Ústní pohovor na VŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MKN-1
6 příspěvků 14.01.16 19:10
Ústní pohovor na VŠ

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli je akceptovatelné obléct se k přijímačkám na VŠ (ústní pohovor) ve stylu business casual (tedy blazer, plátěné kalhoty atd.). Nebo mám zvolit raději klasický oblek? Trochu se bojím, aby mě potom někdo z komise neubral body za nevhodné oblečení (hodnotí se též neverbální komunikace), ale zase tradiční oblek mi přijde trochu nudný a přehnaný. Jedna vyučující, která napsala knihu k oboru, tvrdí, že se doporučuje uchazeči inspirovat se byznys stylem mladých lidí - „bílých“ límečků (a že jestli uchazeč někdy pracoval v kanceláři, ví, o čem je řeč). Přiznám se, že nevím, co přesně si pod tím představit :-).

Reakce:

zlatahouba
142 příspěvků 14.01.16 19:25

Oblekem určitě nic nezkazíte, právě naopak, spíše stoupne důvěryhodnost. Ale nejvíce bude záležet na znalostech, které předvedete. Mohu se zeptat, o jakou školu jde? Konzervativnější bývají profesoři na oborech diplomacie a podobně. Umělecké šloly oblečení moc neřeší…

MKN-1
6 příspěvků 14.01.16 19:27

@zlatahouba Jedná se o psychologii :-)

continuity
5851 příspěvků 15.01.16 15:29

@MKN-1 tak tedy ja pracuji v kancelari cely život a o cem je rec nemam tuseni :D

když se polozhlednu po nasem patre uz jako business casual by jste byl docela overdressed. ale vazne, pokud se hodnoti neverbalni projev, tak by si oblekla především něco, v cem se budu citit dobře. protoze mi na pohovory chodi spousta mladych muzu v obleku, ocividne priskrcenych v kravate, celou dobu bud sedi jak pravitko, nebo se porad osivaji, porad si něco popotahuji. to radsi business casual, s tim, ze budete uvolneny a svůj.

takze ano, i oblekem se da toho dost zkazit, hlavne pokud na nej clovek není zvykly. pokud mate oblek jako druhé montérky, není co resit.

Qara
1066 příspěvků 1 inzerát 15.01.16 16:15

.

Příspěvek upraven 20.10.16 v 22:31

Aqua-bella
187 příspěvků 15.01.16 17:04

@MKN-1 určitě oblek. Bude to vypadat mnohem líp.

Betty J.
2031 příspěvků 15.01.16 18:25

@MKN-1: vezměte si oblek, tím nic nezkazíte, přinejhorším Vás bude mít paní autorka za suchara.

MKN-1
6 příspěvků 16.01.16 10:57

Děkuji za reakce, po důkladném rozmyšlení jsem se rozhodl zvolit oblek, nemám problém se v něm pohybovat a navíc u komise může být též řada vyučujících „ze staré školy“ (jak jsem se dozvěděl od kamaráda, vadí jim tam všechno možné), oblekem tedy nikoho neurazím.

Betty J.
2031 příspěvků 16.01.16 11:48

@MKN-1: pokud to není tajné, kam se vlastně hlásíte? Naprosto nechápu, proč by mělo komisi zajímat, zda uchazeč má oblek nebo třeba kalhoty a svetr, pokud se k pohovoru nedostaví v něčem zcela nevhodném. Také od zkoušky nevyhazuji za tílko a kšiltovku (ano, i takoví se najdou, ale čepici tedy musejí sundat), dokonce ani kvalita oděvu, na rozdíl od úrovně znalostí, pro mne nehraje žádnou roli v hodnocení.

MKN-1
6 příspěvků 16.01.16 11:58

@Betty J. O jakou školu se jedná jsem již v diskuzi psal, komise hodnotí celkový dojem uchazeče, pod čímž se schovává - ano - také oblečení, poněvadž to, co nosíme, druhé lidi ovlivňuje a ovlivňuje to, jak nás vnímají (vzhledem k oboru je tento dojem klíčový). Tedy nehodnotí se to, jestli líbí X nelíbí, ale jestli se jedná o něco vhodného pro příležitost přijímacího řízení. Jak říkám, uvádí to přímo i vyučující, která se u přijímací komise pravidelně vyskytuje, není to můj výmysl. Není to asi něco, kvůli čemu by dotyčného nevzali, pokud disponuje jinými kvalitami, ale přijde mi zbytečné si v něčem zbytečně podřezávat větev či přicházet o body jen kvůli tomu, že se mi „nechce“.

Betty J.
2031 příspěvků 16.01.16 20:39

@MKN-1: ano, psal jste, že se hlásíte na psychologii, mě spíš zajímalo, která konkrétní vysoká škola takto komplexně hodnotí zájemce o studium. Jen tak na okraj: zatím jsem nepotkala psychologa, z jehož oblečení by bylo znát, že je považuje za důležité.

MKN-1
6 příspěvků 16.01.16 20:45

@Betty J. Hlásím se na všechny jednooborové (kromě Ostravy), toto kritérium zařazují všechny, kde je pohovor.

Betty J.
2031 příspěvků 16.01.16 21:08

@MKN-1: přeji hodně zdaru, ať pořídíte co nejlépe.

MKN-1
6 příspěvků 16.01.16 23:47

@Betty J. Děkuji :), přeji též vše dobré.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit