Svědkyně na svatbě - šaty na převlečení

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anairda  25.11.13 22:01
svědkyně na svatbě - šaty na převlečení

Ahoj všem,

potřebovala bych malinko poradit, jdu na svatbu jako svědkyně, bohužel přáním nevěsty je, abych měla stejné šaty jako družičky (šaty na fotu). Vůbec se mi nelíbí, přijdou mi nevkusné a barva hrozná, navíc jsou mi delší než bych ke své výšce potřebovala. Po focení a obědě, kdy už na tom nevěstě nezáleží, bych se tedy ráda převlékla, vše se koná v hotelu, takže není problém, ale nemůžu vymyslet do čeho. Nevím, zda nebude působit divně, když převléknu šaty za šaty, zda třeba zvolit jen černou, nebo jestli se převléci jen do elegantní halenky a sukně, ale zase nechci působit jakoby staře. Je mi 25 let, jsem malinká (154cm) a hubená, bruneta, hnědé oči. Díky za jakoukoliv radu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Ascari
315 příspěvků 25.11.13 22:18

@anairda Než se tady sejdou názory „je to jedno, důležitá je nevěsta“, řeknu svůj: Šaty za šaty nevidím jako problém, rozhodně to nebude působit divně a každému člověku s minimem postřehu bude jasné, proč jste to udělala. Taky je důležité, jestli budete (chtít) tancovat, nebo jaká bude obecně stylizace té oslavy… jestli buranov s pěti polkami po sobě, aby se babičky vytancovaly, nebo jazz spíš k poslechu a la Hlava rodiny (se Stevem Martinem). Sukně a halenka mi na tak klíčovou osobu nepřijde úplně vhodná a nevěstě by to nemělo být jedno. Určitě tam bude nemálo mužů, podle kterých vám to bude moc slušet (ano, balení družiček a svědkyň došlo i k nám, že). Každopádně je super, že jste ochotna se kvůli nevěstě navléci do něčeho, co je podle vás barevně hrozné. Po něčem takovém si zasloužíte něco krásného… Takže verdikt: šaty určitě. :)

MaggieCassidy
127 příspěvků 25.11.13 22:22

Dobrý večer,
smím se zeptat, kdo ty šaty platí? Pokud to nepůjde z nevěstiny kapsy, zdvořile bych odmítla a vysvětlila, že kvůli pár hodinám si nebudete kupovat šaty, které se vám nelíbí, nesedí vám a v životě už je na sebe znovu nevezmete. Nedávno jsem byla za svědka kamarádce, která měla podobný scénář - družičky si musely nechat šít šaty, ze kterých ani jedna nebyla úplně nadšená a jedna v nich doslova trpěla, protože vzhledem ke své ne úplně modelkovské postavě si v nich připadala jako obrovský růžový slon. Já jsem toho byla jako svědek naštěstí ušetřena. Osobně si myslím, že není na škodu, když se svědkyně od družiček trošku odlišuje, přece jen tam máte trochu jinou - významnější roli, tak proč být v tom „stádu“? Zkuste nevěstu ještě přemluvit. Jinak myslím, že převléknutí do čehokoliv přiměřeného situaci by neměl být problém…a upřímně - držím vám palce, abyste se z toho ještě nějak „vyvlíkla“ :-)

Eleanor Rigby
552 příspěvků 26.11.13 02:37

Bohužel, to, co mě napadá jako první a připadá mi silně patřičné, je proplesknout nevěstu, aby přestala blbnout. Nutit svědkyni, aby dvě třetiny svatby strávila v šatech, ve kterých se bude cítit pod psa, je úchylnost. To si říká kamarádka (popř. milující sestra atp.)? Kde jsou nějaké ohledy?
(Sice nechápu, jak můžou někomu takhle krátké šaty připadat příliš dlouhé, ale to není podstatné. Já bych zas nedokázala vydýchat, že jsou tak krátké a jen na tenká ramínka.)

anairda  26.11.13 07:51

@MaggieCassidy Šaty platí nevěsta, kdyby to mělo jít z mé kapsy, určitě by to neprošlo, ale takhle si říkám, je to sestra, tak to pro ní udělám, takže už mi visí ve skříni. :-( Nejhorší jsou šaty zezadu, zavazují se na mašli a jsou tam gumičky jelikož je to univerzální velikost..
Také si myslím, že jako svědek bych měla mít šaty odlišné, například jen ve stejné barvě, ale sestra to vidí jinak… Jako peklo považuji i to, že obě maminky budou také ve stejném kostýmku, upřímně opravdu nechápu..

anairda  26.11.13 07:53

@Eleanor Rigby
Proplesknutí by se u ní občas hodilo…:-)
Je to univerzální velikost, já jsem asi tak o 30cm menší než modelka na obrázku, tudíž mám schovaná kolena, při mé výšce je to rozsudek smrti :-D vždy se snažím mít šaty buď nad kolena a nebo dlouhé.

Tojsemcelájá  26.11.13 08:17

@anairda Zkuste se zeptat ženicha, je to přece taky jeho svatba, ne? S největší pravděpodobností bude papouškovat to, co řekne budoucí nevěsta. Ale taky by mohl ukázat, že není bačkora. Nedovedu si totiž představit chlapa, který by chtěl mít z vlastní vůle ze svatebčanů růžovou bonboniéru.

anairda  26.11.13 08:22

@Tojsemcelájá
Právě, ženich téměř o ničem nerozhoduje, vše je v režii sestry a svatební agentury, možná chudák ani netuší, že bude mít nejspíš růžovou kravatu :-D pokud si to tedy ještě sestra nerozmyslí a nedá hnědou, což je barva ve které budou maminky.

stricc  26.11.13 08:24

@anairda tak to asi nezbývá než se utěšovat tím, že odteď bude mít sestru na krku někdo jiný. Vezměte si na převlečení něco, co vám fakt hodně sluší, aby se to aspo%n vyrovnalo

anairda  26.11.13 08:37
@stricc píše:
@anairda tak to asi nezbývá než se utěšovat tím, že odteď bude mít sestru na krku někdo jiný. Vezměte si na převlečení něco, co vám fakt hodně sluší, aby se to aspo%n vyrovnalo

Tak on už jí má na krku dlouho, mají dvě děti..:-D S tím co si vzít, bych právě potřebovala poradit, z toho co jsem zatím všemožně přečetla se na takovou událost nejlépe hodí šaty, délka asi trochu nad kolena, spíše širší ramínka, nebo ramena zakrytá a barevně je tabu pouze bílá nebo i černá?

stricc  26.11.13 08:39

@anairda černá nejspíš taky, i když to už bych tak nehrotila, já bych třeba klidně v černé šla, už protože jiné šaty než černé ani nemám. Berte barvu, kterou máte ráda.

mkoll
144 příspěvků 26.11.13 08:39

Nezlobte se na me, ale v tomto bych byla nekompromisni. Snad mate svuj rozum, svou hlavu, ne? Zkuste si se sestrou rozumne promluvit. Ja vim, nektere nevesty pred svatou maji zatemnelou mysl a chteji mit vse do posledniho detailu sladene, toto mi navic hodne pripomina ten klasicky americky model, kde jsou vsechny druzicky vcetne tzv. maide of honor v jednech satech. Ale v Cechach se toto prece nedodrzuje, takze mate svate pravo vzit si na sebe cokoliv. Zkuste sestru presvedcit, ze dodrzite napr. barevnost, ale saty si vezmete jine. Nebo je zkuste donest ke svadlene, at je zkrati, odpare tu silenost v pase a nechte si pres ne usit alespon nejake stridme sacko, kterymi zakryjete ty spegetky misto raminek.

anairda  26.11.13 09:00

@mkoll
Holt jsem dobrá duše, už jsem jí to slíbila, takže teď odmítat by bylo trapné… Proto řeším právě to převlečení, protože s těmihle šaty nejde udělat prakticky nic, aby se s tím dalo vydržet celou dobu.
Máte pravdu, je to hodně americké a kýčovité.

mkoll
144 příspěvků 26.11.13 09:30

@anairda to jste opravdu hodna sestra. Vezmete si na prevleceni neco, v cem budete krasna a budete se v tom dobre citit. Rozhodne si to za tu obet zaslouzite. A klidne si kupte saty uplne nove, vzdyt jste aspon za ten ruzovy prizrak nemusela nic platit, tak to investujte do nejakych peknych koktejlek.

anairda  26.11.13 09:47

@mkoll
Myslíte, že by byl vhodný i tento střih?

anairda  26.11.13 10:01

Popravdě ani nevím, kde pořádné šaty koupit, moc se mi líbí na stránkách dressit, ale jsem na mateřské, takže je to mimo mé finanční možnosti. Když najdu šaty ve svých finančních možnostech tak je to ušité v Číně a jen podle předlohy, nejspíš mi tedy zbyde hon na nějaké látky, které ovšem taky nevím kde pořádně sehnat, tchýně je dámská krejčová, tak by mi snad ušít mohla.

Eleanor Rigby
552 příspěvků 26.11.13 11:01
@anairda píše:
Myslíte, že by byl vhodný i tento střih?

Podívej, víš ty co? Dost velkou část akce strávíš v šatech, do kterých tě nacpala sestra a které se ti zoufale nelíbí. Tak se nežeň do toho, abys ten zbytek trávila v šatech, do kterých tě nacpe pro změnu osazenstvo Módního pekla. Vezmi si to, co sama chceš, cokoliv. Tady se akorát dozvíš milion neporušitelných pravidel, která ve skutečnosti vůbec neexistují.
Na těch šatech na obrázku není vůbec nic špatného, ale i kdyby bylo - jak velkou hromadu dříví na sobě chceš nechat ještě naštípat?

Moir
1800 příspěvků 26.11.13 11:20
@anairda píše:
@Eleanor Rigby
Proplesknutí by se u ní občas hodilo…:-)
Je to univerzální velikost, já jsem asi tak o 30cm menší než modelka na obrázku, tudíž mám schovaná kolena, při mé výšce je to rozsudek smrti :-D vždy se snažím mít šaty buď nad kolena a nebo dlouhé.

drobně nechat upravit u švadleny, aby to sice zachovalo styl a charakter, ale sedělo a slušelo to lépe, by nešlo?

mkoll
144 příspěvků 26.11.13 11:32

@anairda urcite ano, ale zalezi na tom, abyste se v tom VY citila dobre. Doporucuji udelat si vylet do nejakyho nakupniho strediska a zkouset a zkouset, urcite na neco narazite. Mozna to nebudou uplne saty z obrazku, ale zas budete mit jistotu, ze vam opravdu sedi.

MorusRubra
453 příspěvků 26.11.13 11:55

Pokud je tchýně dámská krejčová, nemohla by vám upravit tu růžovou hrůzu? Aspoň zkrátit na lichotivou délku a upravit zadní část, aby šaty lépe seděly.

AnoNe
839 příspěvků 26.11.13 12:02

Souhlas, nechala bych si zkrátit ten růžový… hadr… a upravit na vaši postavu, aby vám alespoň seděl. Jinak v tom budete jako v o několik čísel větším pyžamu.

A k šatům na převlečení - prošla bych nějaký pořádný obchoďák, šatů mají spousty. Já bych přes internet spíš nenakupovala, lepší je vyzkoušet, co sedí.

DRW
1229 příspěvků 26.11.13 12:05

Do tohoto modelu by me nikdo nedostal sestra nesestra, platila neplatila :). Poridila bych si neco velmi elegantniho v barve, ktera Vam bude sluset, strihove jednoduche pouzdrovky ci dlouhe ke kotnikum. Tak, aby jste se citila dobre i vy.

Verte tomu, ze pokud na obrad nakracite ve Vami zvolenych satech, Vase sestra nebude mit cas to ridit. Lidem z agentury to klidne sdelte a nenervujte se.

Vyborny obchod na latky je Brne a jmenuje se U Kalcu nebo Kalcu. Maji i webovky. Pro Vasi tchyni by to nemel byt problem, usit Vam neco jednoducheho.

Varianta opravy zobrazenych satu, nechte si je upravit tak, aby se Vam libily, opet nevesta nebude mit cas koukat na to, jak na Vas ty saty vypadaji. Jste podle vseho uz dost dospela zena a mela by jste podle toho i vypadat.

anairda  26.11.13 12:30

Na malé úpravě té hrůzy už jsem s tchýní domluvená, musí mi stáhnout na boku tu látku na prsou, protože tam trčí :-D Velké zásahy ovšem nejsou povoleny, šaty se asi budou prodávat agentuře pro případné další oběti..:-D
Moc vám děkuji za podporu, protože lidem, kterým jsem zatím šaty ukazovala, tak všem se líbili, už jsem se začínala divit, jestli není chyba ve mě..:-D Ale byli z rodiny, takže asi soucit..

Betty J.
2031 příspěvků 26.11.13 12:41

@anairda: pokud ta děsivá věc má být prodána zpět a nezůstane Vám na památku, pak bych nechala před svatbou sestru v blažené nevědomosti, model ve skříni a na obřad se dostavila ve vlastním oblečení. Kromě toho mi připadne podivné navléci svědkyni do stejných šatů jako družičky.

anairda  26.11.13 12:45
@Betty J. píše:
@anairda: pokud ta děsivá věc má být prodána zpět a nezůstane Vám na památku, pak bych nechala před svatbou sestru v blažené nevědomosti, model ve skříni a na obřad se dostavila ve vlastním oblečení. Kromě toho mi připadne podivné navléci svědkyni do stejných šatů jako družičky.
Že by má děravá hlava?? :-D Jak jen pak vysvětlit, že šaty na převlečení jsem nezapomněla…:-D No jo, jen umět lhát, já jsem moc poctivá..
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit