Učitelé jako inspirace?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kalifornská mrcha
8 příspěvků 22.04.13 18:05
Učitelé jako inspirace?

Na peklu je určitě dost lidí, co tráví většinu dne ve škole (nebo mají na školní období hodně vzpomínek), tak by mě zajímalo, co si o tom myslíte. Jaké módní peklo je nejčastější mezi učiteli? Stalo se vám někdy, že jste se ptaly vaší vyučující (nebo vyučujícího), kde nakupuje? Nějaké veselé příhody o učitelích, kteří si vytahují kalhoty až ke krku asi 50× během hodiny? (Já mám.)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

DanielaS
4603 příspěvků 22.04.13 18:07

Dodnes si pamatuju kozacky cestinarky ze stredni. Byly z takove tehdy futuristicke neoprenovite latky, dole jakoby normalni kozena lodicka a na to navazovala ta vysoka latkova cast. V rannych devadesatkach zjeveni.

Bara06
1993 příspěvků 22.04.13 18:18

Když zavzpomínám, měli jsme samozřejmě několik nezapomenutelných exemplářů.

Příspěvek upraven 07.04.16 v 14:50

Anne-Ladybug
76 příspěvků 22.04.13 18:21

Nejčastější peklo? No… asi kvĕtované suknĕ na tlustých učitelkách. To je celkem častý. Nĕjaká móda nebo co :D

Audrey.Piper
412 příspěvků 22.04.13 18:32

Naše třídní nosí dlouhé sukně skoro až na zem. Má hodně velké (to je to slovo) kudrnaté vlasy vyčesané do vysokého culíku, které byly původně černé, ale sem tam už se v nich najde stříbrný pramínek. Nelíčí se. Nic proti. Ale někdy nosí světle šedé průsvitné silonky a jestli doteď nevypadala jako čarodějnice, tak ty mrtvolně vypadající nohy to zabily.
Jinak má spoustu krásných svetrů, které jí závidím a oblečená nechodí špatně.

Sleepy
193 příspěvků 1 inzerát 22.04.13 18:44

Jako největší učitelský peklo si (hlavně na ZŠ) vybavuju komplety a haleny tohoto typu. Nosilo to tehdy opravdu dost učitelek…Je jasný, že musel být výběr XXL oblečení tragický, ale peklo je to každopádně.

Pro trochu peklíčka přidávám odkaz, kde jsem obrázky vzala. http://www.nadmerne-velikosti-xxl.cz/

Anne-Ladybug
76 příspěvků 22.04.13 18:55

@Sleepy tehdy? :) i dnes…

Sleepy
193 příspěvků 1 inzerát 22.04.13 18:57

@Anne-Ladybug Nebyla jsem si jistá a nerada bych křivdila současným učitelkám, ale ani trochu se nedivím :D

Dalmitka
1305 příspěvků 22.04.13 19:06

Je to už naozaj strašne strašne dávno - boli sme šiestaci a mali sme absolvovať plavecký výcvik v tatranskom malom kúpeľnom dome, kde v tej dobe bol bazén /mimochodom zriedkavosť/. Mali sme mladú slovenčinárku, prišla k nám na ZŠ tesne po skončení VŠ, bola ináč fajn, taká veselá Záhoráčka - povedzme výraznej ženskej postavy. Takže plavecký výcvik - my v bazéne, ona vonku na kraji bazéna v plavkách a predvádzala, čo máme v bazéne robiť - a my všetci sme dosť fascinovane „zírali“ na oblasť „bikín“, kde nebolo teda depilované vôbec nič a že tam toho bolo hodne. Viem, že v tej dobe to bolo asi normálne a depiláciu riešilo asi minimálne percento žien, ale pre nás - v podstate deti - to bolo dosť kuriózne.
A potom ešte na gymnáziu sme mali ruštinárku /áno - maturovala som povinne z ruštiny/, ktorá veľmi neriešila vzhľad, chodila v podstate stále v jednom kostýme, čo nám nejako nevadilo, ale nechápali sme, prečo má vždy silonky s pustenými očkami. Ale ako osoba bola tiež fajn, nič proti nej.

Anne-Ladybug
76 příspěvků 22.04.13 19:06

@Bara06 nevím, čím to je, ale mám pocit, že všechny učitelky jsou jablka… deformace z povolání? :)

pabylka
881 příspěvků 22.04.13 19:12

Naša triedna z druhého stupňa ZŠ (90.roky) - plejáda roznofarebných (vacsinou kriklavých) elasťákov a kaliopiek, k tomu špicaté lodičky a sveter alebo blúza. Cca 20kg nadváhy. Dlhé vlasy až po zadok - vždy rozpustené, ofina vykrútená hore ( vyzerala akoby mala na čele prilepenú kremrolu) a fialovoružové očné tiene. Ale mali sme ju celkom radi…

suntala
201 příspěvků 22.04.13 19:12

Já jsem taky mimojiné učitelka a jablko nejsem, i když „jablčí“ nohy bych brala, to zas jo.

razorblade  22.04.13 19:29

My jsme meli na zakladce pekelnou nemcinarku - byla sice asi 180 cm vysoka a hodne stihla, ale nosila uplne prisernej uces typu pani Týfová z Marecku, podejte mi pero a co se tyce obleceni, tak stridala ruzovou sukni s bledemodrou sukni a ruzove tricko s bledemodrym trickem. ted by se to nazvalo colour blocking, pred 15 lety to ale bylo ultrafópa:D

Příspěvek upraven 22.04.13 v 19:30

Karoleenah
2322 příspěvků 22.04.13 19:30

Já mám vlastně docela dost pozitivních vzpomínek, když tak nad tím přemýšlím. Z první základky si toho teda moc nepamatuju, ale na druhé základce byl náš třídní vždycky v košili a nějakých slušnějších kalhotách (i když byl i tělocvikář), pak jsme tam měli jednu opravdu nádherně oblíkanou mladou dějepisářku, jednu matikářku co už byla v důchodovém věku a učila jen zástupy, ta se oblíkala tak nějak staropanensky, ale celkově byla strašně pečlivě upravená i nalíčená. A úžasné bylo, když nás rok učila na angličtinu Indka a ta chodila zásadně v sárí. Měli jsme tam celkově dost učitelů ze zahraničí, namátkou mě napadá ještě Kanada a Německo, a ti vždycky vypadali dobře. Vlastně jen fyzikářce jsme se smáli, že má strašně krátké kalhoty, úplné havlovky nosila. A vlastně ještě jedna angličtinářka vypadala vždycky krásně, ta mívala takové střihově konzervativní, ale barevně výraznější kostýmky (ale zase ne jak Bobo). No a zbytek spíš takový průměr rifle+tričko, psychohalenářky snad jen dvě maximálně.

I na gymplu to bylo super, tam se na to dbalo, ředitel chodil samozřejmě v obleku, učitelky v drtivé většině v kalhotových nebo sukňových kostýmcích, učitel společenských věd nosil k obleku zásadně motýlka. Jen jedna jediná učitelka tam byla terčem nějakých vtípků, opět fyzikářka, zajímavé. :) Ale to spíš proto, že se tak divně smála a byla chuděra hrozně chlupatá… Naproti tomu pro mě inspirací (ale pro mnohé teda zjev z marsu :D ) byla naše ruštinářka, rodilá mluvčí, ta podle mě měla super styl. Takový krátký na údržbu náročný sestřih, často nosila opravdu masivní ale zároveň tvarově minimalistické stříbrné šperky, a byla asi tak jediný člověk, který v té době hojně nosil vzorované kalhoty.
Ale je to divné, určitě tam nějaký pekelný model musel proběhnout, já jsem ho asi jen vytěsnila a radši si zapamatovala to dobré. :)

Kamaela
154 příspěvků 22.04.13 19:39

Tak já pracuji na ZŠ (nejsem učitelka) a vždy když vidím učitelky a sem tam tedy učitele, tak jsou to rifle, rifle, rifle. Takže žádná velká inspirace pro žáky.

Oveeec
1368 příspěvků 22.04.13 19:41

Já mám vyučující, která je proslulá svým tmavým kostýmkem vždy a všude. Osobně proti němu vůbec nic nemám, naopak, k jejímu typu vyloženě sedí a musím říct, že ještě podtrhuje autoritu, kterou díky svým znalostem a přístupu (minimálně u mě) má. Jediný, co nám asi všem vrtá hlavou je, jestli je to pořád jeden a ten samej…A teď se ukáže, kolik diskutujících je tady od nás ;)

Bara06
1993 příspěvků 22.04.13 19:48

.

Příspěvek upraven 19.01.15 v 11:03

bestia
2296 příspěvků 22.04.13 20:03

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:44

Olinka
2582 příspěvků 22.04.13 20:12

K hodnotám dnešních dětí: je těžké si vybudovat respekt, nabízím proto snadný návod - kupte si tenisky Lacoste v typické zelenobílé barevnosti a s viditelným krokodýlkem a třída vám bude ležet u nohou. (Zkušenost ze základní školy, ač ne přímo moje.)

Ceresa
465 příspěvků 22.04.13 20:56

My meli na VS prednasejici, ktera v lete milovala saty z umelotiny a zasadne bez podprsenky ( vek cca 50,postava plnostihla). Hrozne se potila a navic depilaci povazovala asi za neco nehodneho intelektualky. No, letni semestr jsme vzdy trpeli

continuity
5851 příspěvků 22.04.13 21:03

Vzpominam na nasi slovenstinarku na gymplu kolem revoluce, ktera si sama sila. mela zajimave veci, jednou nam o tom povidala, ze manzel take uci a to neni financne zadna hitparada, tak proste zacala sit.

Grine Kuzyne
243 příspěvků 22.04.13 21:06

Moje mamka učila na VŠ a když si nebyla v módě jistá a chtěla slyšet můj názor, její základní otázka vždy zněla: „Nevypadám v tom jako učitelka?“

Grine Kuzyne
243 příspěvků 22.04.13 21:09

A pod šušťákovou bundičkou zásadne tielko, spod ktorého liezli vo výstrihu von chlpy…
A učiteľky biológie a chémie zas jedine v bielom plášti.

@bestia píše:
Schvalne som si pozrela web zo strednej, je tam par foto zboru. peklo by z nich mohlo zit par mesiacov. divotvorne halenky cudnych rozmerov nerozmerov a karfiol na hlave v 90%. nic sa nezmenilo, akurat zostarli…
telocvikari, ako inak, zasadne v sustakovkach. asi aby bolo vsetkym jasne, kto tu uci ten najdolezitejsi predmet na svete :D

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 23.04.13 07:36

Já jsem taky učitelka a co se týče našeho sboru, převládají džíny, mikiny, pohodlná trička, taková unisex móda pro všechny příležitosti-co kdyby začalo hořet nebo přijel cirkus:-) Prostě minimum kreativity a přemýšlení, co se k sobě hodí(což není můj případ).Pak je tam zase opačný extrém, mini pod zadek a 15cm jehly s platformami.To asi taky není zrovna vhodné pro rozjívené pubescenty. Co se týče mého studia na střední škole, vzpomínám na naši bioložku s chemlonovými vlasy, elastickou sukní těsně pod zadek a kozačkami nad kolena, jak se tak ráda a ochotně předkláněla, aby mohla nakouknout do mikroskopu…

Pirek
6778 příspěvků 23.04.13 08:25

My měli češtinářku, která někdy kolem svých 45 zhubla, jedla dělenou stravu a byla na svůj úspěch tak pyšná, že nosila všechno co nejupnutější a na holky tam ve věku 20 let. Umíte si představit, co dokáží úzké džíny vysoko vytažené? A k tomu ty její špičaté boty, když nad tím tak přemýšlím, spíš než jako učitelka češtiny vypadala jako lektorka jiného řemesla.

Naopak největší kočka bývala chemikářka, kromě vkusu měla i šarm a byla oblíbená, i když přísná.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit