Vaše dovolená snů

Fotoalbum tématu (147) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Miluna Mia
194 příspěvků 26.02.13 15:06
Vaše dovolená snů

Vím, že to moc nesouvisí s módou, leda plážovou. Nemohu se dočkat teplot přes 20 stupňů Celsia. Zajímá mě, do které země byste se chtěly jednou podívat.
Naším rodinným hitem posledních let se stalo Rakousko a jeho Alpy a Vysoké Taury. Turistika je tam báječná, ale k moři už bych také ráda. Mé vysněné destinace: Mauricius, Madeira, nějaký karibský ostrov. A co vy, stačí vám mít prostě volno a zůstat doma, nebo musíte za každou cenu do ciziny?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 66 Další »

Reakce:

Ceresa
465 příspěvků 26.02.13 18:06

Ja uz jsem zjistila, ze potrebuju aktivni dovolenou. Nejlepe mimo Evropu, tu si nechavam na duchod:). Po letosni dovce prijde snad rada na Gabon. Miluju cestovani a poznavani jinych kultur. Kdyz clovek netravi cas jen za hotelovou zdi, tak si dost rozsiri obzory..nic vysneneho vylozene nemam

smrtonoška  26.02.13 18:10

Mně pláže, slunění atd. nic moc neříkají. Vysněná dovolená je s batohem na zádech. A vysněné destinace Mongolsko, Island, Skotsko, Nový Zéland…

ionicera
4551 příspěvků 26.02.13 18:26

Norsko

system_error
815 příspěvků 26.02.13 18:26

Já mám nejradši kombinaci moře a památek. Miluju teplo, starý ruiny a ráda se koupu :-), ale zase ležet celý den na pláži bych umřela nudou.
Nejlepší v tomto směru byla dovolená v Neapoli, dopoledne jsme se courali po památkách (je jich tam dost) a navečer jsme si odpočinuli v moři.
A někdy bych se chtěla podívat do džungle, ideálně do Peru na Machu Picchu nebo střední Amerika…A pak do Číny a vůbec do Asie.
Jediné co mě neláká jsou hory, je tam zima, čím je člověk výš, tím míň vegetace, tak nějak nemám důvod tam chodit :-)

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 26.02.13 18:27

Miluju moře, velké vlny, písek. Taky velká města, památky, muzea. Mám namířeno na Maltu, Santorini, Korsiku. Myslím, že je to pro mě reálné. Exotické destinace jako populární Thajsko, Egypt, Srí Lanka atp. mě nelákají. To už raději do USA. Z těch měst bych ráda navštívila Hamburg, Berlín, Řím, Eindhoven, Brusel, Milán, Nice aj. Cestování mě baví. Ještě bych podotkla, že kolikrát není důležité, kam cestujete, ale s KÝM :-)

Barbuchaa
211 příspěvků 26.02.13 18:31

Už delší dobu toužím po aspoň dvoutýdenním eurotripu - něco městského ruchu, něco přírodních památek a výletů, na den dva třeba i to válení u moře, když počasí dá. Zatím sním o Evropě, až ji projezdím, ráda se podívám dál. Teď jsou destinacemi číslo jedna Belgie (především Bruggy) a Irsko. Mimo Evropu mě pak lákají Kanada a národní parky USA, ale to je zatím finančně nedosažitelné.

eveK
333 příspěvků 26.02.13 18:42

Já nejsem vůbec zcestovalá, ale chci navštívit Anglii(hlavně Londýn a Skotsko), Francii(takový degustační trip) a Švédsko, moře mě až tak neláká. A v poslední době je moje vysněná dovolená, že manžel a dítě vypadnou(kamkoliv) a já budu týden sama doma ležet s knížkou na zahradě.

bestia
2296 příspěvků 26.02.13 18:45

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:55

Merla
36 příspěvků 26.02.13 18:51

Kamkoli kolem Středozemního moře(ze všech stran).

catherinne
12482 příspěvků 26.02.13 18:53

Miluju moře, teplo(vedro), povalování, nicnedělání. Mně stačí první den pohodit a nechat na pláži a poslední den, těsně před odjezdem sebrat, svázat, abych se nebránila a odvézt domů.
Nesnáším chodit po památkách a výletech. To můžu v Čechách, tolik toho tady máme, ale když jedu k moři, chci být u moře. Ale nikoho nenutím, aby tam byl se mnou. Ať si jde klidně kam chce…
A dovolená snů? Mauricius, Maledivy, Bora Bora.
Ale to je asi jenom sen. Nebo možná, kdybych měla troje ruce…

Rosalyn
925 příspěvků 26.02.13 18:55

Vysněných destinací mám spoustu.
Extra kategorie - Česko a Slovensko :-)
Evropa - např. Skotsko, Irsko, Francie, Rakousko, skandinávské země, Švýcarsko
Asie - např. Srí Lanka, Borneo
Afrika - např. Keňa, Tanzanie, Botswana, prostě černá Afrika
Jižní Amerika - např. Peru, Bolívie, Brazílie
Severní Amerika - např. Kanada, z USA Aljaška, Havaj
Ostatní - např. Nový Zéland

Zatím cestuju prstem po mapě. :-) Byla jsem jen v Německu a Rakousku.

marmota-b
529 příspěvků 26.02.13 19:20

Severní Wales! Táta tam byl čtyřikrát a pořád o tom básní. Stačí mi číst si ty místní jména a málem nad tím brečím. :D Můžou za to i ty nádherné fotky, co tam nadělal…
A takový můj veliký sen, který ale dost záleží na tom, jestli budu mít někoho, kdo by jel se mnou, protože neovládám ani terén, ani jazyky, to jsou pro mě Pyreneje.
Jednu takovou dovolenou snů v Estonsku a Lotyšsku už jsem si odbyla, ale klidně bych jela zas. Slyšeli jste někdy o paláci v Pilsrundále? Tak třeba tam.

Rosalyn
925 příspěvků 26.02.13 19:26

@marmota-b Něco takového - Llanfairpwllgwyn­gyllgogerychwyr­ndrobwllllanty­siliogogogoch? (doufám, že to mám dobře :-) )

marmota-b
529 příspěvků 26.02.13 22:55

@Rosalyn No, to taky, ale mám na mysli spíš ty obyčejnější, jako Porthmadog, Llandudno, Pwlheli, Ffestiniog…

Jiné moje oblíbené místní jméno je Nõo v Estonsku. Dělají tam výborné uzeniny. :D

real.blond
6688 příspěvků 26.02.13 23:25

@catherinne Vy jste jako muj partner.. Hlavne odpocinek, relax a nasavat slunicko..

Ja bych si prala jet na spoustu mist, respektive klidne bych jen cestovala! Ale nejvetsi sen jsou Galapagy.. Miluju zvirata! Nebyl jste nahodoi nekdo??

lioncity  27.02.13 00:17

Mnoha mista uz jsou splnena, ted bych chtela do Francouzske Polynesie.

Mylady2
12409 příspěvků 27.02.13 00:24

@real.blond tam bych taky koukla! A pak severní pól… Plavba na lodi Princ Albert:-)

Cestování milujem…a sny se snažíme si plnit:-)
Obecně se mi moc líbí Florida, Mauritius, Karibik, evropské big city, (splněno)
A chtěla bych asi vidět Polynésii a taky západní pobřeží USA.

Příspěvek upraven 27.02.13 v 04:57

Mylady2
12409 příspěvků 27.02.13 00:25

@real.blond napadá mi zlato, že byste mohli spojit Vaše touhy a jet do Keni/Zanzibar… Tam je safari i moře:-)

kofila
102 příspěvků 27.02.13 00:34

Krásný téma. Dokážu si představit cestovat kamkoliv. Mě baví hodně ta cesta. Ale jinak můj sen je New York a Japonsko. V NY jsem si chtěla dát hotdog v Central Parku a Japonsko je pro mě tak strašně exotické, že prostě toužím to vidět. Taky nemůžu popřít, že pocity touhy tohle vidět, pramení z toho, že jsem si tyhle místa zamilovala z nějakého filmu atp. Je to tak ))
Vlastně, kydž nad tím přemýšlím, chěla bych se podívat na všechna místa z mých oblíbených filmů a to už asi je na jiné téma :D

kofila
102 příspěvků 27.02.13 00:40

Momentálně mě čeká cestování do UK, zpět nikoliv. Tak nám držím palce.

bára.brněnská
563 příspěvků 27.02.13 00:49

Jih Spojených států, třeba Arizona. Horko, nekonečné dobře upravené silnice, auto vypůjčené ze 20 babek na den, občas benzínka se starým automatem na kolu. Taková Jízda s někým, vedle koho se mi bude dobře přemýšlet o sebe sama.

Ale idealizuju si to. Ve skutečnosti jsem strašpytel, co má z pustiny nahnáno. ;)

Amonute
360 příspěvků 27.02.13 01:29

Chcela by som zažiť rybačku vo fjordoch na lodi - chlap si nahodí udicu a ja prečítam aspoň tonu kníh pri horúcom čaji. Ďalšia plavba na (skutočnej, drevenej lodi) by bola v stredomorí, v lete, s priateľmi a každý večer by sme zakotvili v inom prístave.
Chcela by som prejsť Paríž a spoznať ho - kaviarne, múzeá, galérie, výpredaje handier (veď prečo nie). V tejto kategórií mám aj Sankt. Peterburg, Londýn, Carcassonne, Rím.
Na Islande by som si chcela zajazdiť na ich koňoch, kúpať sa v ich termálnych jazierkach a nájsť škriatkov a víly v tej ich úžasnej otvorenej krajine. Z prírodných divov snívam o skale Uluru v Autrálii a Nový Zéland. Túžim vidieť Indiu, jej pamiatky, skúsiť ajurvédsku liečbu a kúpiť si originálne sárí.

Na viac si teraz nespomeniem :D

Garfie
4451 příspěvků 27.02.13 07:43

Spíš by bylo jednodušší napsat, kam ne :-) Itálie vždy, kamkoli. Sen je pronajmout si dům na Sicílii.
Určitě bych chtěla procestovat Jižní a Střední Ameriku-Ekvádor, Peru, Columbie…Indie je velký sen, ale chtěla bych jí věnovat trochu víc času, stejně jako vnitrozemí Číny. Madagaskar, dávný sen. Chtěla bych projet hedvábnou stezku a taky transsibiřskou magistrálu. Projet vlakem jižní Egypt a Súdán. Pozorovat gorily v Kongu. Nakupovat v New Yorku a zajít na Hair na Broadway. Procestovat jižní Šikoku v Japonsku, Vietnam a vidět Angkor Wat.
A letos v létě si jeden splním, jedeme na dva týdny do Jeruzaléma…i okolní země by mě zajímaly, jen už mi s dětmi přijdou zbytečně nebezpečné-Sýrie, Libanon, Irán…tak snad později.

Lenka M.  27.02.13 08:07

Ja zúfalo milujem Wales, šedé kamenné domy obrastené brečtanom a machom, ohrady plné ovečiek, staré hrady, zelené údolia…a z pláží v Tenby som si skoro cvrkla od radosti :) Ach..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 66 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit