Uspořádání šatny

Fotoalbum tématu (15) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olafkaa
10 příspěvků 22.01.13 23:19
Uspořádání šatny

Před nedávnem jsem se nastěhovala do nového bytu a právě řeším uspořádání šatny. Máte nějaké tipy a triky nebo různé vychytávky?
A ještě bych potřebovala jednu radu. Mám v plánu si tam dát plakát, co nějak souvisí s módou - fotografie bot, skica od návrháře…
Obrázky s Audrey mi přijdou už trošku ohrané, ráda bych něco nového. Prohledala jsem aukro, různé firmy na internetu zabývající se tiskem plakátů, fler, Ikeu a něco googlila, ale zatím mi nic nepadlo do oka. Neměli byste nějakou inspiraci?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 22.01.13 23:54

Mé oblíbené reprodukce…

Mylady2
12409 příspěvků 23.01.13 00:04

Pak je k do hledání na netu milion různých fashion sketches…

bára.brněnská
563 příspěvků 23.01.13 00:20

Tipy na skladování bych uvítala také. Mám teď mánii věšet všechno na věšáky, takže jsem si do nové vestavné skříně vymyslela dva dlouhé prostory k zavěšování a skoro žádné poličky. Uvidíme. Jak se znám, tak za čtvrt roku volám řemeslníkům, že s tím musí něco udělat :).

Co se nikdy neztratí jsou různé boxy - na prádlo, na doplňky apod. Je jich teď ve všech těch nábytkářských obchodech dost na výběr. Ani nemusí být průhledné, člověk si rychle zvykne.

Co naopak už nekupuju, to jsou ty různé „nevtíravé“ vůně do šatníku. První týden se to zdálo jako super nápad, ale po čase jsem se bála otevřít skříň.

Mylady2
12409 příspěvků 23.01.13 00:25

@bára.brněnská já si tedy kupuju pravidelně pytlíček levandule z l'occitane:-)

Sibyla
2639 příspěvků 23.01.13 08:21

Vůně do šatníku, s výjimkou přírodních, dost nesnáším, jsou to umělé smrady jak ty stromečky do auta. Pořád váhám, zda šatnu co nejotevřenější - nevýhoda: prach, nebo zavřenou - nevýhoda: pach. A co šatům samým prospívá, co myslíte?
@Mylady2 Módní skicy a zajímavé fotky jsou dobré nápady.
Ad uspořádání: rozhodně police dole: málokteré šaty visí až k zemi a ten prostor je nevyužitý. Můžou se tam dát kabelky, každá ve svém dustbagu, třeba i doma zhotoveném. Někam do rohu kabáty a měnit za sezónní věci. Osvědčí se stojany na kolečkách - na jednom letní, na druhém zimní - které se přesouvají podle období, aby byly po ruce. Jinak těžko radit, když neznáme rozměry ani vaše potřeby.

Jiná Realita
13791 příspěvků 23.01.13 09:08

Můžu se „přifařit“? :-)

budeme zřejmě rekonstruovat a taky uvažuju o šatně, hlavně proto, že moje sídlo je podkrovní a všude jsou šikmé stropy :( takže nábytek se umisťuje špatně a zabírá moc místa. právě pod jednou šikminou bych zkusila udělat šatnu.

nemáte nějaké vychytávky do šikmé šatny? :D byla by malá, na šířku jednoho tyčového věšáku z ikea (té jednoduché tyčky na kolečkách). ty bych tam dala tak asi 3, jeden na kabáty, jeden na šaty, jeden na saka, sukně atp.

zajímalo by mě, jak třeba v šatně dobře vyřešit osvětlení? nebo větrání? dát na ni takové ty lištové dveře á la usa, kterými je přístup vzduchu?

prostě cokoli, šatnu jsem nikdy neměla :)

Mylady2
12409 příspěvků 23.01.13 09:10

No přesně…chtělo by to znát rozměry šatny…pak se lépe radí!
Jinak já třeba radši všechno věším…jak jsou trička, kalhoty, sukně…pověšené tak jsou furt hezky rovné a nemusím přezehlovat;-)
Věci do komínku na sebe sice taky skládám ale jen ty na doma.

Linie
1700 příspěvků 23.01.13 09:52

Ikeu mám ráda, ale zrovna ty věšáky se jim moc nepovedly, nejsou moc stabilní. Zkuste se zeptat ve fimách prodávajících vybavení obchodů, mají jsou daleko stabilnější. Pražačkám mohu příp. nechat 1-2 štendry.

cibetka 1  23.01.13 10:07

Připojím se do diskuse. Já jsem se svou šatnou maximálně spokojená, tak jestli nevadí, přispěju, ovšem podotýkám, že je opravdu dost velká a jen pro mne.
Vše, co se dá pověsit, trička, šaty, svetry, kalhoty, i džíny věším. Mám ramínka, která neproznačují ramena a na kalhoty taková na zacvaknutí z ikea. Na věci, jako jsou košile - prostě krátké věci, mám skříně se dvěma tyčemi, na delší s tyčí jednou a u podlahy vždy dva šuplíky, jeden na spodní kalhotky, druhý na ponožky a punčocháče, další podprsenky a další kosilky a pod. Na šuplíky se ještě vejdou položit kabelky. Skříně jsou otevřené, měla jsem šatnu i se zavřenými dveřmi, ale toto je lepší, skutečně se nepráší. Toto je jedna strana šatny, to znamená 4běžné metry skříní bez dveří. Na další stěně mám police až do stropu a mezi nima mezeru, do mezery je vpasovaná komoda se šuplíky na pyžama apod. a také slouží jako odkládací plocha. V této mezeře nad komodou je po celé délce věšák na pásky, takže je vše přehledné a hned vidím, který by se hodil. Boční strany polic mám využité na šperky a bižu, je tam přidělaná spousta držáčků, takže také hned vidím, co vzít. Vedle polic ještě stojí křeslo, milé na převlékání, občas si ráda sednu - punčocháče a pod. Nad ním je tyč na zavěšení šátků a šál.
V policích mám uskladněné lepší boty, které nemám v botníku a další kabelky.
Na další stěně je velké zrcadlo a u okna se ještě v klidu vešlo žehlicí prkno, které se v šatně velmi osvědčilo. Vše je až do stropu, nechané dělat na míru a je využitý každý centimetr. Firma dostala ode mne zadání naprosto přesně vyobrazené, nemuseli nic vymýšlet, jsem toho názoru, že nikdo neví líp co potřebujeu, než já sama. A neměnila bych nic, vyzkoušela jsem za svůj život již několik systémů ukládání šactva a mohu říct, že nejhorší jsou komínky, stočené pásky, šály a šátky v šuplíku. Nejlepší je vše na očích a můžu svatosvatě přísahat, že v zavřených skříních se práší naprosto stejně.

Linie
1700 příspěvků 23.01.13 10:12

Závidím - nejen šatnu, ale i množství oblečení…

coralline
822 příspěvků 23.01.13 10:20

Ad plakát - zkoušela jste www.allposters.cz ? Mají opravdu velký výběr. Objednávala jsem od nich plakáty jako dárek a jsem spokojená. Namátkou, co jsem narychlo našla:

http://www.allposters.cz/…2453508_.htm
http://www.allposters.cz/…7348992_.htm
http://www.allposters.cz/…4470718_.htm

Alizon
1233 příspěvků 23.01.13 10:38
@cibetka 1 píše:
a mohu říct, že nejhorší jsou komínky, stočené pásky, šály a šátky v šuplíku. Nejlepší je vše na očích

Naprosto souhlasim, zatim s prostorem bojuji, mame ale jeden nevyuzity pokoj a tam planuji nechat udelat obrovskou skrin. Hlavne budu chtit vic prostoru na raminka - toho se mi bohuzel nedostava, takze spoustu veci musim skladat do kominku - ve kterych nemam takovy prehled. No a hlavne kdyz to predtim vyzehlim, poskladam to a na tom jsou lezi jeste dalsi kousky, tak to muzu zehlit znovu. A stocene pasky, saly a satky mam taky po supcicich a po krabicich a silene me to vytaci. chtelo by to prozatim alespon nejaky vesak na pasky co bych si pridala na dvere skrine.

bertulka  23.01.13 10:57

Příští týden budou v tchibo i věci ( věšáky, krabice, police a jiné vychytávky do šaten

Karoleenah
2322 příspěvků 23.01.13 11:05

Já jsem nedávno přestavbu dokončila, taky už mám prakticky jen šatní tyče a je to to nejlepší rozhodnutí co jsem kdy udělala. Nevěším akorát některá trička, pyžama a svetry, na ty mám dva závěsné pořadače z Jysku . Pak mám ještě jeden pořadač, poloviční s menšími přihrádkami na punčocháče a ze stejného materiálu ještě box na šály, rukavice a čepice které zrovna nenosím, ty „roznošené“ jsou většinou v proutěném košíku v předsíni. Na pásky jsem si pořídila tento výsuvný kravatník , mám ho uchycený k jedné boční stěně skříně, takže pásky jsou schované, nikde nezavazí a nepadají, ale zase jsou všechny pěkně vidět, když se ten držák vysune. Šátky mám na kruhovém věšáku z IKEA, ten bude viset na háčku zevnitř dveří - přehlednější, než kdyby visel ve skříni na tyči, jak je původně zamýšlený, kvůli tomu jsem ho ani nepoužívala… ačkoliv si přestávám být jistá, že tam ty druhé dveře chci, protože mi začíná vyhovovat, jak krásně vidím dovnitř. Aktuálně mám namontovanou jen jednu část dveří, defakto je to obří posuvné zrcadlo a to miluju od prvního okamžiku, protože je to po dlouhé době konečně zrcadlo, ve kterém se vidím celá od hlavy až k patě.
Jediný menší problém je ta spotřeba ramínek, tím spíš že já nejvíc potřebuju ty s klipsem, na to je asi nejlepší mít známost v obchodu s oděvy. :)
Jinak je celkem dobré, když si člověk před vymýšlením nové skříně půjčí jeden štendr, postupně na něj navěsí všechny svoje věci a změří si tak množství svých oděvů v metrech. Dost možná to všichni víte a znáte, ale já jen tak kdyby náhodou.
Jinak s tím osvětlením - já mám naplánované nějaké malé ledkové lampičky (dostačující mi připadá třeba ta série Dioder z IKEA), ale dneska už se dá pořídit i spešl osvětlení do skříní včetně třeba osvětlených šatních tyčí, ty dělá třeba Hettich, ostatně celý jejich katalog k vybavení skříní stojí za projití ( link ) aby měl člověk přehled, co všechno vůbec existuje, ale zas záleží, kolik do šatny chcete investovat, tyhle blbinky většinou lezou do peněz. :)
A už konec příspěvku, fakt!

Ichy
67 příspěvků 23.01.13 11:49

@cibetka 1 Zní to parádně… nebyla by fotka? :)

DanielaS
4599 příspěvků 23.01.13 12:15

Kdyz uz vam nemuze vsechno viset, je lepsi mit kominky jen v jedne rade. Jak mate dve, uz se v tom vubec tezko vyznava, to je jako mit knihy v knohovne ve dvou radach. A samozrejme v polickach, kde vidite aspon predek celeho kominku, nez v zasuvkach, kde vidite jen tu horni vec.
Misto plakatu bych ovsem dala dalsi zrcadlo, zrcadel v satne neni nikdy dost.

Olafkaa
10 příspěvků 23.01.13 12:40

Děkuju moc za rady!!!
Moje „půlka“ šatny jse velká asi 2×1 metr. Na té delší straně mám teda v plánu mít tyč a na druhé kratší poličky, kam dám kabelky, nějaká trička a mikiny, pak také tam budou šuplíky na spodní prádlo. Pásky moc teda nepoužívám, spíš jen takové ty široké látkové a na ty mám pořízeno něco takového: http://www.jysk.cz/…03/a/catalog box.
Na šátky jsem teda dlouho používala kruhový věšák z ikea a prostě já mám pocit, že se mi tam vždycky tak divně pomačkají. Takže teď některé ty extra mačkavé, mám také v těch úložných boxech.
Co se týče náhrdelníků a šperků tak mé kamarádce skvěle posloužil již zmíněný kravatník. Má ho pověšený na zdi, všechno na očích a hlavně se jí nic nezamotává do sebe, což já nejvíc nesnáším :-D
Ještě se musím přiznat s jednou takovou úchylkou :-D Potřebuji, abych měla všechna ramínka stejná :-D nejlépe taková bíla dřevěná :-D Samozřejmě že na kalhoty, sukně, šaty bez ramínek mám taková ty s klipsy.

cibetka 1  23.01.13 12:52

@Olafkaa
Kdybych neměla ramínka všechna stejná, trefil by mě šlak! To raději něco vyřadím, než jiné ramínko. Zřejmě se to i dědí, neb i moje děti nesnesou ramínka rozdílná.

@Ichy
Nemám foťák a asi by to ani moc nevyšlo. Navíc je to dost osobní. Dost na tom, že náš barák vyšel v časopise a teď nedávno opět celý článek i s fotkama vnitřků visel na netu a bez mého souhlasu. Klidně si to převzali.

Amonute
360 příspěvků 23.01.13 13:42

Ešte je to ďaleko, ale časom aj ja budem riešiť šatňu/šatník. Zatiaľ mám veci na policiach a škrípem zubami, lebo mi chýba mať možnosť uloženia vecí na vešiakoch, dolnky mám po šuplíkoch a taktiež mi to nevyhovuje. Najradšej by som všetko mala zavesené…

Čo sa týka dizajnu táto stránka je plná nápadoch a naozaj krásnych zariadení:
http://www.houzz.com/dressing-room
 http://www.houzz.com/walk_in-closet

Amonute
360 příspěvků 23.01.13 13:52

Ešte mi napadlo…Kamarátka si zaviedla systém: v skrini má veci na aktuálnu sezónu ako jednofarebné tričká, svetre (letné veci v krabici hore na skrini) a vedľa uzatvorenej šatíkovej skrine má vešiakovú tyč, ako do predchodby. Vešia na ňu veci čo nosí najviac - kabáty, šatky nohavice, sukne, zaujímavé blúzky… Vyzerá to u nej naozaj štýlovo, takmer akoby sa s tou vešiakovou tyčou chystala na prezentáciu v módnom časopise.

Niečo na tento spôsob, len plnšie o ďalšie veci:

catherinne
12482 příspěvků 23.01.13 15:03

Šatnu bohužel nemám :-(, ale ramínka musíme mít taky všichni, všechny stejné. Mám ráda světlé dřevěné z IKEA.

Juliect
301 příspěvků 23.01.13 15:12

Já mám momentálně jen štendry a pár policových skříněk. Plánuju taky něco jako šatnu, tedy spíš vestavěné skříně. Ze zkušenosti je chci uzavíratelné. ne ani tak pro to, aby se mi neprášilo do šatů, ale aby se neprášilo z šatů do bytu. Místo pro šatnu nemám uzavřené a dle momentální zkušenosti (víc jak rok) kdy mám jen ty štendry, vidím jak díky tomu máme mnohem víc prachu, prostě se z těch hader práší. Jiné textilie v domácnosti nemám, nemáme ani záclony ani závěsy ani textilní sedačku, peřiny ( ne peřové) se uklízí.
Jsem taky zastánce věšení, a vyhovují mi ty tyče 2 nad sebou pro kratší věci (halenky nahoře, sukně a kalhoty dole) Ale nezvolila bych si šuplík ve spodní části skříně pro každodenně používané věci, např. to spodní prádlo. Nechtělo by se mi pro každou věc ohýbat. Nevyužitý prostor dole mít nebudu, vysokou šatní tyč udělám tak dlouhou, aby tam prostě viselo jen to co je opravdu dlouhé. Zase tolik prostoru nemám.
Jo a k těm stejným ramínkám. Jejich různorodost mě taky rozčiluje, ale já zas nemám ráda ramínka dřevěná. Ale stejné bohužel všechny nemám. řeším to tvořením skupinek oblečení. Ramínka jsem vytřídila dle druhů a na jeden z nich věším jen košile, na jeden šaty, na jeden kalhoty, na jeden tuniky, na jeden kalhoty, na jeden sukně, na jeden saka atp…když mám ramínko úplně jiné, nepoužiju ho. Dané skupinky ještě věším-řadím vždycky podle barev, stejně tak mám eventuelní komínky ve skříních. Dcera má ramínka stejné, takové ty barevné a tam zase nesnesu, aby na růžovém ramínku byl modrý svetřík…mno každý máme něco.

bára.brněnská
563 příspěvků 23.01.13 15:19

@cibetka 1 @cibetka 1
To mě pobavilo. Já jsem myslela, že s úchylkou na ramínka všechna stejná jsem jediná, doteď jsem nikoho podobného nepoznala.
Viděla jsem kdesi malovanej vtip: před příchodem internetu jsem si myslel, jak jsem výjimečný. Teď už vím, že to tak není :).

cibetka 1  23.01.13 15:27

@bára.brněnská
Akorát jich člověk musí koupit hned na začátku zařizování strašně moc, dokonce mnohem víc, než si kdy dokázal představit. Protože pak jako na potvoru se přestanou vyrábět. Já když je kupovala, měla jsem jich dva vozíky, mysleli si, že si zařizuju krám. Časem se používají všechna a ještě kolikrát nestačí. :)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit