Uniforma do divadla?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tequila
32 příspěvků 09.04.13 22:43
Uniforma do divadla?

Mám dotaz, v sobotu máme jít do Národního divadla na odpolední představení baletu, jenže přítel za poslední dobu „trochu“ přibral, a jediné do čeho se vejde, jsou džíny, které jsem zavrhla hned, a myslivecká (resp. lesácká) uniforma, o které mě přesvědčuje, že se jako společenská hodí. Co myslíte, dá se uniforma v případě nouze vzít, když jde o odpolední představení? Je fakt bez šance ho nacpat do čehokoli jiného. Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Gräfin
2634 příspěvků 09.04.13 22:47

@Tequila ale musí si vzít klobouk se sojčím pírkem :)

razorblade  09.04.13 22:48

Mno… kdyby to byla letecka nebo vojenska… ale v myslivecky bude podle me pusobit uchylne, stjene jako treba nadrazacka

bertulka  09.04.13 22:48

Ja nevim, bude to asi drsne, ale ja bych mu dala nuz na krk, bud si neco slusneho koupi nebo s Vama pujde nekdo jiny. Kazdy muz, opakuji kazdy, by mel mit ve skrini aspon jeden oblek. Nikdy nevi, kdy ho bude potrebovat. Uniformu jedine vojenskou.

LuisaLeelou  09.04.13 22:51

@Tequila Mam znameho myslivce, ktery se spolecenskych akci v myslivecke uniforme klidne ucastni a nikoho tim nepohorsuje, ale… a tady jsem uz trochu zmatena, pac jsem to nikdy moc nesledovala… neni uniforma jako uniforma… na tyhle akce ma nejakou slavnostni verzi ci co… rozhodne nechodi v tom samem v cem na hon nebo proste do prace…

Casmaria
761 příspěvků 09.04.13 22:52

Doporučila bych koupit oblek. Máte na to ještě čas, tak proč ne. A v sekáči sem jich také pár zahlídla, a vůbec nebyly k zahození (tedy jestli vám jde o cenu).

annmenki
100 příspěvků 09.04.13 22:55

Uniforma? to by bylo opravdu stylové..ale musí to být uniforma ve společenské verzi…a sněhobílá a bezchybně vyžehlená košile…a odpovídající obuv…čistá obuv…a prosím učesaný plnovous :-)

Tequila
32 příspěvků 09.04.13 22:55

Tak jako ta uniforma je fakt hezká, v podstatě je to tmavě zelený jednoduchý oblek, je to slavnostní verze, ne „pracovní“, lesácká, ne myslivecká, jak by řekl přítel, ale je to pořád uniforma. A od vojenské se podle mě moc neliší, to mi přijde tahle ještě slušnější. No, a jinak k argumentu, že by si měl něco koupit - to rozhodně bude muset, ale momentálně jsme na tom finančně tak špatně, natož před výplatou, že ani na kalhoty od vietnamců nemá. (kdyby chtěl někdo namítnout, proč teda jdeme do národního, tak jsou to lístky za 50,– :-))

Tequila
32 příspěvků 09.04.13 22:56

Plnovous nemá :-)))

Tequila
32 příspěvků 09.04.13 22:58

Jo a bylo mi řečeno že pro oblek si pak zajede do Polska :-)

jituliiik
294 příspěvků 09.04.13 22:59

Záleží na tom, jestli má slavnostní verzi uniformy. K té patří šedé kalhoty s tmavým proužkem a myslím, že do divadla si ji klidně vzít může. Ještě existují i myslivecké uniformy laděné celé do šedé barvy. Nevím, jakou máte vy.

Lachenauerin
544 příspěvků 09.04.13 23:00

@LuisaLeelou
Je to tak, existuje myslivecká slavnostní uniforma. A koneckonců i ta nádražácká nebo třeba hasičská – i u dobrovolných hasičů – má „slavnostní vydání“. Každopádně se ale na společenské akce nechodí ve stejném oblečení jako na lov, to ne.

LuisaLeelou  09.04.13 23:01
@Tequila píše:
Tak jako ta uniforma je fakt hezká, v podstatě je to tmavě zelený jednoduchý oblek, je to slavnostní verze, ne „pracovní“, lesácká, ne myslivecká, jak by řekl přítel, ale je to pořád uniforma. A od vojenské se podle mě moc neliší, to mi přijde tahle ještě slušnější.

V to pripade si myslim, ze v ni klidne muze vyrazit a jeste mozna bude overdress mezi tema turistama v dzinach a sustakovkach ;-) Spis si Vy dejte pozor, abyste se vyfikla hezky do paru…

Dorenika
464 příspěvků 09.04.13 23:05

No ja myslim ze ano sice neviem ako polovnicka unifroma vyzera ale je to stylove ked bude mat aj take klobucik a vy sa k neu nejak vtipne doladite napr sobia brosna :D

annmenki
100 příspěvků 09.04.13 23:07

Ptám se každý den, kdy se to stane, že člověk klidně vyjde na ulici a nechce se nikomu, vůbec nikomu líbit…jsme-li každý jedinečný, proč to není vidět alespoň zde…

Chari
541 příspěvků 09.04.13 23:08

Musela jsem si najít, jak ta slavnostní uniforma vypadá. Jestli jsem našla správně a je to ono, tak na odpolední představení se to snese, ale ideální to vážně není.

annmenki
100 příspěvků 09.04.13 23:09

@Tequila
tak jestli jde o tu tmavě zelenou verzi a sedí mu, tak je to v pořádku..lepší než nepadnoucí demode oblek z SH :-)..na vás to ovšem klade nárok jít taky šik :-)

LuisaLeelou  09.04.13 23:14

Ja tedy nevim, kdy kdo z vas byl naposledy v Narodnim divadle… Ja byla pred par mesici na vecernim predstaveni a turisti v polobotkach, dzinach a mikine byly naprostym standardem… Neobhajuji to, jen si myslim, ze myslivecka slavnosti uniforma je vice nez dostacujici…

Robena
1257 příspěvků 10.04.13 00:14

Ve Stavovskem jsem videla pred par lety tridu mladych muzu z nejake lesnicke stredni skoly (snad Jihocesi) a vypadali dobre! A bylo videt, ze jsou na svuj „stav“ hrdi.

Kokoska1  10.04.13 00:29

@Tequila A nemáte bratra/švagra/ka­maráda/tchána… od kterého by si nějaký oblek půjčil? Nebo aspoň slušné sako a kalhoty?

Amonute
360 příspěvků 10.04.13 00:52

Je to nezvyčajné, ale prečo nie? Je to odev slávnostný a teda kam inam okrem polovníckych plesov (či skôr tanečných zábav) sa dá podobná uniforma nosiť?
Priateľ má tiež slávnostnú uniformu, odmaturoval v nej, obliekol si ju aj na moju stužkovú, na svadbu sesternice a kedže ostal v cechu, hrdo ju nosí pri každej príležitosti. Uniforma púta pozoronosť, preto neviem či ten môj by si ju vzal do divadla, ale keď sa momentálne inak nedá nech si ju partner oblečie a potom nám napíšte ako to dopadlo :)

Amonute
360 příspěvků 10.04.13 01:09

Obrázok uniformy vyšie sa mi vyslovene nepáči, typ materiálu mi evokuje tažké (mne nevkusné) retro. Na webstránke kde predávajú lesnícke obleky som našla toto:

Ešte mi tam chýbajú všetky tie lesklé odznaky ktorým významu nerozumiem. Napríklad priateľova uniforma je obyčajný tmavý zelený oblek s malými zlatými kapríkmi na límcoch, kedže je rybár a nie polovník, ale má to k sebe veľmi blízko… Hádam od neho zajtra vydrankám fotku :)

zwedavka
676 příspěvků 10.04.13 08:09

Překvapuje mě, že si dospělí svéprávní lidé pletou lesníky a myslivce, včetně zakladatelky, která má lesníka doma.
A ten nápad ladit k lesnické uniformě brož ve tvaru soba byl doufám vtip, to snad nemůže nikdo myslet vážně.
Slavnostní uniforma LČR (nebo máte na mysli jinou?) se podle mě do divadla zcela hodí (s bílou košilí), je z kvalitního materiálu, má pěkný střih - rozhodně líp než laciné obleky od Vietnamců či z řetězců…

Tequila
32 příspěvků 10.04.13 08:25
@zwedavka píše:
Překvapuje mě, že si dospělí svéprávní lidé pletou lesníky a myslivce, včetně zakladatelky, která má lesníka doma.
A ten nápad ladit k lesnické uniformě brož ve tvaru soba byl doufám vtip, to snad nemůže nikdo myslet vážně.
Slavnostní uniforma LČR (nebo máte na mysli jinou?) se podle mě do divadla zcela hodí (s bílou košilí), je z kvalitního materiálu, má pěkný střih - rozhodně líp než laciné obleky od Vietnamců či z řetězců…

Já mám doma lesáka a myslivce zároveň, takže jde jen o to určit správně tu kterou uniformu, jinak je mi rozdíl samozřejmě jasný :-)

Díky za rady, máte pravdu, uniforma je kvalitní, pěkná, košili má přítel čistou, bílou, a vyžehlenou, takže jako nouzi než pořídíme oblek mu ji dovolím :-)

Narcisa
100 příspěvků 10.04.13 08:30

Jde o odpolední představení, takže co takhle nechat kalhoty z uniformy a vzít k nim nějakou hezkou košili a svetr?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit