Vánoční přecpávání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ionicera
4550 příspěvků 17.12.12 11:30
Vánoční přecpávání

Už teď mám hrůzu z toho, jak mi zase bude v lednu všechno oblečení škrtit. Jak to máte vy? Jíte málo, nebo si dopřejete a potom dietaříte? Já jím docela normálně, nepřejídám se, ale stejně přiberu. Stačí, že déle spím a nemám moc pohybu.No a potom to shazuji do jara.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Black Tears
53 příspěvků 17.12.12 11:39

Jé co bych za to dala, kdybych přibrala. Taky jím normálně, možná asi o něco víc sladkého. Jinak nevidím důvod, proč se přejídat když jsou vánoce.

Gräfin
2634 příspěvků 17.12.12 11:42

Doma nepeču a k mamince jedu na 4 dny tak to snad taková tragédie nebude. Nejvíc ze všeho se těším, až se pořádně vyspím, protože poslední dobou to moc nestíhám

Eila
166 příspěvků 17.12.12 12:07

Když je to jednou za rok… ale cukroví jsem letos napekla jen z polovičních dávek:-)

Judith11
1134 příspěvků 17.12.12 12:17

Já se vcelku brutálně přežírám a hned toho lituju. Horší než přežrání jsou ty výčitky. Přiberu vždycky, já přiberu okamžitě. Přibírám tak rychle, že ráno začnu jakože s „normálním jídlem“ - rozuměj, to co běžně jí normální člověk, pokračuju přes den a večer sedím v křesle a přímo VIDÍM, jak jsem přibrala a jak se mně to břicho zase zvětšilo.
Je to depka.

Je jasný, že se sem nahrnou všichni ti, co mají ty zdravé zásady a jasné pravdy o tom, jak přece Vánoce nejsou o přežírání. A budou mít samozřejmě pravdu.

ajuna
106 příspěvků 17.12.12 12:26

Od letošního jara se snažím alespoň 4-5 týdně cvičit (ne vždycky mi to úplně vychází, ale většinou to zvládám), takže to budu dodržovat i přes svátky (hodinka se vždycky najde) a snad to taková tragédie nebude…

adeeelka
18 příspěvků 17.12.12 12:26

Ja sa snazim neprejedat…aj minuly rok som sa snazila…samozrejme cokoladky, kolaciky na kazdom rohu, takze som stejnak toho zjedla viac nez by bolo zdrave, ale co uz :-D Je to len par dni v roku. Navyse som si navykla pravidelne cvicit, takze az taka tragedia to nebude.
A domacim kolacom s makom jednoducho neviem odolat :-)

ionicera
4550 příspěvků 17.12.12 12:52

@Judith11 To já vím, že vánoce nejsou o přecpávání a ani se nepřecpávám. Vůbec nechápu, proč přibírám, asi, že přepnu na nějaký klidový režim, či co. A letos to bude obzvlášť, protože mám asi po 17 letech volno celé svátky

Acrobaleno
948 příspěvků 17.12.12 13:39

Ja sa nemôžem prepchávať ani keby som veľmi chcela. Väčšinu tých „zakázaných“ (ale dóbrých) vecí nemôžem jesť. Navyše v tomto stave som už asi skoro dva roky, takže moja sebadisciplína je na vulkánskej úrovni.

DonChichot  17.12.12 13:51

O vánocích spíš hubnu, stresem. Bohužel. A pak mi vadí, že mi pořád někdo něco cpe a já to nechci a pak je mi špatně. Takže buď musím pořád odmítat a pak poslouchat, jak jsem divná, že nejím, nebo neodmítat a trpět. Být to na mne, dám si k vánocům jenom polévku a pak jdu místo běsnění u stromku ven. Kdepak.
Když se nad tím zamyslíte, štědrovečerní menu je taková pěkná poukázka na žlučníkový záchvat, že. No a blátivej smaženej kapr je vrchol kulinářského pekla, alespoň pro mne.

Fae
71 příspěvků 17.12.12 13:52

Na přejídání se už předem těším.
Bude to vypadat asi takthle: Vánočka, kapr, rybí polévka, cukroví, bramborový salát, datle, kapr, kozí sýr a pak odznova.
Moje jediná klika je, že to na mě nenechává následky a i kdyby tak je nemusím řešit. Snad:)

ooola
129 příspěvků 17.12.12 14:39

Já myslím, že když se člověk stravuje normálně co do množství a alespoň trochu zdravě po celý rok, tak s ním to, že se 2 - 3 dny po sobě přejí nemůže vůbec nic udělat. Já bych se přejedla strašně ráda, miluju všechny vánoční jídla, ale poslední dobou spíš trpím nechutenstvím, tak se obávám, že se mi to nepovede

i-vana  17.12.12 14:56

Je pravda, ze o Vanocich si neodpiram temer nic, ale opravdu jen ty tri dny, a od 27. 12. se snazim to kompenzovat pohybem a pobytem na cerstvem vzduchu. Na Silvestra to tedy taky vetsinou s jidlem trochu prezenu, ale to jsme vetsinou na horach, takze to neni zadna tragedie.

Opravdu se mi osvedcilo se neprejidat mezi svatky, s temi tremi a pak dvema dny si telo spis poradi, nez s osmi dny v kuse.

Grossularia
3204 příspěvků 17.12.12 15:03

O Vánocích jídlu pozornost věnujeme doma dosti značnou ve srovnání se zbytkem roku. Ale ne z hlediska kvantity, nýbrž kvality. Vánoce jsou pro nás svátky, kdy si dopřejeme věci jako pravý kaviár, salát z kraba, britské vyzrálé hovězí steaky… prostě lahůdky, které považujeme za významně sváteční.

Připadá mi docela komické, jak se vždy před Vánoci vyrojí tuny receptů na „lehký salát s jogurtem“, lehkou tresku osmaženou místo kapra"… a podobné nahrazování, aby to „vypadalo tak, jak to jako má vypadat, ale jako tomu uberem ňákou tu kalórii, abysme se nepřežrali“. Jako by snad jedna jediná večeře v roce měla nafouknout lidstvo o 15 kilo na osobu. A zejména jako by neexistovala varianta tradičně štědrovečerního jídla kaprosalátového (nebo klidně ještě tradičnějšího, např. v podobě černé omáčky apod., ale vždy jde o dost kalorické, štědré pokrmy v řadě chodů) v menší porci. Chudák smažený kapr je na pranýři - ano, je to tučné, ano, smažení není zdravá úprava…ano, ano, já vím - ale fakt jedna kalorická veřeře nemá nijak zásadní vliv na hmotnost člověka.

Jsem přesvědčená, že přibírání speciálně přes Vánoce nesouvisí se Štědrým dnem či několika vánočními dobrotami typu vánočka (jo, samozřejmě máslová). Ale s tím, že Vánoce vybouzejí v některých lidech více či méně závažnou úzkost v různých ohledech. U někoho úzkost z „povinných“ návštěv tchyně, u někoho úzkost z „výroby“ dokonalé vánoční idylky… a u někoho, jak vidno, již takto daleko předem úzkost z toho, že se přecpe.

A není divu, že tělo vystavené výrazné úzkosti po takto dlouhou dobu (zřejmě minimálně v řádu týdnů) reaguje přirozeným způsobem přípravy na dlouhotrvající stres a problémy a boj s nepřáteli vnějšími či spíše vnitřními. A nabaluje zásobu, aby to přežilo.

Chtělo by to nějaké úderně ujeté heslo - „těšení místo strašení“, třeba :D

Ztratil se totiž advent, těšení „ad-ventus - k příchodu“. Mimochodem, advent byl dobou postní, takže ono se to kaloricky značně vyrovnalo, hubenější 4 týdny x bohaté dva týdny poté.

Edit: oprava překlepu

Příspěvek upraven 17.12.12 v 15:12

Viktorie H.
664 příspěvků 17.12.12 15:08

Ať se cpu jakkoliv, moc nepřiberu, max. kilo :D. Ale to zase neznáte moje stravovací návyky, když nemám hlad, nejím, zvlášť o prázdninách, když doma nikdo nevaří, jsem schopná za den sníst jen rohlík. Vím, že je to špatné, ale netuším co s tím :/.

indyka
625 příspěvků 17.12.12 16:00

Co se týče přežírání, tak já sním vše, co přede mnou nezdrhne. O Vánocích i mimo ně. A štíhlost se mě zatím drží sama, i když už plánuju, že se vrátím k běhání a trochu to podpořím. Navíc v lednu mám zkouškové, o svátkách se budu učit a když se učím, tak u toho potřebuju něco ujídat, takže tu není není prostor na diety.

Merida
54 příspěvků 17.12.12 16:18

Osobně v zimě shazuju, v létě přibírám, takže Vánočních špíčků se nebojím.
Navíc, nepečeme x druhů jako někteří, spíš symbolický plech/dva dvou-tří oblíbených. K tomu pro větší výběr přikoupíme pár kousků od soukromé cukrářky, která peče fakt lahodně a levně (při spočítání nákladů a času, který bychom vynaložili na vytvoření stejného počtu a variací.)
Mimoto, ze stolu stejně první zmizne mix oříšků, buráků, pistácií a rozinek, zatímco cukroví tam leží ještě po Silvestru, takže uzobávání stylem „talířek cukroví denně pro pět lidí“ snad ani přibrat nejde za těch pár vátečních dnů.
Ale bramborový salát, to je jiná. Jsem schopná doslova „sežrat“ mísu salátu úplně sama - zbožňuju ho a nacpu se s ním k prasknutí. D

Miluna Mia
194 příspěvků 17.12.12 16:26

Jím normálně, ať je v kalendáři jakýkoliv den. Nevidím důvod přežírat se. Spíš si myslím, že se o Vánocích přežírají ti, kteří se cpou celý rok svátek nesvátek.

kacenka.smile
427 příspěvků 17.12.12 16:34

Jím podle toho, na co a na kolik mám chuť. Dám si cukroví, smaženého kapra i bramborový salát z majonézy. Běžně jím dost, většinou zdravě, ale před nezdravým nijak neutíkám. Nemám nejmenší strach, že bych za těch pár dní mohla přibrat. Spíš si myslím, že to hrozí hlavně těm, co přes rok svůj příjem škrtí na na Vánoce si dopřejí - to si pak tělo rádo uloží každý gram na další časy, kdy bude jídla nedostatek.

modny guru
280 příspěvků 17.12.12 16:39

Ja sa teda neprejedam nikdy, ani cez vianoce. Niekedy zjem nieco sladke, ale ved v zime mame tolko prilezitosti uzit si volny cas vonku pri prechadzkach, stavani snehuliaka:), alebo pri zimnych sportoch, cize zimu si uzivam plnymi duskami a nepriberiem (a to mam dokonca strasny nabeh na obezitu).

Fae
71 příspěvků 17.12.12 16:41

@Miluna Mia

No možné vysvětlení bude to, že vánoční jídla se zas až tak často přes rok nedělají;)
Už kolikrát jsem si říkala že si udělám kapra a salát přes rok, ale prostě by mi to přišlo takové divné.

Audrey.Piper
412 příspěvků 17.12.12 17:24

@Fae nám dělají kapra se salátem přes rok ve školní jídelně, tak už mi to ani divný nepřijde, vítám to. :D

ionicera
4550 příspěvků 17.12.12 17:28

@Acrobaleno Smím se zeptat proč? Jestli nechcete, tak neodpovídejte a promiňte za zvědavost

Příspěvek upraven 17.12.12 v 17:35

ionicera
4550 příspěvků 17.12.12 17:29

@DonChichot To já papám řízeček.

ionicera
4550 příspěvků 17.12.12 17:33

@indyka Tak o zkouškovém já dokázala přibrat i 5 kilo.To byl systém-za naučenou otázku-něco dobrého k jídlu. Pak jsem byla jak sud

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit