Termoprádlo z kašmíru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Diamanta
6 příspěvků 24.06.12 10:49
Termoprádlo z kašmíru

Zdravím všechny,
sice je ještě léto, ale už pomalinku začínám řešit oblečení na zimu a protože jsem zmrzlík tak se poohlížím po nějakém spodním termoprádle. Vlastním jedno, které je ušité z polyamidu a sice je teplejší než klasické bavlněné, ale bůhvíjaké není. Problém je ale v tom, že podvlíkací tričko má výstřih až ke krku, takže je mi pod oblečením poté vidět (roláky nemusím ani v zimě), takže jsem si říkala, že to své staré termoprádlo vyměním za nějaké nové vlněné, které bude mít u horního dílu hlubší kulatý výstřih. Bohužel takové nemohu nikde sehnat, všude mají ty trička téměř až ke krku, tak mě napadlo si ho nechat někde ušít. Vyzkoušela jsem si nedávno svůj první kašmírový svetr a něco tak hebkého a zároveň věřím, že i teplého, jsem nečekala ani ve snech. Tak přemýšlím, jestli by se nevyplatilo koupit si kašmírovou látku a nechat si právě z ní ušít termoprádlo. Myslíte, že je to realizovatelné nebo je to blbost? I to vlněné (které mi ovšem nevyhovuje z hlediska střihu, protože všude mají stále jen ten samý střih) se pohybuje kolem 2000, takže mi už přijde lepší si něco málo připlatit za kvalitnější materiál. Zarazilo mě ovšem, že nikde jsem nenašla, že by se termoprádlo vyrábělo z kašmíru, který by měl být ještě hřejivější než vlna, tak přemýšlím proč. Jestli je to moc drahé nebo se to na něj nehodí nebo z jakého důvodu se dělá jen z polyamidu a merina? Nemáte s tím někdo zkušenosti? A mohl by mi někdo poradit, kolik metrů látky by bylo potřeba na jedny kalhoty, tričko, ponožky a rukavice? Jsem prcek s velikostí 34.

Ještě mě napadlo to řešit koupí zimních rajtek, které jsou velmi hřejivé, ale to neřeší problém s tričkem a navíc rajtky by se pod oblečením rýsovaly a jsou přece jen tužší a nosit je v zimě samotné by mohlo vypadat zvláštně. A cena se hlavně opět pohybuje kolem 2 - 4 tisíc, takže zatím se mi zdá stále lepší nechat si podvlíkačky někde ušít.
Co myslíte?

Reakce:

modra_kocka
903 příspěvků 24.06.12 13:01

Myslíš nějaké takové tričko?

Nebo takové?
www.icebreaker.com

Bugatti
4052 příspěvků 24.06.12 13:17

Obávám se, že vlněný materiál na spodní prádlo musí být v úpravě superwash, běžný vlněný materiál má tendenci se srážet a plstnanět v místech, kde dochází ke zpocení/tření, hlavně v podpaží a na vnitřní straně stehen. Stejný problém je i s kašmírem, ten je dokonce ještě choulostivější. Ušít/nechat si ušít takové prádlo nepovažuji za dobrý nápad. Osobně nosím v zimě tenoučké tričko z merina, má výstřih do V, takže z oblečení nic nevykukuje. Někdy to tričko naopak přiznám a přes něj si dám už jen vlněný svetřík, který se zapíná jen v oblasti prsou a níž zůstává rozevřený. Merino má tu výbornou vlastnost, že není cítit potem, nemusí se stále prát, stačí jen vyvětrat. Mám dvě, jedno černé a druhé světle šedé a vystačím s nimi celou zimu.

oriskova  24.06.12 13:50

Mám vyzkoušený zmíněný Icebreaker…můžu doporučit, v nabídce mají i spodní košilky a prádlo, trička s výstřihem pak už stačí vybrat jen gramáž.
pokud vím outlet prodejnu mají někde v Tišnově
http://www.icebreaker-outlet.cz/na
jinak pokud jde o termo-prádlo není špatné ani to z umělých materiálů, ale chce to vybrat něco opravdu kvalitníh.

Pavlena
778 příspěvků 24.06.12 13:53

Merino tričko mám, ale cením si spíše netečnosti k pachům, než výrazné záhřevnosti. Na mě, zmrzlíka, je to malý kalibr. Letos na jaře jsem koupila výrazně slevněné tričko ze 100% kašmíru, hřeje mnohem víc ihned po obleční, ale reference poskytnu až po opravdovém testu v zimě.
Přikláním se k výběru slušivého funkčního prádla, tak aby ho člověk (např. ve výstřihu) mohl nosit přiznané.

Arome ewa
6 příspěvků 24.06.12 14:58

Spodní tričko s hlubším výstřihem např: http://www.rockpoint.cz/…-298820.html Kalhoty se dají zde také koupit. Mám doma Smartwool micro i midwt. gramáž a Icebreaker také. Smartwool mi přijde sympatičtější jako spodní-trika dělají delší a je levnější. Icebreaker zas vypadá luxusněji. Nekoušou, ale malinko se srazí po vyprání vždycky.

continuity
5851 příspěvků 25.06.12 11:00

Kudy v zime chodis? jestli je to cesta MHD z bytu do kanclu, tak bacha aby ses v tom kasmiru pak neuvarila. hreje hrozne - cely muj vrstvici outfit veme obvykle za sve, protoze v lehce pretopene administrativni budove se jdu uvarit - a to jsem taky hodne zmrzlik. a to se svetr da alespon sundat naproti tilku nebo triku

Diamanta
6 příspěvků 25.06.12 14:51

Modrá kočka: jj, přesně něco takového bych si představovala, zkusím se podívat na ten icebreaker

continuity: to mi říká hodně lidí, že když budu hodně zateplená, tak se pak někde uvnitř uvařím, ale v zimě se mi zatím nestalo, že by mi bylo i vevnitř vyloženě horko a to běžně nosím na sobě kolem 4 vrstev

modra_kocka
903 příspěvků 25.06.12 15:06

@Diamanta: ta fotka je z webu, který už tady někdo postoval (promiň, zapomněla jsem dat odkaz), www.icebreaker-outlet.cz

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit