Svatební šaty z přírodních materiálů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

martinarie
48 příspěvků 23.11.12 15:36
Svatební šaty z přírodních materiálů

Ahoj, tak mám problém. Budu se příští rok vdávat a byla jsem se podívat do dvou salonů v Praze. Zjistila jsem, že tam mají šaty pouze z umělých materiálů, což nechci. Nechám si tedy šaty ušít, ale vůbec se nevyznám v látkách, znám bavlnu a len a vlnu, ale na svatební šaty mě napadá jen hedvábí. Poradíte, zda jestě existují jiné přírodní materiály vhodné na svatební šaty a kde je koupit? Dík.
P. S.: Klidně poraďte, pokud víte kde takové šaty půjčují, netrvám na ušití.

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 23.11.12 15:42

@martinarie hmm tak myslím, že hedvábné šaty by se půjčit daly. Ale obávám se, že půjčení nebude stát 14 tis ale více…
Kupte látku a nechte ušít…

Jiná Realita
13791 příspěvků 23.11.12 15:50

Hedvábné se dají i různě koupit, třeba na ebay, i když chápu, že to je risk a nvíc z druhé ruky.

Tyhle se mi ale hodně líbí (i když některé růže bych odpárala :-)

Linie
1700 příspěvků 23.11.12 20:15

Doporučuji nejdříve se domluvit s krejčovou nebo návrhářkou na modelu a pak teprve hledat materiál. Ovšem ty, které se šitím svatebních šatů hodně zabývají, materiál mají svůj.

DanielaS
4599 příspěvků 23.11.12 21:47

Zalezi na stylu, ze, ale i vysivana bavlna nebo len se da pouzit, ne ze ne. Anebo saty mit ze smesi, ale podsivku hedvabnou.

martinarie
48 příspěvků 24.11.12 14:46

Kdyby to šlo z bavlny či lnu, tak budu úplně nejradši, ale myslela jsem, že by ty šaty nebyly slavnostní a dost by se mačkaly. Zatím tápu, vůbec nevím jak na to.

martinarie
48 příspěvků 24.11.12 14:47
@Jiná Realita píše:
Hedvábné se dají i různě koupit, třeba na ebay, i když chápu, že to je risk a nvíc z druhé ruky.Tyhle se mi ale hodně líbí (i když některé růže bych odpárala :-)

Objednávat určitě nechci, potřebuji si šaty předem vyzkoušet a tohle je dost peněz na pokusy.

Linie
1700 příspěvků 24.11.12 14:57

Co třeba bavlněný damašek, s vytkávaným romantickým vzorem? Tolik se nemačká a šaty půjdou po svatbě obarvit.

chinin
2788 příspěvků 24.11.12 15:40

@martinarie
Zkuste zajit do prodejny Marlen v ulici Karoliny Svetle, maji tam spoustu krasnych prirodnich materialu a zajimave galanterni doplnky na zdobeni a dobre vam poradi. Tip: pokud nebudete mit pocit, ze prodavacka sortimentu perfektne rozumi, pockejte si na vedouci (majitelku?), vyplati se to. Take ze svych materialu siji (referenci zatim dat nemohu, ale pokud vas bude zajimat, zeptejte se me pristi tyden).

P. S. Tip 2 - pro ostatni: Marlen ma prodejnu i v Brne.

Bugatti
4051 příspěvků 24.11.12 16:50

@chinin Brněnská Marlen má též obrovský výběr materiálů, včetně přírodních, mají i e-shop, ale výběr je mnohem menší než v kamenné prodejně. Prodavačky materiálům rozumí a dobře vám poradí. Ušít si ale šaty nechejte jinde, oni šijí (alespoň v Brně) jen jednoduché nepříliš sedící „pytle“.

chinin
2788 příspěvků 24.11.12 17:02

@Bugatti
Dekuji za reakci. Ja jsem si ted „na zkousku“ nechala v Marlen v Praze usit jednoduchou dilovou business sukni, tak jsem zvedava, jak to dopadne. Pro zajimavost, trva to uz cca 6 tydnu a pristi tyden by snad mela byt hotova. Na prvni zkousku byl pripraven pytel s obvodem sirsim cca o 40 cm(!), ani vedouci nechapala, co svadlena provedla, na druhou zkousku uz se to blizilo mym zkusenostem s prvni zkouskou a treti zkouska v podstate odpovidala tradicni druhe. Pristi tyden si mam sukni vyzvednout, ale pry u toho ma byt radeji svadlena, „kdyby neco“. Kazdopadne jeem zvedava na vysledek.:-)

martinarie
48 příspěvků 24.11.12 19:24
@Linie píše:
Co třeba bavlněný damašek, s vytkávaným romantickým vzorem? Tolik se nemačká a šaty půjdou po svatbě obarvit.

Asi bude opravdu nejlepší si napřed najít švadlenu a s ní probrat svoje představy.

martinarie
48 příspěvků 24.11.12 19:28

@chinin tak uvidíme za týden, díky za tip. :-)

Tiena
23 příspěvků 24.11.12 22:43

Měla jsem stejný požadavek jako Vy. A se znalostí látek jsem na tom byla podobně. Mně se tedy velmi vyplatilo najít si návrháře, který tohle všechno vyřešil za mě. Měla jsem jen základní představu o šatech, tedy nepřišla jsem s žádnou konkrétní fotografií. Chtěla jsem nepřezdobené, ale elegantní, dlouhé, krémové, nekorzetové. S návrhářem jsme probrali možnosti jednotlivých střihů a mé postavy, pak jsme si ujasnili, že šít se bude z přírodních materiálů a barvu šatů a pak už to bylo v jeho režii. Obešel x prodejen látek, a když našel, co potřeboval jen zavolal, přinesl vzorek, já odsouhlasila a on koupil. Podobně to bylo s návrhem. A s výsledkem jsem byla úplně nejvíc spokojená. A v šatech bylo jako v pyžamku. Ten materiál dělá opravdu hodně. Kdybyste chtěla vidět výsledek, mohu poslat fotografii:-)

lipo
303 příspěvků 18.12.12 21:38

Tohle je asi spíš jen pro inspiraci, ty ceny jsou hodně nad půjčovným, ale když už jsem se s tím hledala:)…
 http://www.theoutnet.com/…sses/Wedding

Linie
1700 příspěvků 19.12.12 08:55

Dlouhé šaty z přírodního hedvábí šité na míru jdou pořídit do 20000 bez problémů. Záleží na druhu hedvábí, složitosti střihu a počtu vrstev hedvábí. Pokud je ještě krajka /calais, alencon/ tak je cena vyšší.

chinin
2788 příspěvků 19.12.12 12:37

@Bugatti @martinarie
Výsledkem mojí zkušenosti s šitím obyčejné sukně v Marlen v Praze je rada: V MARLEN MAJÍ SKVĚLÝ VÝBĚR ZAJÍMAVÝCH LÁTEK A GALANTERNÍCH DOPLŇKŮ, ALE POKUD CHCETE PROFESIONÁLNĚ UŠITÉ OBLEČENÍ, NEVĚŘTE JIM!!!

Přestože šlo o obyčejnou sukni, šití trvalo více než dva měsíce a stálo mě dvakrát víc návštěv, než jsem zvyklá u šití kostýmů či šatů,….

Uff, never more!

Edit: Příspěvek jsem zestručnila.

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.12.12 13:38

@chinin
To je teda story. Aspoň už víš, kam nechodit. Díky za sdílení..

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.12.12 13:39

@chinin
Mohla jsi to klidně nechat…

chinin
2788 příspěvků 19.12.12 14:34

@MP Barbucha
V té Marlen je skutečně propastný rozdíl mezi jejich profesionalitou ohledně materiálů a ohledně šití.. Ale jak se říká, každá zkušenost se počítá.:-)

Uvědomila jsem si, že jsem to napsala jako pohádku (bez dobrého konce), která tu nemusí nikoho zajímat, tak jsem příspěvek seškrtala na prosté sdělení negativní zkušenosti.:-)

Příspěvek upraven 20.12.12 v 11:31

martinarie
48 příspěvků 19.12.12 14:55

@chinin
Stihla jsem to přečíst ještě jako pohádku, díky za popsání zkušenosti. Klidně jsi to mohla nechat celé.

Linie
1700 příspěvků 19.12.12 20:33

Látky v Marlen jen v krajním případě! Mimo jiné mne odrazuje, ža na štůčcích většinou nemají ceny. ČOI na ně!
Se šitím nejste první, komu něco zvorali.

JarkaJar
432 příspěvků 20.12.12 09:44

Byla jsem firmou Marlen a jejich obchodem v ul. Karoliny Světlé nadšená - kupovala jem si tam vlny na pletení. Až jednou mi prodali kilo vlny v přírodní barvě - prý merina - na dvou velkých cívkách. Jenže ta vlna asi nebyla nová, po odmotání byla úplně zkudrnacená. Tak jsem se naštvala a už jsem tam nepáchla. Mělo mě napadnout, že kdybych si tu vlnu objednala u firmy ze Sadské, byla by levnější a asi taky kvalitnější. No, poučila jsem se. Několikrát jsem slyšela, jak úžasná firma to je.

chinin
2788 příspěvků 20.12.12 11:42

Jak už jsem psala, pokud jde o látky, mám s Marlen v Praze i v Brně dobré zkušenosti. Samozřejmě, neprodávají pouze poklady, ale mají velký výběr… Zpětně bych prodejnu zhodnotila tak, že je dobrá pro lidi, kteří mají jasnou představu o materiálu, který potřebují, a rozumí šití, takže si spotřebu spočítají sami, apod… Prostě nechat si ukázat nejrůznější látky určitého typu a sami si zhodnotit jejich vhodnost pro daný účel a spočítat spotřebu.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit