Tetovanie a piercing

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Slávica
12 příspěvků 10.01.13 21:08
Tetovanie a piercing

Na túto tému som tu tuším ešte nenašla nič. Takže ako ste na tom s tetovaním/pi­ercingom? Páči, nepáči? Ja osobne nemám ani jedno, ani druhé, ale nevadí mi to a na niektorých luďoch je to pekné. Lenže v poslednej dobe, hlavne v lete na kúpaliskách, vidím, že už to má pomaly nadpolovičná väčšina ludí a drvivá väčšina sú gýčovité vzory, málokedy nájdem niečo originálne. A čo vyslovene neznášam sú,,diery v ušiach" teda tunely, ani to mi kedysi nevadilo, ale v poslednej dobe mi to príde nechutné. Možno už tiež starnem…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

mlade01
6 příspěvků 10.01.13 22:06

Ahoj, já jsem vždycky toužila po kamínku v nose.. nakonec jsem odešla s tetováním, které jsem si vymýšlela sama a má pro mě nějaký význam a smysl. Tetovaní lidé se shodují na tom, že je to něco jako droga. Kdo už nějaké má, většinou nikdy u jednoho neskončí.. a tak to bude i u mě. Chce to jenom neuspěchat.

Co se týče tunelů a roztahováků, ani mě se to nelíbí. Ale znáš to.. sto lidí, sto chutí :)

bestia
2296 příspěvků 10.01.13 22:26

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:10

oskarina
266 příspěvků 10.01.13 22:36

A až se svého tetování nasytíte a začne vám překážet, tak tady je možnost dát si to celkem s rozumným výsledkem odstranit. Tedy nějaká slečna tam ukazuje, jakou cestou se jí podařilo dát si pryč z krku hnusné tetování.

pehot
685 příspěvků 11.01.13 00:44

Piercingy jsem mívala 3, aktuálně mám jeden a i ten asi co nevidět vyndám. Kérku mám jednu. Není to sice nic prudce originálního, ale je to můj návrh a do finální podoby jsem ho čmrkala skoro 2 roky. Pravda je, že po deseti letech už se mi moc nelíbí (ještě že si tam nevidím :) ), ale o odstranění rozhodně neuvažuju - naopak, chci ho rozšířit.

GalianosjednimL  11.01.13 00:53

„V dnešní době se vyplatí být buď kompletně potetovaný, nebo úplně bez. Vše ostatní je mainstream“. Tolik asi slova od českého klasika a jednoho z nejpotetova­nějších Čechů. K tetování mám vcelku pozitivní vztah, každopádně taky nemusím ty dívčí tzv. razítka na bedrech dle šablonek z tattoo salónu.

real.blond
6688 příspěvků 11.01.13 02:08

@pehot teda, Vy se nezdate:-)

aailyyn
807 příspěvků 11.01.13 14:30

Piercingy mám, už spoustu let, nechávala jsem si je dělat v patnácti a v sedmnácti. Tehdy se mi to hrozně líbilo. Už o nich nijak nepřemýšlím, patří ke mně. Vyndat je tudíž neplánuju. Tetování nemám, ale líbí se mi a až si budu jistá, že nějaký motiv fakt chci, tak si ho pořídím. Zatím to nechávám tak nějak vykrystalizovat.

Caralina
916 příspěvků 11.01.13 14:45

Tetování jsem vždycky chtěla, ale nikdy jsem nenašla odvahu. Ale jednou to fakt udělám :-), nějaké malé, schovatelné.

aailyyn
807 příspěvků 11.01.13 14:47

@oskarina

No to tetování je asi jako kdyby ho kreslilo čtyřleté dítě pastelkami. Osobně bych si ho možná nechala u někoho schopnějšího předělat.

Fretkodlak  11.01.13 16:09

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:43

indyka
625 příspěvků 11.01.13 18:24

Měla jsem piercing v nose, asi od čtrnácti let do šestnácti. Pak jsem si ho kvůli rentgenu musela vyndat a už si ho tam nedala. Občas jsem koketovala s tím, že bych si ho zase nechala dát, ale už si na to připadám svým způsobem stará (byť moje vrstevnice i strašní ženy než já ho nosí). Kérku nemám a neplánuju, vím, že by mě po letech štvalo. Nemám problém, když má někdo tetování, jen se mi moc nelíbí ty klišoidní motivy jako hvězdičky, motýlci, růžičky…

oskarina
266 příspěvků 11.01.13 19:02

Pobavily mě některé diskuse na Omlazení: zda si dát vytetovat datum a hodinu úmrtí dědečka , nebo zda si nechat vytetovat otisk psí tlapky svého miláčka . :-D Výsledek zde …

aailyyn
807 příspěvků 11.01.13 21:23

@oskarina

Tak omlazení je obecně takové peklíčko, po kterým následuje už akorát Mimibazar. :-D

ofeliet
429 příspěvků 11.01.13 22:24
@GalianosjednimL píše:
„V dnešní době se vyplatí být buď kompletně potetovaný, nebo úplně bez. Vše ostatní je mainstream“. Tolik asi slova od českého klasika a jednoho z nejpotetova­nějších Čechů. K tetování mám vcelku pozitivní vztah, každopádně taky nemusím ty dívčí tzv. razítka na bedrech dle šablonek z tattoo salónu.

To jste mě potěšil. Jsem teda zajímavá tím, že nemám ( a nikdy mít nebudu ), žádné tetování ani piercing. :-)

GalianosjednimL  12.01.13 00:12

@ofeliet :) :)

Hosítko
76 příspěvků 12.01.13 10:11

Tetování se mi velmi líbí, sama mám tři. Osobně nemám ráda takové ty ornamenty. Ještě si pamatuji, jak se před pár lety rozmohly coby přílohy k Bravíčku:D O piercingu si myslím to samé, sama uvažuji nad septumem. Samozřejmě jde o typ člověka, někomu to slušet bude, na někom piercing či tetování vyzní vulgárně.

That70sGirl
24 příspěvků 21.01.13 21:36

Já momentálně nad tetováním dost vážně přemýšlím - problém je, že jako nejlepší a nejhezčí místo se mi jeví levé předloktí, ale beru to z profesního hlediska - jsem medička a nevím, jestli je vhodné, aby měl lékař tetování na viditelném místě (i v případě, že to bude něco decentního a ne lebka chrlící oheň nebo podobné zrůdnosti). Co vy na to?

Hadramashmatra
31 příspěvků 21.01.13 22:27

That70sGirl: Asi jsem stará škola, ale myslím, že jako budoucí lékařka jakékoli specializace byste si takto akorát pěkně zkomplikovala život. Když už, tak nějaké méně patrné místo

indyka
625 příspěvků 21.01.13 22:31

@That70sGirl Pokud se bez toho obejdete, taky doporučuju méně viditelné místo - přijde mi že, tetování u jistých lidí může snížit serioznost a důvěryhodnost.

GalianosjednimL  21.01.13 23:53

@That70sGirl Uklidním Vás, v práci, která nesla název Tetování v subkulturách byl uveden porovnávací vzorek běžné populace a vysoké procento potetovaných zastupují lékaři a zdravotní sestry. Stejně jako se ukázalo, že piercing je nejvíce rozšířen ve středních vrstvách obyvatelstva. Spíše bylo na zamyšlenou, že skoro nikdo z nich neuměl odpovědět na dotaz, co pro něho tetování znamená. Myslím si, že pokud v této souvislosti chybí hlubší rozměr, je pak hloupost si ho pořizovat jako módní prvek.

aailyyn
807 příspěvků 22.01.13 18:26

@GalianosjednimL

Já myslím, že slečna to myslela tak, že předloktí je místo, kde se jí tetování nejvíc líbí a zároveň je jaksi vhodné tím, že to třeba hezké nějaký čas i vydrží. (Aka delfínek na poprsí, ze kterého je za pár let vlivem gravitace velryba.) Mně je to celkem jedno, za sebe mi nevadí tetování na nikom, ať je to lékař, vysokoškolský kantor (znám takové) nebo zaměstnankyně banky, ale mám stejný problém. Brzo dostuduju, snad budu úspěšně vysokoškolsky vzdělaná a obávám se, že pro budoucí ucházení se o zaměstnání by viditelná kérka nebyla to pravé ořechové. Taky jsem ji dlouho chtěla buď na předloktí nebo na zápěstí.

GalianosjednimL  22.01.13 20:11

@aailyyn Dovolím si nesouhlasit, až dostudujete, je nepravděpodobné, že to někomu bude vadit. Nejlépe to shrnul psycholog v pořadu „Ta naše povaha česká“.Není to o tom, že by jste lidi přesvědčila, pouze ta generace s předsudky pomalu vymře a nahradí ji jiná.Mám kamarádku v bance na přepážce a old scholl má až po prsty.Tak jak dnes neskrýváte před muži poodhalený kotník, a nikdo neumírá z toho, že má na koupání někdo plavky tanga, či dredy, tak je srdečně jedno, že máte kérku. Jistě, najde se určitě vždy nějaký remcal a mentorista, ale tetování je fakt v jiném úhlu vidění, než jako symbol kriminálu. Kdyby jste v roce 1989 byla někde s piercingem v obočí, asi by z toho bylo pozdvižení, ale dnes?
A jak je ještě to klasické mentorování? Až budeš stará, tak to bude vypadat hrozně.Hm, v Domově důchodců moc lidí nebude, protože se důchodu nedožijí, ti šťastnější budou rádi, když je mine inkontinence a budou mít jiné starosti. Navíc potetovaných bude takové zařízení plné, včetně zmíněného odborného personálu. :)

aailyyn
807 příspěvků 22.01.13 20:44

@GalianosjednimL

Obávám se, že ta přelomová generace, které to nevadí a tetování a piercing si sama mohutně oblíbila, je ta moje. A my se potýkáme s názory lidí, kteří právě ještě zažili zmíněnou éru před rokem 1989. My, co jsme se narodili až po revoluci… My už si své potomky vychováme bez předsudků, protože koneckonců děti odmalinka ve školce uvidí, že Pepíkova maminka má kroužek v obočí a Maruščin tatínek potetovanou paži. Nemyslím si, že by to mělo někomu vadit osobně, nakonec, svá rozhodnutí si obhájit umím a kdo to nemíní respektovat, tak to zrovna taky není můj problém. S dresscode v práci ovšem neudělám nic, pokud se tam na mě budou koukat skrz prsty, že jsem zrovna někomu nesedla. Ráda bych se toho ušetřila. Nezaregistroval jste v poradně náhodou dotaz slečny, která si na zkoušky na vysoké škole chtěla vzít červené koktejlky? Víceménně jí to názorem většiny bylo rozmluveno s důvodem, ať zbytečně neprovokuje. Objektivně to nemá žádný důvod, subjektivně někomu vadit ještě v dnešní společnosti můžu. Když vám jde o zkoušku ve škole nebo o získání zaměstnání, tak se nedá tak lehce mávnout rukou, ať si dotyčný trhne.

GalianosjednimL  22.01.13 21:22

@aailyyn Ano, to chápu, myslím s těmi šaty, ale spíše než problém je to v naši povaze: Raději neprovokuj, co kdyby… A víte, jak je to s „kdyby“. Nedávno to na idnes zkoušela nějaká slečna žijící v USA, která okolí přesvědčovala, že by v té jejich zemi zaslíbené nikdo, kdo je inteligentní nemohl mít kérku a že kdo jí má, tak nemá nárok na lepší společenské postavenía už vůbec dobře placený job. Ji tam chudinku rozebrali v diskuzi jak puzzle. :) Argumentovala nakonec tak, že se raději odmlčela. Nebojte, lidi si s nimi poradí. Dva ze tří nejpotetovanějších mužů ČR jsou moji kamarádi a věřte, že po 4 dnech s nimi jsem na poznámku v restauraci „Podívej jak vypadá“. sjel pohledem svoji vlastní vizáž, protože jsem myslel, že je to na mne. :) Prostě jsem to přestal vnímat a myslím, že okolí to tak bude mít podobně. Je fajn, že máte postoj, který jste mi takto nastínila.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit