Tvrdá voda a dlouhé vlasy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jazes  06.01.13 12:30
Tvrdá voda a dlouhé vlasy

Dobrý den, zajímalo by mne, zda máte někdo podobný problém jako já. Máme doma velmi, ale opravdu velmi tvrdou vodu a moje vlasy tím neskutečně trpí (zuby taky, ale to je jiná kapitola). Vyzkoušela jsem několikero různých druhů vlasové kosmetiky a nic moc nepomůže. Jakmile jsem pár dní v Praze, je to hodně znát (a to v Praze taky není voda nejměkčí). Nemáte někdo nějaké takové zkušenosti, popř. neznáte třeba nějaké „babské rady“?

Reakce:

Dorenika
464 příspěvků 06.01.13 12:35

V londyne je voda katastrofalna, ked som prisla tak sa mi uplne supala tvar a telo som mala vyhadzane, hrozne no tak najprv som si kupovala mineralky a v tom si umyvala aspon tvár ale potom ma napadlo ze teoreticky ak tu vodu prevarim, a ono to funguje

Lennita
145 příspěvků 06.01.13 12:51

Ja by som poradila nejaky druh vodneho filtra ktory sa montuje priamo na kohutik alebo vodovodne potrubie pod nim. Su rozne druhy aj v roznych cenovych kategoriach. Myslim ze ked pohladate na nete urcite najdete variantu ktora bude pre vas vhodna. Pripadne zajdite do firmy ktora sa filtrami na upravu vodu zaobera a nechajte si poradit. Je to sice vacsia investicia ale vysledny efekt je tiez velky a takto upravena voda sa pozitivne odrazi nie len na kvalite vlasov, trvanlivosti spotrebicov (pracka, rychlovarna kanvica) ale usetrite aj za kupovanie balenej vody na pitie.

jazes  06.01.13 13:17

@Lennita to je bohužel řešení pro mne nerealizovatelné z mnoha důvodů. navíc by to vyšlo draze, kvůli hygienickým nárokům a velké spotřebě vody do podnikání. a nikdo u nás nikdy neměl potřebu kupovat balenou vodu, pijeme z kohoutku =)

Lennita
145 příspěvků 06.01.13 13:28

@jazes chapem, no ak niesu na to vhodne podmienky, potom uz len nejake lokalne riesenie. Neskusali ste oplachovat vlasy po umyti samponom octom? Pokial viem ma zmakcujuce ucinky na vodu, dokonca aj dobre cisti usadeny vodny kamen. Mozno by to stalo za vyskusanie. Je to lacne a ked to aj nepomoze, vlasom to urcite neuskodi.

MUDr.Lant
389 příspěvků 06.01.13 13:48

Ocet je fajn, na odvápnění konvice, ale na vlasy bych si jej opravdu nedávala. Myslím, že hodně pomůže vodu si převadit, zbavíte se přechodné tvrdosti vody (zdrojem je hydrogenuhličitan vápenatý a hořečnatý).

Gräfin
2634 příspěvků 06.01.13 14:01

Ve městech bývají zdroje kojenecké vody, jednou za týden tam zajet pro vodu do zásoby a používat na poslední opláchnutí nebo používat vodu balenou.

Pokud nechcete investovat do filtrů, jinou možnost neznám

antees
731 příspěvků 06.01.13 14:41

Myslím, že obyčejná soda vodu změkčuje. Používá se i na domácí pleťové masky, takže bych se nebála malého experimentu - vodu v nějakém poměru se sodou rozmíchat a pak si tím umít vlasy.

Lála_druhá
357 příspěvků 06.01.13 14:46

Jiné řešení než filtr asi nevidím… Převaření neodstraní všechny soli.
Nám tvrdá voda kazí veškeré přístroje (pračka, kávovar, dokonce kotel) a právě pán, co nám naposled kotel spravoval, radil filtr; ale je prý lépe se poptat na konkrétní složení vody (internet nebo váš dodavatel vody) a koupit filtr podle toho, co přesně by měl odstranit (je to daleko levnější a efektnější).
Jinak jako děti jsme si povinně oplachovaly na závěr vlasy vodou s octem, údajně aby byly lesklejší. Jestli byly vlasy lesklejší nevím, každopádně jim to neublížilo.

Ani  06.01.13 15:18

Mám úplně stejnou zkušenost, stačilo mi přestěhování od tvrdé vody pryč do Prahy a vlasy se mi zázračně zlepšily. Doporučuju kupovat balenou vodu (rovnou třeba v 5l kanystrech) a po umytí vlasy pečlivě propláchnout.

Atlacoya
2146 příspěvků 06.01.13 15:48

Zkuste najít radu tady: http://dlouhevlasy.cz/…iewtopic.php?…

Cinkitoo  06.01.13 16:52

Taky máme hodně tvrdou vodu a na vlasy mi hodně pomáhá šampon Kerium od La Roche Posay. Jaké účinky má tvrdá voda na zuby?

Jiná Realita
13791 příspěvků 06.01.13 16:56
@MUDr.Lant píše:
Ocet je fajn, na odvápnění konvice, ale na vlasy bych si jej opravdu nedávala. Myslím, že hodně pomůže vodu si převadit, zbavíte se přechodné tvrdosti vody (zdrojem je hydrogenuhličitan vápenatý a hořečnatý).

proč ne? ocet se na vlasy odjakživa v ředěném množství doporučuje, dělám to celý život (když si vzpomenu). nebo citronová voda.

edit: určitě je to nejlevnější varianta a taky nejvíc ekologická (vedle filtrů a kupování balené vody). začaly bych tímto a kdyby to nepomohlo, šla bych do něčeho dražšího a matičce přírodě vzdálenějšího.

Chany
871 příspěvků 06.01.13 17:14
Ocet

@Jiná Realita souhlas. 1-2 lžíce na litr vody k oplachování vlasů je letitá zkušenost. Vlasy jsou lesklé a mírné okyselení pomůže i pokožce hlavy v boji s lupy.Lze použít i jablečný.

marja.morevna
15 příspěvků 06.01.13 17:14

Já si vlasy na závěr oplachuju zředěným jablečným octem nebo citronovou šťávou. Stačí i obyčejná citronka - tu stačí i nakapat do dlaně a vetřít do mokrých vlasů.
Jablečný ocet je opravdový kouzelník. Ráno piju 2 lžičky ve skleničce vody. Zředěný se dá použít i jako pleťová voda.

sashi
38 příspěvků 06.01.13 18:52

Tak to já mám tedy opačný problém. Bydlela jsem ve městě s poněkud tvrdší vodou a vlasy jsem měla v pohodě, ale teď jsem se přestěhovala do místa s kvalitní měkkou vodou a vlasy mi začaly plihnout…pro mě tedy tvrdší voda znamená větší objem vlasů…
jinak bych ale také doporučila filtraci..

jazes  07.01.13 00:06

S filtrací vás pošlu do paďous. máme vynikající studniční vodu a fakt jedinej, kdo má problém, jsou moje vlasy. kvůli tomu nebudu pít destilku (skoro. navíc to na mne působí, jako že je to teďka jen tak trochu snobská móda - samozřejmě až na výjimky (tak a teď mne uramínkujete :-D, ale jsem vidlák a jsem na to hrdá)).

vodu s octem mne samozřejmě babička taky vždycky vtloukala, ale nepozoruju s ní rozdíl. možná to bude tím, že ta voda je ne ani tak vápenatá, jako železitá.

převařit mne nenapadlo, tak to zkusím a i s tou kys. citronovou - jako citron na jablko =)

tak vyzkouším a kdyžtak přijdou na řadu další nápady, zatím děkuji =))

jazes  07.01.13 00:16

@Atlacoya děkuju, projdu. tenhle web jsem neznala, vypadá zajímavě i na účesy, děkuji moc!

@Cinkitoo teď už jen nadměrné usazování kamene, ale ve věku kolem 9-10 jsem měla zuby skoro úplně černé a měli to tak i moji bratři i od pár dalších lidí jsem podobné historky slyšela.

@sashi no ono jako jo, jenže u nás je voda tak tvrdá, že mám pak vlasy vyloženě hrubé, obtížně rozčesatelné, vypadají mnohem poškozeněji než ve skutečnosti jsou a přes jakoukoli snahu se mi hodně dělají lupy. a pak si jednou dvakrát umyju v praze a ano, jsou jemnější a jakoby zplihnou, ale celkově vypadají lépe a zdravěji jak rozpuštěné, tak v účesu

Jiná Realita
13791 příspěvků 07.01.13 00:43

@jazes
jestli je spíš železitá, tak to podle mě ale ani nepřevaříte :-( aspoň tedy mám takové nějaké tušení získané kdesi v hodinách chemie :)

Ani  07.01.13 03:27

@jazes Já vám rozumím, my měli tak železitou vodu, že jsme dávali bílé prádlo, na kterém nám záleželo, prát k babičce, protože by bylo po pár vypráních úplně zažloutlé. Z té doby vychází většina mých vlasových komplexů, protože byly takové hrubé, cuchavé (přesně jak píšete), vypadající jako po (od)barvení, přestože barvené nebyly. Pít kupovanou vodu nemusíte, ale to oplachování s ní mi připadá jako jediné rozumné řešení. Prostě aby ty minerály a rez neuschly ve vlasech.

Alizon
1233 příspěvků 16.01.13 11:38
@Jiná Realita píše:
proč ne? ocet se na vlasy odjakživa v ředěném množství doporučuje, dělám to celý život (když si vzpomenu). nebo citronová voda.edit: určitě je to nejlevnější varianta a taky nejvíc ekologická (vedle filtrů a kupování balené vody). začaly bych tímto a kdyby to nepomohlo, šla bych do něčeho dražšího a matičce přírodě vzdálenějšího.

Tak jsem to uz trikrat zkusila - prefiltrovat si vodu v konvici Brita, do toho kapnout trochu octa a vlasy si tim nakonec oplachnout a muzu rict ze u me osobne jsem rozdil videla. Vlasy nebyly takove nepodajne a hrube, ale na dotek jemnejsi, lepe upravitelne a vice leskle. A prislo mi ze se mi i min masti (normalne je musim umyvat minimalne obden, ted vydrzely 3 dny a byly porad prezentovatelne).

Majka22
308 příspěvků 16.01.13 13:09

Také máme extrémně tvrdou vodu, nevím, zda je to autosugescí nebo reálnými účinky, ale přijde mi, že Garnier Pure-Shine u tvrdé vody opravdu funguje: 

Používám ho pravidelně nějaký čas a vlasy mají větší objem a hlavně jsou lesklejší, u mě je tvrdá voda především zabijákem lesknoucích se vlasů. (* plus jsem se právě dočetla, že proti vodnímu kameni údajně dobře působí i Schauma Kiwi Shine, ale tady zkušenost nemám. Ani nevím, jestli v této oblasti existují i nějaké profesionální alternativy)

DanielaS
4599 příspěvků 16.01.13 18:57

Ja zkousela vodu okyselenou jak octem, tak citronem a nepomohlo to vubec. Mozna vlasy reaguji ne na tvrdost celkove, ale na nejaky specificky mineral nebo jejich kombinaci. Takze vam nezbyde nez zkouset a zkouset.

jazes  21.01.13 00:36

Tak jsem teď zkoušela zajedno převařenou vodu s potravinářskou kys. citronovou, a zadruhé nějaký takový šampon jako píše @Majka22 nedovedu to pořádně posoudit, jelikož jsem si myla hlavu stylem dvakrát v praze jednou doma, ale řekla bych, že nějaký malý efekt to (jak jedno, tak druhé) asi mělo.

misial
1394 příspěvků 21.01.13 02:09
@sashi píše:
pro mě tedy tvrdší voda znamená větší objem vlasů…

Taky se mi zdá! V místě bydliště máme skvělou (měkkou) vodu, ale přes týden jsem na škole v Brně - z vody jsem nešťastná, ani čaj si nemůžu pořádně uvařit, dělá se na něm taková „ropná skvrna“ :( Ale taky mi připadá, že z ní mám mnohem hustší vlasy - normálně mívám s objemem problém…

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit