Teplé kraťasy na zimu a podzim - nevhodné pro velikost 42?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzaroza
727 příspěvků 21.10.12 20:13
Teplé kraťasy na zimu a podzim - nevhodné pro velikost 42?

Mám velikost 42, v určitých partiích max. 42/44 vzhledem k typu postavy přesýpacích hodin, měřím 173 cm, svoji postavu bych neskromně označila ještě za štíhlou. Zatoužila jsem pořídit si na zimu teplejší kraťasy k (nejen) barevným punčochám, docela jsem to promyslela, vlastním několik svetříků a topů, které by se k nim hodily (myslím, že i více než k sukni), boty by také byly. Kraťasy by se mi líbily jednoduché vlněné, tvídové, barva šedá, hnědá, antracitová, tmavě modrá apod. Délku šortek bych viděla nejlépe tak od poloviny stehen do nad kolena, je mi jasné, že třeba toto by pro mě nebylo to pravé ořechové: http://www.hm.com/…roduct/04106?…. Líbilo by se mi něco takového: http://www.stylehive.com/…s-gap-822895 nebo http://cyclodelic.files.wordpress.com/…_grey_l1.jpg.
Dala jsem do poradny žádost o radu, kde takové sehnat: http://www.modnipeklo.cz/…asy-na-zimu/ Jedno z doporučení bylo ještě si koupi šortek zvláště vzhledem ke své velikosti rozmyslet, tak mě to trošku znejistilo a zajímaly by mě i další názory a osobní zkušenosti. Nosíte, nenosíte? Líbí, nelíbí? Jinak já sama kraťasy výše popsané délky (ne pod zadek) nosím ráda i v létě a myslím, že mi i sluší, obecně jsem spíš kalhotový typ, proto i na tu zimu inklinuju spíš k těm šortkám než k sukni.

Příspěvek upraven 21.10.12 v 20:37

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

MP Barbucha
3716 příspěvků 21.10.12 20:20

Tak sem nahrajte fotku, klidně ze zkušební kabinky a bez obličeje. teoreticky je možné, že Vašemu tvaru postavy šortky sluší, ale obecně si myslím, že zrovna lichotivé pro větší velikosti nejsou.

zuzaroza
727 příspěvků 21.10.12 20:35

No vidíte, to bych mohla. Momentálně jsem na tom ale s časem na běhání po obchodech prachbídně (dvě ještě hodně malá dítka), proto jsem také poprosila místní dámy o pomoc ve shánění, ať jdu případně víc najisto. Děkuji za nápad, jen nevím, jestli se mi ho podaří brzy zrealizovat, zatím prosím o vaše zkušenosti!

Ceresa
465 příspěvků 21.10.12 20:50

Mam velikost 38 a necejtila bych se. Libi se mi to jen na opravdu stihlych…

poto1
57 příspěvků 21.10.12 21:08
@zuzaroza píše:
Mám velikost 42, v určitých partiích max. 42/44 vzhledem k typu postavy přesýpacích hodin, měřím 173 cm, svoji postavu bych neskromně označila ještě za štíhlou. Zatoužila jsem pořídit si na zimu teplejší kraťasy k (nejen) barevným punčochám, docela jsem to promyslela, vlastním několik svetříků a topů, které by se k nim hodily (myslím, že i více než k sukni), boty by také byly. Kraťasy by se mi líbily jednoduché vlněné, tvídové, barva šedá, hnědá, antracitová, tmavě modrá apod. Délku šortek bych viděla nejlépe tak od poloviny stehen do nad kolena, je mi jasné, že třeba toto by pro mě nebylo to pravé ořechové: http://www.hm.com/…roduct/04106?…. Líbilo by se mi něco takového: http://www.stylehive.com/…s-gap-822895 nebo http://cyclodelic.files.wordpress.com/…_grey_l1.jpg.
Dala jsem do poradny žádost o radu, kde takové sehnat: http://www.modnipeklo.cz/…asy-na-zimu/ Jedno z doporučení bylo ještě si koupi šortek zvláště vzhledem ke své velikosti rozmyslet, tak mě to trošku znejistilo a zajímaly by mě i další názory a osobní zkušenosti. Nosíte, nenosíte? Líbí, nelíbí? Jinak já sama kraťasy výše popsané délky (ne pod zadek) nosím ráda i v létě a myslím, že mi i sluší, obecně jsem spíš kalhotový typ, proto i na tu zimu inklinuju spíš k těm šortkám než k sukni.Příspěvek upraven 21.10.12 v 20:37

To chce vážně vyfotit. Je důležitá celková stavba těla, ne jen velikost oblečení…

seznam.mih  21.10.12 21:19

Mám podobnou velikost i když jsem menši a v podobných kraťasech, které tu uvádíte, nevypadám špatně. jste ale o 16 cm větší, tak si myslím, že by vám mohly slušet.

klubo  21.10.12 21:28

Se přiznávám, to jsem napsala já s tou velikostí… Přijde mi, že to opticky zkracuje a zesiluje nohy. Vždycky jsou vyfocené na vyzáblinkách, aby to vypadalo nositelně, ale netvrdím, že jste tlustá. Navíc v porovnání s alternativami - sukně a dlouhé kalhoty, mi prostě přijdou slušivější, ač ne tak originální. Možná přijatelnější se mi zdají ty kratší, než ta bermúdová délka, ale to je tak na teď, ne do úplné zimy.

MP Barbucha
3716 příspěvků 21.10.12 21:32

@zuzaroza
Tak jestli někde uvidím, dám vědět, ať jdete najisto:-)

zuzaroza
727 příspěvků 21.10.12 21:37
@klubo
@klubo píše:
Se přiznávám, to jsem napsala já s tou velikostí… Přijde mi, že to opticky zkracuje a zesiluje nohy. Vždycky jsou vyfocené na vyzáblinkách, aby to vypadalo nositelně, ale netvrdím, že jste tlustá. Navíc v porovnání s alternativami - sukně a dlouhé kalhoty, mi prostě přijdou slušivější, ač ne tak originální. Možná přijatelnější se mi zdají ty kratší, než ta bermúdová délka, ale to je tak na teď, ne do úplné zimy.

V pohodě, sama váhám, aspoň jste mě přimněla o tom přemýšlet. V každém případě to chce vyzkoušet, jestli se v nich budu cítit dobře, vím. Obecně mě zajímá, jestli šortky nosí i „větší velikosti“. Jinak ty mírně kratší se mi také víc líbí a i v lehčí variantě mi i víc sluší než bermudy. Mám takovou zkušenost, že mi sluší určitá délka a střih šortek, které pěkně vyvažují křivky postavy, např. nohavice mi nesmí končit v nejširším místě stehna apod. A pak je to ok.

zuzaroza
727 příspěvků 21.10.12 21:39

@MP Barbucha
Děkuji!

zuzaroza
727 příspěvků 21.10.12 21:40

@seznam.mih
Tak fajn, že se v nich cítíte dobře.

seznam.mih  21.10.12 21:48

@zuzaroza I když já osobně jsem nosila radši rovné lehce rozšířené kraťasy a musely mi končit nad kolena tak těsně pod mým začátkem šíleného rozšiřování vnitřních stehen. Takové kraťasy jsem si sama šila, protože takovej střih jsem prostě nesehnala. elegantní úbor to nebyl. To spíš na nějakou tu volnočasovou společenskou aktivitu, kdy se člověk chce pořádně uvolnit a pobavit se.

Pavučinec plyšový  21.10.12 22:30

Tohle téma mi připomnělo dnešní konverzaci s dcerou. Byly jsme nakupovat, ona je štíhlá a celkem nohatá, tak jsem nabídla: „Nechceš ještě zimní kraťasy?“ „Co je to za blbost?“ „No, kraťasy z teplejší látky, berou se k tomu punčocháče, všimla jsem si, že to teď holky hodně nosí..“ „Já ne.“

zooz
14 příspěvků 21.10.12 22:36

Tak ja neviem, ja celu tu ideu nosenia kratkych teplych nohavic (kratky plus teply = oxymoron) nechapem, ale to je moj problem.
kratasy plus pancuchy u mna navyse evokuju obraz 12 rocneho chlapca z filmu zo 40-tych rokov. a tato asociacia v spojeni s vyrazne zenskymi krivkami je prinajmensom zvlasna az usmevna. skuste zo svojej postavy profitovat a nie ju nasilu tlacit do niecoho, co mozno vyzera dobre na niekom inom…

bestia
2296 příspěvků 21.10.12 23:23

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:28

westane
35 příspěvků 21.10.12 23:25

Ja merim 179 cm a mam velikost 42 a na zimni kratasy se teda fakt necitim. Kdyz nekdo nosi kratasy v zime, tak to dela proto, aby upozornil na svy hezky nohy, coz byva vetsinou u mensich velikosti…

Harmonika
244 příspěvků 21.10.12 23:39

@bestia Pod to se podepisuju, napsala jste přesně tak, jak to vnímám i já.

StasiyaNo
82 příspěvků 22.10.12 01:04

@zuzaroza Ty z HM, na které jste dávala odkaz jsou úžasné. Být Vámi, preferovala bych takové kratší a spíše na tělo. Jako třeba

StasiyaNo
82 příspěvků 22.10.12 01:06

@zooz Ty delší a volnější se mi také moc nezamlouvají. A spíše než chlapec 40.let to na mě působí jako model z katalogu OTTO ročník 76. ( Nevím, co je horší! ).

StasiyaNo
82 příspěvků 22.10.12 01:25

@westane @bestia Já mám 170/38, ale také bych se osobně v takových kraťasech moc necítila a raději upřednostňuji sukně, i když na ostatních ( pokud to mají zmáknuté) se mi to líbí. A jestli to má @zuzaroza promyšlené, vyzkoušené a je stoprocentně odhodlaná, tak nevidím důvod proč do toho nejít. Velikost není směrodatná, ale proporce.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 22.10.12 07:47

Já nevím, mně připadá, že ty zimní kraťasy nikdo neumí nosit tak, aby to vypadalo dobře. Jak napsala @bestia, kraťasy jsou vyloženě letní oblečení a dle mého názoru to v zimě prostě vypadá divně. Takže já bych vám je nedoporučovala, ale ne kvůli velikosti.

Jetthro
1129 příspěvků 22.10.12 10:06

To ja zas teplejsi kratasy s puncochacemi na podzim nosim rada :) proti suknim sice taky nic nemam, ale jsem spis kalhotovy typ a i postavou se celkem blizim tomu 12 letymu chlapeckovi :D a hlavne u kratasu nemusim nejak hlidat jak sedim nebo jestli se treba nekde neco nehrne, narozdil od sukne..takze autorce tematu doporucuju dat fotku postavy, pripadne s sebou na nakup vzit nejakou kamaradku ktera se neboji rict „ne, tohle ti neslusi“ :)

monicka
565 příspěvků 22.10.12 10:19

Já mám velikost 38-40 a na kraťasy si naopak troufám jen v zimě. Připadá mi, že kraťasy a neprůhledné černé punčocháče vypadají mnohdy líp než kraťasy a holé nohy - obzvlášt na ne úplně dokonalých nohou.

Eye
276 příspěvků 22.10.12 13:19

Je rozdíl, jestli má žena vysoká 160 cm velikost 38, a vysoká žena velikost 42 ;) myslím, že na kraťasy tlustá nejste a rozhodně to zkuste. projděte si obchody a vyzkoušejte, co Vám sedne. hodně záleží na střihu.

razorblade  22.10.12 13:51

Pokud vypadate jako bozska Marylin, tak proc ne:D zalezet bude asi hlavne na tvaru nohou a ten se z velikosti moc vycist neda

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit