Svatební šaty - 3/4 délka + rukávy?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jehudith
12 příspěvků 28.05.14 20:16
Svatební šaty - 3/4 délka + rukávy?

Ahoj, potřebuji poradit ;)

Vybírám šaty na svatbu a rozhodla jsem se nechat si je ušít. Moje představa je taková, že bych je ráda nosila i po svatbě jako společenské šaty - na svatbu by měly bohatší spodničku. Zatím se přikláním k délce těsně pod kolena (je to praktické), s pasem posazeným v pase (prodlužuje), sukní do A se spodničkou a korzetem/vrškem, přes který bude nějaká jednodušší krajka nebo něco podobného (abych neměla korzet zaříznutý). Barva nemusí být čistě bílá, ale třeba lehce šedivá, aby při dalším nošení nevypadaly šaty jako svatební. Měřím 170cm, velikost 40, postava přesýpacích hodin.

Mám však několik pochybností :)

• materiál- líbila by se mi tylová sukně, ale švadlena mi sdělila, že je obtížné jej na sukni v čr sehnat, takže nevím, jaký zvolit. Spíš něco jednoduchého, nelesklého, nositelného i jinam než na svatbu
  • délkasukně pod kolena - líbí se mi to a je to velmi praktické, oslava bude v divadle a částečně na zahradě a nechci si na sukni šlapat
  • vršek- a to je největší otázka. Napadla mě varianta s rukávy, klidně i s 3/4, ale nevím, jak by to na mě ve velikosti 40 vypadalo, s výstřihem do V (ne ke krku)

Inspirací jsou mi šaty v příloze, jen výstřih by byl do V, rukávy upnutější, sukně kratší - pod kolena a nebo druhé šaty s nějakou jednodušší krajkou – krajku vůbec nenosím tak z toho mám obavy.

Díky za jakékoliv komentáře

Reakce:

Linie
1701 příspěvků 28.05.14 20:27

Látky a zvláště tyl je možné sehnat skoro ve všech barvách. Možná bude problém najít krajku v podobném odstínu, ale ani toho bych se nebála. Krátké šaty jsou velmi oblíbené a dají se, hlavně barevné, využít i po svatbě.
Pro další inspiraci se podívejte na fotky: http://www.pinterest.com/…dding-dress/

Rosse
146 příspěvků 28.05.14 22:01

Neváhejte, tyl se dá opravdu sehnat ve všech možných barvách, délka OK právě i pro další nošení, oboje postované jsou pěkné, možná by byly decentnější ty 3/4 rukávy, akorát s tou světle šedou nevím…možná by to bylo zajímavé, ale nedovedu si to dost dobře představit

Jehudith
12 příspěvků 29.05.14 10:30

Moc se mi líbí tahle sukně a k ní nějaký jednoduchý vršek, ale moje švadlena mi řekla, že jemný tyl se dá sehnat jen v křiklavých barvách a ten druhý je „trčavý“ a na tento typ sukně se moc nehodí. Tak nevím :)

Příspěvek upraven 29.05.14 v 12:16

SkyP
170 příspěvků 29.05.14 12:13

Střih šatů, jak píšete, je moc pěkný. Každopádně z vlastní zkušenosti můžu říct, že na svatební šaty se hodí napřed vyzkoušet, jaký typ svatebních šatů vám sedí a jestli vám budou sedět tyto 3/4. Zkuste zajít do nějakého svatebního salonu a tam zkusit, abyste viděla, jak se v tom cítíte. Moje zkušenost je taková, že jsem chtěla podobné šaty jako vy, ale je kolenům (taková ta krátká klasika, jak je teď moderní za poslední rok) a když jsem si je pak zkusila, tak jsem byla jak selka v kroji. Nakonec mám tylové, přestřižené v pase, dlouhé a je to přesně ono. Ale ačkoli jsem šatová a sukňová, tak bych bez zkoušení různých typů šatů na to nepřišla.

Šedá barva - pozor, aby vypadala jako šedá a ne zapraná. Pak se ještě dělá barva champagne, když šaty působí bíle, ale nejsou „vyřvaně“ bílé. Každopádně si stejně nedokážu představit příležitost, kam bych pak šla ve svých svatebních šatech, pokud by to nebyly vysloveně barevné letní šaty. Ale to je jen můj názor, vím, že praktické nevěsty chtějí šaty potom použít, je to na vás. Jen bych na úkor té následné použitelnosti nesnižovala svatební výraz šatů.

z_dediny
1031 příspěvků 29.05.14 12:21

Ty první šaty jsou krásné. Taky jsem nechtěla bílé šaty, byly v barvě champagne, abych je mohla nosit i po svatbě. Nikdy jsem si je znovu neoblékla.

Jehudith
12 příspěvků 29.05.14 12:22

Díky za komentář. V salonu jsem byla a zkoušela, jen podobný typ šatů snad nikde nemají :) ale jiné krátké s pasem v pase tam měli a vypadalo to dobře (podle mě) Jinak vedly také dlouhé s tylovou sukní a korzetem, jenže! vím že se budu pohybovat venku a po trávě a dlouhá sukně je na to prostě hrozně nepraktická, už jsem viděla moc pošlapaných sukní a nevypadalo to hezky. Chci se svobodně pohybovat :) Taky nemám v plánu převlékání, chcí mít jedny šaty celou noc.

Mám pochybnosti spíš o tom vršku a o barvě - přesně jak píšete - aby to nevypadalo zapraně. Praktická jsem, ano (: další varianta byla sukně + korzet, aby se to dalo nosit samostatně, ale to už bych chtěla asi moc. Navíc svatba bude v září, tak nechci mít holá ramena a záda a mrznout. Achjo :)

SkyP
170 příspěvků 29.05.14 12:50

Sukni šatů Vám zkrátí podle potřeby a přání a podle výšky vašich podpatků. Pokud budete chodit po trávě, přizpůsobí to tomu - bude třeba ke kotníkům. Takže to bych se nebála.

Jinak co se týká těch krátkých v salonech, tak vím, že moc nejsou :/ Sukně a korzet neee :) To je už moc. Jste z Prahy? Já mám šité šaty na míru a koupené ze salonu Nevěsta u Pražského povstání. Cena super, šaty na mě, bez zbytečných blbin, délka na mě (takže by šla i 3/4 :)) Paní super přístup. A těch typů šatů, co mají na šití a prodej mají hodně a dá se z toho složit co chcete. Takže byste třeba vybrala i ten vršek. Já mám ty svoje taky vršek z jedněch a poupravený a sukni z druhých. A všechno šlo.

Jehudith
12 příspěvků 29.05.14 13:20

Díky za rady, je pravda, že svatební šaty nikdy asi už nebudu, takže zkoušet z toho udělat kočkopsa není dobrá cesta. Tak budou prostě svatební :)

Našla jsem ještě jedny hezké - ale byly by delší ke kolenům - nerada ukazuju kolena:)

A tyhle - to je vlastně přesně ono! jen ne tak puntíkované :)

http://gradeclothing.com/…wedding.html

SkyP
170 příspěvků 29.05.14 13:43

Bezva rozhodnutí ;) Ty šaty co sem dáváte jsou úžasný! A přesně ten typ, jak v tom já se svým zadkem vypadám jak v kroji :) Kupodivu když pak vypadají stejně, jen je ta sukně na zem, tak už to je ok a zadek je prostě schován v sukni :)

Jehudith
12 příspěvků 29.05.14 13:50

Taky nemám zrovna postavu manekýnky, ale přijde mi, že pod tou sukní se schová ledasco :) dlouhé kvůli praktičnosti nechci a i snoubenec se vyjádřil, že by se mu víc líbily kratší ke kolenům, takové sukně běžně nosím.

bestia
2296 příspěvků 29.05.14 13:55

@Jehudith ohladom tylu sa skuste poradit s @kayav, sije tylove sukne, mozno bude mat lepsi prehlad nez vasa svadlena

kayav  29.05.14 14:39

Jemný tyl se dá sehnat v takřka jakékoliv barvě, to vaše švadlenka asi nemá moc velký přehled :-) záleží jak moc jemný. pěkný výběr mají třeba v Bolena tex, ale jsou trošku dražší, ale zato vážně hezké.

Jehudith
12 příspěvků 29.05.14 14:41

Děkuji!

Betty J.
2031 příspěvků 29.05.14 19:39

@Jehudith: můžete také zkusit flex-tex - v sekci svatební tyly je dost velký výběr.

dost_bot
2070 příspěvků 29.05.14 20:33

Skoro je mi líto, že se nebudu vdávat, natož v bílé… :-)

Jehudith
12 příspěvků 05.06.14 14:08

Díky za rady, oběhnu zmíněné obchody, vypadají dobře.

Jehudith
12 příspěvků 05.11.14 11:54

Tak nakonec to dopadlo takto, byla jsem spokojená a šaty jsou teď na prodej v bazaru :)

SkyP
170 příspěvků 05.11.14 12:02

To bolerko vypadá zvláštně, jak se Vám tam hromadí látka. Ale jinak je to pěkné, myslím že Vám to sedělo hezky. Je ty boty…

Jehudith
12 příspěvků 05.11.14 13:41

Bolerko bylo krizové řešení na poslední chvíli jednak kvůli chladnu, jednak kvůli velké modřině na levé ruce :) Zvláští to trochu je, i když to je záměrem, je tak ušité, ale bylo mi to tak trochu jedno, na svatbě mi šlo především o jiné věci než o látku na šatech :) Boty jsou nějaký retro model, který jsme měli doma, takže jsem byla ráda, že nemusím pořizovat nové bílé boty, které nevyužiji. Tady stojím trochu divně, jinak si myslím, že nevypadaly nejhůř :)

Více fotek zde: http://www.modnipeklo.cz/…oduche-2746/

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit