Těhotenská móda

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikita.miki
1931 příspěvků 10.12.12 19:20
těhotenská móda

Co se Vám osvědčilo? kam ste chodily nakupovat? možná mi konečně budou i normální kalhoty, jelikož s rozdílem mezi pasem a boky 35 cm jsem měla problém, ale vzhledem k tomu, že jsem 3 v 1, asi budu muset řešit i vyloženě stany.

Reakce:

cinnnamon
216 příspěvků 10.12.12 20:25

Ahoj, ja mam deti tri, cize som riesila teho oblecenie 3×. Vacsina teho mody je fakt udesna, otrasne farby, strihy. Ja som sa drzala hesla, ze kupujem si len to, co by som nosila aj bezne ako netehotna, teda taky styl. Snazila som sa kupit si nejake univerzalne nohavice, suknu a saty a dokombinovavala som to s beznymi trikami a svetrami, ktore nosim aj mimo teho. Nosila som aj leginy tehotenske a velke dlhe svetre a kardigany. Vacsinu veci som mala z H&M. Skoda, ze napr, marks&spencer a next nedovazaju aj teho modu. Treba kupovat dost elasticke veci a nie prilis stanove. Ja som s par kusami oblecena zvladla aj dost specialne prilezitosti. Nosila som sice castejsie to iste, ale nevadilo mi to. Nemala som chut vela investovat. Cosi sa da najst aj v brendone, ale velmi predrazene. c&a ma veci nepodarene, ale kdesi cosi sa da nieco najst. Dolezite je aj to, ci budete chodit do prace alebo skor doma. RoZhodne sa da vela veci najst netehotenskych, tuniky, saty, predlzene tricka. Velmi sa mi osvedcili dlhe basic dlhe tielkosaty a trickosaty z H&m, ktore su dost elasticke a natiahnu sa aj na 9 mesacne brucho:-) kupila som si aj cosi na ebayi, laredoute.fr a pod.

LorelaiH.
2999 příspěvků 10.12.12 20:37
@cinnnamon píše:
c&a ma veci nepodarene, ale kdesi cosi sa da nieco najst.

Já jsem základ těhotenského šatníku (teda hlavně kalhoty), pořídila právě v C&A. Akorát mě štvalo, že v každém obchodě v Praze měli jinou nabídku:( Pro jeden typ kalhot jsem byla na Václaváku, pro další na Chodově atd. Jinak jak píše cinnamon, vršek obstaraly tuniky nebo prodloužené trička z běžné nabídky. Nahoru sako nebo bolerko, které nosím i normálně.

pabylka
881 příspěvků 10.12.12 21:15

Stany nie sú potreba:) Ja som si kúpila v CA a HM všehovšudy len jedny nohavice a jednu sukňu. Štvalo ma, že výrobci dajú napr. na nohavice visačku „mama“ a hneď je cena vyššia. Preto som nakúpila nakoniec dosť vecí aj na nenávidenom mimibazaru a oveľa lacnejšie. No a v knižnici som naďabila na Burdu s tehotenskou módou, takže niečo som aj pošila. Inak som veľa nosila sukne (aj v zime) na gumu a bolo mi v nich najpohodlnejšie. No a ako zaznelo už vyššie, snažila som mať hlavne ľahko kombinovateľné ku­sy.

eveK
333 příspěvků 10.12.12 21:20

3 v 1??? Teď nevím, jestli mám gratulovat, nebo kondolovat :-) Ne, ale teď vážně, já bych nakoupila prostě hodně velké civilní oblečení, je to levnější a počkala bych s tím, v pozdějším stupni těhotenství možná budete ležet doma a funět a to si vystačíte s pyžamem. Tak přeji hodně zdaru, ať to probíhá, tak jak má a všichni jste ok!!!

mikita.miki
1931 příspěvků 10.12.12 21:20

U syna sem taky hodně nosila sukně, tam sem neměla jediný kousek těhotenský, jelikož jsem ze začátku hodně pohubla, ale i tak to byl poslední měsíc mazec a teď předpokládám, že bude ještě větší, věřte mi, jdu do alpine pro pro stan, nejlépe s předsíňkou a obytným prostorem pro 4 osoby :-D
jinak ohledně těch sukní… ke konci seto už nedalo nosit, když jsem ji vytáhla nad pupek, ve předu mi sotva kryla klín a vzadu plandala pod koleny

mikita.miki
1931 příspěvků 10.12.12 21:21

@eveK díky, přijímám obé :-D na někoho v rodině to padnout holt muselo, dědeček je z dvojčat a jelikož jsou dvojvaječná, je to dle slov doktorky jen a jen moje vina :-D

pappi
109 příspěvků 10.12.12 21:26

Řešila jsem to teď dvakrát po sobě, pokaždé jsem byla pokročile těhotná v jiném ročním období, navíc v druhém těhotenství jsem byla víc kulatá, takže jsem toho musela pořídit docela dost. Budu ale přesto psát něco podobného jako dámy přede mnou. Vršky se dají vyřešit skoro všechny netěhotenským oblečením-strečová trika, propínací delší svetry. Stejně tak i některé šaty mi byly bez problémů. Velmi ráda jsem nosila třeba běžné roláky a přes ně volnější tuniku-tílko. Vyloženě těhotenské jsem měla džíny ze sh, šortky z bazaru v mateřském centru (mmch to není špatný zdroj, pokud něco takového máte v blízkosti!), do práce černé klasické kalhoty a minišaty z teska, další černé pláťáky a 3/4 legíny na léto z ca. Pár věcí jsem si koupila z druhé ruky od kamarádky, halenky a trička z těhotenské kolekce hm a marks and spencer. Kabát jsem vytáhla prastarý, který je dostatečně široký, protože kupovat si spešl mi přijde jako trochu zbytečná investice. Ještě jsem měla těhotenské tepláky na cvičení z Tveretu (česká těh. móda), kde mi to ale přijde dost předražené.

pappi
109 příspěvků 10.12.12 21:29

S tím stanem jste mě pobavila. :-D Ale nebojte, třeba nebude třeba, moje dvě známé mají dvojčata a obě měly bříška normální, kdybych to nevěděla, tak mě to vůbec nenapadne. Já s jedním jsem měla větší. :-D Tak hodně sil a štěstí přeju.

pabylka
881 příspěvků 10.12.12 21:29

@mikita.miki
No, tiež som boal 3v1 a v pohode som to unosila:)

albireo
27 příspěvků 10.12.12 21:30

http://www.modnipeklo.cz/…tenstvi-587/
nie je to velmi podobna/rovnaka tema?
Ale k veci: zalezi, kolko financii ma tehotna k dispozicii, ci pracuje- na akej pozicii alebo je prevazne v domacnosti povedzme na rodicovskej dovolenke so starsim potomkom.
Osobne mam velmi dobru skusenost s Espritom, Queen mum, Boob, Mammalicious a na slavnostnejsie prilezitosti s Fragile. Fajn je aj Gap.Vela z oblecenia od tychto znaciek sa da pouzit aj na obdobie po porode, vyrobcovia vedia, ze buduce matky ocenia, ak sa oblecenie da vyuzit viac ako 3-5 mesiacov.
Vacsina z horeuvedenych sa da objednat do CZ aj SVK -napr.cez nemecke stranky mytoys.de alebo gap.co.uk

Dorenika
464 příspěvků 10.12.12 22:06

Gratulujem k dvojickam:)

shirla
878 příspěvků 10.12.12 22:27

Gratuluji k těhotenství!

Tak já jsem teda základní věci těhotenského šatníku koupila v Německu v běžných řetězcích, H&M, C&A-mají tam větší výběr jak kalhot-nejen rifle, tak sukní. Takže já jsem si koupila jen takové silničářské kalhoty:-) a riflovou sukni. Měla jsem to štěstí, že jsem teda moc nepřibrala a většinu velkého břicha jsem si užila na konci jara a v létě/rodila jsem v srpnu.

Jinak těhotenská móda obecně je předražená. Ostatní oblečení než výše uvedené jsem kupovala v běžném dámském oddělení, jen jsem vybírala větší velikosti. Nepotřebovala jsem mít nic extra.
Nejvíce jsem unosila obyč tílka, legíny, jednoduché šatky.

Těhotenství jsem si užívala…:-) Přikládám fotky mých nejoblíbenějších šatů:-)

rivka
87 příspěvků 11.12.12 10:09

Těhotenské kalhoty troje z newlook.com, jinak jsem to řešila především pružnými věcmi (výborně pruží věci z New Yorkeru, materiál nic moc, ale na tyhle účely ideální) a normálními šaty přestřiženými pod prsy, zhruba střih těch červených výš. Těhotenské punčocháče mělo HM ve slušné kvalitě. Jo, a jednu černou těhotenskou sukni z C&A. Obecně mi ale přišlo, že - pokud člověk nepotřebuje dodržovat dress code - jsou lepší anglické e-shopy, zkoušela jsem projít řetězce a nabídka byla dost podivná, člověk si mohl vybrat buď černou, nebo černou, a skinny střih džínů taky není pro všechny velikosti úplně ideální…

TulaJ
254 příspěvků 11.12.12 13:32

Dievčatá, normálne vám závidím, za „mojich“ tehotenských čias (t. j. cca pred 25 rokmi)jednak žiadna tehotenská (a vlastne veľmi ani iná) móda v obchodoch u nás nebola - a jednak bolo pravidlom si bruško čo najviac zahaľovať. Tehotenskou rovnošatou bola véééľká károvaná šatová sukňa (fakt stan), ktorá sa nosila od momentu, kedy človek vzdal márny boj s normálnym oblečením až do pôrodu. Ja som vzbudila takmer pohoršenie, keď som si z Burdy ušila nohavicový overal („lacláče“), ktorý som nosila s XXL flanelovými košeľami či tričkom (úplne perfektná vec, odporúčala by som aj dnes), a v lete indickú sukňu na gumičku s tričkom. Dnes keď vidím odhalené brušká aj na pláži (čo nie som si istá, či je úplne OK - myslím zdravotne, nie esteticky alebo morálne), tak je mi jasné, že časy dosť zmenili. A vtedy sme si tehotenské veci medzi sebou posúvali - nielen v rodine, ale napríklad aj medzi kolegyňami či len letmými známymi. Myslím, že tie moje nohavice ešte zopár tehotenstiev odslúžili.

Bayley
17 příspěvků 11.12.12 16:12

Základem těhotenského šatníku by měly být určitě těhotenské kalhoty, šaty a zavinovací svetr. Halenky, košile a trička se dají nosit normální, jen s vysokým podílem elastanu. Saka lze nosit rozepnutá :-)
Hodně věcí i použitých za výhodné ceny se dá sehnat na Mimibazaru. Jinak kolekci pro nastávající maminky nabízí z běžných obchodů C&A a HM.
Obecně v Čechách je těhotenská móda velice předražená..zvlášť u specializovaných obchodů. Pokud chce člověk něco lepšího a nevadí mu dát víc peněz, pak doporučuji Happy mum.

Jannie2001
2 příspěvky 16.04.15 01:25

Krasny vecer vsem.
Hledam pro sebe nejaky super (kvalitni a smrncovni) eshop / kamenny obchod v Brne s tehotenskou modou. Dnesni vecer jsem stravila hledanim a moc uspokojivych shopu jsem nenasla. Koukala jsem tu i do starsich prispevku a weby si prosla, ale neni nad osobni zkusenost (realita vs obrazky, materialy, pristup shopu,…). Hezka a sik teho moda ma na ceskym trhu fakt diru - jako by slo o nemoc nebo co :).
Prosim doporucte, kde jste nakupovaly v tehotenstvi - prioritne saty, sukne, tuniky. Vse spise ofiko do kancelare.

Dekuji moc!

DiorkaFidorka
287 příspěvků 16.04.15 08:10

@Jannie2001
Dobrý den,
jsem na tom stejně, rozkoukávám se už od února, ale není to žádná hitparáda. Nakonec jsem - i dle místního doporučení - začala kupovat spíš normální věci volnějšího střihu/větší velikosti. Jedny těhotenské šaty mám z Bonprixu a jsou ok. Mám od tam i další, které teď budu moci v létě nosit, ale nejsou přímo těhotenské. Vždycky si přečtu hodnocení zákaznic a když je to ok, ještě jsem nikdy nic nevracela.

LorelaiH.
2999 příspěvků 16.04.15 08:43

@Jannie2001 hezké těhotenské šaty mívají třeba na Asosu. Jinak já jsem si třeba jedny maxi šaty na léto objednávala přes ebay (nemyslím tím čínskou výrobu, ale přímo od prodávající dámy z UK), dobrý poměr kvalita/cena. Ale je to o štěstí, na co narazíte ;)

Anijsha
248 příspěvků 16.04.15 09:19

Já v těhotenství využívám oblečení, ze kterého jsem před pár lety zhubla. Takže mám pár sukní a halenky přestřižené pod prsy a dostatečně dlouhé. Přímo těhotenské mám jen kalhoty z HaM a pak jsem si ušila šaty. U nich jsem se inspirovala v Asosu. Jinak trička a svetry používám ty samé, co před těhotenstvím, ale už se mi ten výběr zužuje, jak se zvětšuje břicho.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit