Taktní upozornění - jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kralovna Bitche
382 příspěvků 25.06.12 14:03
Taktní upozornění - jak na to?

Ahoj, mám na půl žádost o pomoc a na půl dotaz.
V práci máme novou kolegyni. Chodí v upnutých tričkách, pod kterými se rýsuje podprsenka, která jí končí vzadu skoro za krkem. Ta slečna má prsa větší než já a já mám F. Sedí přímo přede mnou a já si nemůžu pomoct, ale hrozně jí chci říct, aby s tím něco dělala, protože to 1. vypadá hrozně a za 2. musí být hrozné na nošení.
Nevím, jak jí to taktně říct. Nevím, jestli to mám vůbec dělat a zajímalo by mě, jestli to děláte vy.

Reakce:

RoyalistGirl
75 příspěvků 25.06.12 14:10

Jéje, tak to bych teda radši nezkoušela… Jasně, že jí chceš pomoct, ale obzvlášť když je nová a neznáte se, tak si to nedokážu představit.
Já o tý záležitost s podprsenkama přesvědčuju postupně svoje nejlepší kamarádky, který se oblíkaj dobře, ale holt ty podprsenky v obvodu 60, 65 nejsou, že jo… no a stejně to není lehký a musí se na to opatrně.
Takže bych radila zatím zatnout zuby a kolegyni nic neříkat, aspoň dokud se líp nepoznáte =)

Coraline
1980 příspěvků 25.06.12 14:15

Já bych vůbec neupozorňovala na to, že konkrétně ona to má blbě, jakkoli mile podané mi to přijde netaktní a vám do toho fakt nic není. Spíš bych třeba přišla do práce s očima navrch hlavy, že jsem si byla kupovat podprsenku (teda pokud máte dámský kolektiv :D) a že mi paní prodavačka (kamarádka, maminka, to je jedno kdo) bravurně poradila, že jsem doteď měla velikost uplně špatnou a popsala, co mi podprsenka dělala (zahrnout tam nenapádně ty její nešvary) a se správnou velikostí je to uplně jinak a mnohem lepší. Jinak razím zásadu, že se nikomu do takových věcí nemontuju, taky bych měla na srdci milion věcí, co bych kolegyním poradila, že dělají špatně, ale radím jen, když se mě přímo zeptají na názor.

runningfox  25.06.12 14:17
Zlaté pravidlo

Nejde-li o život, nevyžádané rady a ani služby se neposkytují. Řiďte se tím, chcete-li být oblíbená.
Chcete-li si vyrobit pár nepřátel, říkejte každému zejména, jak se má oblékat a jak si vybrat spodní prádlo. Zaručený recept na společenskou izolaci. Ale třeba chcete dát výpověď?

daniela11  25.06.12 14:21

Když jsem si představila, že by mě někdo byť sebetaktněji upozornil na to, co popisujete, tak bych se asi propadla hanbou a vůbec bych vás neměla ráda. Když jsem četla nadpis, myslela jsem, že se zeptáte, jak někoho třeba upozornit, že má díru na zadku.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 25.06.12 14:45

Jo, asi jsem se potřebovala jenom ujistit, že to nemám dělat.
Možná to udělám podle rady Coraline, nebo ještě lépe - začnu propagovat Módní peklo, ať si to tam najde sama. :-)
Ale moc díky.

LadyPapajka  25.06.12 14:52

@Coraline to uplne krasne rozsekla a naprosto pekne predvedla jak to udelat stylem „vyssi divci“:) (to neni urazka, naopak)

Souhlas!

Pattie
23 příspěvků 25.06.12 15:08

Já bych do toho osobně rozhodně netahala správné a nesprávné velikosti spodního prádla - myslím, že to skoro na každého cizího člověka musí působit jako zásah do soukromí (koneckonců, ani s rodinou nebo nejlepšími kamarádkami to nemusí vždycky být procházka růžovým sadem)… každopádně, kdybys jí přeci jen chtěla něco naznačit, osobně bych to asi vyřešila tak, že kdyby kolegyni koukala podprsenka třeba nad zadní linií tílka/trička atp., s omluvným výrazem a úsměvem bych jí řekla něco jako „jé, promiň, trošku ti vzadu kouká podprsenka“, asi tak stejně, jako když známé upozorňuješ na vyčuhující lístek, obrácené tričko nebo rozjeté punčocháče (pokud to není schválně :)). Pokud by ti odpověděla třeba „já vím, to mi dělají všechny podprsenky“, můžeš se klidně zatvářit zúčastněně a prohodit něco o tom, jak ti to ty tvoje taky dělaly, dokud jsi nenašla svoji velikost… Pokud se zatváří, že to není tvoje starost, nebo že jí to připadá ok, už bych se do toho prostě nevrtala a nechala to být.

lilijána
69 příspěvků 26.06.12 07:51

Nedávno jsem řešila podobný problém, ale tu holku jsem vůbec neznala. Byla to známá mojí příbuzné, měla delší halenku, která ji zasahovala těsně pod zadek a pod ní legíny. Slečna sice byla hubená, ale ne tak jak si asi myslela (měla na sobě nějakou dětskou velikost). V momentě kdy se jen nepatrně předklonila nebo prudce pohnula, vyhrnula se jí halenka. A přes naprosto průsvitné, na nejvyšší míru vyšponované legíny, ji zcela prosvítaly kalhotky. Dle zkoumavých pohledů mužů, se to alespoň někomu líbilo. Já měla zkaženou akci a celou dobu jsempřemyšlela, jak ji to taktně říct. Na nic jsem nepřišla :) Takže u kolegině, kterou sice znáš/te o něco víc než já tu dotyčnou, bych asi stejně neriskovala a popřípadě ji nasměrovala na módní peklo. Na takový věci si opravdu musí přijít každý sám.

Acrobaleno
948 příspěvků 26.06.12 07:54

Ja by som jej nič nehovorila a ani nijak neriešila. Môže sa kľudne stať, že ty budeš tá najhoršia.

kacenka.smile
427 příspěvků 26.06.12 09:41

Pokud se mě někdo vysloveně neptá na názor, neposkytuji nevyžádané rady. Nemám ráda, když mě cizí člověk nebo známý poučuje. Jiná situace je třeba s přítelem nebo dobrou kamarádkou - tam, pokud se mi něco nezdá, tak na to upozorním, případně navrhnu řešení problému (např. „Sluší ti to, ale ta podprsenka kazí dojem, chtělo by to jinou velikost. Jestli chceš, vím, kde prodávají podprsenky, které by ti mohly padnout.“. Ale rozhodně nic nevnucuju. A totéž uvítám i od kamarádky.

Whiteewe
2 příspěvky 26.06.12 12:52

Já bych jí rozhodně přímo neupozorňovala, maximálně, jak tu bylo řečeno, bych „mluvila o sobě“, (prodavačka mi říkala, že…). Nechtěné rady nepotěší, ani od známých, nedávno jsem šla na akci s kamarádkou, hezky jsem se oblékla, namalovala, upravila si vlasy - a ona mi to pak celé zdrbla a začala vymýšlet, co bych měla udělat jinak (jo, holt jsem neměla džíny a ona je džínová). Vymyslela tak supersexyautfit, že jsem se musela smát. Mimochodem, -náct nám už není…

Sibyla
2639 příspěvků 26.06.12 14:12

Já taky nevytýkám, radím „pozitivně“: „No to bys nevěřila, co jsem se tuhle dozvěděla, že podprsenka má mít tolik a tolik, že je běžná chyba to a to… Tak jsem to zkusila a to ti je pohodlné, jsem jak znovuzrozená…“ Pár vyvinutějších známých to zaujalo a zkusily to - ty plošší většinou reagují: „Ach, podprsenka, to je pro mě vedlejší!“ Přitom zrovna jim by ta pravá vylepšila postavu! Jenže to se těžko říká…

hana.alexandra
48 příspěvků 26.06.12 21:33

Všechno záleží podle mě na tom, jak je to podané. A taky na tom, kdo to říká. Pokud máte všeobecně extrovertní vystupování a pověst otevřeného člověka, neřešila bych to a mile to řekla. Sama jsem byla na opačné straně - tisíc článků o správné velikosti podprsenky mě neposunulo o nic dál, až to upozornění mě vyloženě koplo. A teď jsem té ženské (i když to bylo v jiné situaci, ale mohla být podobně prekérní) děsně vděčná.

janiiiv
781 příspěvků 26.06.12 22:04

Byla jsem v podobné situaci na podzim, převlékali jsme se před koncertem a já viděla záda jedné slečny, košíčky odhadem D, věk asi 18. Neřekla jsem jí nic, bylo mi to trapné. Má kamarádky, má matku, čte časopisy - proč nikde nepíšou nic o výběru správné velikosti prádla (i kalhotek)??? Proč holky ve 12 ví, jak dobře uspokojit kluka, jak nasadit kondom, ale ne, jak by jim měla sedět podprsenka a že zařezávající se kalhotky a potažmo i džíny vypadají otřesně (a vidí to i chlapi)???

Ani  26.06.12 23:12

Já bych to zkusila přes takové to slavné podprsenkové video, bylo svého času dost virální. Třeba ho postnout na facebook a nastavit to tak, aby to viděla jen ona (což neví, že je jediná). Třeba si to pustí, a když ne, tak její smůla.
Pokud nemáte facebook, tak možná by mohl jít i mail, v některých ženských kolektivech jsou hromadně rozesílané „vtipné“ a „zajímavé“ maily docela mor, tak pokud je to u vás běžné, tak mi to přijde jako dobrý způsob.

teetee
499 příspěvků 27.06.12 09:35
Ne, prostě.

Zdravím. Já bych se do toho v žádném případě nepouštěla. Představím-li si, že by to někdo udělal mně, asi by skončil. Ne proto, že neumím přijímat kritiku, ale prostě proto, že mi to přijde absolutně nemístné. Obzvlášť v práci - opravdu si nedokážu představit způsob podání, který by nebyl trapný a ponižující.

Pokud je to skutečně jen kolegyně, šla bych od toho pryč. Pokud se s ní sblížíte / sblížila jste se, potom bych na to zavedla řeč po x-té sklence vína, ve smyslu „ty máš taky věší prsa, kde nakupuješ podprsenky?“.

Jakkoli to jistě myslíte dobře, mam pocit, že by se to nakonec mohlo obrátit proti vám. (i v případě, že jste extrovertní, myslím, že se to prostě nehodí).

Chápu, že to je trošku extrémní názor - nicméně peklo nedělá podle mě jen špatná velikost podprsenky ale také některé jednání. Omlouvam se.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit