Švadlena Brno

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kaackac
5 příspěvků 04.02.13 22:40
Švadlena Brno

Ahojte,

vím, že diskuzí, týkajících se švadlen z různých měst tu je spousta, ale celkem blbě se to všechno prochází, navíc už odpovědi nejsou aktuální, tak zakládám novou diskuzi. Chtěla bych si nechat na příští plesovou sezónu ušít dvoje šaty, jedny po kolena a druhé dlouhé. Už přesně vím, jak budou vypada, nejsou to samozřejmě žádné princeznovské šlehačkové, ale jednoduché splývavé šaty. Jen mě už prostě obtěžuje fakt, že sehnat někde šaty, které mi vyhovují střihem i barevně, je prakticky nemožné a když nááááhodou objevím nějaké skoro ideální, tak je zase hrozný provedení a materiál. Prostě chci originální šaty, ušité jen pro mě.

Tak se ptám, jestli někdo víte o nějaké dobré švadleně, či krejčové v Brně, Olomouci, či Prostějově. Uvítám spíše tip na schopnou starší paní, než na nějakou mladou, přespříliš kreativní :) Také bych se chtěla zeptat, v jaké cenové relaci se to bude pohybovat? Vůbec totiž nemám tušení…A taky mě samozřejmě zajímají vaše tipy a zkušenosti a tak podobně :) Prostě cokoliv k tématu :)

Reakce:

Pattie
23 příspěvků 06.02.13 08:06

Jé, já teda neporadím, ale s kajícnou omluvou se k otázce přidám, doufám, že mi odpustíte :D
Já sháním totéž, šikovnou a ochotnou švadlenu v Brně nebo okolí, která by ovšem byla ochotná ušít jednodílné retro plavky do dvou tisíc - samozřejmě čím míň, tím líp, ale za obstojnou kvalitu jsem si ochotná připlatit.
(Případně beru i švadlenu vzdálenější, která by je dokázala ušít podle udaných mír, ale ideálně s fantazií ohledně typu postavy - už dvě švadleny mi očividně nevěřily, že bych měla s podprsenkou 70H v pase 69 cm, takže mi v něm každá bujaře přidala a už jsem dvakrát dostala halenky i šaty obří v pase a jednou i přes prsa…)

bailarina
49 příspěvků 06.02.13 10:42

Kaackac_ nedavno jsem řešila stejný problém, ušití společenských šatů. Hledala jsem na netu salony v Brně a nastalo zklamání. Domluvila jsem si schůzku s paní ze salonu na Zemědělské ulici, všechno probíhalo nádherně do doby, kdy zmínila za ušití šatů ala 50. leta 5000 - 6000 Kč. šaty nebyly složité, vypodšívkovaný živůtek + široká sukně, možná by došlo i na spodničku. S díky jsem odmítla a našla si švadlenu v Prostějově, kam pracovně často jezdím. Paní byla ochotná a tento týden mám před sebou první zkoušku. salon je na náměstí a jmenuje se mika design. web nemá, ale kontakt se na ni na netu se najít dá. Cena za ušití stejných šatů cca 2000 - 2500. Kč. Tak snad jsem pomohla

yourcandy
476 příspěvků 06.02.13 12:40

Ježíš " švadlena ", to je jak za první rebubliky :-)Krejčová Vám ušije šaty, kdežto švadlena je šička v průmyslu. Pro krejčovou je oslovení švadlena celkem handlivé.

Kaackac
5 příspěvků 09.02.13 20:24

Bailarina: Děkuju za tip! Určitě se tam zastavím a domluvím se :) A materiál sis sehnala sama? Dostala jsem totiž ještě tip od kamarádky na krejčovou, která šije dlouhé společenské šaty za cca 1000 Kč, ale musíš si sám sehnat materiál, což je pro mě, jako pro člověka, který tomu vůbec nerozumí, dost obtížnej úkol.. :-D

queenmargot
1106 příspěvků 11.02.13 12:34

Za sebe doporučuji.
http://www.usvadlenky.cz/
Milá paní, šije podle fotky, návrhu. Cenově velice přijatelná.
Snad se bude hodit.

bailarina
49 příspěvků 18.02.13 12:30

Kaackac_látku na šaty jsem si pořídila sama. Paní nějaké látky v salonu má, ale není to žádná sláva. Nicméně bych se nebála konzultace - určitě doporučí vhodný materiál na šaty z obrázku :) pokud vůbec netušíš z čeho šaty šít, tak před nákupem materiál určitě konzultuj. Doporučila mi obchod s látkami v Olomouckém Senimu - Lady W( zmíněné i v diskuzi obchody s látkami) Trochu divné místo na galanterii, ale obrovský výběr - mají látky převážně hodně zdobné, z Dubaje, takže jednobarevné hedvábí jsem stejně objednala na Sartor.cz. Nicméně pokud látku ještě nemáš, Lady W stojí za návštěvu.

Kvidaa
5 příspěvků 19.02.13 09:58

Myslím, že rozdíl mezi krejčovou a švadlenou se mnohdy pozná až po výsledku zakázky.

sazonka
1 příspěvek 04.03.13 15:28
švadlena

Přečetla jsem si diskusi a chci Vám pomoci.Po skoro třináctileté pauze jsem se rozhodla vrátit ke své původní profesi a velké lásce - šití. Moje specializace je těžká krejčovina, ale ušiju prakticky cokoliv. V oděvním oboru se pohybuji téměř třicet let. Vždy jsem byla zvyklá poskytnout zákaznici plný servis - např. pomoc při výběru modelu a materiálu. Bydlím v centru Brna, takže celkem dobrá dostupnost. Spojení na mě je přes mejlovou adresu sazonka@seznam.cz.

eilatanatalie
1 příspěvek 09.07.13 21:38

Zdravím. Nabízím možnost šití jakýchkoli společenských šatů (včetně svatebních) i oblečení na každodenní nošení, nebo výběru z katalogu, stejně jako konzultaci a vytvoření návrhu speciálně pro Vás a Vaši postavu. Přidávám pár fotek již zhotovených prací. Příznivé ceny, dohodou podle materiálu a stylu šatů! Kontaktujte mně na natalie. kulina@gmail.com pro další info! :)
Ateliér je v městečku asi 40km od Brna, ale není problém přijet přímo do pohodlí Vašeho domova a dohodnout se na schůzce v Brně.

MP Romina
8 příspěvků 29.07.16 21:14

Dovoluji si zde nabídnout své služby. Moje praxe v oboru je více než 30 let. Ušiji cokoliv podle Vašeho přání. Vše potřebné najdete na www.krejcovna.cz

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit