Těhotenství, děti, výchova

Fotoalbum tématu (22) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

žluťásek
2383 příspěvků 12.09.16 17:57
Těhotenství, děti, výchova

Diskuze pro všechny, kdo se bojí na mimibazar, emimino a modrého koníka a přesto by se rády něco dozvěděly nebo naopak poradily ohledně těhotenství, porodu, dětí, výchovy a souvisejících té­mat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 45 Další »

Reakce:

Pinot Noir
8561 příspěvků 12.09.16 18:07

@žluťásek Tak jsem tu :) A rovnou s přiznáním, že nejsem schopná si vybrat kočárek, takže jsem si včera dovezla od bráchy 15 let starý exemplář po dvou dětech, a doufám, že s ním přežiju zimu a pak už budu vědět, co vlastně chci :)

SweetPotato  12.09.16 18:11

Buďte klidná, my kočár vybírali déle než auto. :-))

žluťásek
2383 příspěvků 12.09.16 18:15

@Pinot Noir Já mám slíbený starý po asi čtyřech dětech a jsem ráda, že nebudu muset nic vybírat :D

Mě by spíš zajímaly ty plíny za několik tisíc. Předpokládám, že jsou tím myšlené látkové? Napíšete pak zkušenosti, které se vám osvědčily nejlépe? Nebo máte jen jednu značku?

Mylady2
12409 příspěvků 12.09.16 18:16

@Pinot Noir :-D

šťastná13ka
1446 příspěvků 12.09.16 18:17

@žluťásek Osvedcily se mi obycejne ctvercove latkove… A nemela jsem sem chodit: jak dojde na latkove pleny, jsem strasne chytra, nadsena a otravna ;-)

Mylady2
12409 příspěvků 12.09.16 18:19

@SweetPotato a proč pokud se můžu zeptat?

žluťásek
2383 příspěvků 12.09.16 18:19

@šťastná13ka Já jsem si udělala rozsáhlou rešerši a nejvíc se mi líbí ty kalhotkové, které fungují podobně jako papírové jednorázovky, nic se nemusí skládat, složitě uvazovat atd. Zas to asi dlouho schne, když se perou celé a je toho pořád plná pračka.

Ale ráda si nechám poradit, na vybírání mám ještě čas.

Pinot Noir
8561 příspěvků 12.09.16 18:21

@žluťásek Až budu mít zkušenost, ráda se podělím. Zatím jsem nakoupila v eshopu Brána k dětem a řídila jsem se recenzemi přímo u výrobků v tom eshopu. Hlavní podíl čtvercová klasika, ale i pár kousků jiných typů. Uvidím, co se osvědčí.

mulen
858 příspěvků 12.09.16 18:22

@žluťásek ty kalhotkové já používám (na střídačku s papírovýma) :)

Příspěvek upraven 12.09.16 v 18:26

Pinot Noir
8561 příspěvků 12.09.16 18:23

@Mylady2 Se nesmějte, radši bych vybírala to auto, tomu rozumím víc ;)

žluťásek
2383 příspěvků 12.09.16 18:23

@Pinot Noir Super, to budu moc ráda. Já jsem víceméně rozhodnutá pro ty kalhotkové, ale i těch je tolik značek a druhů, že se v tom ztrácím. Mám spíš v plánu asi vyzkoušet koupit několik kusů několika různých značek a otestovat to pak v praxi, ale bude prima, když si přečtu, že značka XY je úplně dementní, blbě se zapíná a protejká kolem nožiček, protože pak budu mít o kus vybírání míň :)

šťastná13ka
1446 příspěvků 12.09.16 18:24

@žluťásek Dlouho to schne a je to nesrovnatelne drazsi. Alespon pred ctyrmi az sesti lety bylo :-) Mela jsem jich jen par - na cestovani. Bezne jsem skladala ty ctvercove. Musi mit ale vetsi gramaz. Prodava se i spousta takovych prusvitnych haderek a ty tolik nevydrzi. Skladani neni zadna veda a snapi sponka to dost usnadnuje.

Mylady2
12409 příspěvků 12.09.16 18:24

@Pinot Noir není třeba si dělat hlavu :-)
Já se vozila v libertě a taky jsem přežila :-D

šťastná13ka
1446 příspěvků 12.09.16 18:28

@žluťásek Kalhotkove jsem kupovala popolini, tusim. Ze zacatku, kdyz byly deti male, jsem mela i ctvercove vicevrstve (taky popolini), skladaly se jednoduse do „kalhotek“, ale brzo z nich vyrostly.

Příspěvek upraven 12.09.16 v 18:30

Pinot Noir
8561 příspěvků 12.09.16 18:28

@Mylady2 Ten můj retro povoz je právě takový Liberta-style :) Ale na začátek to stačí a pak uvidím.

tzaziki
1038 příspěvků 12.09.16 19:19

Zdravím!
Ha, vlákno ve kterem snad budu mít i co říci:-)
Pleny = papírová klasika, prosím, nekamenovat.
Kočárek máme od minule a jsem moooooc ráda, že nemusím vybírat. Před těmi 6 lety to byl boj, ale vybraný MaxiCosi Mura4 se mi osvědčil na 100% a vlastně se na něj těším. Jen musím pořídit trošku jinou výzdobu.

žluťásek
2383 příspěvků 12.09.16 19:28

@tzaziki Já o kočárku vím jen barvu a že se s ním prý dobře jezdí, tak tomu hodlám věřit :D

Iv_Sm
1432 příspěvků 12.09.16 19:42

@žluťásek Taky jdu do jednorazovych plenek. Jsem holt neuvedomela. A kocarek byl jeden z nejtezsich nakupu v mem zivote. Kdyz jsem to zmenila asi po ctvrte, muz uplne rezignoval. Nakonec jsme poridili Inglesinu Quad, v bezovo-cerne kombinaci, jsem moc zvedava. Jinak pripravy finisuji :)

žluťásek
2383 příspěvků 12.09.16 19:54

@Iv_Sm Mému muži jsou tyhle věci naprosto ukradené a nechává mě, ať si vyberu co já chci. A já chci volit nejjednodušší řešení, takže oblečky nějaké dostaneme a zbytek hodlám koupit v nějakém velkém balíku z druhé ruky, kde bude od všeho něco a snad se trefíme :) Vy to máte nachystané parádně, ty mrňavé overálky jsou rozkošné. Škoda, že z toho ta prťata tak rychle vyrostou, ani si je v tom člověk nestihne pořádně užít.

Iv_Sm
1432 příspěvků 12.09.16 19:59

@žluťásek Ja mam stesti, ze sestra ma kluka starsiho jen o par mesicu, takze tak 75% obleceni jsem proste zdedila. Ohledne zbytku jsem neodolala - par tech rozkosnych veci jsem musela koupit :)

Karja
4767 příspěvků 12.09.16 20:11

@Iv_Sm Jé, Vy to máte moc hezky připravené, ještě pár fotek výbavičky a určitě z tohoto vlákna otěhotním!
@Pinot Noir Myslím, že jste udělala dobře, za provozu vychytáte nedostatky a klady a pak snáze vyberete.

MP Jana
217 příspěvků 12.09.16 20:13

Kočárek Teutonia Be you, jeden z nejdražších, ale je super. Hodí se do města a zvládne semtam i tu polňačku, má překlápěcí rukojeť, což se hodí, pokud máte dítě, co brzo sedí a chce se koukat, ale přecejen když usne, tak nad ním chcete mít nějakou kontrolu. Taky má jako jeden z mála na trhu ruční brzdu, takže se dá přibr6ďovat v prudších kopcích. Na kočáru nemá smysl šetřit, i po dvou dětech se dají ty lepší prodat za stále slušnou cenu.

Důležité je, aby se u kočáru dal sporťák sklopit až úplně dolehu.

Plínky eko jednorázové, nejdřív jsem začínala se Seventh generation, ale vzhledem k ceně jsem přešla k Bamboo a eko plenám z DM, ale ty jsou až od velikosti 3. Co můžu doporučit, si koupit perlan v lékárně, co největší rozměr a nařezat si to na malé čtverečky místo jednorázových ubrousků a k tomu ředící olej Medvídek. Oni k tomu prodávají už nařezané čtverečky ze stejného materiálu pod názvem Perlička, ale ten perlan na dlouhé lůžko samozřejmě vychází líp :)

Pinot Noir
8561 příspěvků 12.09.16 20:36

@MP Jana Perlan už mám :) Poradila mi to porodní asistentka na kurzu, současně varovala před vlhčenými ubrousky.

Jordaan
5606 příspěvků 12.09.16 20:40

@Pinot Noir

A ted po vecerech strihate ctverecky? :-D

Proc Vas varovala pred ubrousky? Ja je pro dite pouzivam od zacatku a nikdy zadny problem nemelo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 45 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit