swarovski

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gulietta  12.03.12 09:02

No ja som si šperky Swarovski radšej kúpila priamo od Swarovského z Rakúska kde ich vyrábaju a nie cez dajakú pochybnú anglickú stránku. Skúste radšej Kristallwelten­.swarovski.com. Bola som priamo vo Watense a šperky od nich sú nádherné,ak si človek kúpi originál a nie napodobeninu. http://en.wikipedia.org/wiki/Wattens alebo http://kristallwelten.swarovski.com/…artseite.php

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Cinkitoo  12.03.12 09:08

Gulietta: A mají vůbec něco z drahých kovů? Zlato, stříbro. Protože jsem si vybrala ve výloze v Pařížské prstýnek a na jejich webu jsem zjistila, že to je nějaký bižuterní kov.

RenaLange  12.03.12 10:08
Guliettko přesně to jsem si pomyslela.
Dcera taky jakmile její otec poprvé přijel do Vídně, zavedla ho ke Swarovskému, aby mi koupil dárek:-).
Jen se mi zdá že jako všechno, i ty šperky tam vyjdou levněji než v ČR?
Chodím kolem obchodu " komponenty Swarovski " ,no, kdoví co vlastně z těch komponentů mají a co ne. Kdysi jsem si koupila přívěsek a do půl roku zčernal.
Cinkitoo ty šperky jsou opatřené nánosem rhodia a vydrží, samozřejmě to je Swarovski a ne Cartier.
Před třemi dny jedna má známá ztratila náramek ,jen si povzdechla " půl mercedesu v pr…".
To pro mne není, mně stačí špendlík od Swarovski.

Ani  12.03.12 15:31

Komponenty Swarovski jsou dostupné docela v pohodě, prodávají se i stříbrné komponenty (šlupny k přívěskům) přímo určené pro Swarovski kapky, přívěsky, šatonky apod.
Ale upřímně, pro mě je Swarovski peklo. Je to ta nejvíc nekreativní, prvoplánovitá, třpytivá bižu. Buď jeden velký „diamant“ nebo spam mnoha malých. A stále je to jenom sklo (i když řemeslně výborně zpracované). Když se budete rozhlížet v metru, bude mít něco takového každá druhá.

gulietta  12.03.12 16:45

Ani a preto Swarovski odišiel z čiech a svoju továreň postavil vo Wattense. Narodil sa a vyrástol v Jablonci nad Nisou. Lebo Češi nevedia oceniť nič nové aj keď výborne remeselne spracované ako ste sama napísala. Keď sa rozhliadnete v metru každá druhá bude mať tú imitáciu Swarovski. U diamantu si možete tiež povedať. je to len kameň. :-)
RenaLange aj ja som mala pocit že tam je to lacnejšie,ale možno to bolo tým že je to priamo firemná predajňa v tom Wattense. Ale vstup do predajne,ktorá je v umelom kopci v tvare hlavy obra popod padajúci vodopád z jeho úst je tiež zážitok,tak to stálo za to. :-)

Ani  12.03.12 17:20

Guiletta - je mi fuk, jestli české holky nosí imitaci nebo pravého swara. Za peklo považuji celkově tento styl bižuterie. A když to místo skla budou syntetické zirkony, bude to vypadat v podstatě stejně, a velmi podobně i když tam budou pravé diamanty. Koncetrovaná šperkařská nuda, prostě spam broušeného čirého blyštivého materiálu.

gulietta  14.03.12 11:51

Objavila som Swarovski komponenty aj na týchto kabelkách. A keďže som kabelku videla „v akcii“ tak je super. Na ruke to vyzerá ako šperk cez hánky. :-) http://www.katiesbag.sk/…-russia.html

zoufalanevesta
51 příspěvků 15.03.12 08:17
Nějak nemůžu pochopit celé to šílenství okolo Swarowského (nebavím se tady o pekle a o tomto vlákně, neberte to osobně, chápu, o čem se tady bavíte), všechny mé kamarádky teď šílí po špercích od Swarowského. Já nevím, taky vám některé ty kousky, zejména ty větší šperky - mám na mysli ta dvou až tří centimetrová barevná srdíčka, připadají jako cetky z pouti? Schválně si do googlu (obrazky) zadejte Swarowski a nahoře si dejte filtr obrazky a uvidíte, co mám na mysli. Swarowski je teď všude, nedávno jsem viděla v optice nevkusné brýle (dioptrické), poseté Swarowskim, cena závratná. Boty se Swarowskim, mobil se Swarowskim…
Co si o tom myslíte, měla jsem jen smůlu, nebo to opravdu není takový zázrak. U některých těch kousků bych se vůbec nezdráhala použít atribut kýč a nevkus…

anicka  15.03.12 11:36

Mne Swarovski pripada tak trochu (dost) ako gyc, hlavne teda tie velke kusy krystalu - a „najlepsie“ na tom je, ze original za 2-3tisic a smejd z galanterie za par korun su od seba v dost pripadoch na prvy pohlad nerozoznatelne. Skusala som si u nich pred par tyzdnami nausnice na svadbu, a jedine, ktore sa mi pacili, boli tieto - http://www.swarovski.com/…arrings.html?… , nazivo sa fakt pekne trblietaju, ale obavam sa, ze na dennom svetle by to zas nebolo nic moc.

Mori  15.03.12 12:10

Já tomu taky nějak nerozumím - když už bych si kupovala šperk v těchhle cenových relacích, koupím si něco z „opravdickýho“ materiálu, a (protože dijamanty mě stejně neoslňujou, tak to nebude stát majlant) třeba si i nechám u zlatníka vyrobit něco na objednávku podle svýho vkusu - a budu mít decentní, jedinečný, nadčasový šperk a ne blejskavý sklíčko.

kiwi  15.03.12 13:49

Taky se přidávám k odpůrcům… tolik peněz za pouťovou BIŽUTERII?!
Jediný, co je na nich zajímavý, je ta firemní prodejna v Rakousku, a zejména tamní WC :-))

DanielaS
4603 příspěvků 15.03.12 14:54

Neni to drahe proto, ze je to kristal? Jakoze křišťál.

Ani  15.03.12 16:23

Ne, je to sklo. Velmi kvalitně broušené a dobře udělané, ale sklo (i když teda ne že by byl křišťál o tolik dražší). Ty brusy dříve byly něco, co jen tak někdo neuměl, ale dnes jsou často i šperky jiných výrobců podobné kvality jako originální Swarovski. Údajně kvůli aziatům měnili některé z brusů, protože už ani profíci s vybavením nepoznali rozdíl.
Většina těch peněz je za značku. Zvlášť u těch nejjednodušších a nejžádanéjších designů (které podle mě postrádají jakoukoli uměleckou hodnotu).
A za stejnou cenu můžete mít stříbro a přírodní kameny. Nebo skutečně originální autorské šperky.
Takže mi to taky moc nedochází.

GreatSusan  15.03.12 17:03

co se pamatuju z jakesi prednasky, tak swarovski a bizuterie jablonec jsou (nebo aspon sveho casu byly) jedine dve firmy, ktere dokazaly brousit sklo timhle zpusobem. Swarovski ma ale lepsi marketing a taky soudobejsi design, tim padem je bran za „znacku“, kdezto BJ je proste bizuterie a jeji marketing je pod psa.
s tema cenama - swarovski je sice drazsi, ale ze bych za jejich ceny poridila pravy sperk nebo dokonce originalni autorsky sperk dost pochybuju. Napr. v Nemecku jsou tyhle veci dost drahe, rozhodne mnohem drazsi, nez znackova bizuterie.

gulietta  15.03.12 17:20

GreatSusan ale pokiaľ viem tak Swarovski sa narodil blizko Jablonce v Jiřetíne pod Bukovou. A vyučil sa u otca ktorý mal malú sklárnu. Teraz Preciosa. A volal sa povodne Daniel Swartz. Tak asi preto to boli tie dve firmy. :-)

GreatSusan  15.03.12 17:32

gulietta: ja si to myslela, ale nechtelo se mi to googlovat a tak jsem to radsi nenapsala, aby me pak nekdo nesetrel… vlastne je to zajimave porovnani - kam to dotahly dve firmy, ktere mely v podstate stejnou vychozi pozici. Jedna je svetoznama, druha ma porad takovou zaprasenou tezkopadnost a nikdo ji moc nezna.

Mori  15.03.12 17:34

GreatSuzan - ne, v zahraničí ne, ale v Čechách ano - teda pokud věřím výše zmíněnému „original za 2-3tisic“, já Swarowského ceny nezjišťovala (a mé informace o českých cenách jsou tak pět let zastaralé, ale tenkrát jsem si chtěla nechat vyrobit stříbrný šperk a prý by to bylo stálo kolem tisícovky).
Ale české a zahraniční ceny se fakt hodně výrazně liší (nedávno mi praskl řetízek -stříbro-; že to bude drahé, když nejsem v Čechách, to jsem věděla, ale že nový bude levnější než oprava - podotýkám u uzávěru, čili nejjednodušší možná - a že to bude stát pětkrát víc než můj starý v Čechách před pěti lety, to jsem nečekala)

gulietta  15.03.12 17:49

GreatSusan priznám sa že som to negooglovala. Watens je moja srdcovka. Bola som tam viackrát na dovolenke a mám tam priateľov,nie slovákov ale echt Tirolakov. A to ako Swarovski to mestečko podporuje ma tiež zaujalo a celkom mi bolo ľúto že nezostal v Čechách,ale potom som si uvedomila že za socializmu by o to všetko aj tak prišiel,takže to že odišiel bolo preňho fajn. :-)

GreatSusan  15.03.12 18:27

gulietta: ja Vam nechtela podsunout, ze googlujete :-). Byvala bych to mela vedet, jsem ze stejneho kraje. Swarovski utekl hrobnikovi z lopaty, v Cechach by mu nezbylo ani na slanou vodu…
Mori: zlato a stribro je jedna z mala veci, ktere jsou v Cechach levnejsi a to dokonce znacne. Na druhou stranu kvalita provedeni a design mi prijde casto dost provincni. Ale jednoduchy retizek a pod. je skutecne vyhodnejsi v Cechach a vzhledove je to stejne. Ted si vzpominam, ze Vy jste ve Svycarsku? Tam je fakt desne draho, muj manzel je Svycar a casto jezdime za rodinou a on tam obcas pracuje, takze tam byvam casto - vzdycky nanovo me ty ceny omraci, Nemecko je proti tomu lacina destinace. Ale zas tam je fakt krasne :-) Posledne jsem v Curychu nasla takovy sikezni sekac a v nem nadherny kasmirovy kabat, tesila jsem se jak mala az do chvile, kdy jsem nasla cenovku - stal 1800 franku. I ty sekace jsou tam pekelne drahy :-(

Ani  15.03.12 18:44

GreatSusan: Nevím podrobně, co stojí Swarovski, ale podle těch náušnic z jejich webu je to 55-425 $ (koukám jen na první stránku), což je rozsah, do kterého se vejde hodně.
Fakt je, že šperky jsou u nás levnější než v zahraničí, to jo. Stačí si porovnat srovnatelné věci na fleru a na etsy. Ale posouvá se to. A za cenu těch Sw. šperků si vyberete i v zahraničí (a klidně i zlato a diamanty na té horní hranici rozsahu).

GreatSusan  15.03.12 19:18

Ani: diamanty za 425$ mozna tak v tchibu - nechci Vam brat iluze, ale normalni zasnubni prsten s pravym diamantem (ktery je aspon trochu videt) stoji tak 1000€ a nahoru.

kiwi  15.03.12 19:48

Správnej zásnubní prsten má dle zvyklosti stát tři měsíční platy dotyčného. Tak jestli je na životním minimu… :-)
Ale za (ekvivalent) 400 doláčů se už něco menšího sehnat fakt dá - tedy zejména u nás.

gulietta  15.03.12 19:53

Kiwi ale budúca nevesta musí nosiť v kabelke lupu,aby sa mohla pochváliť tým diamantom. :-)

GreatSusan  15.03.12 20:01

kiwi: tak to na mne setril, bidak. prsten jsem si vybirala sama, kdybych to byvala vedela, tak jsem do toho slapla mnohem vic :-) ale zase mit na ruce ekvivalent osobniho auta mi prijde jako rikani si o problem…

RenaLange  15.03.12 20:15
Great Susan určitě máte krásný prsten.
V ČR je málo míst kde se tyhle věci dají koupit bez toho aniž by vás ošidili.
Před pár lety dělali reportéři DNES test, briliantový prsten nechali odhadnout u nějakého opravdu renomovaného znalce a postupně obešli prestižní pražská klenotnictví se žádostí o odhad.
Pamatuji si že na jedničku obstál pan Dušák a ještě někdo, ale jinak hrůza ostuda, odhad se pohyboval v rozmezí 12 - 250 tisíc Kč a nebyla to žádná zastrčená klenotnictví.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit