The Sartorialist: Lunch for 25

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KinderKucheKirche
252 příspěvků 02.02.12 09:57

Viděl někdo z vás fotky a video na Sartorialistovi z akce Lunch for 25? Mě se ty chlapíci ukrutně líbí. Od účesů, přes šály, kombinace vzorů a materiálů, vrstvení, délku rukávů, kabáty, až ke kloboukům…
Ano, řada z nich je určitě spojená s módou profesionálně (podle toho, co si pamatuju ze starších fotek na Sartovi), ale to nemusí být vždycky zaručená poukázka na styl (namátkou Donatella Versace abychom se neráchali jen v našem rybníčku).
Čím to je? Co z nich dělá fešáky? Chtěly byste, aby se váš muž oblékal podobně?

Reakce:

ander
27 příspěvků 02.02.12 12:10

Tak jsou to lidé z branže a taky nekupují běžnou konfekci, ale mají obleky na míru. To není ten tolik zbožňovaný přístup na modním pekle.Chci levně a kvalitně, tak to koupím v sekáči. Samozřejmě jim nejde upřít styl o tom není pochyb.

KinderKucheKirche
252 příspěvků 02.02.12 12:35

No jistě, že jsou to lidé, kteří budou mít finanční mantinely nastaveny někde jinde, než většina čtenářů pekla (než já rozhodně), ale myslím, že to nebude jen v oblecích na míru. Zrovna ta tvídová saka po sekáčích dost vídávám, pár padnoucích muž doma už má, v tom bych neviděla nepřekonatelný problém. Spíš bych řekla, že jde o kombinování. Shodit to ze stolu s tím, že jak nemám na oblek na míru tak ani nemá cenu se moc snažit, se mi moc nechce.

oskarina
266 příspěvků 02.02.12 12:45

no, rozhodně je to zajímavé a je to na zamyšlení. Díky za dobrý tip!

ander
27 příspěvků 02.02.12 12:45
Tak jsem to nemyslel. Ale když mám oblek na míru tak si můžu vymyslet jak chci aby vypadal a taky každý detail. A nejsem omezen nabídkou obchodů a sekáčů atd. A můžu si dopředu plánovat šatník a nebýt zahlcen ve výsledku nepotřebným oblečením, které reálně nevyužiji.
Btw. já ještě chlapa v sekáči přes výlohu obchodu neviděl a to chodím kolem nich skoro každý den.

KinderKucheKirche
252 příspěvků 02.02.12 13:05

To ander: Tak až uvidíte přes výlohu ženu, která si zkouší pánský svrchník a představuje si, jak by mohl vypadat, kdyby se jí hmota prsou přesunula do oblasti břicha, tak jsem to já. A když bude vedle mě stát paní, která si přikládá pánské kalhoty tak, aby jí sahaly od podpaží k zemi, tak to bude má drahá matička. Máme asi devadesátiprocentní úspěšnost :-)

oskarina
266 příspěvků 02.02.12 13:33

a až uvidíte, jak si nějaká žena dává k tělu košili či svetr - pánské - a zkouší, zda jí rukáv přepadává přes konečky prstů či ne…tak to jsem zase já :-)

ander
27 příspěvků 02.02.12 13:36

Viditelně píšu na špatné fórum. A jak má mít chlap svůj styl, když za něj dělá nákupy žena/přítelkyně ?

KinderKucheKirche
252 příspěvků 02.02.12 13:58

Třeba tak, že už nějaký styl má a ta žena ví, co by se mu do něj hodilo a on pak může do obchodů třeba jen dvakrát do roka, koupit si třeba troje kalhoty najednou.
V případě mého muže, tedy.
V případě mého otce je to tak, že jeho styl „roztržitý vědec“ žádný velký osobní vklad nevyžaduje. Snad kromě jakési závěrečné stylistické tečky, která spočívá třeba v tom, že vysoce oficiální recepci na americké ambasádě za účasti premiéra vlády absolvuje sice v obleku, ale se zářivě oranžovými reflexními stahovacími pásky na nohavicích, protože na ambasádu přijel na kole a v zápalu vyjednávání s ochrankou, aby mu pohlídali kolo si je už zapomněl sundat.

pixie
232 příspěvků 02.02.12 14:29
Třeba tak, že si ten styl vytvoří? Pokud si bude umět nakoupit sám, žena to za něj dělat nebude, většina podle mě bude jen ráda. To že některé ženy své muže oblékají, dělají zřejmě z důvodů, že by se jinak za svého muže styděly. Nebo nevím. Mám pocit, že u nás prostě už od malička je klukům vštěpováno, že je jedno, co má na sobě, že řešit oblečení je výhradou žen/dívek.
A muže v sekáči jsem už viděla. A ne jen jednoho.

kiwi  02.02.12 16:31

Mně se ten styl moc líbí… vůbec se vždycky pokochám, když má Sartorialist fotky chlapů zejména z Itálie. Žádný volezlý bundy… pěkný kabáty, krásný saka… občas i zkombinovaný s džínama, což vůbec nevadí - nemusí mít každej na sobě celej oblek. A prosím pěkně všechno čistý! Čistý a nažehlený, byť ne vždy fungl nový… je vidět, že některé kousky pánové nosej dlouho a rádi!
K tomu samozřejmě buď hladce oholená tvář (nebo upravený fousy) a umytý vlasy! Plus většinou nějakej pěknej, až vtipnej detail…
Je to radost se podívat, po těch vytahanejch a mastnejch zjevech tady.
Navíc to není jen záležitost fotek, potěšit se pohledem na upravenýho (nezaměňovat se směšně vyfintěným) chlapa je možno prakticky kdekoliv… bohužel je k tomu potřeba vycestovat.

Sibyla
2639 příspěvků 06.05.12 10:35

Bože, to jsou muži! Ty chci - všechny!
Ne, KinderKucheKirche, co z nich dělá fešáky? Propána, je to 25 nejlépe oblékaných mužů, které Sartorialist zná (což něco znamená). Pohybují se v kruzích fashion, žádný není zelenáč, čili znají důvěrně módu, materiály, svůj typ, mají přístup k nejlepším krejčím, a navíc musí nutně mít vkus, zájem o oblékání a být osobnost - to by pak byl div, aby jim sako nepadlo!
Ach jo, přesně tenhle typ pánského oblékání zbožňuji - a vidím ho tak málo!
Kdo neví, kde to hledat:
 http://www.thesartorialist.com/…ch-for-25-2/

KinderKucheKirche
252 příspěvků 06.05.12 14:44

Ale já vím, že jsou to muži z branže, jenže, jak jsem psala výše, to je Donatella V. taky. A z té tedy na zadek nepadám. Čistě v osobnosti to taky nebude, co já znám silných a zajímavých osobností, co se neumí obléct. Kupříkladu jedna docentka přes filozofii, která má osobnost tak silnou, že má pomalu vlastní směrovací číslo, si obléká do sandálů ponožky s puntíky a potkat jí u popelnic, tak by většina lidí vůbec nepochybovala o tom, že si odtamtud spíš věci odnáší, než že tam nese pytel na odpadky plný papírů s konceptem eseje o Buberově koncepci Já. A zájem o oblékání mají určitě i všechny vystajlované kočičky s gelovými nehty taky.
Bude to tím vkusem a přístupem ke krejčím. Ovšem zde se vážně obávám, že vkus je něco, čím je potřeba nasáknout již v dětství. Ideálně, aby nasákli již prarodiče. Čímž chci říct, že až bude moci Sartorialist poskládat dalších 25 fešáků čistě z Čechů či Češek, budeme na ten film my všichni už potřebovat sakra silné brýle.

Sibyla
2639 příspěvků 06.05.12 18:19
Máte smutnou pravdu
@KinderKucheKir­che píše: …co já znám silných a zajímavých osobností, co se neumí obléct. Kupříkladu jedna docentka přes filozofii, která má osobnost tak silnou, že má pomalu vlastní směrovací číslo, si obléká do sandálů ponožky s puntíky a potkat jí u popelnic, tak by většina lidí vůbec nepochybovala o tom, že si odtamtud spíš věci odnáší, než že tam nese pytel na odpadky plný papírů s konceptem eseje o Buberově koncepci Já.

To je dobré!

Diankenstein
1891 příspěvků 07.05.12 11:15

@KinderKucheKir­che Ale ponožky do sandálů už dávno nejsou tabu, spíš naopak…
Ovšem máte pravdu, někdy mi přijde, že doopravdy velké osobnosti mají na práci mnohem důležitější věci, než ladění outfitů… A to pro mně není příznivá zpráva.

KinderKucheKirche
252 příspěvků 07.05.12 11:25

Diankenstein: Tyhle ne, věřte mi.

Diankenstein
1891 příspěvků 07.05.12 11:57

KinderKucheKirche: :D asi mi to bylo hned jasné!

Ema_SN
148 příspěvků 07.05.12 12:14

Keď chlap chce mať štýl a nakupovať si sám, tak to robí. Keď si nakupovať sám nechce/nevie, urobí to za neho žena. Nemyslím, že ženy, ktoré po sekáčoch skúšajú a premeriavajú pánske oblečenie majú doma chlapov, ktorí sledujú trendy a chcú sa obliekať sami. A mimochodom, v sekáčoch pravidelne vídavam aj mužov, a často dobre, štýlovo oblečených.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit