Svatební šaty - které zvolit?

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskover
5 příspěvků 14.01.16 14:52
Svatební šaty - které zvolit?

Ahoj holky. Co říkáte na tyto svatební šaty? Líbí se vám některé? Mám dost malou postavu, tak nevím co zvolit, aby mě to ještě víc nezarazilo do země… Všechny šaty by se samozřejmě ještě trochu zkracovaly…

Příspěvek upraven 15.01.16 v 13:03

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Jiná Realita
13791 příspěvků 14.01.16 15:11

Přiznávám, že se mi nelíbí ani jedny, snesitelné mi připadají jen třetí shora, ale jen kdyby šla odstranit ta žlutá (?!) mašle.

všeobecně si myslím, že v případě malé postavy a dlouhých šatů je vhodné spíš nebrat šaty bez rukávů - tedy se zcela vyhnout tomu typu, který máte u všech šatů, se zcela holými rameny. pokud je nahoře v oblasti dekoltu a ramen nějaká látka (ideálně hluboký výstřih do V), opticky to netáhne pohled na postavu směrem dolů, což opticky zmenšuje.

Giulietta  14.01.16 15:26

@maskover Žiadne, navyše ak ich skúšate s podprsenkou, tak po jej zložení to bude ešte príšernejšie.

Jiná Realita
13791 příspěvků 14.01.16 15:32

Ještě přidám doplnění k @Giulietta - vždy si choďte vybírat nejen svatební šaty v prádle, které pod nimi budete mít na akci. vyhnete se velkým překvapením, například že v oblasti dekoltu nesedí, nebo je vám prádlo vidět.

Pinot Noir
8509 příspěvků 14.01.16 15:44

@maskover Mně se nelíbí ani jedny.

Jirkátor
1514 příspěvků 15.01.16 12:24

Koukněte se ještě i po jiných. Jestliže jsou však Vaše možnosti omezeny pouze na těchto pět modelů, pak ten prostřední mi připadá jako nejlepší volba.

maskover
5 příspěvků 15.01.16 13:14

A co tyto?

Příspěvek upraven 18.01.16 v 13:46

skylor
159 příspěvků 15.01.16 13:41

Ty šaty, kde sukně začíná až na bocích (tzn. skoro všechny prezentované), z Vás udělají rourovitého trpaslíka bez pasu.

Allania
424 příspěvků 15.01.16 13:43

@maskover Být na vašem místě, poohlédla bych se po úplně jiném střihu. Zazněla tu dobrá rada nebrat korzet, ale vybrat něco s výstřihem. Osobně bych se i zaměřila na jiný střih sukně a to spíš bez obruče, nějaké pěkné splývavé šaty. Máte hezky štíhlý pas, tak toho využijte. Myslím, že by vám mohlo slušet něco podobného střihu. Klidně s méně nařasenou sukní.

Jiná Realita
13791 příspěvků 15.01.16 14:13

@maskover
proč tak tvrdošíjně trváte na tom střihu s holými rameny? :-)

samozřejmě - pokud se vám to líbí, nemám námitek, běžte v tom. jsou ze všech postovaných nejlepší.

ale to neznamená, že krásné. pokud chcete působit jak nejlépe to jde, úplně ten střih zavrhněte. není pro vás. na těch dnešních šatech navíc už teď vidím, že po chvíli nošení se v pase vlivem tepla úplně zkrabatí, je to ten typ látky a střihu.

a jak už zaznělo, pokud nechcete vypadat jak trpaslík zapíchnutý do dortu, vyhněte se sukním, které začínají na bocích.

mám pocit, že pořád chodíte do toho samého salonu. možná by chtělo vyrazit i někam jinam, kde mají jiné typy šatů.

Pinot Noir
8509 příspěvků 15.01.16 14:19

@maskover Ty, co jste přidala teď, jsou z vašich návrhů nejlepší, ale tipy od @Allania jsou mnohem lepší, zkustě něco takového.

DRW
1227 příspěvků 15.01.16 15:58

A co si ty saty nechat usit na miru, ne vsak typu, co jste postovala, ale opravdu radeji saty s vystrihem. Latka + usiti u jakekoliv kvalitni svadleny dle vaseho bydliste, by mohlo vyjit levneji nez to, co si muzete dovolit pujcit v salonu. Navic za princeznu muzete byt v uplne jednoduchych satech, jen to chce zajimavy detail.

vias
439 příspěvků 15.01.16 21:24

Ty s tou žlutou mašlí.

Lalita  15.01.16 22:29

Z těch, které jste postovala, tyto vypadají nejlíp. Ale jestli máte ještě čas a nějaké možnosti, poohlédněte se po šatech, jejichž sukně začíná v pase (ne na bocích, jak už bylo několikrát zmíněno, udělají z vás trpaslíčka). Hezky vám zvýrazní pas a prodlouží postavu. A když už se ptáte na radu, doporučila bych vám vyvarovat se obručím pod sukní, vždy je to vidět, a nikdy to nevypadá dobře, žádnou šlehačku a bacha na blbě ušité korzety, pokud se ho nechcete vzdát. :)

Nevím, jak moc znáte Peklo, ale velmi doporučuju tyto články, zejména ty starší (dole).

A přeju veselou svatbu a šťastné manželství ;)

@maskover píše:
A co tyto?

Zde pro ilustraci sukně od boků + korzet + šlehačka vs. sukně od pasu.

Giulietta  16.01.16 09:01

@Lalita Ale tak dať ako príklad (pre niekoho kto vyberá vo večerných róbach) šaty ku kolenám, ktoré strihom pripomínajú letné šaty spíchnuté doma na kolene je divné. V tých posledních šatách by som si ako nevesta nepripadala ani keby všetci ostatní mali na sebe čierný čádor.

Giulietta  16.01.16 09:12

@maskover Ak ste ešte nevzdala konzultácie s nami tu na MP, tak skúste šaty s pásom v páse, ale kľudne dlhé, široké, s korzetom a také, aby ste za tu princeznu bola. Vydávate sa len raz v živote, tak si to urobte také, aby sa to páčilo hlavne Vám a nie nám tu na MP. :-)

MaeGandal
743 příspěvků 16.01.16 09:45

@maskover vyberte si šaty, které se líbí vám. Vy se vdáváte, je to Váš den.
a doufám, že najdete šaty, ve kterých si řeknete „teď jsem nevěsta, to jsou ony“ a budete vědět, že to jsou ty pravé

Linie
1700 příspěvků 16.01.16 10:09

@Giulietta V krátkých šatech se vdává hodně nevěst. Stále víc svateb je v přírodě, zámky již nejsou tak populární, proto ty krátké šaty. Bonus je, že stojí zhruba polovinu toho, co ty princeznovské. Některé se s barevnými doplňky dají nosit i po svatbě.

Linie
1700 příspěvků 16.01.16 10:09

@Giulietta V krátkých šatech se vdává hodně nevěst. Stále víc svateb je v přírodě, zámky již nejsou tak populární, proto ty krátké šaty. Bonus je, že stojí zhruba polovinu toho, co ty princeznovské. Některé se s barevnými doplňky dají nosit i po svatbě.

Lalita  16.01.16 10:51

@Giulietta Ano, chtěla jsem ukázat i jiný styl, než se dá najít ve většině českých půjčoven, ale hlavně jsem chtěla ukázat šaty se zvýrazněným pasem, pokud možno na neretušované fotce (tyhle jsou z Etsy, myslím). A ano, jsou DIY.

Nevím, jaké má slečna tazatelka možnosti, představy a kolik času, ale třeba ještě změní názor. Upřímně, všechny šaty, které postla, by mohly sloužit jako ilustrační fotky jak to nedělat do těch Adiných článků. A typ šatů, které jsem vložila já nebo třeba @Allania, by se daly ušít za cenu průměrného půjčovného, nebo jen o málo vyšší.

Lalita  16.01.16 10:56
jenom tak...

SunEclipse
497 příspěvků 16.01.16 11:08

Připadá mi, že šaty bez rukávů dělají @maskover buclaté paže, že s rukávem by to vypadalo lépe.

MaeGandal
743 příspěvků 16.01.16 11:14
@Linie píše: … Bonus je, že stojí zhruba polovinu toho, co ty princeznovské. Některé se s barevnými doplňky dají nosit i po svatbě.

a co když chce nevěsta chce princeznovské šaty? co když nechce mít na sobě šaty, které nosí do práce, ale něco vyjímečného?

@Lalita ty šaty z vašich obrázků jsou krásné, ale dost dělá látka. V jiné kvalitě to nebude zdaleka ono. Ale uznávám, že jako ukázka šatů do pasu, jsou skvělé.

@SunEclipse svatební šaty s rukávy se nedělají moc často. V půjčovnách se bojím, že nebudou vůbec

Linie
1700 příspěvků 16.01.16 11:30

@MaeGandal Ano, krajka by měla být kvalitní, stojí ale hodně peněz. od 1000/m výš. Na šatech je kvalitní materiál vidět - srovnejte jakékoliv čínské šaty s těmi např. Stephanie Allin.
Krajky stačí málo, jen na živůtek, sukně může být taftová nebo tylová a dostaneme se na cenu lepších šatů z půjčovny. Nebo mohou být celé šaty z jemného hedvábí, pak je cena trochu vyšší, ale je vyvážená pohodlím. Šaty jsou lehké a v letním horku velmi příjemné.

Příspěvek upraven 16.01.16 v 14:02

Linie
1700 příspěvků 16.01.16 11:34

Myslím, že Maskover byla v nějaké levnější půjčovně, kde zkoušela starší modely šatů /soudím podle střihů, materiálů a šlehačky na šatech/.
Pokud má nevěsta menší rozpočet, je lepší se poptat v dobrém salonu na výprodej starších modelů. Dobrým salonem myslím takový, který objednává každý rok značkové šaty a nemá anonymní čínské hrůzy - bohužel, takových salonů je u nás nejméně polovina.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit