Sukně polyester, lodičky s dírou na tři prsty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Osmikraska
645 příspěvků 02.08.12 13:18
Sukně polyester, lodičky s dírou na tři prsty

Holky prosím co si myslíte o sukni, která má složení 69% polyester, 26% viskoza a 5 % elastan? Jaká bude? Bude pohodlná a kvalitní?

Další dotaz: viděla jsem pěkný lodičky, ale mají takovej zvláštní střih, jakoby „peep-toe“, ale lezou z toho vpředu tři prsty.. Co si o tom myslíte?

Reakce:

Osmikraska
645 příspěvků 02.08.12 13:20

Nevypadá to divně, když lezou ty tři prsty (jako dole uprostřed)?

Sekhmet
1918 příspěvků 02.08.12 13:26

Musím se přiznat, že ty tři prsty u boty od Narcisco Rodriguez se mi nějak nelíbí. Na druhou stranu Chanel vůbec nevypadá špatně. Asi bude záležet na konkrétní botě a konkrétních prstech - tedy nutno vyzkoušet. Ty boty na vašem prvním snímku vypadají docela hezky, ale dala bych si bacha na jejich konstrukci. Aby vám ty prsty nevylézaly příliš a neotlačovaly se po stranách o okraje toho výřezu - i peep toe umí nadělat pěknou paseku, zvlášť při takhle vysokých podpatcích.
K sukni: pravděpodobně bude držet tvar a bude se méně muchlat. Asi bude i stálobarevná a při praní nebude pouštět (což ovšem také záleží na použitých barvách při barvení). Na druhou stranu - je možné, že se bude lepit na silonky a v létě v ní bude vedro. Elastanu je v ní dost málo (spíš jen symbolicky), takže nepočítejte s tím, že by se nějak hezky přizpůsobovala postavě.
Shrnuto - svým složením je to sukně, jako 95% těch, co potkáte v českých obchodech. Naprostý průměr a nedávala bych za ni žádné extrémní peníze. Pokud za ni chtějí víc než tisícovku, asi bych si nákup rozmyslela.

Mylady2
12409 příspěvků 02.08.12 13:26

Ano sukně bude pohodlná a klidně i kvalitní a boty jsou naprosto normální.

Mylady2
12409 příspěvků 02.08.12 13:31

Jestli dobře vidím tak jste si vybrala Miu Miu pumps… Ty jsou krásné a myslím že i pohodlné. (mám zimní kotníkáče na 12cm podpatku a jsou skvělé)

Osmikraska
645 příspěvků 02.08.12 13:37

Nene, ty fotky jsou jen ilustrativní, vybrala jsem si černý lodičky v kamenným obchodě, maj nižší potpatek tak 6-7 cm, ale přesto vypadaj dost elegantně, je to skoro jehla. Jsou kožený,, tak snad řezat nebudou. Ty prsty právě v té větší díře vypadaj takhle, trochu zvláštně… Ale jinak se mi moc líbí, asi si je vemu.

Sukně není moc drahá, jen mě zajímá, co ten materiál bude dělat, hlavně jestli bude příjemnej.

Sekhmet
1918 příspěvků 02.08.12 13:54

@Osmikraska On ten materiál subjektivně příjemnej být může a nemusí, to je nutné vyzkoušet. Zažila jsem viskóza-polyester na dotyk jako hedvábí a taky viskóza-polyester kousavej až hanba.
Můj názor je ten, že čím vyšší obsah viskózy, tím příjemnější na dotek - s podílem bezmála 30% už by to mohlo být v pohodě.

DanielaS
4599 příspěvků 02.08.12 14:08

Taky zalezi na tom, jestli je to tkanina nebo pletenina. Takova pletenina by mohla byt tezka, splyvava, chladiva.

klubo  02.08.12 21:24

Záměrně si vybírám na sukně směsových látek, méně se mačkají a drží tvar, viskóza materiál zjemní a elastanu je akorát, za mě ideální, taková sukně ani nebývá drahá. Pokud by se lepila, kupte si spodničku, v chladném počasí i zahřeje.
Boty s podobnou špičkou jsem si koupila nedávno - z netu, takže to, že je ta špička vykrojenější jsem si uvědomila až doma, nejdřív mi to přišlo divné, ale nakonec jsou to jedny z mých nejoblíbenějších bot.

MUDr.Lant
389 příspěvků 03.08.12 11:16

K botám: včera jsem viděla jendy na podpatku, které měly díru na tři prsty, byly hezké, líbily se mi, ale ty pařáty s fr. manikúrou, které z nich lezly, byly otřesné.

Osmikraska
645 příspěvků 03.08.12 15:18

Tak díky za odpovědi děvčata!
Sukni už mám, stála 800, je příjemná, mírně pruží, na těle mi sedí. Akorát ve vedru je v ní fakt trochu vedro:) ale s tím jsem počítala a myslim, že v jiné pouzdrovce by to zas o tolik lepší nebylo v těch třicítkách. Nebo máte tip, po čem příště koukat? Na zimu asi po příměsy vlny, že? Musim nastudovat ty adiny články o matroších..

Chápu to tak, že polyester je takovej klasickej ne moc dobrej, čím víc má viskózy, tím líp.. S elastanem už nějaký zkušenosti mám a vim, že 5 % už je docela dost např. na to, aby se látka nevytahala.

Ty prstíky lezoucí z botek - tam jsem se ještě nerozhodla:) Budu váhat celej víkend a pak se uvidí. Půlce lidí asi budou ty lezoucí prsty připadat divný, na druhou stranu asi to te´d tak bude na ulicích k vidění častěji, vypadá to, že je to nový módní tvar:-)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit