Svatební obuv

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacenka.smile
427 příspěvků 18.02.14 13:56
Svatební obuv

Potřebovala bych poradit, kde v kamenném obchodě (Plzeň, případně Praha) koupit hezké boty na svatbu. Všude narážím na takové těžkopádné boty s dlouhou špicí a malým podpatkem a hlavně především v zářivě bílé barvě. Moje představa je přitom naprosto obyčejná a vystačím si s nesvatebními botami v hezkém provedení. Šaty mám s nádechem champagne, takže bych chtěla i boty v nebílém odstínu. Ráda bych tedy nějaké světlé jednoduché lodičky nebo páskové boty na podpatku s výškou okolo 8 cm.

Sama si obvykle kupuji boty v levnějších řetězcích (CCC, Baťa), ale tam jsem nic vhodného nenašla, navíc mám problém, že mi málokteré boty sedí, mám úzkou nohu. Když budou mít boty vhodný vzhled a budou kvalitní, jsem si ochotna připlatit oproti obvyklému standardu z výše zmíněných obchodů.

Možná by se můj dotaz hodil spíše do sekce „Peklo radí“, ale ráda bych na odpovědi reagovala, což je bohužel možné jen v disuzi. A možná se sem můj dotaz nehodí vůbec, ale obávám se, že na beremese mi nikdo nedá uspokojivou odpověď.
Mimochodem, většina svatební obuvi mi připadá ještě pekelnější, než svatební šaty.

Díky všem za odpovědi

Reakce:

xluki
90 příspěvků 18.02.14 14:32

Upřímně řečeno, hezké svatební boty se v ČR nedají sehnat. Před 3 lety jsem byla naprosto nešťastná. Chtěla jsem hezké boty, bez kilometrové špičky s nízkým podpadkem, ve velikosti 41. Balerýny nepřipadaly v úvahu. Nikde nic. Když se mi nějaké boty líbili na zahraničních e-shopech, tak jsem zjistila, že bych potřebovala min. jejich vel 44 (26,5cm), kterou samozřejmě nedělali. A pak mi kamarádka z legrace řekla ať si koupím normální lodičky a obarvím si je. Udělala jsem to. A už to nebudu dál rozepisovat nebo mě tu ukamenují. Jen podotýkám, že mám botičky schovaný na památku do dnes.
Ale chci říct, máte před sebou těžký úkol.

Betty J.
2031 příspěvků 18.02.14 14:42

@kacenka.smile: zkuste Humanic (http://www.humanic.net/…front-runner), pokud nenajdete v našich obchodech, do Němec to z Plzně nemáte daleko.

kacenka.smile
427 příspěvků 18.02.14 14:48

@Betty J. Humanic je v Plzni bohužel nepříliš použitelný, mám pocit, že mají stejné zboží už několik let. Ale v Praze ho určitě nevynechám. Pokud bude cesta do Němec, určitě nebude problém něco objevit.

Gatita
302 příspěvků 18.02.14 14:51

@kacenka.smile Potvrzuji, že výběr je bídný. Zkuste slevy u značek Högl a Gabor, mají použitelné společenské lodičky, ale za plnou cenu relativně drahé. Specializovaný obchod je v Praze ve Spálené (Střevíce a více), ale 90% jsou saténové střevíčky na jedno použití a připravte si min. 2,5 tis. Nebo zkuste speciálku s taneční obuví www. kozdra.cz, většina bot v obchodě má takovou tu podivnou taneční podrážku, ale prodavač tvrdil, že by do dvou týdnů udělali i normální. Už jsem tomu pár hodin věnovala a boty také ještě nemám :-)

kacenka.smile
427 příspěvků 18.02.14 14:57

@Gatita Střevíce a více jsem procházela na internetu a opravdu to není můj styl, stejně tak boty z Vašeho odkazu. Sice vím, že tohle jsou svatební lodičky, ale já si tak ty své vůbec nepředstavuji. Proto hledám úplně obyčejné, v podstatě civilní lodičky. Jednoduchý vzhled a kvalitní (nebo alespoň kvalitnější) materiál…

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 18.02.14 15:25

Vím, že jste chtěla tip na kamenný obchod, což bohužel nemám. Já na svojí svatbu objednávala boty ze svatebního salónu Caxa a byla jsem max. spokojena. Myslím, že se tam nějaké vybrat dají, i když je tam spousta takových hrůz, které vy nechcete.
http://www.caxa.cz/…vatebni-obuv
Mně se celkem líbí například ty na fotkách.
Pak jsem ještě zabrousila na halens.cz a našla jedny pěkné.
Ty mi přijdou použitelné i mimo svatební událost.

Příspěvek upraven 18.02.14 v 15:29

v2e2rka
477 příspěvků 18.02.14 15:27

Svatební lodičky ve zcela civilním provedení jsem sháněla loni-u nás byl jiný extrém-vůbec žádné bílé boty…Nakonec jsem koupila jediné, které jsem našla a nemůžu si je vynachválit, jsou moc pohodlné, vydržela jsem v nich celý den, podpatek cca 8 cm, barva spíš slonová kost, zn. Tamaris, cena necelá tisícovka.
A koupila jsem je v normální „no name“ obuvi, mám pocit, že tam mají kolikrát lepší výběr, než v řetězcích.

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 18.02.14 15:57

A úplně nádherné svatební lodičky jsem našla na zoot.cz,jsou trochu dražší, ale skvostné.
 http://www.zoot.cz/list?…

Bookworm
222 příspěvků 18.02.14 17:30

Kamenný obchod vám taky neporadím, ale doporučím svatební boty z internetu na míru http://www.studiolenny.cz/…kova-vyroba/, můžete si vybrat tvar, výšku podpatku, barvu (ta krémová by vám mohla vyhovovat)…

Nejhezčí mi teda přijdou konkrétně tyhle http://www.studiolenny.cz/…kova-vyroba/, na noze vypadají parádně :) Nedávno jsem řešila sejný problém, jenomže já jsem nechtěla boty světlé, ale barevné, takže mám zelené. Nekoupila jsem si je přímo z té stránky, sehnala jsem použité na votočvozoz, ale kdybych si vybírala na míru, stejně skončím u těchto :D

Ještě jsem narazila na boty Popelka http://obuv-popelka.shop1.cz/…hazkova-obuv, taky by se tam dalo vybrat…

kacenka.smile
427 příspěvků 18.02.14 18:56

@Bookworm Boty na míru jsem také zvažovala, ale když jsem pak podrobně procházela ty modely, resp. třeba tvary špiček, pat apod., tak to prostě není styl, který by mi vyhovoval nebo se mi líbil. Chápu, že se to dá upravit dle přání, ale i v té Popelce jsou to prostě jen seskládané části bot a mně se ty části nelíbí…

SkyP
170 příspěvků 19.02.14 16:36

Zkuste obuv ARA. Mají i pro užší nohu. Každopádně by bylo asi lepší, pokud můžete, počkat na jarní/letní kolekce. Já mám od nich tělové lodičky a 5cm pohodlným podpatkem a vezmu si je i na svatbu. Vypadají moc pěkně, jsou pohodlné a vydržím v nich celý den.

koblížek2000
1 příspěvek 05.10.14 08:57

Upřimě!!!Která z Vás by si tady toto obula v den své svatby?

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit