Užší nebo širší nohavice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Muehehe
8 příspěvků 03.07.13 21:18
Užšie alebo širšie nohavice

Zdravím, mám dosť veľký problém pri kúpe nohavíc. Buď sú mi v páse široké a musím teda stiahnuť brucho keď ich zapínam alebo naopak sú širšie, síce nepadajú (aspoň nie hneď) ale bez opasku by sa tak určite stalo. Mohli by ste mi poradiť čo z toho je menšie zlo? Vďaka.

Reakce:

078796
270 příspěvků 03.07.13 21:44

Když se ten opasek zakryje třeba trikem nebo svetrem, aby nebylo tak nápadné to zkrabatění kalhot při stažení, tak je podle mě lepší koupit si kalhoty v pase širší, protože má člověk potom větší pohodlí při sezení.

V kalhotách, co jsou v pase užší, než pro svůj rozměr potřebujete, se vám může stát, že břicho poleze přes knoflík nebo v ještě horším případě celý zadek ven a bude se v nich dost možná špatně sedět.

Muehehe
8 příspěvků 03.07.13 21:46

Lenže väčšinou nosím košele alebo polo do nohavíc :/… a taktiež sa zopár nohavíc roztiahlo, takže teraz už nie sú moc fajn ani s opaskom. Jedine to teda dať zúžiť.

dagur
263 příspěvků 03.07.13 21:56

Seberte odvahu, rozpárejte šev u pásku a zadní šev zaberte, udělala jsem to už několikrát, dokonce u džínsů, kde je dvojitý šev. U tenkého materiálu může pomoct našití širší napnuté gumy zevnitř na pásek u zadního dílu, ale to spíš u kalhot, přes které něco nosíte. Malé kalhoty a malé boty jsou zdrojem utrpení!

Dahllie
2222 příspěvků 03.07.13 22:07

Známá to také řeší gumou v zadní části. Má výrazný nepoměr mezi pasem a boky.
A nebo si nechte ušít kalhoty na míru, nevýjde to o tolik dráž než konfekce a budou sedět.

Muehehe
8 příspěvků 03.07.13 22:11

A čo je v tomto prípade „nebude to drahšie“? Lebo toto konkrétne sú HM nohavice (nikdy mi nesedí pás, proste nikdy!) a to isté tuším aj v Zare. Naopak u Blažka som našiel nohavice za 90€ ktoré boli šité priamo na mňa, lenže takú invectíciu si musím viac premyslieť.

Dahllie
2222 příspěvků 03.07.13 22:18

@Muehehe Běžná krejčová, ne Blažek. Mně například nacenila kahlhoty na 1000,– a v konfekci bych podobné měla za 700,–

Muehehe
8 příspěvků 03.07.13 22:20

To zne zaujímavo. A aká tam potom bola kvalita? Samozrejme že sa to nedá porovnať takto, ale aspoň približne by sa mohlo.

Dahllie
2222 příspěvků 03.07.13 22:34

Určitě lepší než HM. Zkuste se poptat jestli někdo z vašeho okolí nějakou dobrou krejčovou nezná a zajděte se jí zeptat a podívat se třeba na její tvorbu.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit