Ušití kabátu v Brně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Hanulka
2 příspěvky 21.11.11 16:58
Zdravím, uvažuji, že bych si nechala ušít kabát - nejlépe v Brně. Netuším vůbec ale s kolika penězmi počítat za švadlenu + látky (chci kvalitní nekousavou vlnu, podšívku, vatování, možná pár ozdobných prošití)?
A máte v Brně s někým zkušenost?

díky!

Reakce:

Karoleenah
2322 příspěvků 21.11.11 18:30
Kabát si zrovna budu nechávat šít, shodou okolností taky v Brně. Ceny už jsem si nějaké pozjišťovala a vychází mi to asi tak 3-3,5 tisíce za materiál - třeba u Kalců stojí látky na kabáty většinou tak 500-650,–/m, dobrý výběr italských látek prý mají i v Biltexu na Gajdošově, ale jsou o něco dražší. Co jsem si tak všimla u Kalců, tak mají flauše s min. 70% vlny, některé i s přídavkem kašmíru, takže já bych si tam zřejmě vybrala, ale pro jistotu omrknu i ten Biltex. Na kabát v délce ke kolenům je obvykle potřeba něco mezi 3-3,5m materiálu. Ceny podšívek, knoflíků a podobně ještě zjištěné nemám, ale tak nějak předpokládám, že to nebude kdovíjaká částka, když nebudu trvat na podšívce z bembergu a pozlacených knoflících. :)).
A cena za ušití: má známá, která mi kabát bude šít, mi řekla, že běžná cena za ušití takového kabátu co chci já, tzn. nijak zvlášť složitý střih (vysoký límec, délka ke kolenům, s páskem, jednořadý) jsou 3-3,5 tisíce. Já mám ale navíc střih z Burdy, takže doufám, že se mi cena ještě o trochu sníží, když už s tou tvorbou střihu nebude žádná práce. :)
Tak třeba to aspoň orientačně pomůže…

MP Hanulka
2 příspěvky 22.11.11 08:22

diky moc za odpoved, doufala jsem teda, ze se s kabatem vlezu tak do 4,5 - 5 tisic, ale koukam ze to asi vyjde vic :(

Frankie
213 příspěvků 22.11.11 09:02

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:53

MP Jana
214 příspěvků 22.11.11 13:45

Karoleenah: v Biltexu mají kabátovky 92% vlny+ umělina za 590 Kč/metr, za stejnou cenu měli i vlna/kašmír, ale to už je krom černé pryč. Pak mají pár vln s kašmírem s kraťoučkým vlasem za 680 kč/metr.
Mají i různé vyteplené podšívky, nebo pro veselejší efekt různé vzorované. Ceny přesně neznám, ale obyč podšívky stojí myslím kolem 70Kč/metr.

wowoo
1 příspěvek 21.11.12 20:38

Dá se vejít do téhle ceny 4000,– za šití plus materiál, pravda záleží i na střihu a složitosti šití ale dá se vejít do nižší ceny. Nemusí se kupovat v biltexu nebo kalců, krejčové mají své zdroje látek:-)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit