Úroveň oblékání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Harmonika
244 příspěvků 29.04.12 17:52
Úroveň oblékání

Ahoj všem, jestli už tu podobná diskuze je, tak se omlouvám. Chtěla bych se vás zeptat, jak to máte s oblékáním. Tím chci říct, jestli máte i slabší chvilky, které nemusí zrovna hned patřit mezi pekelné. Nebo se oblékáte co se „úrovně“ týče plus mínus stejně? Zakládáte si na tom, abyste každý den byli „top“?
Je jasné, že jinak chodíme oblečené do práce a jiný outfit si vezmeme k táboráku nebo na nedělní procházku se psem. Jak to máte v týdnu, kdy chodíte do práce či do školy? Máte pořád stejnou úroveň?
Já totiž ne, což je asi normální, ale někdy tak přemýšlím, jestli si toho okolí vůbec všimne (že by si řeklo, včera byla za hvězdu a dneska je jak šedá myš) nebo jestli to řeším jen já ve svý hlavě. V práci nemáme dresscode, takže někdy se nastrojím a vím, že mi to fakt sluší, že jsem sladila i sebemenší detail, takže jsem 100% spokojená. S outfitem, doplňky, vlasy a make-upem. Tenhle pocit ve mě většinou nastartuje sukně, protože je nenosím často, takže vždycky když si ji vezmu, tak nějak automaticky mám potřebu do detailů sladit zbytek a s celkovým outfitem si vyhraju. Možná je to tím, že podvědomě vím, že sukně poutají pozornost a že tedy budu pro ostatní „víc vidět“. ;)
Jindy však vycházím z domu s pocitem, že to není tak úplně ono, že to zkrátka není stoprocentní, přiznávám, že většinu dní chodím oblečená „průměrně“, tak 70-80%. Nebaví mě být každý den ukázkově oblečená, ano, ráda to občas vychytám na 100%, ale musím mít na to náladu.
Jak to máte vy? Pokud byste měli svou úroveň v oblékání v průměru ohodnotit procentem, kolik by to bylo?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Dorenika
464 příspěvků 29.04.12 18:06

Ja osobne musím chodit do prace v ciernej sukni alebo nohaviciach (nie ciernych rifloch) a v ciernej koseli/bluzke cize tam prilis fantazie nezapojim.
Inak do obchodu po potraviny tiez nechodim ako uplna supacka a ani na prechadzku.(uz len koli tomu ze tu je to prechadzka v meste moc prirody tu neostalo),a mojmu satniku vladnu sukne a hlavne saty na 4 nohavice mam asi 4-5 sukni a priblizne 15 siat ktore nosim zo sakami roznych farieb.
podla mna sa obliekam normalne dobre,ano znie to namyslene alebo ako ale ked sa pozriem na isty druh ludi tak sa proste viem obliect vhodne prilezitosti aj veku (aspon si to myslim,aj ked ostatny hovoria ze sa obliekam prilis seriozne na to kolko mam) a popravde aj na opekacku sa snazim obliect pekne,len proste pouzijem uz stare ale stale pouzitelne kusky satniku.

Sibyla
2639 příspěvků 29.04.12 19:00

Já se oblékám „dobře“ tj. pečlivě, abych se v tom cítila, kdykoliv jedu do práce - což je dvakrát do týdne. Jak mi to subjektivně nesedne, vadí mi to. Bez ohledu co si myslí okolí, i když pochvala mě potěší. V sobotu jsem si vzala ke kratší sukénce Zara tričko, které nebylo přesně ono, a překvapilo mě, kolik mužů se po mně dívalo - já se nijak přitažlivě necítila. Ale doma ovšem chodím v leginách s delší haleně, a když vyběhnu přes náves nebo si vyjedu na kole, nepřevlékám se a nemaluji.

system_error
815 příspěvků 29.04.12 20:34
@Dorenika píše:
Ja osobne musím chodit do prace v ciernej sukni alebo nohaviciach (nie ciernych rifloch) a v ciernej koseli/bluzke cize tam prilis fantazie nezapojim.

kde pracujete, v pohřebním ústavu? :-)

Dorenika
464 příspěvků 29.04.12 20:54

@system_error :D:D:D:D nie,pracujem v klenotnictve kdesi taketo oblecenie zelaju

gulietta  29.04.12 22:42

@Dorenika Bvlgari? Ale mne sa predavačky oblečené v čiernom u nich páčili. Aj tie čierne rukavice.

janiiiv
781 příspěvků 29.04.12 23:42

Ano, mám slabší dny. Mám ve skříny i modré džíny, i zatracované Rejoicky - odchodila jsem v nich 10 dní letní školy, která večer co večer po vyhazovu z baru končila v zámeckém parku, takže nakonec díkybohu za ně. Pobývám přes týden v Brně, ale nemám šalinkartu, často chodím pěšky, tím spíš s tímhle počasím, takže podpatky jsou sice krásná představa, ale ne na několikakilometrové každodenní procházky - polobotky a balerínky (zásadně kožené) to jistí.
Záleží ovšem taky na městě, kde se pohybujete. V sobotu jsem vyrazila na procházku u nás doma, kalhoty dole se záložkou, plátěná taška, přes ni manšestrové sako, tričko s V výstřihem a na hlavě klobouk! - No to byly pohledy! Paradoxně jen od žen, s výjimkou jedné starší dámy s hůlkou v šatech, ty by mě nejradši sežraly. Chlapi civěli… prostě jako chlapi ;) Bez ohledu na věk. A děti utichaly a vypadalo to, že se projevila ta přirozená autorita :)

Chari
541 příspěvků 30.04.12 00:12

Jsem fotografka na volné noze, občas za prací jezdím, občas chodí lidé za mnou. Jsou dny kdy nikoho nevidím.
Na oficální příležitosti mám decentní krémový kalhotový kostým (svatby) nebo něco tmavého, abych nerušila a nevyčnívala. Většinu času chodím v sukních, šatech a hodně barevná, protože se mi to líbí, lidem to nevadí a oni občas sami čekají exota.;) Maluju se dost málo a skoro vůbec ve dny, kdy vím, že poblíž bude někdo přes vizáž a kosmetiku:). To jen sbírám informace o tom, jak se co dělá.
Jednou mi na nějaké literární akci někdo naznačil, že jsem barevnější než autor a strhávám moc pozornosti - měl pravdu, tak od té doby přemýšlím trochu jinak i o typu koncertů kam chodím, nejen o svatbách nebo koncertu klasické hudby, kde mi to bylo jasné od začátku.
Když sedím u počítače, tak v domácích sukních nebo pláťákách.
Takže jo, mám dny kdy jsem cíleně šedá myš (paradoxně si tak připadám v nejdražších kusech, které mám) a dny kdy zářím barvami a připadám si stylová.

Sibyla
2639 příspěvků 30.04.12 06:40
@Chari píše:
Většinu času chodím v sukních, šatech a hodně barevná, protože se mi to líbí, lidem to nevadí a oni občas sami čekají exota.;)

Chari: to je výhoda, když je člověk výtvarník! Já jsem v mládí nosila hodně retro (a když říkám retro, myslím 1900) dlouhé sukně, krajkové blůzy, peleríny, a lidi shovívavě říkali: „No jo, vona je ta umělkyně, nó.“ Teď už mě to pustilo, snad proto, že jsem to nosila dost dlouho, nevezmu si ani kousek krajky, ani volánek, mám pocit, že je to bez chuti jak vyžvejkané maso.

zelena
156 příspěvků 30.04.12 10:14

To ja som teda väčšinu času zrejme adeptom na obsah článkov Módního pekla :D Milujem síce sukne a šaty, ale o tom viac neznášam pančuchy, takže ich väčšinou vyťahujem len v lete. Ale inak to závisí od práce. Ak viem, že budem sedieť za stolom a robiť administratívu, oblečiem sa pekne, ráno si spravím prechádzku cez mesto, na kávu a tak. Ak viem, že budem celý deň vláčiť krabice…rifle, tričko, mikina to istia. To isté, keď sa ide večer sedieť do mesta. Keďže viem, že budem po pár hodinách smrdieť ako nešťastie od cigariet, nemám veľmi motiváciu snažiť sa na seba navliecť tie najkrajšie kúsky, čo v šatníku mám.

seznam.mih  30.04.12 16:12

Já jsem na tom jak na horské dráze. Jednou se snažím hezky se upravit a být pěkná a zajímavá. Někdy se zadaří, ale často se nezadaří, porotože spoustu věcí už na mě visí, protože jsem poněkud zhubla, nebo ty hadry jsou samy od sebe už vytahaný a hnusný žvejkoidní, ale snažím se s tím něco dělat. Pak jsou dny, kdy jsem schopná tak maximálně umýt si hlavu - jen umýt si hlavu. Normálně si vlasy žehlím, jinak mám na hlavě máničku. A pak jsou dny, kdy vyrazím klidně v teplákách (ale čistých, nevytahaných) a triku. Při ranní směně je to vidět nejvíc. Můj problém je, že však někdy zapomínám, že nejsem štíhlá a připadá mi, že jediný slušivý pro ženy silnějších rozměrů je, když si vemou vyppasovaný úzký věci a vemou si šaty, sukně, halenku, lodičky ale - to nejsem já! Akorát pak vypadám jak taková prapodivná selka …

takže já jen čekám, kdy se objevím jednou v pekle :))

Sibyla
2639 příspěvků 30.04.12 18:34
@zelena píše:
To ja som teda väčšinu času zrejme adeptom na obsah článkov Módního pekla :D Milujem síce sukne a šaty, ale o tom viac neznášam pančuchy, takže ich väčšinou vyťahujem len v lete. Ale inak to závisí od práce. Ak viem, že budem sedieť za stolom a robiť administratívu, oblečiem sa pekne, ráno si spravím prechádzku cez mesto, na kávu a tak. Ak viem, že budem celý deň vláčiť krabice…rifle, tričko, mikina to istia. To isté, keď sa ide večer sedieť do mesta. Keďže viem, že budem po pár hodinách smrdieť ako nešťastie od cigariet, nemám veľmi motiváciu snažiť sa na seba navliecť tie najkrajšie kúsky, čo v šatníku mám.

Ale na tahání krabic jsou rifle a mikina dokonale vhodné, na tom není nic pekelného! Peklo je , když se nosí všude.

LadyPapajka  18.05.12 17:33

Jak kdy. Ráda se oblecu hezky a nevadí mi podpatky, ale zrovna zitra potřebuju do Prahy něco zařídit, oběhat asi 3 věci a pak dojet na kolej a přívezt velkou spoustu krámu a jestli mi ukážete slecnu, která tohle dokáže v lodičkách, satech a kabelce (a tech kramu je zhruba a vetsi sportovni tasku), tak ji osobně namasiruju nohy. Pro tyhle přiležitosti mam kalhoty od pumy, sportovní, sportovní boty, mikunu od Columbie a sportovní slusne vypadající batoh. Rozhodne nic přitažlivého, ale myslim, že nevypadám jako šupák:)

volfish
907 příspěvků 18.05.12 17:52

Jsou dny, kdy už od rána je jasné, že z toho nic nebude. To pak splynu s džínovou šedí a jsem ráda, že jsem.
Ale jindy mám náladu a to se pak parádně sladím, upravím jinak vlasy, namaluju na xicht obličej - a celý den v práci poslouchám zvědavé otázky, kam jako vyrážím po práci. A ono třeba nikam.
Zjistila jsem, že to funguje i naopak - přemůžu se, nakombinuju něco hezkého a hned mám lepší náladu. Proto se poslední dobou určitě víc snažím.

dominic
85 příspěvků 18.05.12 18:25

Upravenosti preci davame najevo, jak nam zalezi na nasem okoli. Tudiz za me vkusne a upravene vzdy, ovsem jsem-li v blahosklonne nalade a vim, ze budu cilene jednat s lidmi, vybiram si mene konfliktni obleceni a obuv, naopak citim-li se (a to je mnohem castejsi) arogantne a k jednani se nechystam, hned saham po barevnych chinos, spectator shoes, kriklavych motylkach a podobne, pripadne i po vyrazneji casual vecech - nenapadlo by me v denimove bunde a deck shoes chodit treba na urad, to uz je pro me vyraz ne lehke preziravosti, ale absolutni neucty. Vyjimkou z pravidla budiz zakourene pajzly, pro ktere mam ovsem slabost - chystam-li se do nektereho z nich, saham po roztrhanych (vlivem externich faktoru, ne z vyroby) letitych denimovych kalhotach a flanelovych kosilich…

katango
1356 příspěvků 18.05.12 19:48

Jsou dny, a není jich málo, kdy nevstávám, ale exhumuji se. Tak na sebe hodím něco, abych nepobuřovala, až půjdu nakoupit.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 18.05.12 20:43

@Harmonika: Jako klasický lenoch se ve dnech pohody oblíkám celkem bezstarostně, někdy ani nelíčím (zatím mi to prochází:-), vezmu něco vesele barevného, a vyrazím (ovšem vorvaně ani kecky nevlastním a v teplákách max. k popelnici, to ale není asi předmětem otázky). Pokud mám náladu nebo se naopak necítím dobře, tak si dám záležet, aby to bylo/nebylo poznat. Takže se mi to střídá velmi, což sice neni dobrý pokud bych chtěla „budovat styl“, ale zase ráda překvapuju okolí a kupodivu okolí to bere:-) Líbí se mi být „nečitelná“ - dnes dáma, zítra holka a pozítří královna:-) Být denně za královnu by mě nudilo a líčit se na procházku se psem mi přijde zcestný. Být „top“ mě nezajímá, chodím mezi lidi samozřejmě dle dané příležitosti (nákup, práce, koncert, ples - vím co je vhodné), ale doladím to podle nálady. Pokud se v něčem joo necítím, i když okolonakupující v tescu jsou 100× horším peklem, tak si to víckrát nevezmu. Aj, asi zbytečně dlouhý: chodím ven tak, abych se cítila dobře a nestyděla se za sebe. A nechci být dokonalá. JE to v hlavě:-)

eveK
333 příspěvků 18.05.12 21:06

Před D jsem si dávala záležet podle nálady. Většinou to bylo v pondělí de-luxe a do pátku to poklesalo (neděle byla krášlící den). Po D je to podle času a energie. Když je manžel doma tak to zvládnu krásně i s lakováním nehtů a když není, tak je to někdy dost bída. Mimochodem moje de-luxe je dle těchto stránek peklo jo a D=dítě :-)

pixie
232 příspěvků 19.05.12 21:10
@LadyPapajka píše:
Jak kdy. Ráda se oblecu hezky a nevadí mi podpatky, ale zrovna zitra potřebuju do Prahy něco zařídit, oběhat asi 3 věci a pak dojet na kolej a přívezt velkou spoustu krámu a jestli mi ukážete slecnu, která tohle dokáže v lodičkách, satech a kabelce (a tech kramu je zhruba a vetsi sportovni tasku), tak ji osobně namasiruju nohy. Pro tyhle přiležitosti mam kalhoty od pumy, sportovní, sportovní boty, mikunu od Columbie a sportovní slusne vypadající batoh. Rozhodne nic přitažlivého, ale myslim, že nevypadám jako šupák:)

Tak při takových akcích nechodím v podpatcích a šatech, ale třeba v černých džínách nebo v nějakých pohodlnějších casual kalhotách, polobotkách nebo jiných městských botách a svetru. Nevím, proč bych si na to měla pořizovat sportovní oblečení, sportovní oblečení patří na sport, odstěhovat se zvládnu i v běžném oblečení.
Nevím, proč když si nemůžu vzít šaty a podpatky, tak bych si hned musela brát sportovní boty a mikinu.

LadyPapajka  20.05.12 12:17
@pixie píše:
Tak při takových akcích nechodím v podpatcích a šatech, ale třeba v černých džínách nebo v nějakých pohodlnějších casual kalhotách, polobotkách nebo jiných městských botách a svetru. Nevím, proč bych si na to měla pořizovat sportovní oblečení, sportovní oblečení patří na sport, odstěhovat se zvládnu i v běžném oblečení.
Nevím, proč když si nemůžu vzít šaty a podpatky, tak bych si hned musela brát sportovní boty a mikinu.

tak hold někdo má polobotkya casual kalhoty, nekdo tenisky. Ja nic mezi balerinama a teniskama nevlastním a nikdy bych si nevzala baleriny, casual kalhoty a velikej sportovne vypadajici batoh na zada.

girl.or.element
360 příspěvků 20.05.12 14:28

zjistila jsem, že když se ráno neupravím, nebo se mi nelíbí co mám na sobě, tak jsem celý den nepříjemná, nesvá a nervozní a pořád jnom přemýšlím kdy už příjdu domů abych se převlékla a nebo schovala, aby mě nikdo neviděl.. :))) takže za mě je určitě lepší se obléknout pěkně a pak se cítit celý den fajnově

Alizon
1233 příspěvků 20.05.12 21:18

No ohodnotit by to asi museli jini, ale pokud se tyka „obleceni na cely den“ snazim se vzdycky pusobit upravene a podle reakci okoli se mi to snad i dari.
Videt me ovsem nekdo jak vybiham pro neco rychle do samoobsluhy nebo jdu s dcerou na houpacky, bude z toho asi modni peklicko;)
I na materske jsem se snazila vypadat pekne, teplakum a opravdu pekelnym hnusum jsem se vyhnula (kdyz to v satniku proste nemate, tak to na sebe nedate), ale byly a jsou situace kdy rychle chytnu zatracovane modre rifle, prvni ciste a vyzehlene tricko a jdu a opravdu to v te chvili neresim.

Alizon
1233 příspěvků 20.05.12 21:29

No a az ted jsem si PORADNE precetla otazku a vidim ze o akce typu rychly nakup a ven se psem ti nejde.
Takze pokud se jedna o obleceni do prace, jak jsem psala, snazim se vzdycky vypadat pekne. Ovsem, jsou dny kdy se mi to povede o neco lepe nez bezne
(a potom to i treba nekdo pochvali) a dny kdy nemam cas, naladu, silu a podobne obleceni nejak resit, tak si vezmu neco „normalniho“ co nikoho neurazi ani nenadchne a jdu.
Okoli to podle me vubec neresi a ani ja z obleceni nijak nesilim - porad je to nejaky ten muj standart i kdyz zdaleka ne stoprocentni.
Co me dokaze „vykolejit“ daleko vic jsou vlasy, stane se ze si je nestihnu upravit, jen tak si je stahnu a pripadam si trochu „usmudlane“.

Sekhmet
1918 příspěvků 21.05.12 12:48
@LadyPapajka píše:

Upřímně, na stěhování mám stěhováky, na převážení věcí auto. Takže já těžké věci netahám. Ale za studentských dob jsem vláčela věci z koleje na kolej normálně v džínách a keckách. Mimochodem stejný oděv jsem měla na sobě i v sobotu. Plus koženou bundu. Co taky jiného, když jedete na výlet. Na motorce. Jako spolujezdec. A nemáte kožené vybavení, které je na motorku primárně určené. Navíc nešlo o žádný prskolet, ale o poměrně silný a rychlý stroj (pokaždý, když to naklopil do zatáčky, málem jsem umřela strachy a to jel opravdu relativně pomalu). Prostě v takových chvílích si berete něco, v čem vás neprofoukne a co vám zajistí alespoň iluzorní pocit většího bezpečí.
Jinak většinou se snažím oblékat tak, že „kdybych zčistajasna potkala osudovou lásku, aby také ona láska potkala mne.“ (to říkala vždy má babička)

Blair
359 příspěvků 21.05.12 12:54
@Sekhmet píše:
Jinak většinou se snažím oblékat tak, že „kdybych zčistajasna potkala osudovou lásku, aby také ona láska potkala mne.“ (to říkala vždy má babička)

Krásně řečeno!

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit