Tzv. čínské halenky

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adeelka890  01.08.13 16:49
Tzv. čínské halenky

Ahoj, říkala jsem si, že bych si pořídila čínskou halenku / top nějaký. Máte nějaký tip, kde sehnat? Kromě toho obchodu, z nějž jsou ty fotky… A jak se Vám nosí? CO u krku - neškrtí? Jedná se o toto.

Díky :)

Reakce:

arpa
1236 příspěvků 01.08.13 16:57

Zrovna dnes jsem takovou halenku viděla na jedné slečně na ulici. Zřejmě ji měla z nějakého toho alter-asijského shopu typu „Malý Tibet“ :-), který kdysi býval a možná stále ještě je v Brně (věřím, že něco podobného se najde v každém větším městě).

Mně se teda obecně šaty a halenky „qipao“ nebo „cheongsam“ hodně líbí, hlavně ty vzory na látkách, ale co mi na nich vadí a co je důvodem, proč jsem si zatím žádnou nepořídila, je jednak volba materiálů (ve většině bych se potila jak blázen), jednak zpracování, které, aspoň soudě podle toho, co jsem zatím viděla, je často dost žalostné. Taky často uvažuju nad tím, zda by konkrétně mně udělal dobře :-) lesklý materiál (natož v kombinaci s výraznými odstíny), z nichž se tyto oděvy obvykle šijí.

Z těchto důvodů mám v plánu zkusit něco takové ušít, přičemž asi zvolím pohodlnější materiál bez lesku a v méně typické barvě. Předpokládám totiž nošení spíše na den, lesk bych snesla leda v případě, že by účelem bylo vytvoření slavnostnějšího večerního oděvu (nevím ale, zda bych zvládla).

Fretkodlak  01.08.13 17:32

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 12:43

arpa
1236 příspěvků 01.08.13 17:46

@Fretkodlak Tak přesně ten myslím, kdysi dávno :-) jsem je tam viděla. Dokonce jsem si tam kdysi i koupila látku na šaty, ale byla to klouzava ludra :-) a skočilo to pohozené na věky věků v rohu skříně.

Rea94
269 příspěvků 01.08.13 18:10

Jejda, zrovna nedávno jsem podobnou viděla v nějakém obchodě v Ústí, ale už si nevzpomenu kde. :(

Karoshi
344 příspěvků 01.08.13 18:23

Tyhle halenky se mi hodně líbí, ale bohužel se obávám, že na ně nemám postavu :/ Co myslíte, jaký typ postavy takové oblečení vyžaduje?

carote
4 příspěvky 01.08.13 18:41

Já mám dvoje šaty tohoto typu a jednu halenku a nosí se krásně a moc hezky i vypadají. Objednávala jsem přes internet
 http://www.super-orient.com/

arpa
1236 příspěvků 01.08.13 18:50

@Karoshi
Postavou tipuju nějaký útlý, spíše dívčí typ. Prostě jak ty Číňanky :-).

A dodám - barevně - pokud by se vycházelo z toho, co se nabízí v (e)-shopech, tak spíš tmavý a výrazný. To je asi jako s každým etnooblečením, pro blondýny a tlumené typy se obtížněji hledá správný odstín.

v2e2rka
477 příspěvků 01.08.13 19:45

Šaty z bavlny z elastanem jsem koupila v HáeMku, ale už je to dost dlouho. Postavu rozhodně nemám útlou, ani dívčí, prostě pořádná ženská a dost mi je chválí, a to je nosím i jako těhotná. (Ono to bude asi tím, že ta lesklá látka přidává kila). A často tyhle halenky vídám v sekáčích, ale to je matroš tak na saunování =)
Jeden důkaz místo slibů =)

sashi
38 příspěvků 01.08.13 20:11

Taky se mi moc líbí, zrovna jsem na moc pěkné koukala na Drew Barrymore ve filmu 50× a stále poprvé. Měla jsem šaty z podobné látky, byly fajn, jediný problém, že ta látka není vůbec pružná…určité oblasti těla mi trošku vyrostly a nemůžu je nosit=))

Josefka
347 příspěvků 01.08.13 20:18

Myslela jsem si vždycky, že jsou jen pro subtilní ženy (typ číňanka:-)) až jsem si ji jednou ozkoušela a už ji roky nosím. Červená klasika. Je příjemná, pohodlná, jen do teplého počasí moc není - jednou na svatbě (na čumendu) v létě jsem myslela, že se uvařím (ráno to nevypadalo, že bude svítit celý den slunce).
Je z 5.Awenue (nevím, zda jsou i u vás ale v Praze a Plzni ano).

Alterations
533 příspěvků 01.08.13 21:25

Tento typ halenky je problematický pro postavy s většími ňadry. Také pro ty, které mají větší rozdíl mezi horním objemem a pasem a také pasem a mírou přes boky. Také je lepší nemít moc silné paže.

Alterations
533 příspěvků 01.08.13 21:27

Co to je za obchod ta 5. Awenue v Praze? To asi nebude 5. Avenue v ulici Jugoslávských partyzánů, Praha 6?

Josefka
347 příspěvků 01.08.13 22:23
@Alterations píše:
Co to je za obchod ta 5. Awenue v Praze? To asi nebude 5. Avenue v ulici Jugoslávských partyzánů, Praha 6?

Já už tam nebyla roky ale tu svou halenku jsem koupila u metra Hradčanská.

Lettie
426 příspěvků 01.08.13 23:18

@Alterations Ano, na Jugosich maji velky obchod, byval kdysi i na Praze 3 vedle Olsanky /tam uz neni/ a myslim, ze ten na Hradcanske je stale otevreny.

Krysík
53 příspěvků 05.08.13 14:52

@adeelka890 já jsem si čínské šaty (halenky mají taky) objednávala na erisefashion (ceny o trochu příznivější než na zmiňovaném super-orient). Zpracování nic moc, už se mi vytřepily u límečku a musela jsem přešít všechny patentky pod zapínáním. Dodací doba byla taky celkem dlouhá (6 týdnů místo 4). Ale parády jsem v nich nadělala dost, ať už na maškarním plese nebo „v civilu“ :-)Akorát je v tom děsný vedro :-)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit