Váš názor na boty Glády

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TheAnee
32 příspěvků 26.11.12 18:07
Váš názor na boty Glády

Ahoj, chtěla jsem se zeptat co tady na Pekle říkáte na boty Glády. Jedny budu mít k Vánocům, přeji si je asi půl roku a pevně doufám, že se mi líbit nepřestanou. Nehodlám se jich vzdát kvůli negativním komentářům, jen mě zajímá, jestli se to zde lidem líbí nebo ne. :)

A jestli by se někdo podělil o zkušenosti, budu jen ráda.
Děkuji :)

Najdete v encyklopedii: Punk

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Nemesis
496 příspěvků 26.11.12 18:16

A nejsou tohle náhodou „kámemka“? Glády nejsou glády, ale značka glady…pak jsou ještě martensky jako od značky Dr. Martens. Ale chápu, že se to bere jako zahrnující pojem pro všechny tyhle botky se kovem vystuženou špičkou, myslím že jsme to taky tak používali. Můj názor: do poga sou nejlepší, nebudeš mít pokopaný nohy od ostatních s gládama :-) Mě na nich vadí, že jsou kožený, já radši syntetiku, ale to věc něčeho jinýho. Podle mě se ty boty dají nosit hodně stylově, ale patří k tomu prostě patřit do určitý subkultury. Pokud ti neříká nic punk, ska, psychobilly a vezmeš si je k teplákům a svetru…no tak to nebude nic moc :-)

kacenka.smile
427 příspěvků 26.11.12 18:19

Mně se podobný styl bot docela líbí (spíše tedy vyšší martensky), uměla bych si představit je nosit. Ale jsem celkově štíhlá, mám hubené nohy a tyhle boty mi přijdou poměrově ke mně moc velké. Nelíbí se mi efekt „třešní na šťopce“ (velkých bot na tenkých nohách). Na ostatních, zvláště na ženách, se mi ty boty ale líbí, zvláště když mají nohy tak nějak normální.

TheAnee
32 příspěvků 26.11.12 18:20

@Nemesis Punk mi něco říká, pogo, kotel taky ;) Boty co jsem sem dala jsou KMM a jak jsme sháněli, hledali a objednávali, všichni označovali boty s železnou špičkou jako glády, tak jsem myslela no.. Tím pádem ale díky :)

Audrey.Piper
412 příspěvků 26.11.12 19:09

Mně se líbí, chtěla jsem něco na způsob steelek, ale „jemnější“ verzi, bez oceli. Letos jsem konečně sehnala…Víc se mi teda líbí jen černé, ale ani ty barevné nejsou k zahození.

Risti
36 příspěvků 26.11.12 19:16

Na zacatku byla znacka Gladiator ktera (snad) jako prvni vyrabela tenhle typ bot a aj kdyz je dneska vyrabi spousty znacek, furt se tomu rika glady a je fuk jestli to sou Steel, DDT, Shark… Je to proste typ bot s kovovou spickou a nekdy patou.
Ja mam ctyri pary, „mezi lidi“ nosim dva, nejcastejc asi cerny po kolena, cervenozluty min casto protoze se nehodi ke vsemu. Driv sem bejvala klasickej metlos, cerny obleceni, prezky, retezy, sitovany puncochace atd., k tomu se samozrejme glady hodi jako nic:-). Pak sem trochu zmenila styl, chodim ted celkem elegantne ale jednoduse oblikana a kupodivu aj k tomu se ty glady obcas hodi.
Je to proste jak s cimkoli jinym - musi se to umet zkombinovat.

LilyOfTheValley
3 příspěvky 26.11.12 19:24

Sama takové mám. Dřív jsem je nosila i do školy, ale to mi bylo tak 15. Na koncerty a fesťáky jsou k nezaplacení. Teď už je ale nosím jen na pole se psem. Kamkoliv jinam si v nich už připadám tak nějak nepařičně. Ale líbí se mi. Nedávno jsem v nich viděla holku, měly takovou hořčicovou barvu - nespala jsem z té nádhery ještě týden. :)

analfabet
49 příspěvků 26.11.12 19:39

Líbí, a to už dlouhá léta. Akorát teda, jak se ze mě stává velká slečna, tak nějak příbývá příležitostí, kdy je nutné obout něco úplně jiného… Mám podobné jako na obrázku, ale vyšší a značky Shark. U těchhle bot jsou vždycky problém začátky, než se prošlápnou. Aspoň já jsem teda měla první den nohy sedřené durch, a to jsem nešla žádnou túru. Ale tak po týdnu to bylo ok a jsou to moje nejmilejší boty. Nosím je různě - jak s úzkými kalhotami dovnitř nebo sukní, tak i s nohavicemi přes, jak večer „za kulturou“, tak i do práce.

miichalka
78 příspěvků 26.11.12 19:53

Nikdy jsem nebyla moc velkou fanynkou těchto bot. Veškeré sympatie k tomuto typu bot mě opustily, když mi kdysi v létě, kdy já měla na nohou žabky, kdosi v těchto botách obutý, dupl na palec u nohy, a následkem toho mi pak museli ten nehet z nohy trhat.
Ale osobní (ne)sympatie stranou - na koncerty, případně na zimu ok… ale vždycky se mi příčí, když v těchto botách potkám někoho v létě ve třicetistupňových vedrech. Hnusí se mi představa toho odéru, když se pak vyzuje…

Jetthro
1129 příspěvků 26.11.12 19:54

Mam cerny Steely, desitky. Jakozto tezka rockerka jsem je v puberte (tak kolem 15) nosila klidne i do skoly (hlavne v zime ze me uklizecky mely radost) :D Ted uz je nosim jenom na koncerty a festaky kde se bojim o nohy (a jakykoliv jiny boty) + mi par cm pridaji takze lip vidim :) Uz jsou taky docela jety, drzi na nich i nejaka ta spina veku a festivalu, takze je uz samozrejme bezne nenosim. Tezky boty se mi ale libi, akorat bych uz ted asi nevedela s cim si je oblict..

Kateff
109 příspěvků 26.11.12 20:53

Steelky mám od šestnácti, takže šest let a sice nejsou teda úplně jako nové, ale žádné díry, jen lehké okopání na špičkách… Mám je ráda v zimě, dají se vzít i když je tepleji večer, k nějakým šatům (kratším, romantickým, ale samozřejmě klidně i rockovým :)), ke kalhotám, nedám na ně prostě dopustit, i když jsem měla jednu zimu období, kdy jsme je nechtěla ani vidět… Ať vám dobře slouží :)

Cheeky
181 příspěvků 26.11.12 21:02

Steely mám od 16 let, je mi 20. Za ty 4 roky jsem jim jednou dala podrazit podrážky(na patě). Jsou to ty nejpohodlnější boty, které mám v botníku, nedám na ně dopustit. Dají se nosit v zimě, v létě, na koncerty, do terénu i k romantickým šatům. Dala jsem za ně tehdy 2000 a dodneška toho nelituju. Mám černo červené stírané. A co se týče odéru, jsou to kožené boty, takže z nich nohy nesmrdí, když si člověk vezme bavlněné ponožky a ne nějakou syntetiku.

zelene.oko  26.11.12 21:09

Já v nich odchodila svoje punkové mládí, jsou to skvělý boty! :-)

Tebah
4255 příspěvků 26.11.12 21:49

Mně se taky líbí a moc - přemýšlím, že si nějaký koupím.

Zvažuju buď klasický jednobarevný (asi černá nebo tmavě fialová) anebo naopak trochu úlet s tímhle:
 http://store.drmartens.co.uk/…60-boot.aspx

Jen si je chci nejdřív vyzkoušet, protože mám 41, tak chci ověřit, že mi to nedělá ploutve :-)

razorblade  26.11.12 21:58

@Nemesis fuj, umite si predstavit ten smrad pote, co stravite celej den na festaku v kozenkovejch gladach?

jinak to neni spatna bota, kdyz se nosi na spravne prilezitosti (tedy ne do divadla ci na plesy, jak to mivaji nektere " drsne " slecny v oblibe)

llolla
2102 příspěvků 26.11.12 22:07

Jo, taky jedny mám. Stejně jako tady už pár lidí psalo- jako děsně drsná puberťačka jsem je nosila do školy (na základce). Pak jsem si zvykla nosit lehčí boty (hlavně plátěnky) a s těmahle se mi už nechce tahat. Ale na fesťáky, koncerty (ne klasický=) a do podzimní a jarní břečky jsou nenahraditelný. Podle mě je to stejnej „kult“ jako třeba Conversky…

Kokoska1  26.11.12 23:04

@Nemesis Tohle ušít ze syntetiky, budete večer vylívat pot a výrobci protiplísňových mastiček na vás zbohatnou.

Nemesis
496 příspěvků 26.11.12 23:06

@razorblade tak já nemyslela koženkové glády :-) ale jako celkově že nemám ráda kůži…

Nemesis
496 příspěvků 26.11.12 23:08

@Kokoska1 to samé…psala jsem, že my na nich vadí jedině že jsou z kůže, ne že bych je chtěla ušít koženkové ;-)

eveK
333 příspěvků 26.11.12 23:37

Padá na mě nostalgie. V těchhle jsem odchodila svá bouřlivá léta. Měla jsem modré, červené a pak černé, červené a zase černé, podobný typ, více značek. Dvoje mám ještě schované a když to na mě padne, tak je ještě nosím. Je to taková srdeční záležitost, takže já je určitě doporučuji :-)

Risti
36 příspěvků 27.11.12 01:29

K tomu smradu - no, nohy smrdi aj z platenejch tenisek ktery vetraj podstatne vic nez kozeny boty:-). Ta hlavni vyhoda glad je v tom ze glady rychle vycichnou. Ale zadny kvetinkovy aroma po pul dni noseni se fakt neda cekat:-).
Citat na tema glady, autor neznamy - poradny boty sou takovy kteryma se da prokopnout popelnice. :-)

blacken
2320 příspěvků 27.11.12 02:11

Líbí. Nenosím kůži a tak mám tyto:
http://www.vegetarian-shoes.co.uk/…10412_p.html

Nosím je hlavně na festy v létě, do školy, na čundr. Jsou super v zimě v létě na jaře na podzim. Jezdím na punk festy - v kotli jsou fajn a občas je mám na noze nonstop a nohy v tom nesmrdí (ne víc než v jiných botách, ale obecně mi nohy nesmrdí, tak to asi neposoudím). Za plnýho provozu je mám tři roky a jsou akorát trochu poškrábaný na podrážce. Jediná nevýhoda je zdlouhavý šněrování.
Líbí se mi i k sukni (odpovídajícího typu). Taky jsou těžší, takže v tom zezačátku trochu bolí nohy, ale jde o zvyk. Podle mě je to dobrá investice, kdo zažil 100kg chlápka v kotli, kterej mu přišlápl nohu, tak je ocení :-D

lindiste
347 příspěvků 27.11.12 06:47

Jé, těch jsem se něco nanosila! Brala jsem si je ke všemu, ale posledních cca 10 let nosím bezvýhradně sukně, takže jsem je kombinovala především s nimi. I nadále zůstávám věrná značce Dr Martens, ale už si vybírám trochu víc ženské modely.
Ale neubráním se tomu, že mi při pohledu na tyto botky ukápne slza z nostalgie, ty budou prostě pořád se mnou…

Rabbit-Heart
644 příspěvků 27.11.12 06:55

Mám černé Steely, které jsem si koupila v 16 za první výplatu z brigády. Mám je doteď a i když už je nosím jenom málokdy, pořád jsou to skvělé boty a dají se do šatníku zakomponovat i tak, abyste nebyla za punkerku/meta­listku/gothku/do­saďte si, co chcete. Akorát bych vám radila vybrat si nějakou neutrální barvu, která se bude dobře kombinovat (za předpokladu, že budete mít jenom jeden pár). Mně osobně se třeba nikdy nelíbily takové ty strakaté, jak jste vložila, připadá mi, že se to k ničemu nehodí. Ale to je jenom subjektivní názor, jestli k tomu máte šatník, tak proč ne :)

Čierny Jantár
25 příspěvků 27.11.12 07:34

Ja mám čierne (15 dierkové) a som veľmi spokojná. Kúpila som ich asi pred 5 rokmi a v pohode slúžia až doteraz. Nikdy nepremokli, v zime je v nich teplo a ak mi niekto na koncerte stúpi na nohu, nebolí to :). A momentálne uvažujem o kúpe ďalších. Ak si ich kúpite, dúfam, že s nimi budete rovnako spokojná ako ja.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit