Tablet - potřebujete ho?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VandaRybna
3260 příspěvků 26.08.14 11:50
Tablet - potřebujete ho?

Včera jsem se svou již téměř dospělou dcerou, nadšenkyní pro různé technické vychytávky došla k fascinujícímu závěru. Nepoužíváme svoje tablety. Od té doby co máme chytré telefony (a už teď vím, že si příště koupím pořádné pádlo s velkým displejem), na kterých mi frčí net přes wifi jak bič, na tablety se práší a válí se nedobité. Asi bych pro tablet našla využití třeba v zaměstnání, pro přehrávání videí a katalogů třeba, ale normálně mi ta věc je úplně na nic. Na mobilu surfuju, čtu si, dělám si poznámky, mám tám pár šikovných aplikací. Když potřebuju pracovat s dokumenty zapínám PC. Co si o tom myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

vesela_pani
16 příspěvků 26.08.14 12:24

Já svůj ipad využívám naopak hodně a práší se mi na iphone :) Ale měla bych psát v minulém čase, protože se mi podařilo svůj ipad minulý týden rozflákat :( Teď jsem jak bez ruky… je to pro mně taková dobrá varianta mezi notebookem (moc velký) a telefonem (moc malý). Už jen s tímto připspěvkem na svém telefonu pěkně bojuju :)

meejja
387 příspěvků 26.08.14 12:46

Nemám smartphone a doma ani PC, takže tablet využívám dost často.

Morže
1091 příspěvků 26.08.14 12:48

Už s příchodem tabletů jsem si říkala v duchu, k čemu by mi to bylo a zdali bych to využila. Jsem pro moderní technologie, ale né za každou cenu, když si myslím, že to nepotřebuji.
Ať si Appláci, Linuxáci, Windowsácí nebo Anroiďáci myslí co chtějí, já si nijak nestěžuji na Windows 8.1 a když jsem si pořizovala pro mě tolik let vysněný notebook (dlouho jsem si ho přála od rodičů a ti mi ho nikdy nekoupili. Dostala jsem maximálně marcipánový dort v podobě notebooku s omluvou, že by mi ho rádi pořídili, ale nemají na to, jsem se smířila s tím, že ho mít nebudu… ) a naučila se s Windows 8 pracovat, tak jsem za svůj kup ráda. Notebooky jsou - narozdíl od starých stolních počítačů - praktické, nepotřebují tolik místa a můžu ho vzít kamkoliv a pracují stejně jako počítače z předešlých let a nemusím ho furt jako tablet držet a matlat na displej.
Ke Smartphonů jsem se nejdřív stavěla skepticky, ale když jsem svůj první smartphone dostala, tak jsem našla využití. Nicméně brzy kvůli mojí vlastní blbosti odešel do věčných lovišť a měla starou SE, která mi už časem taky šla do kopru. Tak jsem si nakonec pořídila Nokii Lumii 520, protože má Windows phone 8 a díky tomu si můžu nyní synchronizovat informace z notebooku přímo do mobilu. Takže když si zapíšu do kalendáře, že jdu na nehty, tak mi na to upozorní i notebook. Nic víc nepotřebuji :) když jsem někde s mobilem, kde je přístupná wi-fi, skvěle mi nahradí tablet nebo můj domácí notebook.

Takže za sebe si jen tak tablet pořizovat nebudu.

Nicméně moje ségra má notebooka, Iphona a dostala letos i Ipad a na jejího notebooka se nyní práší a používá výhradně Ipad. Prý na to její surfování po internetu a na hovory na Skypu stačí. Tak to své využití pro někoho má.

viera666
957 příspěvků 26.08.14 13:01
no ja osobne

Bez tabletu ani ranu. Moja dalsia koncatina :D. Citam na nom knihy a surfujem, to je jeho hlavna napln. Preto som presla teraz na 8", to je akurat do jednej ruky aj do kabelky velkost. 10" sa mi teraz uz len vala nepouzivany, s tym sa tak dobre nemanipulovalo. MObil je prilis maly, nemienim prist o zrak pri citani na pidi obrazovecke (minimalne 7" potrebujem).

MP Vladenka
1291 příspěvků 26.08.14 13:10
Za mě zbytečnost

Mám tablet Prestigio Multipad(což je takový trabant mezi tablety) - který jsme ve firmě dostali zdarma k jakémusi předplatnému a nikdo ho nechtěl. Nemá vlastní připojení na net, takže jsem odkázána na wifi. V podstatě jediné, k čemu ho používám, je čtení, konkrétně 4 eknihy, které jsem dostala (a stejně mám radši papír a pokud bych v tomto formátu pokračovala, tak jedině přes Kindle) a hry na ukrácení cesty vlakem či jinou dopravou - Angry Birds a karty.
Snoubenec má velký pracovní iPad, to je jiné kafe a použitelnější. Na druhou stranu ta velikost se blíží malým noťasům s daleko menší použitelností a je to drahé. Takže za mě - je to zbytečnost. Smartphone umí stejné věci + volání, jen má menší display. Stejně cokoliv, co potřebuju případně na netu, řeším přes notebook.

Lettie
426 příspěvků 26.08.14 13:17

Mame doma nekolik iPadu, ale ja je nevyuzivam. Doma pouzivam notebook, vyhovuje mi co nejvetsi obrazovka a mimo domov iPhone, kde mam svoje pripojeni k netu a hodi se mi hlavne pri cekani na deti kdyz maji sve krouzky. Ocenuji jeho male rozmery, padlo nechci. Naopak pro deti je idealni iPad mini - ty telefonovat nepotrebuji, ale uzivaji ho na hrani her, na testy do skoly a na pripadnou zabavu.

Karoleenah
2322 příspěvků 26.08.14 13:20

Já jsem aktuálně vybavena stolním počítačem (ten využívám zdaleka nejvíc), 12" netbookem a smartphonem, takže tablet neplánuju, protože bych ho vůbec nevyužila, už tak se mi vlastně dost práší na ten netbook, který zapnu tak jednou za čtrnáct dní. Akorát si občas od přítele půjčím jeho tablet a zahraju si na něm nějakou hru, to mi ke štěstí stačí. :)

Surfování mi na tabletu není moc příjemné, tak nějak obecně nerada píšu na dotykové klávesnici, ale když už, tak raději ten smartphone, kde to zvládnu jedním palcem. Navíc ve smartphonu mám mobilní připojení, do tabletu bych si musela další dokoupit, protože takové zařízení bez netu už pro mě postrádá smysl totálně. Ale jinak na klasickou klávesnici a 24" monitor nedám dopustit. Asi síla zvyku, prostě k práci potřebuju hodně prostoru.

Mylady2
12409 příspěvků 26.08.14 13:38

Využívám všechny své iVěci.

Jetthro
1129 příspěvků 26.08.14 13:40

No, tablet mam (ipad mini) a vyuzivam ho dost situacne, jelikoz v podstate nema „diru“, kterou by mohl vyplnit. Doma mam stolni PC na kterym pracuju a hraju (ano, gamer se hlasi), do skoly nebo pokud jedu nekam na dovolenou mam macbook a kazdej den s sebou mam iphone. Doma tudiz ten tablet vyuzivam malo (predevsim jako ovladac k youtube v televizi a na zachodovy hry :D). Ovsem dost se hodi pokud nekam cestuju ne na dlouho a tudiz se mi nechce a nehodi brat si ntb. V takovym pripade beru prave tablet s bluetooth klavesnici - da se na tom pracovat, koukat na film, zahrat si nejakou blbost nebo i precist knizku. Ovsem kdybych ho nedostala v podstate nahodou tak me asi nenapadne si tablet kupovat.

Letadýlko
102 příspěvků 26.08.14 14:50

Mít tablet, tak ve volných dnech nevylézám z postele, a jenom si někde něco čtu :-). Což je pro mě důvod si ho nekoupit, i když občas bych ho brala, třeba na dlouhé cesty vlakem (jakože ve vlaku běžně strávím tak šest hodin).

Takže jsem spokojená se svým postarším noťasem od IBM a telefonem dobrým tak na volání a posílání smsek a víc nechci.

DanielaS
4603 příspěvků 26.08.14 14:57

Taktez mi k zivotu uplne staci notebook od zamestnavatele prenositelny mezi kancelari a domovem a seniorsky mobil s VELIKYMI FYZICKYMI klavesami. Myslim, ze ma dokonce i jednu hru. Do vlaku a do cekarny si beru knizku. Jsem nemozne nemoderni.

Brunhilde  26.08.14 15:16

Tak já naopak myslím, že spousta lidí by ty tablety měla užívat. Svět by byl příjemnější místo.

bedruna82
3 příspěvky 26.08.14 15:38

My jsme pořizovali tablet primárně synovi, jako dysfatik ho potřebuje. První měsíc mě to chytlo hodně. Je to malé, přenosné, třeba do školy, když je nuda mezi přednáškama, i do té postele se to hodí. Na cesty s děckem, pustíme pohádku. Takže iPad u nás neleží, ale bez notebooku a kompu ani rana.

MP Vladenka
1291 příspěvků 26.08.14 16:23
@Brunhilde píše:
Tak já naopak myslím, že spousta lidí by ty tablety měla užívat. Svět by byl příjemnější místo.

Jako v čem?

coralline
822 příspěvků 26.08.14 16:33

Nepotřebuju :-D
(A nemám. Nemám ani chytrej telefon. Jsem definitivně out.)

Lištička666  26.08.14 17:07

Ne, vystačím si se smartphonem, notebookem, stolním počítačem, počítačem v zaměstnání, ev. notebookem někoho dalšího z rodiny… :-)

078796
270 příspěvků 26.08.14 17:28

Sama od sebe bych si asi tablet nikdy nekoupila, ale babička ho vyhrála na firemní slavnosti v ruletě jako hlavní cenu a protože nevěděla, co to je, tak mi ho dala.

Nejdřív jsem si říkala, že to vůbec nevyužiju, ale pak jsem do toho zkusila nahrát nějaké učebnice v pdf, jak to bude vypadat. Světe div se, naučila jsem se jenom s tabletem v ruce za tři týdny na státnice. Pokud jste tedy student jako já, že se vám nejlépe učí opakovaným čtením textu v učebnici a nepotřebujete již dále nějaké tištěné materiály, podtrhávání apod.

Čili nutnost to není, ale tehdy se docela hodil a učí se na tom dobře. Asi ho teď ve čtvrťáku o zkouškovém zase provětrám, od státnic jsem ho nezapnula :-)

Atinka
254 příspěvků 26.08.14 18:12

My sme otabletovana cela rodina S.Jobs bol jednoducho genius

Pekelná potvora
5 příspěvků 26.08.14 18:24

Vzhledem k tomu, že nemám chytrý telefon, ale starou vykopávku, která mi na SMS a volání stačí, tak jsme si pořídili tablet jako skvělého společníka na cesty do zahraničí. Navigace v něm funguje tak, že nás v Chorvatsku a Slovinsku dovedl až před dům, kde jsme měli zaplacené ubytko, následně doma do něj nahraju fotky a mohu je vzít ukázat babičce či kamarádkám. Přes víkend počítač ani nepouštím a vše potřebné najdu na tabletu.

stricc  26.08.14 18:29

Nepotřebuju. Mám starý dobrý stolní PC s monitorem jako menší kino a klávesnicí standardních rozměrů a děsím se chvíle, kdy tahle věc přestane definitivně existovat, protože i notebook je pro moje potřeby nesnesitelně nepohodlný a malý, natož něco ještě menšího. Kromě toho vlastním ještě jeden velmi hloupý telefon, kde hlavním kritériem nákupu bylo, aby na tom šlo volat a aby se to nerozbilo, když mi to náhodou upadne.

Atinka
254 příspěvků 26.08.14 18:32

@stricc máte pravdu, na prácu je aj mne najpohodlnejší stolový počítač

Go-lightly
3428 příspěvků 26.08.14 18:34

Taky nepotřebuji. Zkoušela jsem to, ale PC nebo notebook jsou mnohem pohodlnější. Co vysoce oceňuji, je čtečka: 3000 knížek v jedné, to je balada!

Aroosak
618 příspěvků 26.08.14 18:38

@stricc Neděste se, i notebook můžete připojit k monitoru :)

Luela
107 příspěvků 26.08.14 18:39

V práci jedu na stolním PC, doma používám noťas, je to už staroušek, tuším tak kolem 5-6 let, funguje dobře, takže o tabletu zatím neuvažuju. Chytrý telefon jsem vyměnila za trochu hloupější, stejně ty vychytávky nepoužívám, vypla jsem mu wifinu a je mi fajn. V peněžence mám malej papírovej diář. Tam zapisuju tak maximálně do února a pak se stejně spoléhám na to, co mám v hlavě. Na dovolenou si beru max telefon, kterej stejně hned vypnu a zapnu až když už sem dávno doma a knížku si beru papírovou, té se nic nevyrovná.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit