Tělové silonky - faux pas?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

modny guru
280 příspěvků 15.10.13 17:57
Telové silonky-faux pas?

Ahojte, práve som si prečítala jeden článok o nevhodnosti telových siloniek: http://www.supervizaz.net/…nym-faux-pas-
Neviem, čo si o tom mám myslieť. Od malička som bola učená že do spoločnosti sa NIKDY nechodí s holými nohami. Čo si o tom myslíte? Je to podľa Vás faux pas? Máte nejaké tipy na silonky ktoré sa na fotkách nelesknú?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

indyka
625 příspěvků 15.10.13 18:31

Z článku mi přijde, že se někdo jednoho dne rozhodl stát se módním rebelem, jít proti davu, bořit něco zažitého, ideálně tím navždy přepsat diktát módy a dát mu nový směr. Ach jo.
Tělové silonky mi vážně nepřijdou jako módní prohřešek. Naopak, takové ty tenké černé silonky, ve kterých člověk pokrčí nohu a má prakticky bílé koleno na jinak světlě černé noze, se mi nelíbí přímo neskutečně.

Luela
107 příspěvků 15.10.13 18:41

No já osobně si myslím, že tělové silonky jsou perfektní vynález. Jsou ‚neviditelné‘, (teda pochopitelně tělová má víc odstínů, takže to chce vychytat, i tady ze sebe můžeme udělat pekelnici jako hrom) a zároveň skryjí drobné nedostatky. Kupuju si obyčejné bez lycry, protože nesnáším silonky, co se lesknou. Vydrží sice maximálně 15 nošení, ale zase se vejdu do 30 kaček za jedny / v obyč galanteriích/. Silonky nosím jen do uzavřených bot. Ale zase na spol. akci chodím obvykle v lodičkách než v sandálkách, takže dilema nahých nohou řeším málokdy. A co se týče lítání po venku v létě, tam mi stačí dobře oškubané nohy a správný krém, páč rybí šupinky opravdu ne-é 

Natkha
15 příspěvků 15.10.13 19:29

Nejsme u neandrtálců, abysme chodily do společnosti bez punčoch/punčocháčů a vážně je daleko horší, je nemít. Například k jarním šatům jsou černé peklo a bez nich zmrzeneme.

vendulael
2154 příspěvků 15.10.13 21:42

Pokud je dobře zvolený odstín tělové a silonky nemají „oslňující“ lesk, jsou jemné a takřka neviditelné, tak je za peklo nepovažuji. Ovšem pouze do uzavřených bot. Do otevřených bot zásadně bez silonek, místo nich není špatné použít punčochy ve spreji.

Lenka M.  15.10.13 21:49

@modny guru Za faux pas sa snáď dajú považovať len silónky v „uni“ oranžovej farbe..Že si niekde v redakcii nejakého časopisu niekto niečo zmyslel je roztomilé, ale čo my akože s tým :)

misial
1394 příspěvků 15.10.13 21:54

@indyka A mně se třeba ty tenké černé hrozně líbí, právě tím, že jsou v nich vidět nohy, černé krycí si nechávám až na „mrazy“ - to, co popisujete, nedělají všechny. Ale stejně jako Vy považuji za naprostou hloupost odepisovat ty tělové - řešilo se to tu už hodněkrát… Spoustu šatů prostě něco jiného než „holé“ nohy zazdí a při teplotách, jaké jsou teď, není pohled na opravdu holé nohy nic hezkého. Naopak mi hrozně pije krev, když vidím někoho společensky oblečeného bez silonek a ideálně v páskových botech k tomu…

indyka
625 příspěvků 15.10.13 21:58

@misial Nemůžeme si tykat? Jsme od sebe jeden ročník a podle vaší fotky, co na mě vykoukla v účastnících jedné akce na FB, budeme zřejmě brzy poskakovat na tom samém koncertě… :)

A jinak černé krycí mi nevadí, ani jiné barevné krycí, ale ty prosvítavé jsou mi prostě brrr.

dost_bot
2070 příspěvků 15.10.13 22:08

Tenoučké světle tělové, 15 DEN, moje nohy milují - vypadají v nich totiž o 200% líp než bez nich :-)

Eleanor Rigby
552 příspěvků 15.10.13 22:37

O tělových silonkách si myslím spoustu věcí. Za prvé, že silonky jsou zlo, představa o povinných punčocháčích je týrání a o zákazu bavlněných taky. Nic proti těm, kdo silonky nosit chtějí, já to nejsem.
Za druhé, že obvykle mají obrovský zadek a kraťoučké nožičky, čehož logickým výsledkem je rozkrok u kolen.
A za třetí, že „tělová“ barva fakt není barva těla běžná v našich končinách. Ty punčocháče jsou prostě hnědé. Punčocháče v barvě těla by se nejspíš označovaly jako „slonová kost“.
Inu ale… To hlavní, co si o nich myslím, je, že prostě nejsou povinné, a neměly by být za povinné považovány a vyžadovány. Zatím mi to prochází.
(A mimochodem, ten, kdo si myslí, že černé punčochy jsou vždycky lepší, ať si zkusí obléct hnědé šaty.)

stricc  15.10.13 23:26

No tak já obyčejný silonky odjakživa považuju za část oděvu, u kterýho nevidím nejmenší důvod něco řešit, teda kromě velikosti, potřebuju 44/48, menší jsou mi krátký, je mi celkem jedno, jestli jsou tělový nebo černý, beru ty, co se ještě neroztrhly, když je zima, tak je nosím, když je teplo, tak ne, vyřízeno.

arpa
1236 příspěvků 16.10.13 06:34

Tenhle článek jsem četla před pár dny a více méně souhlasím s názorem paní Oravcové. Bohužel jsem však nenašla ten původní článek, v němž měly být tělové silonky bez dalšího zavrhnuty :-). Skoro se mi nechce věřit, že to někdo mohl myslet vážně. Nejsem žádná milovnice silonek (podotýkám žádných, bez ohledu na barvu - nesnáším ten materiál), ale pokud si někdo myslí, že TĚLOVÉ jsou přežitek, tak vylil s vaničkou i dítě. A tuplem, jestli se opravdu místo nich mají používat neprůhledné černé (a hotovo).

Z mého pohledu strašně moc záleží, jak má výsledný outfit vypadat. Pokud má působit lehce, vzdušně a spíš odhaleně (zejména na jaře a v létě), jsou rozhodně lepší tělové silonky. Naopak, má-li budit dojem zahalení a toho, že je nositelce teplíčko, jsou lepší neprůhledné v nějaké neutrální barvě, která odpovídá zbytku oblečení (černá, tmavě hnědá, tmavě modrá…). Ale vzít si letní šaty a k nim černé neprůhledné punčocháče, to je z mého pohledu pěst na oko a nepřesvědčí mě ani argument autoritou (známý módní návrhář XY řekl, že…). Navíc ne každému svědčí vysoká míra kontrastu… a mohla bych pokračovat.

Jediné, v čem více méně souhlasím, je problém přílišného lesku, což je (co jsem tak vypozorovala) problém zpravidla víceDENových silonek :-). Někdy ale ani matné silonky nevypadají zrovna dvakrát dobře (mohou působit lacině). Nezbývá, než obezřetně vybírat.

EJK
151 příspěvků 16.10.13 07:59

@Eleanor Rigby Nie ste vy náhodou Gudrun?

Pirek
6778 příspěvků 16.10.13 08:05

Zkontrolovala jsem své nohy na fotkách z nedávné svatby. A konstatuju, že punčocháče, které nosím, budu nosit i nadále, protože jejich barva a textura je naprosto ideální a moje nohy v nich vypadají skvěle! Navíc u událostí, jako jsou právě svatby, divadla, koncerty, formálnější večírky, by mne ani nenapadlo jít bez nich. Holt stará škola.

RenaLange  16.10.13 08:15

@Pirek já věděla že máte rozum :-).

Alizon
1233 příspěvků 16.10.13 09:44

Kecy v kleci v tom clanku (EDIT v tom na ktery je odkazovano = Skola stylu) - i 15 DEN rozhodne alespon trosku zahreji. Spravne kvalitni silonky - vhodny odstin, neleskle atd rozhodne udelaji nohu hezci a ne ze ji zdeformuji nebo z ni delaji nohu starenky. Drobne nedostatky (sjednoceni barvy) taky zakryji. Cerne silonky se rozhodne ke vsem outfitum nehodi. Kdyz vyjdu na jare ve svetlych satech, tak si proste silonky vezmu (aby mi nebyla zima) a cerne to nebudou, protoze by k tem satum vypadaly barevne divne.
Na ruzne „stylisty“ - titul stylista ziskany ve vikendovem kurzu a kdyz clovek vidi jejich „promeny“ tak by zaplakal - kaslu.
Myslela jsem si ze uz se tady toto gudrun tema dostatecne probralo a ono ne.

Zebra33
2038 příspěvků 16.10.13 09:48

@Luela - tise zavidim, ze vam silonky za 30 kacek vydrzi az 15 noseni. Mne vydrzi v prumeru tak 2,5 noseni bez ohledu na cenu :). Jedine, ktere u me maji jakz takz vydrz, jsou takove jedny podporujici krevni obeh (od Nur Die?), ale ty stoji nejak kolem stovky. Ja fakt nevim, co s tema silonkama delam :D. Bud se mi proklube palec nebo se proste behem dne nekde zachytnu a muzu je vyhodit. A to nejsem zadna svatecni nositelka, silonky nosim casto, zvlast do prace je to nutnost.

RenaLange  16.10.13 09:50

@Alizon kritici opomíjejí to co jste napsala zezačátku - správné kvalitní.
Odpůrci nepokročili od punčocháčů za 15 Kč naházených v košíku u pokladny v supermarketu, to je pak těžký.

Alizon
1233 příspěvků 16.10.13 09:53

@Luela
Taky jsem si u tech maximalne 15 noseni rikala - je co bych za to dala. To mi snad nevydrzely ani jedny:) - ja jsem takova „sikovna“ vetsinou se nekde o neco opru, zachytim se o ne najakym zipem, pripadne se o to pricini spolucestujici v metru nebo me po nohach splhajici ditko. Mozna bych o tech holych nohach mela zacit uvazovat a zacit se otuzovat, rozhodne bych vyrazne usetrila.

Zebra33
2038 příspěvků 16.10.13 09:59

@Alizon - zkuste sehnat nejaky ten model s podpurnou funkci (proti krecovym zilam, do letadla apod.). Jsou malinko silnejsi, ale spis ve smyslu pevnejsi. Opticky dojem podle me v poho. Dalsi plus je, ze mi nesjizdeji ke kolenum. Dale ma M&S specialni model, na kterem se nedelaji oka (to je pravda). Bohuzel mi prijde, ze nejak inovovali a posledni zakoupene kusy mi sjizdeji a nedelaji opticky pekne nohy.

ariesek67
264 příspěvků 16.10.13 10:31
Aries

@Zebra33 Výbornou značkou těchto punčocháčů je Aries http://www.ariesmoda.cz/

Alizon
1233 příspěvků 16.10.13 12:08

@Zebra33
Malinko silnejsi je co? To uz bude alespon 40 DEN? To uz je zase na me moc silne. Diky za tip na M and S - vyzkousim a uvidim. Sjizdeni nesnasim, ale kazda mame jine nohy a co sedi jedne nemusi druhe.

Zebra33
2038 příspěvků 16.10.13 12:24

@Alizon - ted ty Nur Die (jmenuji se Fit in Form) googluju a mate pravdu, maji 40 DEN. M&S vyzkousejte, treba uz zas pozmenili parametry :)

benyka
4239 příspěvků 16.10.13 12:41

Mám sýrové nohy, protože chodím většinu roku v kalhotách. Bez punčoch vypadám jako kdybych měla bílé punčochy. :-) Takže ta trocha barvy silonek mi sjednotí barvu kůže na nohách se zbytkem těla a ještě zabrání botám udělat mi puchýře. Zaplať pánbůh za silonky!

lablonderousse
234 příspěvků 16.10.13 14:44

V rámci téhle diskuze by mě zajímaly vaše názory, takže:
v sobotu se chystám na koncert, jazzový koncert v Městském domě, beru si šaty které jsou pudrové barvy a k nim se nejlépe hodí zlaté střevíčky, nicméně tyto mají otevřenou špičku. Podle předpovědi bude 15 stupňů, vevnitř samozřejmě tepleji a k Městskému domu budu dovezena autem, zpátky zřejmě taxíkem, takže co teď? vzít si tělové silonky? co ta otevřená špička? je horší faux pas jít s holýma nohama? vzít si silonky jiné barvy? uzavřené boty? prostě samé otázky :) tak jak to vidíte?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit