nenapadlo tohle řešit, přesně, jak píše @Rabbit-Heart . Ale když o tom tak přemýšlím, tak se mi líbí, když je sukně trochu vidět. Když je to jen malý lem, tak mi to přijde takové roztomilé…=)

lessie  29.10.12 17:20
@llolla píše:
Nikdy mě nenapadlo tohle řešit, přesně, jak píše @Rabbit-Heart . Ale když o tom tak přemýšlím, tak se mi líbí, když je sukně trochu vidět. Když je to jen malý lem, tak mi to přijde takové roztomilé…=)

Predtým som to neriešila. Ale vzhľadom na hrozné modely ktoré v galerii prezentuje rabit sa prikláňam k názoru, že je to peklo. Trčiaca sukńa dáva najavo, že máte len jeden kabát, alebo že nemáte vhodný práve k tej sukni. Nie je na tom nič roztomilé.

Blair
359 příspěvků 29.10.12 17:20

Pokud sukně vykukuje jen lehce (řekněmě 1-2 cm) je to v pořádku a neřekla bych, že je to faux-pas. Osobně se mi ale líbí víc (i to tak nosím), když kabát sukni zakrývá.

Pavučinec plyšový  29.10.12 17:25

Tak třeba tohle http://www.modnipeklo.cz/inspirace/443/ se mi moc nelíbí, ne že by to byla nějaká nevýslovná hrůza, ale působí to trochu jako nedopatření. Víc se mi líbí, když sukně kouká větší kus, nebo kabát přesahuje.

VeronicaMP
53 příspěvků 29.10.12 17:25

Já to absolutně neřeším. A ani nemám tušení, co je správně. Nosím oboje a ani jedno mě nijak nepohoršuje.

top topic
949 příspěvků 29.10.12 17:36

Někdy mi kousek čouhá, někdy ne, mám to podobně jako GreatSusan, podle toho, jak to vypadá. Upřímně občas řeším, že mám barevně razící kabelku, zbytek černý, myšleno kozačky, punčochy a kabát, nějaký světlý baret třeba. No a pak se třeba někde svlíknu z kabátu a halenka nebo rolák už se mi barevně tluče se zbytkem. Dvě kabelky sebou fakt nosit nebudu:-D Takže v naprosté většině nosím černé vršky pod kabátem, abych nevypadala jak z cirkusu. No to byl takový malý offtopic, ale zajímalo by mě, jak to s tou sukní má být:-)

llolla
2102 příspěvků 29.10.12 17:43

@lessie
No, a co když mám jen jeden kabát? Myslím ten opravdu zimní… To se mám jít věšet studem, že mám jen jeden? Nebo vy máte ke každé sukni zvláštní kabát? Navíc je subjektivní, co kdo považujeme za roztomilé…

mujercita  29.10.12 17:50

Právě ten jeden dva centimetry se mi obvykle nelíbí. Ne že by nemohla existovat výjimka, ale mně to prostě připomíná ženu za pultem.
Sukně kratší nebo naopak výrazně delší podle mě vypadá dobře.
@llolla já bych spíš než stydět se za kabát navrhovala poměřit si k němu sukni, než ji koupím, aspoń teda teoreticky. Když jsem ještě nosila krátké sukně, tak jsem to tak aspoň dělala.

seznam.mih  29.10.12 17:51

Mívám kabáty nejradši nad kolena a líbí se mi, když sukně není vidět. Ale není čouhání jako čouhání :D Mám to stejné, jako @GreatSusan - řídím se citem. někomu se to líbí tak, někomu ne.
což mi připomíná, že ukní už mám čím dál míň a budu muset zase nějaké dokoupit… Nebo ušít! :D
Nejradši si sukně užívám v zimě a to ty krátké protože v zimě nosím punčocháče a nestydím se tolik, jako v létě :)

blacken
2320 příspěvků 29.10.12 17:54

Doteď jsem vnímala negativně jen kabát ke kolenům spolu s dlouhou nebo midi sukní. Osobně mám nejraději, když je sukně kratší než kabát nebo tak max. o dlaň delší, než kabát a v případě dlouhé sukně preferuji kabát k bokům. Nicméně sama nemám zase tolik kabátů - zimní všehovšudy dva - z toho jeden matrixový a ten se vždy nehodí a jeden šedý pod zadek. Pozdimní mám taky dva - ještě k tomu +- ve stejné délce. Takže taky občas řeším dilema, jaký si vzít kabát k sukni pod kolena. Ale na jiných to neřeším, ne každý máme x kabátů na různé kombinace…

llolla
2102 příspěvků 29.10.12 17:54

@mujercita
jako poměřit, aby sukně koukala nebo nekoukala?=)

Grossularia
3204 příspěvků 29.10.12 17:55

@Rabbit-Heart Taky jsem občas arcizločinec ;) Zasadní pro mě bývá vzhled ústroje, který je na mně vidět v interiéru. V teplých měsících není problém i venku, protože mám na sobě buď pouze to, co uvnitř, nebo maximálně s nějakým lehkým svrškem, kterých mám dostatek a vždy se najde nějaký ladící k vnitrooblečení.

Ale v zimě, kdy volím mezi dvěma vlastněnými kabáty (a myslím, že řada žen ani nevolí a má jen jeden :) ), je základem volby pohled na teploměr a životní otázka „ten teplej, nebo ten teplejší“. čouhání sukně vyjde, jak vyjde.
Jediné, čeho se snažím opravdu vystříhat, je typ „dvojitý zvoneček“ - tedy řasený spodek kabátu (mám s páskem) a pod ním řasená zvonovitá sukně, která končí cca 10 - 30 cm pod lemem kabátu. Připomíná mi to vánoční ozdoby a u nás se tomu i takhle říkalo. Nad sukní ke kotníkům už je mi to nějak jedno, to už nevypadá tak ozdoboidně.

Ale jak vidno, jeden můj módní přečin stíhá druhý :)

mujercita  29.10.12 18:04

@llolla Aby nekoukala. Jelikož já jsem asi trapně staromódní, ale nikdy v životě mě nenapadlo, že by člověk měl mít víc zimních kabátů než jeden, takže když se nosí taková ta klasická délka plus mínus ke kolenům, všechno ostatní oblečení se musí přizpůsobit kabátu.
Kratší kabát třeba do půl stehen a sukně ke kolenům nebo delší, to se mi naopak líbí. Ostatně sama taky nosím kratší kabát a mnohem delší sukně, protože kabát v maxidélce jsem prostě na svoji výšku nikdy nesehnala a kabát do půl lýtek a sukni ke kotníkům bych taky nesnesla. Skoro mám pocit, že to je snad jediná módní zásada, které se už asi nikdy nezbavím, přitom spousta jiných zde prezentovaných absolutních pravd mě něchává celkem chladnou.

smrtonoška  29.10.12 18:06

Podle mého názoru to může vypadat dobře tak i tak. Kabáty mám teď dva, předtím jsem ale měla jen jeden a to do v délce tak 10 cm pod zadek, takže z něho čouhaly všechny sukně a nikdy jsem to neřešila, starala jsem se maximálně o to, aby sukně byla sladěná s kabátem (jelikož se jednalo o kostkovaný kabát, tak všechny vzory jsem si musela odpustit, abych nebyla moc vzorovaná). Teď mám kabát nad kolena a jednobarevný, kratší sukně z něho nečouhají vůbec a tudíž odpadá starost o ladění sukně s kabátem. V diskusi Co jsem měla dnes na sobě jsem se ale v jednom komentáři dozvěděla, že to vypadá, jako kdybych zapomněla oblíct sukni :D
WTF? Já jako běžně předpokládám, že člověk něco pod kabátem má a jen to prostě nečouhá, no a co. Nijak mě to nepohoršuje.
Přijde mi to jako snaha najít chybu za každou cenu.

mujercita  29.10.12 18:50
@smrtonoška píše:
Přijde mi to jako snaha najít chybu za každou cenu.

S tímhle ale naprosto souhlasím. Na mou duši nevím, co je komu po tom, co nosíte pod svrchním oděvem, pokud ho máte zapnutý a upravený a takhle se prezentujete. U dospělých a svéprávných lidí se snad předpokládá, že se umějí kompletně obléknout. A nakonec i kdybyste pod tím kabátem neměla vůbec nic, je to ještě pořád čistě vaše věc ;)

Sibyla
2639 příspěvků 29.10.12 19:02

Nevím, ale má zafixováno, že sukně být vidět nemá - leda, je-li to víc než 15-20 cm, pak jde o styl. Pár centimetrů že je lajdáctví. Maminka i babička to pokládaly za zákon - ale dnes je to možná jinak.

Barr.b
143 příspěvků 29.10.12 19:05

Tady se někdy řeší takový kraviny :D

teetee
499 příspěvků 29.10.12 20:17

@Barr.b asi tak nějak. otevřela jsem to, přečetla část a zase mizim. musim jít poměřovat kabáty se sukněma. není čas ztrácet čas. :-D :-D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit