Ušití šatů podle fotografie

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Threads
4 příspěvky 16.12.12 15:51
Ušití šatů podle fotografie

Ahoj,
byla bych strašně vděčná, pokud by mi někdo mohl doporučit nějakou nesmírně šikovnou švadlenu, která by byla schopna ušít šaty obdobné té na fotce, a to do konce ledna…Prosím o pomoc, začínám propadat panice! :)

Reakce:

Dragowlin
262 příspěvků 16.12.12 19:03

Nejsem tedy švadlena, ale tipovala bych to na něco podobného:

• Šaty velmi pěkné.
  • Střih pěkný, trochu 50. léta?
  • látka vypadá vemi pěkně, a volně splývá, vlní se.
  • První zádrhel je krajka na „živůtku“. Ten je ze dvou látek. Krajky + látky která zakrývá, to co má. Problém je v té krajce. Sama jsem sháněla krajku v Brně, prolezla jsem co se dalo, ale takovou nádhernou jsem tedy nenašla. Přestože je klasická černá/bílá. A kdyby si podařilo jen smeknu.
  • Další krásný vzor na šifonu? Tylu? (Monitor mám maličký, takže opravdu hádám) je buď našitá textilní aplikace (dost práce), nebo přímo navrhnutá látka pro návrháře.

Ale jak říkám, nenechte se odradit, shánějtě, třeba se zadaří! Protože šaty jsou krásné. :)

Eila
166 příspěvků 16.12.12 19:27

Šaty nejsou až tak těžké, to Vám ušije každá švadlena, a to i když vezmu v potaz trochu upravený střih na normální ženskou postavu, kde budou třeba záševky atd. Problém bude látka, soustředila bych se na hledání v kolekcích látek klasických módních domů, jako je například Valentino (ten měl podobné vzory jestli se nepletu) a počítejte s tím, že to bude hodně drahé. Metr vyjde i přes 1.000,– Kč a ani nemrknete, u krajky na živůtek i mnohem více.
Pokud Vám jde jen o střih, tak žádné obavy, to se povede:-) podobné šaty (střihem) mi šije maminka za jedno odpoledne, a to je „jen“ domácí švadlenka.

Dragowlin
262 příspěvků 16.12.12 19:35

Přesně, úpřesně :) Šaty svým krásným střihem jsou „nesmrtelné“ už dost dlouho a švadlena by určitě neměla problém. Ale jak už jsem zminila- sehnat látku a švadlenu a bude :)

ambruše
3 příspěvky 17.12.12 00:02

Souhlasím, že šaty jsou krásné hlavně díky materiálům.
Pokud chcete opravdu zainvestovat, našla jsem tuto černou krajku v Par Excellence:
 http://novy.parexcellence.cz/eshop/obchod/?…

a pak ještě tuto:
http://novy.parexcellence.cz/eshop/obchod/?…

Ceny jsou tedy luxusní :-)

Tady by se také daly najít krásné krajky:
http://www.marlen.cz/…lentino.html

Všechno je to dost drahé, ale osobně bych se přimlouvala za to, buď zainvestovat do opravdu kvalitních materiálů a dobré švadleny, nebo si raději vybrat jiné šaty. S nějakou levnou náhražkou výjimečných látek by ty šaty vypadaly také dost jinak…

Threads
4 příspěvky 17.12.12 15:11

Díky moc za tipy :) Musím to zvážit, protože ty ceny dokáží dost odradit :D
A navíc hledání švadleny…to je v Karlových Varech něco šíleného :D

volfish
903 příspěvků 17.12.12 16:05
@Threads píše:
Díky moc za tipy :) Musím to zvážit, protože ty ceny dokáží dost odradit :D
A navíc hledání švadleny…to je v Karlových Varech něco šíleného :D

Myslím, že pokud se pokusíte hledat podobné látky, tak na hledání švadleny budete s nostalgií a slzou oku vzpomínat jako na velmi příjemně strávený čas…

Threads
4 příspěvky 17.12.12 20:33

Tak to se mám na co těšit :D

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit