Trvalá na vlasy

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MUDr.Lant
389 příspěvků 21.06.12 11:34
Trvalá na vlasy

Milé pekelnice, po delší době jsem si nechala narůst vlasy asi po ramena. Rěkla bych, že mi delší střih sluší více, než krátký. A jelikož jsem typická ženská, tak chci to, co nemám. Mám totiž vlasy téměř rovné a moc objemu nemají, takže je musím každé ráno honit přes kartáč a nebo je hodit na noc na nátačky, což moc komfortnímu spaní nepřidá. Napadlo mě, že bych si pořídila slabou trvalou s většími vlnami, jen tak, aby dodala objem, ne abych vypadala jako pudl skřížený s ovcí. Jaké jsou vaše zkušenosti s trvalou? Nechávate si dělat trvalou?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 21.06.12 12:51

Kdysi jsem si ji párkrát dala, ale mně moc nedrží. Připadá mi, že teď si každý vlasy žehlí, že se vlny nedělají - ale líbí se mi, o to nic. Nedávno jsem zahlédla v Elle kadeře ala Veronica Lake (nebo Kim Basinger v L. A. Confidential) a říkala jsem si, že mít na to vlasy, jdu na to.

MUDr.Lant
389 příspěvků 21.06.12 12:56

No mi ty vlnité vlasy po ramena fakt sluší (otestováno), vím, že trvalá je docela přežitek, ale právě tím, že mám docela chliplé vlasy by se mi možná i hodila.

mulen
858 příspěvků 21.06.12 13:07

Tak já trvalou mívala na kratších i dlouhých vlasech. Měla jsem i takovou tu slabší, která je vidět jen na mokrých vlasech a ta dodávala vlasům docela objem (Vlasy mi jinak docela plihnou).
Na dlouhých vlasech to asi nebylo ono, jednak to dlouho trvalo a bylo to drahé a taky se ty vlny vlastní vahou prověsily.

anicka  21.06.12 13:08

Rozmyslam nad niecim podobnym - mam dost malo vlasov, su jemne a vobec nedrzia tvar ani objem. A k mojmu typu tvare a vseobecne postavy sedia viac dlhsie a idealne vlnite vlasy. Tak dufam, ze najdem kadernika, ktory bude ochotny do toho ist, lebo zatial ma vsetci sprdli, ze to uz sa nerobi a ze to nici vlasy :-/

mulen
858 příspěvků 21.06.12 13:11

@anicka To mi říkali taky, ale mě osobně to vlasy nijak nezničilo. A na objem mi trvalá pomohla jako jediná.

Blair
359 příspěvků 21.06.12 13:21

Před nějakou dobou jsem uvažovala o objemové trvalé, myslím, že se jí říká headlines? Kdyžtak mě opravte. Ale nakonec jsem do toho nešla…

Krehutka
367 příspěvků 21.06.12 13:54

Headlines jsem před několika lety měla na vlasech po ramena, říkala jsem si, že budu mít konečně vlnité vlasy - no, vlnité byly, ale vypadalo spíš jako když si na mokrých vlasech uděláš větší copánky než vlasy vyfoukané a nakulmované. Jestli máš svou spolehlivou kadeřnici, zkus se jí zeptat, jestli to na Tvé vlasy doporučuje, případně jestli by Ti to neukázala na nějaké jiné zákaznici, která si trvalou nechala dělat. Jinak vlasy to podle mě nějak výrazně nezničí (alespoň mně ne)a objem samozřejmě trochu dostanou (ale spíše v délkách než u kořínků).
Po vlnitých vlasech toužím pořád, ale dopřávám si je jen občas, a to s kulmou v ruce. Znovu už bych do toho nešla.

zelena
156 příspěvků 21.06.12 15:10

Záleží na kvalite vlasov. Ja som mala trvalú raz. Vlasy mám po plecia, rovné, nedržia žiadny rozumný tvar. Trvalá mi na nich vydržala prosím pekne a to si nevymýšľam krásne vlnkavá od ráno do večera. Po troch dňoch len kde-tu na nejakom pramienku náznak vlnky. Po vlnkách ani stopy, zato zničené vlasy zostali. Spýtajte sa kaderníčky, či je to na vaše vlasy vhodné.

Viktorie H.
664 příspěvků 16.08.12 20:04

Já jsem si nechala dělat trvalou asi před 2 roky. A musím přiznat že mě osobně to objem přidalo hodně, do dneška se ho nemůžu zbavit. Naposledy jsem si jí nechala dělat v prosinci a pořád mám ten objem až se mi to nelíbí :D Až druhý den jsou vlasy jakž takž méně objemnější. A teď nevím co s tím, už jsem si je nechala prostříhat, mám to nechat nebo si je prostříhat znovu?
Líbí se mi vlnité a docela bych je i chtěla, ale s tou trvalou nevím. Možná jsem to špatně upravovala, ale já je měla vlnité tak 1 den a to jenom u konců u kořínků vůbec, no a druhý den už nic. Ale pokud chcete přidat objem, tak to můžete zkusit

saryvary
664 příspěvků 16.08.12 20:24

Dnes si šla dcera nechat udělat trvalou a odešla s nepořízenou. Má dlouhé jemné vlasy, kadeřník jí řekl, že takhle dlouhé vlasy se jí trvalou nezvlní.

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.08.12 20:27

Moje zkušenost (vlasy „baby fine“ = asi jako má 2leté dítě, jemné, placaté, pramínkovité):

Nechala jsem si taky jen objemovou. největší chyba mého života, které jsem se zbavovala dva roky :(
vlasy totiž rychle rostou - výsledkem bylo, že už po dvou týdnech jsem měla nahoře totálně rovný odrost (mně v něm navíc ještě prosvítá kůže díky jemnosti vlasů) a dole jsem měla vlnitou koudel. protože nahoře už to samozřejmě dovlnit nejde, musela jsem to složitě kulmoféněm po každém mytí rovnat, aby vlasy byly všude stejné. odrůstalo to fakt roky, mám vlasy docela dlouhé.
Zničené jsem ne neměla, mám je zdravé a dobře se o ně starám, ale všem radím, aby si trvalou opravdu rozmysleli.

Aroosak
618 příspěvků 16.08.12 20:28

Trvalou jsem měla jen jednou a… už nikdy víc. Tímto Vás nechci strašit, ale kromě střihu vemte v úvahu typ Vašich vlasů - zda jsou suché (trvalá je ještě více vysuší) a zda máte vlasy již odbarvované, melírované, barvené (stupeň poškození bude větší, speciálně v prvních dvou případech. Pokud se rozhodnete pro trvalou, jděte ke kadeřnici, které důvěřujete a která Vám poradí, případně i odradí ;-) Rozhodně si nevybírejte salón jen podle nejnižší ceny, protože na vlasech se šetřit nevyplácí - to raději přirozené, ač splihlé, vlasy, než špatnou trvalou.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 16.08.12 20:44

Objem je potřeba většinou od kořínků, což trvalá nezajistí, nebo jen velmi nakrátko, než to trochu odroste, pak hrozí efekt „holá lebka+roští kolem“. takže pro tento účel se trvalá nehodí. leda poradit se s dobrým kadeřníkem, jestli už existuje něco vhodnějšího (lehká trvalá od kořínků, ne od konců, asi by se musela často opakovat). za mého mládí nic takového nebylo, takže jsem trvalou opustila a používám termotužidlo ke kořínkům plus vyfoukání „hlavou dolů“. na chvíli to drží. zničení vlasů bych se nebála, spíš těch nelichotivých odrostů.
btw z vyžehlených vlasů jsem právě proto měla děs, ale posledně mě kadeřník přesvědčil a i to šlo, jen to bylo pracné - od kořínků natužit a vyfoukat, konce vyžehlit. jedině tak měl účes jak objem, tak i tu módní „uhlazenost“.

Viktorie H.
664 příspěvků 16.08.12 20:58

@viktorka_od splavu Právě jste popsala můj nynější účes: holá lebka roští kolem. Nevíte co s tím? Je to opravdu hrozné.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 16.08.12 21:11

@Viktorie H. lepší návod než co píšu - od kořínků natužit a vyfoukat hlavou dolů (případně přes kartáč, ale na to si obvykle nenajdu čas) neznám, bohužel. používám ke kořínkům Loreal HotCurl a na konce jakýkoliv kondicionér, po něm mi spolehlivě splihnou. a v případě nutnosti tupíruju - to bych asi doporučovat neměla, to vlasy určitě ničí. ale funguje:-) odspod hlavy lehce tupírovat, přestříknout lakem, hořejší/další vrstva dtto, pak přelakovat celý. fakt jen lehce, nevytvořit „helmu“. hlavně to pak nerozčesávat, ale šetrně umýt s tím kondicionérem na konce, a pod sprchou řídkým hřebenem pročísnout. pak už ne.

bestia
2296 příspěvků 16.08.12 21:26

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:04

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.08.12 21:37

@viktorka_od splavu
Přesně - holá lebka s roštím kolem :D, to jsem měla na hlavě dva roky…

uu  16.08.12 21:43

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:45

MUDr.Lant
389 příspěvků 17.08.12 08:59

Trvalou jsem odložila na nekonečno, koupila jsem si kulmu a když mám neutuchající potřebu mít kudrnaté vlasy, natočím je.
Objem - přes léto jsem přesedlala z rozpuštěných vlasů na drdol (vzhledem k monožství mých vlasů jej tedy musím vypodložit), takže ani s ním již nemám problémy.
Jsem ráda, že jsem si ji v záchvatu chcikudrnatevlasy nenechala udělat trvalou, když to tady tak čtu. Nápad @uu vyzkouším, děkuji za něj.

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.08.12 17:05

@MUDr.Lant
Krásné vlny podobné dokonale udělané jemné trvalé dělá francouzský cop :)

takže zkuste na noc někdy zaplést, spát se s ním dá v pohodě. samozřejmě to nejsou vlny jako kulmou, ale menší vlnky. vlny jako kulmou ale neudělá ani trvalá.

Viktorie H.
664 příspěvků 17.08.12 18:06

@Jiná Realita Zmizelo Vám to samo nebo jste nějak zasahovala (Vy nebo kadeřnice)? Protože se mi to nelíbí čím dál víc a to jdu prosím na podzim do tanečních :D

julie
28 příspěvků 17.08.12 18:19

Já pamatuju doby, kdy jsme trvalou nosily skoro všechny. Mám jemné vlasy a jakýkoli kadeřnický výtvor nevydrží víc než pár hodin. Trvalá hodně pomohla. Má však podmínku: nezkoušejte doma, najděte dobrou kadeřnici, která také posoudí Vaše vlasy. Vodiček je dnes hodně druhů, na různé vlasy a také na různé účesy - jiná je na babičkovské natáčky, jiná na foukání, jiná na delší vlasy, pro zvětšení objemu atd. Při kvalitně udělané trvalé není poznat, že tam je.

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.08.12 19:24

@Viktorie H.
Nijak, nechala jsem to přírodě :) ale to jsem si myla vlasy denně a často třeba pletla copánky na noc kvůli objemu, takže to asi pomohlo…

Kateřina
246 příspěvků 19.08.12 19:19

Tak já mám zase s trvalou dobré zkušenosti :-). Je skvělé, že si můžete u kadeřnice říct, jak moc to chcete mít vlnité - chodila mi odmotat pramen a ptala se, jestli už stačí. Vydržela mi dost dlouho a sklidila mnoho úspěchu. Ale samozřejmě si musíte dát dohromady všechny aspekty, co tady jmenovaly ostatní. Jak rychle vám vlasy rostou, jestli máte vlasy barevné, důležitý je také stav vaší pokožky hlavy - jestli není suchý… Já jsem ale jedině pro, v září jdu znovu :-).

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit