Vánoční dárky - inspirace

Fotoalbum tématu (73) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Monny
480 příspěvků 13.12.11 08:19

Letos jsem s dárky šíleně pozadu a až na dárky pro přítele, které jsem objednala přes internet nemám nic. Tak se ptám, co jste vy koupily svým blízkým? Nějaký tip na dárek pro mamku, skoro tchýni, macechu skoro tchýni, tátu, skoro tchána, pubertální synovce, švagrovou a tak dál :) ?
Pro přítele mám, ať se jen neptám, ale taky informuji, tenký bledě modrý svetr (protože mě štve jak nosí nejčastěji mikiny s kapucí, bože, vždyť už mu není 15), keramickou pánev (protože šíleně rád vaří a naše současná tefalka už dosluhuje) a jakýsi hlavolam v kouli (ať se při pohádkách o svátcích má čím bavit) :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 57 Další »

Reakce:

Frankie
213 příspěvků 13.12.11 09:21

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:42

zelitschko  13.12.11 09:33
pro mámu balení dolivy se swarovskim, pro tátu od Marks and Spencer takovou dřevěnou krabičku na klíče a drobné do kanceláře, pro bratra vázacího motýlka od MaS, kamarádce kabelku z Orsaye, oblíbenému bratranci samochladící půllitr z e-gifts.cz, přítelovi černou tašku přes rameno od MaS a extravagantní žlutý svetr…

fajn dárek třeba pro mámu a tátu je, co jsem jim dala k narozeninám (mají skoro současně) z e-gifts.cz Pojmenuj si hvězdu, nebo další z těch samých webovek Grow it. Loňský celorodinný dárek (táta, máma, bratr, jeho přítelkyně) je hra Cash flow (cena skoro 2000, ale ujalo se to, je to hra na investice)

Frankie
213 příspěvků 13.12.11 09:36

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:42

MP Ava
248 příspěvků 13.12.11 10:03

A návrhy pro babičku s dědou, kteří 1. nemají žádné koníčky, celé dny jen sedí doma, chodí se psem a jednou týdně jedou do Lídlu, 2. nechodí do města (takže mám pocit, že nějaké masáže, pedikúry apod. by pro babičku byla spíš komplikace…), 3. peněz mají dost, takže co chtějí, tak si koupí, 4. kosmetiku, vůně apod. používají minimálně, takže pořád mají ty, co jsem jim dala před x lety, 5. knih mají plnej barák. Digitální fotorámeček na fotky malých vnoučat už mi vyfoukl otec. Nikdy nevím, co jim koupit…

zelitschko  13.12.11 10:08

naši letos babičky a dědu odbyli najednou - každá větev dostane domů jedno relaxační křeslo… Teď je měli někde v Ikei nebo kde asi za 4000. Jinak každá babička smočí kapesník u čehokoli, co je kýčovité a je na tom napsáno „Nejlepší babička na světě“ :)

MP Monny
480 příspěvků 13.12.11 11:14

Podle mně když člověk přesně neví co by se dotyčnému hodilo, tak je nejlepší něco, co se spotřebuje a tudíž nebude doma zavazet, takže dědovi každoročně dávám taštičku, ve které jsou klobásky, terrinky, víno, olivy a podobně :) A pro chlapy, kteří mají rádi whisky, je super dárek karafa na whisky s monogramem, dala jsem ji přítelovi k narozeninám jako sadu i se skleničkama a má z ní fakt radost a všem to ukazuje, že je to jen jeho, když tam má iniciály :)

MP Pafka
185 příspěvků 13.12.11 12:45

Letos jsem koupila jako dárek knihy. A ještě chci koupit nějaký lepší čaj nebo tak něco. Nemám ráda přehnané hromadění věcí, takže dárky, které lze spotřebovat, se mi líbí.

DanielaS
4599 příspěvků 13.12.11 15:56

Pro babicky a dedecky darky jedle. Sama nejlip vite, co smi a nesmi, co jim chutna a nechutna a co pokousou a co uz ne. Ac maji penez dost, zakladni potraviny maji ze zakladniho supermarketu, takze bych se vrhla na nejake doma vyrabene zajimavosti. Moji babicku, ac sama pece, potesi krabicka JINEHO cukrovi, nebo domaci pastika, nasusene opravdove vypestovane bylinky, sklenice skvarku, vlastnorucni pralinky, domaci marmelady, nalozena zelenina, a nakonec klidne i pecen chleba.

ifoun
338 příspěvků 13.12.11 19:54

Většinou mívá největší úspěch „zážitek“ - lístky do divadla na něco, co se těžko shání, voucher do milované restaurace, dobré pití (třeba slámové víno), poživatiny (zmiňované balíčky klobásek - páni bývají unešeni). Loni jsme brali moji maminku na víkend do Paříže, chudák pod stromečkem brečela dojetím :) Letos dostane zase tchýně výlet do Vídně (ano, lokalita inspirována Peklem, i když ne kvůli nákupům, ale kvůli Albertině).
Loni jsme nechávali známým vylaserovat jména na jídelní hůlky, stálo to pár korun a úspěch byl velký.
Letošní dárky manželovi neprozradím, kdby náhodou zabrousil, i když se nechodí (jsem děsně paranoidní, že by neměl překvapení). Ale jeden, na který jsem moc hrdá, mě stál jedno pozvání na kafe, dárek ucestoval několik tisíc kilometrů a doufám, že bde mít úspěch, ale tady šlo spíš o nápad a trochu štěstí :)
to Ava: co koupit prarodičům funkční trička, aby při venčení psíka nemrzli?

katango
1356 příspěvků 13.12.11 20:29

Já hodně kupuju v orientálních eshopech, i když zdaleka ne všechno. Nejlepší dárek, co se mi kdy podařil pro mého otce, byla v jeho 86 letech elegantní hůl. Jinak rodiče většinou dostanou nějaké dobré pití a něco na zakousnutí k tomu a mámě ještě nějakou kosmetiku, hedvábný šátek, šálu, loni dostala stříbrný šperk z eshopu Rdesign, z té části, co věnují secesi. Většinou jsou to ale maličkosti, žádné velké věci.

seznam.mih  13.12.11 20:47

No vzhledem k tomu, že věčně nemám peníze, tak i s Vánocema to bude bída. většinou to řeším různým oblečením, blbinkou ve formě vtipných hrníčků, pro tátu křížovku. Protože u nás nějak není moc zvykem dávat prarodičům dárky, tak tahle stránka poněkud odpadá. Ani skorotchýni a skorotchánovi nic nekupuju, stejně jako mladej nic nekupuje našim. Není to u nás zvykem.
Kamarádka má ráda různý blbinky a takové serepetičky, co si dá za skříń. Ale jí většinou kupuju takový naličkosti, jako náušnice, řetízky, přívěšky a ona má z toho radost jak kdybych jí dala pomalu lamborgino :))) a spolubydlům plánuju koupit čokoládu :) nj holt vánoce tak holt nebudu jíst, abych měla na dárky :))))

MP LLenka
2 příspěvky 13.12.11 21:21
zelitschko ha detto : fajn dárek třeba pro mámu a tátu je, co jsem jim dala k narozeninám (mají skoro současně) z e-gifts.cz Pojmenuj si hvězdu, nebo další z těch samých webovek Grow it. Loňský celorodinný dárek (táta, máma, bratr, jeho přítelkyně) je hra Cash flow (cena skoro 2000, ale ujalo se to, je to hra na investice)
Zelitschko, asi vás trochu zklamu, to s tou hvězdou je podvod… Taky jsem o tom jako o hezkém dárku pro manžela uvažovala, ale nedalo mi to a trochu jsem si to pozjišťovala - hvězdy pojmenovávají jen astronomové… To já jen tak naokraj, aby se pro to někdo třeba nenadchnul a pak mu nebylo líto peněz…
Jinak s manželem si už tradičně na Vánoce navzájem nadělujeme lístky do divadla, většinou nějaké „lepší“ než běžně chodíme (jako třeba do Národního do 1. řady apod.), letos dokonce dvoje - kromě divadla ještě i na koncert :) No a pak nějaké drobnosti jako překvapení přímo pod stromeček, prostě co nás zrovna napadne. Mamince jsem letos koupila příruční kufr na služební cesty, tatínkovi chytrou architektskou knihu (jako každý rok, prostě vím, že ho to potěší ze všeho nejvíc, i za cenu totální neoriginality), bratr se švagrovou čekají po Vánocích miminko, takže tam je to jasné, to se ještě hodlám rozšoupnout :) Tchýně od nás dostane termohrnek (který už nějakou dobu přála a který by podle toho, co se o něm píše a kolik stojí, měl přežít i nukleární válku ;) a ještě nějakou blbost k tomu, tchán obrknihu o Queenech i s CDčkem. Prarodičům tradičně kupuju různá velkobalení Gingka nebo Lecithinu; nějak už nemají duševní kapacitu na to, aby ocenili jakýkoliv dárek, takže tohle jim aspoň trochu pomůže, i když je to děsně nenápadité.

navona
21 příspěvků 14.12.11 01:00

Najľahšie je to so sestrou, tá vždy predloží zoznam kníh, takže stačí vybrať (a dajú sa objednať cez internet) :) Mama dostane flashku (chcela ju), otec nejaký kozmetický balíček. Babičky tradične nejaké vitamíny a kozmetiku, spolubývajúce na koleji nejakú malú blbinku z korálok, pravdepodobne náramky. Najhoršie je s priateľom, tam fakt neviem :(

MP Monny
480 příspěvků 14.12.11 08:16
Chlapům obecně se dárky kupují nejhůř. Asi je nejlepší vyjít z jeho koníčků, můj přítel běhá, tak vloni dostal sporttester, hraje pokr, takže dostal pokrový kufr, vaří, tak dostal super kuchařský nůž, no a boxerky se supermanem dostal jako bonus :)

DanielaS
4599 příspěvků 14.12.11 08:46

Ja jsem loni spojila dva jiz zminene napady v jeden a muz dostal sesitek poukazek na ruzna neobvykla, slozita jidla, ktera jsem mu pak behem roku vzdy po predlozeni poukazky uvarila. Mnoha jsem nikdy predtim ani nedelala, ani nejedla, takze to byl darek i adrenalinovy.

MP Evik
35 příspěvků 16.12.11 13:09

Ahoj, nejdříve to zkusím tady. Nemáte některá z vás tip na kamenný obchod v Praze, kde by prodávali hezké a kvalitní hedvábné šátky a nebo i na obchodní řetězec,ale tam myslím, že nic nemají…tatínek mi ted na poslední chvíli řekl, že nemá pro mamku dárek a,že mám něco zařídit a maminka si už hezký šátek přeje dlouho…děkuji moc!

Alena Cechova  16.12.11 13:38
Evik ha detto : Ahoj, nejdříve to zkusím tady. Nemáte některá z vás tip na kamenný obchod v Praze, kde by prodávali hezké a kvalitní hedvábné šátky a nebo i na obchodní řetězec,ale tam myslím, že nic nemají…tatínek mi ted na poslední chvíli řekl, že nemá pro mamku dárek a,že mám něco zařídit a maminka si už hezký šátek přeje dlouho…děkuji moc!
Já mám tenhle, je kvalitní a hezký.
http://www.pietro-filipi.com/…y-satek.html
Do konce týdne mají navíc 15% slevu. Viděla jsem ho na Smíchově v OC. Na Zličíně ho myslím měli taky. Jinak na každé prodejně vám ochotně zjistí, kde je ještě mají.

Alena Cechova  16.12.11 13:41

Jinak včera jsem koupila v Promod taky hedvábný šátek, ten materiál je ale o poznání horší kvality, stál ale jen 300 Kč - mají tam výprodej v doplňcích a nějaké hedvábné šátky by se tam ještě asi našly.

MP Maggie
991 příspěvků 16.12.11 19:05

Doporučuji šátky firmy Zádruha 1900, jsou originální, krásné a dle mého soudu kvalitní.
www.zadruha.cz

Alena Cechova  16.12.11 19:22
Maggie ha detto : Doporučuji šátky firmy Zádruha 1900, jsou originální, krásné a dle mého soudu kvalitní.www.zadruha.cz
To je pravad, tam jsem koupila na jaře šátek švagrové, byla nadšená. Mně osobně ale secese nic neříká a ty vzory mi přijdou poněkud zatuchle staromódní

kiwi  16.12.11 19:53

Vida, Zádruha … a tenhle šátek je moc pěknej: http://www.zadruha.cz/…stni-nabidky

MP Maggie
991 příspěvků 16.12.11 19:58
Alena Cechova ha detto :
Maggie ha detto : Doporučuji šátky firmy Zádruha 1900, jsou originální, krásné a dle mého soudu kvalitní.www.zadruha.cz To je pravad, tam jsem koupila na jaře šátek švagrové, byla nadšená. Mně osobně ale secese nic neříká a ty vzory mi přijdou poněkud zatuchle staromódní
Téměř je zničila povodeň v r. 2002; mám od nich z dřívější doby i šátky s motivy od současných výtvarníků, ale na webu už je nenabízejí.

Alena Cechova  16.12.11 19:58

Já koupila ten s kolibříky.
Je dobré jim zavolat a vyzvednout si to tam, mají prodejnu na Hůrce hned u metra.

Alena Cechova  16.12.11 20:00

Ad Zádruha: já myslím, že oni mají hodně svých vděčných zákazníků a každý, komu jsem je doporučila, je chválí, ale jak říkám, pro mne to moc není. Mně se ty u PF líbí víc. Pravda je, že ten od Zádruhy je za polovinu nebo ještě levnější.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 57 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit