Upravené nechty - čo to znamená?

Fotoalbum tématu (14) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenka M.  29.11.12 14:48
Upravené nechty - čo to znamená?

Zaujímalo by ma akú „úpravu“ nechtov považujete za minimálnu, akú za optimálnu a čo je pre vás už zbytočná preplácanosť /na bežnú prevádzku/. Považujete za pekné iba dlhé a nalakované? Tému som založila, pretože som si po cca 20tich rokoch dokázala prestať okusovať nechty, teším sa na upravené ruky, ale zároveň vidím tie dlhoročnou „drinou“ zničené ložka a hovorím si, že to snáď už nikdy nebude vypadať pekne. Alebo máte niekto opačnú skúsenosť?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Curlygirl
1901 příspěvků 29.11.12 14:54

Pro mě jsou upravené nehty ty moje a jim podobné, nevím jak to mají jiní.

Já nosím nehty krátké nebo spíš kratší (přirozené nehty, ne umělé), čisté, zapilované s nude lakem v dobrém stavu (musí se holt co pár dní od- a nalakovat). Nikde žádná suchá kůže, neokousané, hydratované okolí nehtu bez záděr a suché kůže.
Jinak za upravené nehty považuji i nehty delší, i s barevným lakem (ale neoprýskaným!!!), nebo klidně i bez laku.

Umělé nehty a drápy s gelovými nevkusnými tipy se mi obecně nelíbí, ale někdy to taky nevypadá zle. Záleží na vkusu a soudnosti majitelky nehtů a manikérky.

Mylady2
12409 příspěvků 29.11.12 15:00

Třeba tyhle…klidně i delší.

Aarmenka
16 příspěvků 29.11.12 15:21

Tak minimální úprava jsou podle mě hlavně čisté nehty, délka závisí na každém z nás.
Ve svém okolí vídám hodně žen s umělými nehty-pokud jsou spíš kratší s minimem ozdob, můžou vypadat pěkně a nic proti. Ale dlouhé nehty se kterými dotyčná neudrží ani tužku a nedejbože na nich mít přeplácaný nail art…no je mi trapně za ně.
Moje sestra si od dětství taky kousala nehty, přestala s tím asi v devatenácti. Teď je jí 24 a nepoznali by jste to, má pěkné, spíš delší nehty.
Já bych si umělé nedala, nepotřebuju to, mám své pěkné nehty a k tomu dlouhé prsty, takže délku volím kratší. Lakuju podle nálady a příležitosti. Používám laky bezbarvé, přírodní tóny, francouzskou, ale taky červené, fialkové, růžové atd.
Takže za mě určitě nehty své a upravené, je jedno jestli s lakem nebo bez, hlavně s lakem neoprýskaným.

vespinka
149 příspěvků 29.11.12 15:29

Já se živím hrou na housle, takže pro mne jsou dlouhé nehty absolutní tabu, bohužel. Nicméně! I krátké nehty mohou být čisté, hezky zastřižené, neokousané a bez záděrů. I já si mohu dovolit něco podobného v barvě nude jak zmínila @Mylady2, nebo jemnou fr. manikúru. Ale musím co dva dny „obrušovat“, takže by to pro mne bylo zbytečné. Dovolím si lakovat pouze svátečně- na nějakou oslavu, příležitost, přes prázdniny. Bohužel trpím suchou kůží-ekzémem a udržovat ruce v kondici je pro mne každodenní alfou omegou. Osvědčila se mi Regenerační konopná mast (http://www. topvet. cz/948-regeneracni-konopna-mast-70). Nelíbí se mi dlouhé gelové drápy, jen vidím dotyčnou se poškrábat a hned si představím co všechno za takovými „nehtíky“ asi nosí…br… Podle mne nemusí mít holka hned dlouhé nehty a la Hollywood, ale čistotu a upravenost si může dovolit každá a je to zadarmo.

shirla
878 příspěvků 29.11.12 15:36

Takže souhlasím s @Curlygirl, ale gelové nehty nezatracuji. Líbí se mi jednoduchost, takže bílá francie, nebo celobarevné, ale krátké. Nelíbí se mi barevné hrůzy, obrázky a já nevím cosi…ty které ukazuji jsou moc pěkně udělané, kvalitně a drží, ale prostě je toho moc.

shirla
878 příspěvků 29.11.12 15:38

Třeba koukám na ty poslední, klidně budu mít jednu barvu 3týdny, než si obden nehty odlakovávat, lakovat a jinak o ně pečovat.

LadyPapajka  29.11.12 15:40

Me se libi kratší nehty, gelové se mi libi, pokud nejsou hodně dlouhé, většinou se mi vic libi dokulata a ne nejake křiklave ozdoby. Přijde mi to jinak trochu kýčovité. A taky by mely sedet ke stylu. Radši nenalakované, než ty ohdloané zbytečky barvy vprostřed nehtu.

Curlygirl
1901 příspěvků 29.11.12 15:40

@shirla pro mě osobně jsou teda i ty nejjednodušší, co jste přidala, už na hraně (jediné, co bych snesla na sobě je 4. v pořadí)… to je maximální hranice, ale spíš už taky ne… příliš umělé a hranaté, i když lepší než ty pruhované, nebo zelené. To mi jdou oči kolem a nechápu, jak to někdo může vydržet mít…

Khajka
506 příspěvků 29.11.12 15:46

Souhlasím s Curlygirl (jako už tradičně, že „sestřičko“ ;-)) s tím, že si nehty občas nechám dorůst delší, ale jen do takové délky, ve které jsou ještě pevné. Na nich vypadá skvěle jemný či bezbarvý lak. Na krátkých nehtech se s barvou laku občas i vyřádím - lila, petrolejová, vínová, korálová - podle toho, jak chci doladit s oblečením - beru to jako výrazný doplněk.
Vkusně a kvalitně udělané umělé nehty nezatracuji, ne každý má kvalitní vlastní a mnohdy vypadají dobře. Mnohdy ani není poznat, že jsou umělé, kdežto u mých delších přirozených už jsem byla několikrát s údivem dotázána, zda jsou skutečně moje :)

Edit: pouze drobný překlep v textu.

arwen_undomiel
72 příspěvků 29.11.12 15:49

Tak předně gratuluju k odnaučení kousání, já jsem se bohužel tohoto zlozvyku zatím zbavit nedokázala. Takže v mém případě jsou jediné upravené nehty ty umělé - ovšem krátké a pouze s franc. manikúrou, bez barev a kamínků apod. Něco, jako ukazuje @shirla na 1. a 4. obrázku, jen bez těch malůvek. Takové jsem nosila, než jsem měla děti. Jinak za hezky upravené nehty považuju samozřejmě i nehty přírodní, které budou mít zarovnané okraje (ať už kulaté nebo hranatější), ošetřenou kůžičku okolo a nebudou např. zažloutlé od kouření… Nalakované být za mě nemusí a dlouhé také ne, pokud nebudou okousané a budou mít všechny stejnou délku (relativně samozřejmě :-)).

shirla
878 příspěvků 29.11.12 15:51

@Curlygirl
Chápu, dala jsem to jako ukázku, první co jsem našla. Ty jak říkáte, z nich vypadají nejpřirozeněji.
Já osobně jsem nikdy nebyla majitelkou hezkých, pevných nehtů a tak si raději zvýším sebevědomí gelovkama, u kterých, když je mám, nedělají se mi záděry atd.

Curlygirl
1901 příspěvků 29.11.12 16:02

@shirla taky jsem je měla asi dvakrát a díky bohu se manikérce podařilo něco jako na tom obrázku č. 4. Takže jsem byla celkem spokojená, ale nakonec jsem stejně zpět přešla ke svým.
Nejsou sice nějak extra hezké a pevné, ale pravidelnou péčí (pokud se to dělá opravdu pravidelně, tak stačí třeba 2krát 10min týdně doma) je udržuji v akceptovatelném upraveném stavu.

ofeliet
429 příspěvků 29.11.12 16:12

Já už dlouho nosím tzv. gel-lak, je to speciální lak zatavený u nehtařky v peci. Nehty vypadají jako normálně nalakované, ale vydrží to cca 3 týdny. Přitom si je můžete sami zkracovat. Nosím to proto, že mám od přírody velmi slabé, lámavé a třepivé nehty, na kterých, jak se prohýbají neb jsou slabé, vydrží i drahý lak max. 2 dny. Z gel-laku jsem nadšená, vypadá to přirozeně, lak se neloupe a nehty mám zpevněné.

Nitty
112 příspěvků 29.11.12 16:50

Líbí se mi upravené nehty, trochu delší jen s drobnou ozdobou nebo francouzskou manikurou.

Jak se vůbec o své nehty staráte?
Já šíleně trpím na záděry a na rozdíl od ostatních lidí neokusuju nehty ale kůži okolo když jsem ve stresu. Zkoušela jsem olejovou tužku a různé mastičky ale nic nepomohlo. Krásně upravené nehty asi nejsou pro mě.

LadyPapajka  29.11.12 17:02

@Nitty U mě to vypadá tak, že je ostříhám uplne nakratko, zapiluju (protoze sem nuzkama leva) do tvaru, pořadne očistim kartačkem a když mám náladu, tak i nalakuju (bezbarvym podporujicim lakem). Po par dnech se lak oloupe, takze odlakuju. Nelakuju pokazde, protoze se mi nechce:) Většinou tuhle proceduru, ktera zabere par minut, protovzuju 1× za 14 dní.

yamama
184 příspěvků 29.11.12 17:47

Myslim, ze hezke nehty definuje nas grooming standard, ktery plati pro zamestnance, kteri pracuji v customer-facing role: „short oval or square cut in cassical french, natural (transparent - shine) or classical red color, with maximum lenghth of cca 2mm over the finger's edge“
Ostatni zeny mohou nosit i jine barvy (a dost casto jsou nehty jedinym kouskem extravagance, ktery si muzete v praci dovolit), nicmene jsem jeste nikoho nepotkala s maxi-dlouhymi drapy (navic treba zapilovanymi do horrorovych patvaru.)
Osobne mam rada gellish (lak na prirodnich nehtech, ktery se ale zapeka): barva vydrzi bez jakychkoliv starosti pres tri tydny. Idealni na cesty a velke, narocne akce. Vzdycky, kdyz mam gellish, tak pak se snazim nehty odpocinout aspon tyden bez laku, jen s prirodni manikurou, aby „mohly dychat“.

Lenka M.  29.11.12 17:52

Mockrát ďakujem všetkým za odpoveď a tipy, žila som desaťročia v nechtovom vzduchoprázdne a som šťastná, že krátke nechty niesu zavrhované:)
@arwen_undomiel - bolo to asi na 265ty pokus a spúšťačom bolo keď som si uvedomila, že by mi nalakované nechty krásne doplnili model+túžba mať tento doplnok vždy /doslova/ poruke:) Určite to nevzdávajte!

yamama
184 příspěvků 29.11.12 17:54

@Nitty nepropadejte panice, ale zacnete cas od casu chodit na kvalitni manikuru - nehty Vam nemuseji lakovat, ale hlavne se o vas postaraji: daji vam parafinovy zabal a ruce pekne odzaderuji, upravi, namasiruji…
Jinak z babskych (osvedcenych a lacinych) rad nejlepe funguje nalit do misky virgin olivovy olej, ohrat ho v troube nebo mikrovlnce (zhruba tak, jako zahrivaji parafin, takze docela dost) a namocit do nej ruce, klidne kazdy den, aspon na deset minut. Skvele to funguje nejen na zadery, ale obecne budete mit hezci i nehty v „nenalakovanem stavu“.

modny guru
280 příspěvků 29.11.12 18:01

@vespinka
Aj ja hram na husle:) Kedysi ma to stvalo, ze si nemozem nechat nechty podrast, ale teraz som zistila, ze husle su pre mna dolezitejsie.

Ceresa
465 příspěvků 29.11.12 18:13

Nehty maji byt vzdy ciste. Opomeneme dloubani na zahradce atd…a mam rada bezbarvy ci decentni lak. Obcas cervena. Nemam rada nenalakovane nehty v lete v otevrenych botach. Na nohach lakuju vyrazneji

mikita.miki
1931 příspěvků 29.11.12 18:24

Co do délky ani zářez do masa, ani nehty, u kterých si člověk neodpustí myšlenky na běžné úkony ohledně hygieny a samoobsluhy. rozhodně čisté, s čímž já hrozně moc bojuju. pomyslíte si, že sem prase, ale mě se za ty nehty chytí prostě všechno a drží to. takže potajnu každou chvíli nehty projíždím. příliš nadšená z umělých nehtů nejsem, ale může to vypadat moc hezky, jde pouze o soudnost nositelky a kvalitu nehtařky. sama si hlavně přes léto lakuju nehty, ruce i nohy, nějak na to teď nemám sílu, ale upravené mohou být i nenalakované nehty, jen nesmí být nehty zažloutlé od kouření, roztřepené nehty atd. určitě se vyplatí extra kvalitní buď tělový lak, nebo průsvitný, tam si moje mamka s měkkými nehty kupuju cosi, čemu říká tekuté sklo, loupe se zcela minimálně a pak je fajn bílá tužka, ta zppůsobí velmi jemný a přirozený efekt fr. manikúry

avionne  29.11.12 18:32

Ja robím v nemocnici takže čisté, prirodné a nakrátko! Zo začiatku ma trošku mrzelo že nemôžem vytiahnuť červený lak :( alebo hocijaký jednofarebný na kratších nehtoch to je pre mna pekne jednoduché a ďaleko od ježibáb. Ale čím ďalej tým viac sa mi páči jednoduchá,,pek­nosť" prirodzených neočačkaných rúk:) Umelé nehty mi v,,základnom" francúzkom modely neprídu na ostatných odpudivé ale…nemôžem si pomôcť tá vypuklosť geloviek mi navodzuje efekt tučných párkovitých paprčí ježibaby, ešte k tomu keď na daných obrázkoch hore je kožička cela naolejovaná…ako keby odstúpili od mastnej obete muhahaha
Radím užívať si svoje pekné celistvé nehty prirodzene, s rôznymi lakmi ale vyhýbať sa pařátom:O

Aarmenka
16 příspěvků 29.11.12 19:18

Ty čtvrté od konce jsou strašné, s tím bych se styděla vyjít ven, příšernej kýč.
Taky je pravda, že hodně chlapům co znám se ty umělotiny nelíbí, včetně toho mýho, kterej má až averzi.

Rosalyn
925 příspěvků 29.11.12 19:27

Jaké značky laků na nehty považujete za kvalitní?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit