Váš názor na dlouhé vlasy

Fotoalbum tématu (37) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikita.miki
1931 příspěvků 21.07.12 00:00
váš názor na dlouhé vlasy

Jak se Vám líbí dlouhé vlasy? Odkdy na vás působí lesanovitě? Jsem nějak nahlodaná, že se nechám výrazněji přistřihnout, ale moje vlasy… ach mé vlasy! Často svazuju do culíku, často zaplétám, vyrábím drdůlky, ale už 2 známé mi řekly, že se diví, že to tak mám a že bych měla nosit nějaký účes… jenže ony tvrdí, že sestříhat, prostříhat. Už z toho sem i dělá mlha před očima, jednou teda padlo i slovo oživit :-D Jak to máte Vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 39 Další »

Reakce:

analfabet
50 příspěvků 21.07.12 00:37

Mně se dlouhé vlasy líbí, když jsou zdravé. Ale je fakt, že když jsem třeba já měla vlasy pod zadek, tak už jsem si pak připadala, jako že jsem jenom ty vlasy :-) Po ostříhání člověk vždycky tak nějak prokoukne. Teď si hlavně z praktických důvodů a z důvodu padání vlasů udržuji délku po ramena. Nemám žádný speciální sestřih ani barvu, ale s tak dlouhými vlasy se mi lépe manipuluje a mám lehčí hlavu. Myslím, že ostříhání stojí za vyzkoušení.

Káně
6 příspěvků 21.07.12 00:39

Já mám vlasy po bedra. Pravdou je, že je buď nosim v drdolu (hlavně doma) a venku rozpuštěný bez jakýchkoliv úprav, jen tak. Nedávno jsem si našla pár účesů, ať ty dlouhý vlasy taky trochu využiju, ale přiznávám, že i na ty jednoduchý a rychlý jsem líná. Tak si chodim po světě s tim, že ty vlasy samy jsou ozdoba a to stačí :-D Posledních pár měsíců mám taky cukání - neustále si různě po netu zkouším na fotku nasadit různý krátký střihy (mikáda, do podkovy atd.). A možná by to nevypadalo tak blbě, ale zas si řikám, že takhle dlouhý vlasy každej nemá (ano, připadám si pak výjimečně), lidi mi je chválej, navíc dlouhý vlasy mám celej život a bylo by mi líto to dát pryč. To si radši našetřim na nějakou dobrou paruku. Nebo počkám na komentáře, že na takhle dlouhý vlasy už jsem stará :-D

Ani  21.07.12 00:55

Líbí. Snad v žádné podobě npůsobí lesanovitě. Toleruji i horší kvalitu konečků, pokud to není takových těch pár urousaných hadů, tedy pokud to není na první pohled vidět.
Známé ať řeší svoji hlavu ;)

mikita.miki
1931 příspěvků 21.07.12 00:55

Káně, taky mi je líto dát je pryč, mám je nad zadek, vcelku kvalitní bych řekla, ale trochu chrošťovatý :-) ale tomu z vlastních zkušeností prospěje jen ježek

Marionette
40 příspěvků 21.07.12 01:00

Lesanovite na me pusobi za predpokladu, ze pro ne jejich nositelka budto nema dispozice (Nekomu se proste nadmerne masti, trepi, lamou.. a ma to dane a nenadela nic ani kdyby se postavil na hlavu a odstrkoval usima), nebo pro ne proste nic nedela - A ted nemyslim kazdy mesic sedet u kadernice, leckomu staci na vlasy do pul zad obycejny koprivovy sampuk a ma vystarano (Muj pripad).
Kazdy ma od prirody danou mez do ktere ten vlas vydrzi rust zdravy (Na kterou ma samozrejme vliv pece vnitrni i vnejsi), pokud ji prekroci a ten vlas je nekvalitni, roztrepeny, pak na me lesanovite pusobi.

Sama pouzivam obycejne sampony se silikony, plastovy kartac a olivovy olej, vic snad nic (+ Se teda barvim prelivy na 30 umyti, cerna drzi jako prisaha a pro vlas to neni takove utrpeni jako klasicka barva).

Libi se mi strih ala Mia Wallace (Pulp Fiction), ale tak nejak se mi pri nem vzdycky vybavi ten maly krecek v ruzovobilych botasich, ohromne perove burtoidni bunde a riflovych laclacich, ktereho ze me rodice delali :D Takze mam vuci ostrihani zatim respekt

bestia
2296 příspěvků 21.07.12 01:35

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:52

Choucas
150 příspěvků 21.07.12 01:48

Tak já jsem též nositelkou dlouhých vlasů, momentálně po kostrč a porostou dál. Mám přírodní zrz, nebarvené. Měla jsem na sobě akorát 2× melír před třemi lety, právě díky maminčinu nápadu ostříhat mě (po lopatky, 2×) a „oživit“ mocca a blond. Prý mi to slušelo ale já raději…nyní maximálně oživuji zaplétanými šátky do vlasů a občasným účesem, je-li nálada. Jinak rozpuštěné, cop, culík, drdol. Dlouhé se mi celkově líbí jak na ženách, tak na mužích (jsou-li opečovávané).

janiiiv
781 příspěvků 21.07.12 02:01

Miluju dlouhé vlasy, ale taky ne za každou cenu - tak to praktikuje kamarádka. Ani já nejsem bez viny, radši chodím k holičce 2× do roka na větší kus než každý měsíc na centimetr (až budu vydělávat, třeba se to změní). Ale pokud je máte pěkné a zdravé, nevidím důvod radikální změny. Nemají ty kamarádky náhodou taky krátké sestřihy a voživení? Mimochodem, teta hučela do mamky, ať si dá jiný odstín barvy, že ten její je už skoro bílý - teď má tmavší a obě jsme seznaly, že ta „skorobílá“ je prostě její a tečka. Hlavně - je to její hlava, ne její sestry, ta ať si všímá vlastní.

Petule284
12 příspěvků 21.07.12 06:44

Určitě nestříhat. Mě, když chce někdo někdy stříhat, tak ze závisti. :-)

Sibyla
2639 příspěvků 21.07.12 08:37

Dlouhé vlasy jsou krásné a svůdné - pokud to ovšem není pět chlupů šesti řadama. Kdo si je můžete dovolit, nestříhat! Známá působí v Peru a říká, že krátké vlasy jsou tam pokládány za naprosto asexuální, nosí je jen staré emancipované profesorky.

system_error
815 příspěvků 21.07.12 08:43

No, já jsem prošla vším možným, z dlouhých vlasů jsem se nechala ostříhat na úplně krátké, pak jsem měla mikádo, atd. A skončila jsem u délky vlasů něco mezi po ramena a po lopatky, to mi vyhovuje nejvíc. Dá se to dát do culíku nebo drdolu, dá se to nosit i rozpuštěné a ke kadeřnici nemusím zas tak často. Jinak bych řekla, že pokud se člověk chce ostříhat a zkusit něco jiného proč ne, vlasy dorostou (pravda, někdy to může být bolestné období :-) ), ale nechat se do něčeho vecpat nepovažuju za úplně šťastné, ale i to někdy může dopadnout dobře, záleží kdo to říká a co má na hlavě.
Jinak upravené vlasy na mě lesanovitě nepůsobí, ono záleží i na oblečení a celkovém vyznění dotyčného, ale je fakt, že 5 chlupů v devíti řadách moc krásy nepřidá.

seznam.mih  21.07.12 09:08

Jak já závidím lidem, co můžou mít dlouhé vlasy!!! Vždycky jsem toužila mít dlouhé vlasy alespon do půlky zad, ale příroda mi bohužel nadělila délku vlasů jen lehce pod ramena. Dále už se mi to šíleně třepí a prostě nerostou. rozhodla jsem se jít nakrátkoa ta kvalita vlasů je jiná mnohem lepší, ale člověk by si chtěl taky udělat ten drdol… Takže pokud máte pěkné vlasy, určitě nestříhat, ať mám komu ty vlasy závidět :(

kacenka.smile
427 příspěvků 21.07.12 09:21

Mívala jsem dlouhé vlasy, ale bohužel jsem neodolala a nechala se ostříhat na krátko, na mikádo. No, od té doby nechávám vlasy zase dorůst, bez vlasů jsem to nebyla já. Ale vzhledem ke kvalitě mých vlasů se s nimi dostanu někam pod lopatky, pak už to na mě nevypadá dobře.

Robena
1257 příspěvků 21.07.12 09:54

Nestrihat. Zvlast, pokud je to vase poznavci znameni, vase znacka, nebo je to vase nejvetsi prednost. Lesanovitost pro mne tvori spis styl oblekani. Podivejte se na film „Vlasy“ od Milose Formana :-))

Káně
6 příspěvků 21.07.12 10:21

Ono vlasy sice dorostou, ale na mě to trvá moc dlouho a taková ta neutrální délka „po záda“ na mě vypadá nudně. Myslim, že moje vlasy vypadají zdravě (navíc jsem se vrátila k šamponu Dove. Bez silikonů mám vlasy rozlítaný jak chemlon). Bohužel jsem se asi 2 roky zpátky potýkala s alopecií kvůli stresu. Takže je pár míst na hlavě, kde ty vlasy mají poloviční délku (a zdá se, že i jinou kvalitu), než zbytek. Vypadá to trochu blbě, ale ani to mě nedonutilo se vlasů zbavit :-D

mikita.miki
1931 příspěvků 21.07.12 10:30

Káně, já sem kvůli tomuhle v 9 letech chodila po dobu několika měsíců na speciální terapie na podporu růstu vlasů a obden mí ďobali injekce vitamínů atd. sem měla plešku jak mnich tonzuru. než mi vlasy dorostou, trvalo by to opravdu hodně dlouho a mě láká ofina, takže to by vůbec byla doba.

trnk
295 příspěvků 21.07.12 11:07

Jako dítě jsem nosila dlouhé vlasy asi do mých 15 let, kdy jsem se nechala ostříhat. Potom jsem si je nechala zase růst, tenkrát se nosily takové drdoly ze čtyř bobků a pátý navrch, u uší puštěná lokna (asi rok 1975). Potom jsem z nich byla unavená a nechala se ostříhat a dodnes je mám krátké. Je to pohodlné, urychle umyté, vyfoukané i je snazší barvení. Dnes se mi ty dlouhé coury přliš nelíbí, hlavně u žen starších - jsou ovšem i výjimky, že je mají krásné a husté.
U mladých děvčat s kvalitními a umytými vlasy je to pěkné.

Příspěvek upraven 21.07.12 v 11:15

Wiolla
586 příspěvků 21.07.12 11:07

Od dětství jsem měla dlouhé vlasy, dostala jsem se na délku po zadek (délka cca 1m). Mám je extremně husté, zdravé, tmavé…vždy jsem k nim přistupovala: když už nejsem nijak zvlášť hezká, tak aspoň ty vlasy jsou na mně nádherné! ;-) Nikdy jsem si nedovedla představit ostříhání, mívala jsem o tom dokonce noční můry, ale nakonec to přišlo věkem.

Ono v zásadě s dlouhými vlasy toho moc nevymyslíte: rozpuštěné (zavazí to a je to hezké max 1 den), culík / cop (má nejčastější úprava a to fakt nudí), drdol (což u dlouhých vlasů blbě drží, je to hodně těžké až z toho bolí za krkem, je to i otravně dlouhé/náročné na učesání). Jakýkoliv jiný složitější účes byl nereálný, protože vlasy byly svou délkou příliš těžké a nedrželo s tím nic…(má kadeřnice ze mě byla nešťastná).

Lesanovitě na mě působí toto (viz obr.) a to i kdyby byly na délku poloviční. „Myší“ barva, rozpuštěný neupraveně působící vzhled, který je navíc ukrutně nepraktický.

Takže já to mám teď takto nějak (viz fota - mám ofinu jako na 2.fotce, podtočené to však nosím dovnitř jako na 1.fotce). A musím smutně konstatovat, že hezké, podtočené, vyfoukané to opět vydrží jen 1 den (ale pak je to super a jsem s tím spokojená) a k dětem je to i v této délce ukrutně nepraktické, takže to stahuji gumičkou do takové smotaniny…

klubo  21.07.12 11:10

Vidím, že jste tady samé vlasatice (skoro):-). Podle mě je to i trochu takový ten modelkovský trend, kdy lze snadno dlouhé vlasy stylově přizpůsobit. Jenže u modelky je žádoucí, aby byla stylově univerzálně použitelná, aby její osobitost nepřebíjela požadavky klienta. Přiznám se, že dlouhé vlasy mi skoro připadají jako taková uniforma (u mladších tedy), a jak již bylo výše zmíněno, zdaleka ne vždy jsou kvalitní a upravené. Často i holky s pěknými vlasy praktikují takové to ležérní neučesání, přitom jinak jsou upravené. Je ale spousta typů žen, kterým sedí rozhodně kratší účesy, chce to se jen zamyslet. Moc se mi líbí elegantní kratší účesy meziválečné i 50. a 60. let (ač jsou často natočené, což není zrovna praktické, ale vzpomeňte na V. Sasoona). Krátké vlasy podtrhují osobitost, více vyniká obličej i postava, žena působí upraveně. Co pověsti krátkých účesů škodí nejvíc jsou taková ta rádobyšmrncovní pestrobarevná ptačí hnízda.

katango
1356 příspěvků 21.07.12 11:22

Jako dítě mne stříhali na velice krátko, nechat si narůst dlouhé vlasy byl akt mého pubertálního vzdoru; prosadila jsem si je až v 8. třídě ZDŠ. Od té doby jsem šla nakrátko jen jednou, spíš v rámci sebepoškození než úpravy. Je mi 57 a vlasy mám kousek pod ramena a hodlám je tak nechat, ovšem pokud by hodně zeslábly, zkrátím je k ramenům. Ale styl stará baba s květákem či nakrátko, nebo tzv slepičí zadek - vepředu upravené, lehce natupírované, ale zezadu je na pohled skutečně slepičí zadek. jediná výjimka by byla, kdybych měla podstoupit léčbu cytostatiky, to bych si hlavu nechala oholit. A někoho bych požádala, aby mi na ni kreslil nějaké hezké obrázky.

Robena
1257 příspěvků 21.07.12 11:26

Proti kratkym ucesum nic nemam, ale sama je nosit nemuzu. Mam hrubsi rysy, hranaty oblicej. Delsi vlasy mi delaji takovou tu upoutavajici sluzbu. Jednou jsem se nechala ostrihat a jako Francouzka jsem tedy nevypadala…

Rabbit-Heart
644 příspěvků 21.07.12 11:32

Mně se dlouhé, upravené vlasy líbí moc. Kamarádka má rovné tmavé vlasy do pasu a s láskou je opečovává, několik lidí už jí řeklo, že vypadá jako Liv Tyler, když hrála Arwen :) Hrozně jí ty vlasy závidím, hlavně proto, že mně samotné dlouhé vlasy nesluší, mám vlasů sice dost, ale hrozně jemné a rychle se mastí, takže se stříhám nakrátko a tiše závidím. Dlouhé vlasy působí lesanovitě jedině v případě, že jsou nečesané a nemyté, a to vídám teda spíš u „přírodních“ mužů než u žen, takže lesanovitosti bych se nebála.

Lalita  21.07.12 11:44

Příspěvek upraven 09.10.16 v 20:24

Acrobaleno
948 příspěvků 21.07.12 12:21

Ja som mala vlasy po pás, dala som sa ostrihať na Miu Farrow v Rosemary has baby. Ono to závisí hlavne na dotyčnej osobe, ako sa cíti. Ja som sa už necítila dobre. Nevedela som si s nimi dať rady, stále iba vrkoč alebo rozpustené, navyše už boli aj zničené. Teraz mám chuť znovu na dlhé, tak si ich nechávam narásť. Vlasy alebo ich dĺžku som nikdy nebrala nejak tragicky ako niektoré.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 39 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit