Ušmudlané Česko ?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Markys
136 příspěvků 17.06.13 10:19
Ušmudlané Česko ?

V sobotní příloze MF Dnes jsem si přečetla Adin komentář po návratu z USA.
Před 14 dny jsem se vrátila z víkendového pobytu v Itálii a musím dát Adě za pravdu. Když jsem byla na 1. máje v ulicích města, marně jsem hledala pěkně oblečeného člověka ( tím myslím všechny kategorie ), který by mi byl inspirací.
Vytahaná nepadnoucí trička, sportovní aj. šortky, krátké kalhoty, nepadnoucí rifle a hlavně špatné a špinavé (!) boty. Byl volný den, chápu, že všichni byli sportovat, ale proč se tak oblékají do centra města? Ušmudlaná „móda“ je asi ten vystihující výraz. Proč je nám stále více jedno, co si o nás lidé pomyslí? Proč o víkendu ulice měst a městeček zejí prázdnotou a nejde se „korzovat“ v nejlepších šatech „mezi lidi "? Máme vůbec v šatníku něco "na lepší nošení “?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reakce:

HertaDeOran
866 příspěvků 17.06.13 10:28

@MP Markys
Včerejší odpoledne jsem trávila se psem na Štvanici a okolo mě proudili nedělní výletníci na den otevřených dveří do vodní elektrárny. A říkala jsem si to samý, proč? Všichni ve vytahenejch trikách, ženský v tříčtvrťákách, sportovní boty, zásadně neupraveni, ach jo. Štvanice není pařížský bulvár, ale ani prales, aby tam lidi chodili v pohorkách, zvlášť když cílem výletu je návštěva památky. Včera jsem se zasnila, jak by bylo pěkný, kdyby se občani aspoň jednou za týden vymydlili a upravili a šli v těch nejlepších šatech dělat efekty do kavárny nebo jen tak na procházku.
Obávámn se, že vzhledem k tomu, že nechápou co je „lepší“ a kdy ho nosit, asi takové oblečení ani nemají. Nedejbože považují za „lepší“ to co mají na sobě. Spíš ale upřednostní vlastní pohodlí a módní ignoranství a řeknou si, no co, však je neděle, mámo, máme volno, tak si vem něco pohodlnýho, stejně nejsme žádný rotšildi.

KlaudieS
1640 příspěvků 17.06.13 10:33

@HertaDeOran Tak uvolněná móda nemusí být vždycky jen hnusná a na škodu. Problém je, že se ženy halí do jakýchsi beztvarých od pohledu laciných tříčtvrtečních riflí, stejně nekvalitního trička s nějakým přiblblým nápisem nebo obrázkem, o kterém vůbec neví, co vlastně znamená. Hrozně často se při pohledu na některé ženy ptám: co si myslela, když si to kupovala? Vážně došla do obchodu, podívala se na ten hnusný stan s třpytkami/divnými pruhy/trapným nápisem/cokoli a řekla si: to mi bude slušet, to se mi líbí? To si nedovedu představit. Přitom by stačilo vyměnit ty hnusné vietnamské rifláky za nějaké barevné šortky, k tomu normální tílko, hezké tenisky a hned je ten uvolněný styl o něčem jiném. Aspoň to by bylo fajn, snít o lidech, jak chodí po ulicích v něčem elegantnějším, je už moc :D.

DonChichot  17.06.13 10:34

Já o víkendech v centru nepobývám, spíše v lese. O pracovních dnech ale musím říct, že vídávám čím dál lépe oblečené lidi. I zajímavě. Každý den několik.
Spíš si říkám, že lidé středního věku u nás celkově vypadají hrozně: jsou tlustí a neumějí se pohybovat. No a nějak na sebe celkově kašlou. Taky když sám sebe považuju za škaredého (a na těch lidech je to vidět, že si o sobě nic povzbudivého nemyslí), tak se s šaty nepářu, protože nějak cítím, že to už nevylepším.
Myslím, že pěkně oblečených lidí je dost, ale konkrétně po Praze se oni pohybují spíš v autech.
Mně asi nejvíc vadí, jak se ta společnost začíná separovat.

edit: tuhle jsem čekala na muže v nákupním centru a měla možnost pozorovat lidi. Bylo to smutné. Všichni byli takoví ustaraní navíc. Jako bychom se neuměli radovat nebo co. I ty útržky hovorů, samá mizérie. Přitom se objektivně nemáme špatně, většinou táhli plné tašky.

zuzaroza
727 příspěvků 17.06.13 10:37
@HertaDeOran píše:
Obávámn se, že vzhledem k tomu, že nechápou co je „lepší“ a kdy ho nosit, asi takové oblečení ani nemají. Nedejbože považují za „lepší“ to co mají na sobě. Spíš ale upřednostní vlastní pohodlí a módní ignoranství a řeknou si, no co, však je neděle, mámo, máme volno, tak si vem něco pohodlnýho, stejně nejsme žádný rotšildi.

Souhlas. Příčinou je ignoranství a buranství všeobecné. Bohužel.

DonChichot  17.06.13 10:38

Mně se spíš zdá, že lidi vzdali tu schopnost žít, jako by čekali na smrt nebo co a chtěli to mít rychle za sebou.

KlaudieS
1640 příspěvků 17.06.13 10:39

@zuzaroza Problém je, že jich nenapadne, že je to špatně. Jim to připadá v pořádku. Mně se často lidi ptají, jestli jdu do divadla nebo na ples. A to jen proto, že ráda nosím sukně a k tomu slušné halenky.

ionicera
4551 příspěvků 17.06.13 10:41

@DonChichot Prosím,koho považujete za střední věk?

Uživatel je onlinecatherinne
12482 příspěvků 17.06.13 10:42

@ionicera bojím se že nás :-)

DonChichot  17.06.13 10:43

@ionicera
Třeba zrovna sebe. Mládí v háji a do důchodu daleko.

ionicera
4551 příspěvků 17.06.13 10:44

@catherinne No právě, také mě to napadlo, ale když koukám okolo sebe, tak mi to tak nepřipadá. Myslím, že naše věková kategorie o sebe dbá nejvíc.

HertaDeOran
866 příspěvků 17.06.13 10:45

@KlaudieS
Taky se mi to stává, když jdu z práce. Protože mi to ani nepřijde, párkrát jsem fakt nepochopila, na co se mě ti lidé ptají.
Klasickej scénář Paní: Vy jste nějak vymóděná. Já: Jdu z práce. Paní: To takhle chodíte do práce? Já: Jo :) ( a myslím si, v čem chodíte mezi lidi Vy?)

ionicera
4551 příspěvků 17.06.13 10:45

@DonChichot No jo, když já nevím, kolik vám je.

any2
246 příspěvků 17.06.13 10:45
@KlaudieS píše:
Vážně došla do obchodu, podívala se na ten hnusný stan s třpytkami/divnými pruhy/trapným nápisem/cokoli a řekla si: to mi bude slušet, to se mi líbí? To si nedovedu představit.

Ano, věřte tomu, přesně tak to bylo. Navíc parádní stan maskuje nedostatky, navíc pět těch stanů stojí tolik, co jeden kousek mého oblečení. Nápis je přeci omladí a je moderní. Mám jich v okolí dost a tohle jsou jejich odpovědi.

zuzaroza
727 příspěvků 17.06.13 10:46

@KlaudieS No tak jasně, většina vytváří tu normu. Příčiny té lhostejnosti jsou širokospektrální, viz např. to co psala DonChichot. Celková neradost, nedbalost, často přednasratost.

budox
619 příspěvků 17.06.13 10:46

Na mne takový smutek padá vždy v divadle. Mladé holky oblečené jak na diskotéku (prvoplánové sexy obtažené šaty, co většinou ani nemají ambici skrýt zadek), moje generace-čtyřicátnice-hrůza. Nejvhodněji bývají oblečené staré babky-sedmdesát a víc. Najdou se i takové, co na premiéru opery vytáhnou dlouhou róbu a to se mi líbí.
I tohle jsem už viděla, šaty vhodné, asi že jsou černé

Příspěvek upraven 17.06.13 v 10:58

Eset
127 příspěvků 17.06.13 10:51

Momentálně pobývám v Praze a naopak jsem byla často až mile překvapena, jak se zde dobře lidé oblékají. Je tedy fakt, že se jedná hlavně o příslušníky mladších generací (včetně tzv. hipster mládeže). Horší je to pak u starších generací a důchodců. To už přicházejí na scénu almaroidní pestrobarevné haleny atp. To je ale i možná tím, že výběr oblečení pro lidi s nadváhou u nás zase tak valný není.

Edit: A zase nemějme představu, že na Západě je to samý elegán oblečený úměrně k příležitosti. Např. do londýnských divadel chodí lidé běžně v tričkách a džínech a kabáty si ani neodkládají do šatny. To už ve Stavovském je více slušně oblečených lidí.

Příspěvek upraven 17.06.13 v 10:53

Uživatel je onlinecatherinne
12482 příspěvků 17.06.13 10:51

@HertaDeOran
tak to je klasický scénář mého oblékání. Kolikrát mi bylo i zde řečeno, že se do práce moc strojím. Že se to nehodí. Proč ne? Kanálama nechodím, tak to nezničím a není důvod chodit oblékaná jako hastroš ve vytahaných a sterých věcech jen proto, že jdu do práce. A to oblečení budu šetřit na co? Do rakve?

budox
619 příspěvků 17.06.13 10:53

@HertaĐeOran
synovi, když chodil do tanečních v černém obleku a černém kabátě (byla zima) se stávalo, že musel projít „uličkou hanby“. Ladné dívčiny postávající v kroužcích na chodníku vábící chlapce s blýskavými opasky jej nikdy nenechaly projít bez komentáře.

kacenka.smile
427 příspěvků 17.06.13 10:54

Myslím, že je za tím celkový nezájem o hezké věci. Lidé u nás jsou zvyklí přemýšlet jen nad starostmi a nějak se neumí soustředit na radosti života, tak nač se hezky oblékat. Navíc lidé jdou primárně po ceně, všechno ostatní je pro ně podružné.

Na druhou stranu mi to přijde přehnané. O víkendu jsem byla na kole, tedy sportovně oblečená a cestou zpět jsem se zastavila v centru, abych nakoupila pár věcí. Tak si říkám, jak moc jsou takové sportovní šortky a tílko pohoršující. Naopak dnes jedu do města na pár pochůzek a beru si šaty, kabelku a sandálky na podpatku.

KlaudieS
1640 příspěvků 17.06.13 10:55

@budox Ach, to mi připomíná, že jsem teď v sobotu byla na venkovní diskotéce a to mi oči trhalo! Já se ráda taky oblékám na diskotéku trošku kurvovsky, je to jediná příležitost, kdy mi to projde a kdy mi to není trapné, ale nechápu holky, co si na venkovní akci, kdy je místo parketu písek (karibik párty), vezmou jehlové podpatky, upnuté gepardí legíny (průhledné), k tomu obrovský pásek, nejlépe se „značkovou“ sponou, co nejvíc třpytivých kamínků na tom, k tomu upnutý top, z nějž leze podprda…uaaaaa, tohle je úplně stejná ušmudlanost jako zmiňovaný „uvolněný“ styl.

KlaudieS
1640 příspěvků 17.06.13 10:58

@kacenka.smile Řekla bych, že v 75 procentech těchto případů lze rozpoznat, že se člověk stavil „z kola“.

HertaDeOran
866 příspěvků 17.06.13 11:00

@budox
Dobře jim tak, třeba si odchytili nějakého toho frajera s pasáckou image a Váš synáček zůstane pro nějakou slušnou holku, třeba jako je Catherinne nebo já :)
@catherinne
Souhlas, v práci přece trávíme (bohužel) většinu života, tak je to snad normální, snažit se vypadat dobře. Když si někdo teda šetří to lepší oblečení a nenosí ho do práce, kdy ho teda nosí? O víkendech nebo svátcích, jak je vidno, asi ne…

Malvin
282 příspěvků 17.06.13 11:01

Včera jsem byla 6 hodin na Letné. Zcela sportovně oblečena (váleli jsme se, házeli talířem, lítali se psem). Pak mi volala kamarádka, ať za ní přijdu ke Karláku na zahrádku. A já šla. Přes Pařížskou, Staromák, Václavák :-). Jen jsem si říkala, kdy mne někdo vyfotí, že se pohybuji v teplákových třičtvrťácích po centru. :-)

budox
619 příspěvků 17.06.13 11:03

KlaudieS
vhodnost situace rozlišuje málokdo, někdy mám pocit, že lidi mají stejné hadry do práce, na nákup, do lesa, do divadla

třeba u nás se v zimě rozmohly softshelové bundy, má ji každá ženská, co v životě nebyla na výšlapu, nesportuje, přírodu zná z tv

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit