Váš názor na sebevraždu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chardonnay.and.Oxy  07.05.17 10:20
Váš názor na sebevraždu

Co je špatného na sebevraždě? Nikdo z nás neměl možnost rozhodnout o tom, jestli se narodit chce. Všichni jednoho dne zemřeme.

Tohle je čistě hypotetická úvaha.

Příspěvek upraven 07.05.17 v 14:14

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Reakce:

Giuli
2931 příspěvků 07.05.17 10:26
@Chardonnay.an­d.Oxy píše:
Co by Vám osobně pomohlo si přečíst aby jste takovou událost překonali bez toho aby jste měli nějaké výčitky nebo byli delší dobu smutní? Jak je možné zmenšit dopad sebevraždy na okolí na minimum?

Nijak. Najbližší sa s tým nevyrovnajú do konca života. Bez ohľadu na vzťahy, či boli dobré, alebo zlé, sa s tým nevyrovnajú nikdy. Pre mrtveho všetko skončí, ale pre živých už nikdy nič nebude v poriadku. Nevyrovnajú sa s tým nikdy.

Giuli
2931 příspěvků 07.05.17 10:32
Byli jste u psychologa a žádnou radu Vám nedal. Vy už nemáte na nic energii a přemýšlíte jak z toho ven.

Vonku z toho sa dostať dá. Ak takto žijete 20 rokov, tak možno už nie, ale ak je to
rok - dva tak samovražda je hlúposť. To je ako keby ste sa rozhodla prestať plávať tesne pred dosiahnutím druhého brehu rieky a utopiť sa.

Giuli
2931 příspěvků 07.05.17 10:43
Osobně jediná špatná věc podle mě je to, že to psychicky ovlivní lidi v okolí - rodinu, přátelé, známé. Ale to je malá cena za úlevu od utrpení v životě pro člověka, který už prostě nemá sílu.

Tá cena je veľká, ten človek nema sílu a skončí to, ale ostatných uvrhne presne do toho stavu z akého on odišiel.

KoraKora  07.05.17 10:50

@Chardonnay.an­d.Oxy Co to blábolíte, proboha? „Jak je možné zmenšit dopad sebevraždy na okolí na minimum?“ Nijak!! Máte pocit, že existuje návod jak tohle okecat. Že to pak někoho z rodiny nebo přátel bude míň bolet?
To je stejné jako když dostanete dejme tomu zápal plic. Pokud ho nebudete léčit, můžete zemřít. Stejně tak pokud jste na tom duševně špatně a nepokusíte se o záchranu nebo někdo z okolí, můžete zemřít. Rozdíl může být v tom, že se zápalem plic na vás všichni pohlíží jako na nemocného. S depresi (třeba) jako na někoho, kdo ty blbé nálady přece může zvládnout sám. Prostě si zavelí od zítra jsem v pohodě a vyřešeno. Tak to nefunguje. Bohužel vždycky to nedopadne dobře. Hlavně proto, že ten kdo má tyhle úmysly, o nich většinou nemluví. A pokud okolí není dostatečně vnímavé a nepodá pomocnou ruku, je konec. Sebevražda není ani zbabělost ani odvaha, pro toho dotyčného je to, myslím, nutnost a v tu chvíli jediné východisko.

KoraKora  07.05.17 10:56

@Chardonnay.an­d.Oxy A pokud by to hypotetická úvaha nebyla, chce to odbornou pomoc, fakt.

Chardonnay.and.Oxy  07.05.17 11:21

Příspěvek upraven 13.05.17 v 08:40

Chardonnay.and.Oxy  07.05.17 11:22

Giuli
2931 příspěvků 07.05.17 11:23

@Chardonnay.an­d.Oxy Nie, preto je lepšie hľadať iné východisko. Samovražda východisko je, ale nie je to jediné východisko, aj keď sa to tak javí.

Jordaan
7207 příspěvků 07.05.17 11:26

.

Příspěvek upraven 22.06.17 v 09:28

Chardonnay.and.Oxy  07.05.17 11:31

Giuli
2931 příspěvků 07.05.17 11:32
@KoraKora mluvím o případě, kdy z toho života nemá nic a nemá způsob ani prostředky jak dosáhnout něčeho, co by mu z toho života něco dalo.

Ale ak ten človek spácha samovraždu, tak sa o to, dosiahnuť niečo, čo by mu zo života urobilo radosť dobrovolně vzdá. A prečo sa vzdávať, keď neviem čo ma čaká? Niekto tu písal, že nemohol nájsť prácu vo svojom obore a preto vzal prácu šičky, s vysokou školou textilnou. Po pár rokoch na tej pozicii sa cez občasnú výpomoc na výstupnej kontrole prepracoval na obsluhu PC a cutteru s adekvátným ohodonotením.

Krehutka
368 příspěvků 07.05.17 11:32

@Chardonnay.an­d.Oxy

https://www.youtube.com/watch?…

(The Blacklist s03e19)

Titulkovou verzi jsem nenašla, takže překlad je níže. Podle mě jeden z nejlepších popisů dopadu sebevraždy na okolí. Bohužel, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to pravda.

Zažila jste někdy následky sebevražedného útoku? Já ano. 29. června. 2003. Měl jsem schůzku se dvěma společníky v restauraci Marouche v Tel Avivu. Když mé auto přijíždělo, dvacetiletý palestinec jménem Ghazi Safar vešel dovnitř a odpálil vestu plnou C4. Tlaková vlna mě omráčila a praskly mi bubínky. Neslyšel jsem. Ten kouř… Připadal jsem si jako pod vodou. Vešel jsem dovnitř. Byla to noční můra. Krev, kusy těl. Dalo se poznat, kde Safar při výbuchu stál, když vesta explodovala. Byl to dokonalý kruh smrti. Z lidí nejblíž k němu skoro nic nezbylo. 17 mrtvých, 46 zraněných. Roztrháni na kusy. Čím blíž k němu byli, tím horší to mělo následky. Taková je každá sebevražda. Úplně každá. Teroristický čin spáchaný na všech, kteří vás znají. Kteří vás kdy milovali. Vaši nejbližší, kterým na vás záleží, trpí tou největší bolestí a zraněním. Proč byste to dělala? Proč byste to dělala těm, kteří vás mají rádi?

Giuli
2931 příspěvků 07.05.17 11:33
Všichni jednou zemřeme, stejně jako zemřely miliardy lidí před námi a stejně jako zemřou miliardy lidí po nás.
Áno, umrieme, ale možno jeden z tých čo spáchali samovraždu mal vynájsť liek na Aids a preto ešte furt liek nemáme.

MP blanka
728 příspěvků 07.05.17 11:39

@Chardonnay.an­d.Oxy - samovražda je, aj keby len hypoteticky - vždy vážna vec. Ak sa stane, nedá sa vziať späť. Je to posledná možnosť, často ale zbytočná. Ak o nej človek uvažuje naozaj, naozaj s úmyslom uskutočniť ju, nutne potrebuje pomoc. Myslíte, že ste sama, že vám nikto pomôcť nemôže? To preto, že nemáte ten pohľad zvonku. Ak máte pocit, že sa pohybujete v úzkom, beznádejnom kruhu, musíte z neho preč. V rovnakom prostredí, ktoré na vás takto pôsobí, na iné myšlienky ani na východisko neprídete. Ťažko radiť, keď nepoznáme všetky okolnosti, ale chcem veriť, že aj človek v tejto situácii môže nájsť silu celkom zmeniť prostredí, zvyky, ľudí, celý ten ubíjajúci kolotoč. Samo to asi nepríde, ale možno máte okolo-blízko, či vzdialene- niekoho, kto vám pomôže, aj keď si zatiaľ myslíte, že ste na svoje problémy sama.

Jordaan
7207 příspěvků 07.05.17 11:50

.

Příspěvek upraven 22.06.17 v 09:28

KoraKora  07.05.17 11:50

@Chardonnay.an­d.Oxy Já vám nevím, podle těch příspěvků co sem v průběhu času dáváte, na tom psychicky nejste dobře. To, že se vám nedaří, to ještě samozřejmě zhoršuje. Co vlastně od života očekáváte? Co by se mělo stát, aby to bylo všechno dobře? Co by mělo přijít? Láska, rodina, peníze, úspěch? Já se tady nechci ohánět nějakými frázemi, ale nevzdávejte to. Holt se někomu daří víc, někomu míň. Svět neni spravedlivej.

SunEclipse
525 příspěvků 07.05.17 11:55
A když nejde o depresi? - Vy prostě v životě naprosto realisticky nemáte nic co by Vám to potěšní přinášelo -.

Myslím, že to přesně odpovídá definici deprese. Nemocný depresí nemá nic, co by mu reálně přineslo potěšení - právě proto, že je nemocný. Psychicky zdraví lidé najdou i v nejhorších podmínkách vždy nějaký podnět, co je potěší. Tuším jsem někde četla, že i vězni v koncentračním táboře zažívali radost, když za plotem zahlédli pampelišku, nebo v polévce našli o bramboru více.

KoraKora  07.05.17 11:55

@Chardonnay.an­d.Oxy Ještě bych dodala, že definice deprese na Wiki mi na vás docela sedí. I když vám neznám, nevím co se děje a nejsem lékař. Odkaz od @Jordaan vezměte v úvahu. Můžete to zvládnout sama, ale nemusíte. Vím o čem mluvím.

z_dediny
1077 příspěvků 07.05.17 12:10

Dokážu pochopit sebevraždu těžce nemocného člověka, který nechce umírat v bolestech nebo živořit připojený k přístrojům. Dokážu pochopit sebevraždu člověka v depresi. Nedokážu litovat člověka, který nemůže dělat, co chce a život ukončí. To by na světě moc lidí nezbylo, kdyby tak uvažovali všichni, kteří se nestali slavnými herci, modelkami, sportovci, manažery, nepřijel pro ně princ na bílém koni, nezdědili balík, který by jim umožnil bezstarostně žít až do konce života.
Proč by manuálně pracující člověk neměl mít koníčky? Pracuje snad sedm dnů v týdnu? Pořád zbývají dvě sedminy každého týdne (a sem tam nějaký ten svátek), který může využít po svém, i když jen v rámci svých možností. Je nás hodně, kteří jsme si občas připadali jako křeček v kolečku, ale vylézt z něho lze. Když to člověk nedokáže sám, musí požádat o pomoc. (Mně v tom pomohl Euthyrox. Tím chci říci, někdy je ten pocit beznaděje a únovy způsoben nemocí, kterou lze snadno léčit.)

Chardonnay.and.Oxy  07.05.17 12:24

Chardonnay.and.Oxy  07.05.17 12:25

Příspěvek upraven 13.05.17 v 08:39

Chardonnay.and.Oxy  07.05.17 12:26

Jordaan
7207 příspěvků 07.05.17 12:27

.

Příspěvek upraven 22.06.17 v 09:27

Chardonnay.and.Oxy  07.05.17 12:30

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Časopis Vogue míří na polský trh

Máme jim co závidět? Vogue, ikona všech časopisů na světě, bude... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Šaty, nebo kostým? Správné oblečení pro maminku na svatbě

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nešvarem českých šatníků je koutek, kde se krčí jeden společenský... Celý článek

Reklama