Vánoční stromeček

Fotoalbum tématu (61) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bosorkáňa
215 příspěvků 25.11.14 08:47
Vánoční stromeček

Tak na mě dneska přišla taková ta adventní nálada a chtěla jsem se zeptat, jestli některá z Vás nemá zkušenost s živým miniaturním stromečkem. Např. kde se dá koupit, za jakou cenu a jestli Vám přežil více let.
A taky jaké máte rády ozdoby, jestli se u Vás v rodině taky vyskytují takové kousky, co nesmí na stromku chybět.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reakce:

Jiná Realita
13791 příspěvků 25.11.14 09:25

@bosorkáňa
taky u vás nasněžilo? to se potom nálada chytá sama :D

bosorkáňa
215 příspěvků 25.11.14 09:30

@Jiná_Realita No nenasněžilo, ale kolegyně mi přinesla k vypůjčení perníčková vykrajovátka a stromeček řeším, protože máme malý byt a když tam bude velký strom, už tam asi nebudeme my.
Ještě co se týče toho sněhu, obávám se, že tady se nedočkám, to budu muset víc směrem venkov, bohužel.

DanielaS
4603 příspěvků 25.11.14 09:31

Ja si vymrcela stromecek v kvetinaci dvakrat, oba pak do roka zasly. Ja myslim, ze kdyz ho uprostred zimy na dva tydny postavim do dvaceti stupnu v byte, ze je to moc velky sok. Mozna kdyby mohl byt nekde v zimni zahrade, na verande apod., proste v relativnim chladu.

Jiná Realita
13791 příspěvků 25.11.14 09:34

Já se stromečkem nemám vlastní zkušenost, ale co jsem četla, tak se má koupit dřív a pak se musí otužovat - nejdřív směrem do tepla (z venku na chodbu, pak třeba do ložnice, kde je většinu dne chladněji a až nakonec do obýváku - ten proces by měl trvat týdny) a pak zase z tepla. přes rok by asi měl být venku. nebo možná může být i pořád vevnitř, ale stejně ho musíte otužit směrem do tepla.

Pirek
6777 příspěvků 25.11.14 09:35

@bosorkáňa
K těm ozdobám - jasně, že takové oblíbené máme! Resp. je má tatínek, jsou to ozdoby z jeho dětství nebo první, které si pořídili s maminkou apod. Bohužel, ač si je tatínek věší zásadně osobně, je jich rok od roku méně :D
Jinak u našich platí zásada „narvi tam, co můžeš“.

Oldyn
5030 příspěvků 25.11.14 09:40

@bosorkáňa
Myslíte živý stromek v květináči? Měli jsme ho asi dvakrát a během léta šel stejně do země, protože už potřeboval přesadit a jednou nešel ten plastový květináč sundat a podruhé po přesazení začal opadávat, v zahradě vegetují dál (až moc). Tam je důležité to otužování, máme v bytě tak 24°C a zvykáme přes garáž a zimní zahradu, kde se ta teplota pohybuje kolem 10° a 17° ty teplotní šoky jsou nejhorší. A po svátcích v opačném gardu jde zase ven, ale do skleníku, na mráz bych neměla srdce. Dnes už kupujeme živý řezaný, dětem voní, většinou máme jedli, na hustou borovici jsme měli štěstí asi jen jednou. Sladkosti na stromek nevěšíme, pouze rozbitné baňky/koule.

bosorkáňa
215 příspěvků 25.11.14 09:55

No můj důvod pro živý stromeček v květináči je právě ta jeho velikost, já si nejsem jistá, jestli budu schopná sehnat řezaného prcka a ten umělý se mi příliš nezamlouvá. Ale na druhou stranu jsem si téměř jistá, že nemám určitě prostředí na takovouhle otužovačku v obou směrech, takže díky za rady, ještě to promyslím.

@Pirek u nás právě máme taky pár takových ozdob a i já jsem si za tím účelem „zestarožitnění“ několik speciálních kousků pořídila. Každý rok si taky kupuji na trzích nějakou hezkou větší a plochou slaměnou hvězdu, v průběhu roku se občas jdu pokochat. Jsem hrozně ráda, že se nám s mamkou a pak i mě doma daří udržet relativně prostý stromeček. Červené skleněné baňky, perníčky na červených stuhách, světýlka a trochu červených korálků. A pak samozřejmě tyhle extrakousky v podobě skleněného foukaného anděla, co mamce koupil její tatínek někde na výletě do Prahy, čokoládové kočičky, která je stará asi 40 let nebo plastového menšího ptáka ohniváka :).

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 25.11.14 10:06

@bosorkáňa My si loni pořídili jen řezané větve do košíku a myslím to nevypadalo úplně špatně. Nestálo to navrch moc a je to myslím i celkem eko. Letos to plánuju zas.(Mám jen fotku s ožírající kočkou, takže se omlouvám všem, co tu fotku vidí po milionté :-))

bosorkáňa
215 příspěvků 25.11.14 10:10

@Potrefenáhusa děkuju za inspiraci, i to je jedna z variant, jak to u nás skončí. Jen se pořád nevzdávám naděje na stromeček.
I proto chci malý, aby šel na vyvýšené místo. Na vyvýšeném místě se totiž nepodaří ožírající pes, což je taky velké plus. Loni jsme měli malý smrček a opadával pokaždé, když se ta naše lumpačka ochomýtla kolem, takže víc než nasávání vánoční pohody to bylo vysávání vánoční výzdoby.

btw máte moc hezký sekretář :)

RenaLange  25.11.14 10:11

@Potrefenáhusa krásná fotka.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 25.11.14 10:20

@bosorkáňa @RenaLange Díky!

Dragon fly
400 příspěvků 25.11.14 13:01

@bosorkáňa My máme vánoční stromeček už asi třetí rok. První rok jsme ho dali „otužovat“ nejdřív do chodby, potom do bytu a pak jsme ho tam měli až do jara, protože jsme tak dlouho nebyli schopní ho odstrojit, až mu začaly růst nové větvičky a to jsme se báli, že by umrzl. Bylo třeba ho otáčet, aby měl rovnoměrný přístup ke světlu. Od léta do podzimu byl na zahradě. Další rok jsme ho dali před svátky do garáže a pak do studené místnosti, kde se netopí a teprve potom do pokoje. Po Třech Králích jsme ho odstrojili a zas dali do studené místnosti a po dvou dnech do garáže a pak ven. Nebyl moc mráz, tak to zvládl v pohodě. Akorát ještě v létě potřeboval přesadit do většího květináče, to jsme pak udělali a v pohodě. Nemáte možnost dát ho na dva dny na chodbu, kde se netopí? Nebo do sklepa? A taky je otázka, kde bude mimo Vánoce - na balkoně?

Dragon fly
400 příspěvků 25.11.14 13:03

@bosorkáňa Jo a koupili jsme ho asi za 400 někde v zahradním centru.

DanielaS
4603 příspěvků 25.11.14 13:31

To prave my nemame, tu moznost otuzovani, zvenku se jde rovnou do obyvaku.

MP Janka
373 příspěvků 25.11.14 13:59

@bosorkáňa
Nevím jak malý stromeček je pro Vás malý, ale ve stáncích se stromečkama vídám běžně smrčky a jedličky asi 50-90 cm. Děda s babičkou taky mívali takový menší, postavený na skřínce, aby moc nezabírat místo.

Co se týče ozdob, tak náš tatík má své oblíbené ozdoby snad ještě po babičce a ty mají svá přesná místa na stromečku, každý rok hledá tu nejvhodnější větev, aby ozdoby vysely tam, kde mají. Jinak je náš stromeček patlanina skleněných ozdob možná od 19. století po dnešek. Máme jak skleněné foukané baňky, tak ze skleněných perel. Jak se ozdoby bohužel časem rozbíjí, tak na vánočních trzích dokupujeme nové, každý pes jiná ves, protože si každý člen rodiny vybere jednu, kterou prostě musí mít a pak si ji pověsí na důkladně vybrané místo. A musíme mít pravé svíčky, takže věšení ozdob je u nás věda.

DanielaS
4603 příspěvků 25.11.14 14:15

No jasne, svicky ve stojancich po prababicce! Kdyby na nich nekdo analyzoval polocas rozpadu uhliku ve zbytcich vosku, nejspis by se taky dostal do 19. stoleti.

zelene.oko  25.11.14 14:25

Já mívám takový. Poprvé jsem ho koupila ve stánku na trzích, po Vánocích ho mamka rozebrala a teď mi každý rok s pomocí toho stojánku vyrábí nový. Máme malý byt a Vánoce moc neřešíme :)

Ptera
112 příspěvků 26.11.14 14:58

Dcera si v Praze loni vánoční stromek v květináči „pronajala“. I taková služba už existuje.

nanjua
960 příspěvků 26.11.14 21:01

Ptala jsem se na to a prý by se stromek měl dát do chodby na podzim když začnou teploty klesat a na vánoce se může dát do pokoje potom zase do chodby a najaře ho zakopat do země (třeba na zahrádku) a příští rok znovu stejně. Tak prý vydrží cca 3 roky. Když chcete aby rostl pomaleji zastřihne se špička a on pak roste spíš do šířky. Nezkoušela jsem to, nestihli jsme to protože jsem do poslední chvíle zařizovala chatu a dávala do kupy zahradu, sice jsem pár stromků vyrvala ze země ale abych si vybrala vánoční strom vůbec nebyly myšlenky. Příští rok to zkusím. Už mě štve vyhazovat peníze za něco, co se potom zase úplně zbytečně vyhodí…

Chamonix
650 příspěvků 29.11.14 20:14

Náš loňský, máme umělý - ozdoby zlaté a stříbrné - jsem vánoční kýčařka :-) ať se třpytí

RenaLange  29.11.14 20:18

Měli jste někdo na stromečku jen bílé ozdoby? Chtěla bych dát holkám do pokoje malý stromeček, viděla jsem krásné bílé andělíčky, peříčka, hvězdičky, prostě kýč jak hrom, ale bylo by to to v pokoji u holek, kde to manželův cit pro krásno nebude drásat :-).

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 29.11.14 22:52

Mně se docela líběj i stromečky jenom jako

bosorkáňa
215 příspěvků 30.11.14 13:46

@Potrefenáhusa -
ty jen jako jsou moc pěkné, ale první, co mě přitom napadne je, že by byly fajn spíš jako dekorace k tomu normálnímu stromku :)

Lama_z_Lana  30.11.14 14:07

@RenaLange My poslední dva roky strojíme stromeček bíle + občas nějaká stříbrná ozdoba a vypadá to nádherně, čistě a já bych řekla, že ta bílá umírňuje ten „kýč efekt“.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit