Kvalita švadleny - vaše zkušenosti?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

velkabota  10.04.12 19:43

Chtěla bych se obrátit na někoho, kdo se vyzná v šití, já jsem naprostý laik. Vzhledem ke své nekonfekční postavě si nechávám zúžit svršky (trika, košile, blejzry) - co mi je dobře na délku, je příliš široké a krátké vršky nesnesu. Přestěhovala jsem se a našla jinou švadlenu. Nyní mám ten problém, že u dvou zúžených triček se mi páře tkanina v místě nového švu (tečou oka). V místě, kde zůstal starý šev je vše v pořádku. Zcela laicky řečeno to vypadá, jako by nový šev vlákna „řezal“ a ta se poté pářou. Triko určitě není zúžené příliš, že bych jej na sebe nějak rvala. Nevíte, čím to může být? Hledala jsem švadlenu, které zvládne udělat banální úpravy (zúžit, založit), ale jsem trochu zklamaná… Bydlím v Č. Budějovicích. Dřív jsem chodila na opravy ke starší paní - neměla žádnou reklamu, žádný salón, ale vše zvládla naprosto precizně.
Předem dík za rady…

Reakce:

zwedavka
673 příspěvků 11.04.12 06:57

Chce to mít speciální „tupou“ jehlu, která neseká vlákna, myslím má žluté označení (nejsem švadlena, když tak mně opravte).

seznam.mih  11.04.12 07:26

Hádám, že trička jsou z úpletu. A na úplety se používají, jak už říkala zwedavka, jehly s kulatou špičkou, nebo tupou. Prodávají se úplně normálně. Možná to bude tím, že krejčová šila klasickou jehlou na tkaniny.

DanielaS
4599 příspěvků 11.04.12 08:15

To je ale divne, ze na to automaticky nevzala jehlu na uplet. Vymenila bych svadlenu, tohle jsou opravdu zakladni znalosti obcasne ctenarky Burdy.

velkabota  13.04.12 15:24

Přikládám fotky. Vyfotila jsem přechod původního švu a švu po zúžení - tam jsou vidět díry. Ukázaly se po prvním vyprání po zúžení. Dnes jsem byla za jinou švadlenou, má otvírací dobu do 17:00, bohužel již ve 16:15 tam bylo zavřeno, bez jediného vysvětlení. Zavolala jsem na číslo uvedené na výloze, kde na mě nějaký pán poměrně nevybíravě vyštěkl, že mají zavřeno a budou až v pondělí. Jsem z toho dost otrávená a celkově zklamaná z kvality služeb v čr. Přijde mi to čím dál horší.  

m.amar
124 příspěvků 18.05.12 14:14

@velkabota
Není to úrovní služeb v ČR, nýbrž úrovní služeb v tady v Budějovicích (jsem také zdejší). Mě to dohnalo až k tomu, že jsem šla na rekvalifikační kurz a budu si všechno přešívat a šít sama :-)

winpetra
53 příspěvků 02.12.12 21:56

Samozřejmě záleží na výběru jehly, síle a materiálu nitě a v neposlední řadě i druhu stehu. Jehly by měly být JERSEY, popřípadě STRETCH. Na pružnou pleteninu tenké pružné nitě, materiál podle materiálu látky. A nakonec steh -nejlépe samozřejmě overlockový. Pokud není možnost, je potřeba použít cikcak a pohlídat si volnější napětí obou nití.

Paní to prostě odflákla :-(

yourcandy
476 příspěvků 02.12.12 22:07

@winpetra ..nebo zapoměla vyměnit jehlu.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit