Svatební šaty ve stylu 50. let

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacenka.smile
427 příspěvků 04.12.13 12:55
Svatební šaty ve stylu 50. let

V červnu mě čeká svatba a já se pomalu začala rozhlížet po svých svatebních šatech. Věděla jsem že to bude boj, ale když jsem prošla stránky místních i některých pražských svatebních salónů, tak jsem se zhrozila. Takže uvažuji, že si šaty, které budou podle mých představ, nechám ušít, a proto se obracím i na Vás, které jste v tomto zkušenější. Sama mám se zakázkovým šitím jen jednu nepříliš pozitivní zkušenost. Takže bych potřebovala několik Vašich rad.

Svatbu si představuji spíš menší jen s blízkou rodinou a nejbližšími přáteli (kolem 20-ti lidí). I proto mě lákají spíše kratší šaty ve výše zmíněném stylu, velké načechrané róby mi připadají nevhodné, líbí se mi spíše na velké svatby. Bohužel, ve svém okolí nemám nikoho, kdo by měl podobný vkus na svatební šaty jako já. Jinak nejsem vyznavačkou retra, ale tento střih šatů mě uchvacuje už dlouho. Rozhodně nechci sněhově bílé, ale určitě chci světlé, látka může mít klidně světlý drobný vzorek (nebo i reliéf), ale čisté nevadí. Nebráním se mašli v pase, délku si představuji kolem kolen, jestli delší nebo kratší bych posoudila při vyzkoušení. Uvítám jak názory na kratší šaty, tak i tipy ohledně nich.
Měřím lehce nad 170 cm, postava 88-68-88, spíš chlapecká s nepříliš nevýrazným pasem. Prsa mám spíš malá, ale za to dlouhé a hezké nohy.

1. Potřebuji doporučit opravdu šikovnou švadlenu, která by mi šaty ušila. Nejlépe nějakou plzeňskou, ale pokud bude z Prahy, není to problém. Uvítám i rady na to, na co si dát při výběru pozor.

2. Dalším bodem je nákup látky. Rozhodně nechci ten typický levný satén, ale zároveň netuším, jaký materiál se na letní slavnostní šaty hodí. Takže přivítám rady ohledně konkrétní látky, tak i tipy na prodejny, kde takovou látku seženu. Upřednostňuji osobní nákup, takže zase Plzeň, Praha.

3. Uvítám inspirační obrázky svatebních šatů ve stylu 50. let, líbí se mi i šaty Audrey Hepburn.

Budu ráda za každý příspěvek k tématu. Sice vím, že je tu několik svatebních témat, ale žádné mi nepřišlo tolik blízké tomu mému, tak jsem se rozhodla založit vlastní.

Najdete v encyklopedii: Retro šaty 50. léta

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Esmee
4377 příspěvků 04.12.13 13:06

No jestli Vám mohu poradit, zkuste butik Lazy 50´s Eye http://www.lazyeye.cz/. Je to český salon, který nabízí šití originálních retro šatů 50. let přímo nevěstě na míru. Vyberou s Vámi látku, zkonzultují střih, doporučí, poradí, ušijí. Mají i FB stránky, tak se tam můžete mrknout. Co jsem měla možnost od nich vidět bylo vždy nádherné.

MP Vladenka
1291 příspěvků 04.12.13 20:42

Dobrá krejčová bude umět udělat střih podle obrázku. Materiál je potřeba vybírat spolu s krejčovou - je to věda, řeší tuhost látky, splývavost, pružnost aj.
Na léto bych viděla třeba tohle spoustu krásných šatů je tady Já jsem třeba nadšená z těchto (ale chybí mi tam pořádná spodnička).

Držím palce a přeju ať se vše vydaří.

Ustica
69 příspěvků 04.12.13 21:15

Pokud Vám vyhovuje Praha, můžu jen doporučit slečnu Matouškovou z Attirant Studia. Nechala jsem si u ní šít svatební šaty a byla jsem opravdu moc spokojená. Poradí i s výběrem látky (dá se vybrat ve velkoskladě, kde mají nepřeberné množství látek). Navrhne Vám několik střihů, i podle nich se pak vybírá vhodná látka. Tak snad Vám to pomůže :-)

http://attirantstudio.cz/…krejcovstvi/

Ještě pro představu posílám přímo link na svatební šaty:

http://attirantstudio.cz/galerie/

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 04.12.13 21:37

Mam velmi dobru skusenost s tymto svadobnym salonom - http://www.studiobrigit.cz/index.html , myslim, ze tam saty aj siju :-)

Lalita  04.12.13 21:44

@kacenka.smile
Mně se hodně líbí tyhle :)

janisska94
8 příspěvků 11.12.13 22:16

A co tyhle?? :)

Moir
1808 příspěvků 12.12.13 08:34

Pokud chcete opravdu perfektní svatební péči, včetně pomoci s výběrem látky, a tak, obraťte se na Anique

gummybee
4595 příspěvků 12.12.13 16:35

Asi to nejsou padesátá léta ani moc retro, ale na popsanou malou svatbu by se mohlo hodit.. dnes jsem totiž koukala na svatební fotky mojí oblíbené bloggerky, která se v září vdala a její šaty mě úplně dostaly (a manžel taky, ale to je jiná pohádka :D)
http://70percentpure.blogspot.ch/…art-two.html

DRW
1240 příspěvků 12.12.13 17:24
@Ustica ......http://attirantstudio.cz/galerie/

Uf, koukla jsem na zminene krejcovstvi, ale zrovna jejich tvorba by me nelakala, kdybych chtela kvalitni saty. Zvlast kdyz toto studio nabize sluzby vseho druhu. Ale to uz jsi slecna musi rozhodnout sama. Za me, ale ne.

mimi-angel
1 příspěvek 01.02.14 07:45

Podobne saty jsem si nechavala sit na svou svatbu, ke kolenum, korzet a sukne…Sikovna krejcova si s tim poradi…Kdyztak napis na zuzankah01zavinac seznam.Muzu poslat na mail fotky a kontakt na pani..Nechci to tady vystavovat jako reklamu…

DanielaS
4603 příspěvků 01.02.14 09:54

.

Linie
1704 příspěvků 01.02.14 19:19

DanielaS: Velmi hezké šaty. Bohužel ze zkušenosti vím, že nevěsty chtějí jen šaty vcelku. Jsou jako stádo, jedna na beremku prohlásí, že jen korzet/vcelku/kraj­ka…je to ono a všechny se opičí bez ohledu na postavu.

Motyka
327 příspěvků 02.02.14 00:17

Jeden starší Ady článek http://www.modnipeklo.cz/…oc-a-pojd-2/ Ty šaty z první fotky miluju. A to se vdávat nechci, ale kvůli nim…

lemon29
10 příspěvků 02.02.14 00:39

Rosa clara

Jiná Realita
13791 příspěvků 02.02.14 01:27

@lemon29
nádherné :-) akorát se v tom člověk nevleze do auta ani na židli :D

lemon29
10 příspěvků 02.02.14 11:05

Tu je článok v španielčine, kde je viac fotiek tejto nevesty, dokázala v nich aj v aute sedieť. :D
rosa clara svadobne saty

Příspěvek upraven 20.02.14 v 00:42

MichaMach
313 příspěvků 02.02.14 11:48
Lazy Eye

Jednoznačně Lazy Eye. Kamarádka on nich měla úžasné šaty, viz foto. A bez spodničky vypadají docela civilně, takže je unosíte i po svatbě.

Moir
1808 příspěvků 02.02.14 16:34

@MichaMach Lazy Eye konceptu fandím, ale za ty peníze šijí jen konfekční velikosti, jakoukoli úpravu na reálnou postavu odmítají (volně přebásnění prohlášení na stránkách)

Esmee
4377 příspěvků 02.02.14 17:00

@Moir Co vím, tak svatební šaty šijí na míru. Psala jsem si s paní Hanou Noble, která za celým Lazy Eye stojí, protože mou velikost normálně neprodávají, psala mi, že není problém, abych si ukázala šaty, které bych chtěla a oni by mi je ušili v mé velikosti. Ale je fakt, že ceny jsou dost pálka, jestli si někdy nějaké pořídím, tak jako odměnu za státnice.

MichaMach
313 příspěvků 02.02.14 18:59
konfekční postava

Moir Tak, jak slečna píše své míry, neměla by problém ani s konfekcí. Ale svatebky opravdu šijí na míru.

Gorilka
658 příspěvků 02.02.14 19:40
@Esmee píše:
@Moir Co vím, tak svatební šaty šijí na míru. Psala jsem si s paní Hanou Noble, která za celým Lazy Eye stojí, protože mou velikost normálně neprodávají, psala mi, že není problém, abych si ukázala šaty, které bych chtěla a oni by mi je ušili v mé velikosti. Ale je fakt, že ceny jsou dost pálka, jestli si někdy nějaké pořídím, tak jako odměnu za státnice.

A ceny jsou (orientačně)?

Esmee
4377 příspěvků 02.02.14 20:23

@Gorilka Z toho, co jsem pochytila, tak u normálních šatů (ne plesové, ani svatební) se to může pohybovat okolo 3 - 6 tisíc za kus.

Gorilka
658 příspěvků 02.02.14 20:41

@Esmee To je běžná cena.

Esmee
4377 příspěvků 02.02.14 21:01

@Gorilka Já vím, ale přijde mi to na denní šaty dost.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit