Vaše pracovní zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danielle.Warheit  23.07.13 08:54
Vaše pracovní zkušenosti?

Sice je to tak trochu OT, ale na druhou stranu výše naší výplaty určí, co si koupíme, náš pracovní dresscode zase, co po většinu dne budeme nosit. Pojďme tedy na chvíli diskutovat o práci.

Zajímalo by mě třeba pár věcí. Co jsem tu četla, tak spousta z vás je úspěšných, žijících v zahraničí atd. Chtěla bych se tedy zeptat…

V jakém oboru pracujete? Jak jste se ke své práci dostaly? Předcházel jí nějaký komplikovaný pracovní růst, nebo jste prostě přišly, oslnily svými vědomostmi a zkušenostmi a odešly se smlouvou (nadsazeně řečeno)? Je to, co děláte, vaše konečná, nebo se chcete realizovat někde úplně jinde? Co považujete za svůj největší pracovní úspěch? Co plat, myslíte si, že jste zaplaceny dostatečně? Co si myslíte, že je dnes „zaručený“ recept na pracovní úspěchy?

Já v současné době dělám všechno kolem marketingu v jedné tuzemské firmě. Nastoupila jsem sem po maturitě na gymnáziu, jelikož studium na VŠ jsem musela z finančních důvodů ukončit (ačkoli jsem se dostala na UK na svůj vysněný obor), hlavně kvůli praxi a získání zkušeností. Ovšem po třech letech, kdy na obchodním jsem druhý profesně nejstarší zaměstnanec (a papírově nepotvrzená vedoucí podpory prodeje) přestávám mít pocit, že tohle někam vede… Obzvláště výplatní den je vždycky velmi nepříjemný. Možná bych se ráda posunula někam dál (minimálně, aby se pro mě doplacení studia na VŠ, které bych příští rok chtěla začít, stalo reálnou záležitostí), ale při současné situaci na trhu práce z toho mám obrovský strach a takovou tu utkvělou představu, že na světě vlastně dobrá práce neexistuje. Budu tedy ráda za jakékoli příspěvky.

Příspěvek upraven 15.08.14 v 13:22

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reakce:

Doudou
1233 příspěvků 23.07.13 09:37

Já jsem zatím ve své první práci po VŠ. Našla jsem ji normálně přes inzerát. Hledala jsem asi 2 až 3 měsíce intenzivně (cca. 30 rozeslaných životopisů, 5 pohovorů).
Ale asi se budu chtít posunout někam dál. Zatím jsem tu na dobu určitou a pak se porozhlédnu někde jinde.

Murray
159 příspěvků 23.07.13 09:52

@Danielle.Warheit
Především tedy: je mi téměř 37 let, mám dvě relativně malé děti a bydlím 30 km (cca hodinu cesty autobusem) od Brna, které snad může nabízet přiměřené pracovní příležitosti. V naší obci práce není.
Z mého zorného úhlu, ač si netroufám ani náhodou nikomu radit, co má dělat… Anebo jinak, kdybych věděla tenkrát, co vím dnes, tak bych, pokud budu nespokojená, o 10 let mladší, bez dětí, bez hypotéky, bez dojíždění, s možností bydlet např. u rodičů… zkrátka pokud jste nespokojená, jděte si za něčím lepším. Bude čím dál těžší se rozhodovat. Jako žena to nebudete mít lehké nikdy. Ve 20 letech jste mladá a bez praxe, ve 30 máte malé děti (nebo se očekává, že si je co nevidět pořídíte) a ve 40 už jste stará na to, abyste někde začínala.
Já jsem váhala, neodešla, šla na mateřskou, vrátila se, jsem ještě nespokojenější než dřív, ale moje důvody proč zůstávat jsou bohužel velmi racionální.
A dobrá práce, i ta vysněná, ta určitě existuje. Jen si prostě za tím musíte jít. Nikdo jiný to neudělá. A mohlo by se vám stát, že budete takto váhat ještě za dalších 10 nebo 15 let. To byste chtěla?

skl
451 příspěvků 23.07.13 10:06

@Danielle.Warheit Jsem taky z MS kraje a sve zname muzu rozdelit do 2 skupin…do jedne patri lide, kteri byli ochotni se za praci prestehovat a do druhe ti, kteri zustali, at uz z duvodu rodiny, baraku atd… Asi je vam jasne, ktera skupina je na tom po pracovni strance lepe. At uz financnim ohodnocenim nebo tim, ze pokud maji sefa, tak nemusi pracovat pod hrozbou neustale hroziciho vyhazovu.

recept na uspech? ten jednoduchy ale pro odvazne…naucit se perfektne cizi jazyk a najit si praci v zahranici. Klidne jen na cas a s nove ziskanymi zkusenostmi se vratit (nebo nevratit) a nabidky se pohrnou.

pro mene odvazne…naucit se cizi jazyk, odstehovat se do Prahy, stat se zamestnancem v nejake ceske nebo zahranicni firme. Pozdeji s nabitymi zkusenostmi se osamostatnit napr. jako OSVC.

bohuzel MS kraj je na tom bidne a pokdu clovek nema opravdu super znamosti, tak si o nejake zajimave praci muze nechat jen zdat a ikdyz ji sezene, tak stejne pripadne povyseni vetsinou znamena misto nekde v Praze

Zebra33
2038 příspěvků 23.07.13 10:15

@Murray - souhlasim zcasti. Taky bych rekla, ze je idealni odejit, pokud je clovek mlady a na dane pozici nespokojeny. Nicmene si nejsem jista, zda je zrovna ted vseobecne ta spravna doba na opousteni jisteho zamestnani. Tzn. rozhodne bych ted nedavala vypoved s tim, ze urcite neco noveho a lepsiho najdu, ale myslim, ze nikdy neuskodi cas od casu projet ruzne takove ty servery s nabidkami prace, zda neobjevim neco lepsiho, nez co mam ted. U me je ted situace takova, ze prace sice nic moc, ale na dobu neurcitou a plat celkem jde. S pritelem planujeme v nasledujicich treba dvou letech rodinu, coz zmenu prace dost limituje (cas nez neco najdu + v Nemecku zkusebni doba 6 mesicu - pokud bych v te dobe otehotnela, tak me po te zkusebce nejspis neprijmou). Takze jsem ted ve fazi, kdy pokukuju, a pokud by se objevila nabidka na praci mych snu, tak bych ten zivotopis poslala. Kdybych byla single a deti zatim neplanovala, tak bych nejspis hledala intenzivneji.

Danielle.Warheit  23.07.13 10:18

@Murray problém je v tom, že já své závazky už mám. Splácím úvěr (nechala jsem se „odrbat“ od pronajímatele svého prvního bytu - hold mladá a blbá) a partner je nezaměstnaný. I když se snaží, práci nemůže najít (ptal se i ve fabrikách, na doly nemůže kvůli zdraví). Takže těch mých deset tisíc je bohužel jediná finanční jistota, kterou teď mám, proto stále váhám. Navíc v hloubi duše vím, že firma má možnost zvednout se, bohužel ji potápí jedna žena na vysoké pozici, které se vedení ne a ne zbavit.

@skl Odejít zatím nechci, ale po dokončení VŠ se na to chystám. Zatím mám sice hodně zkušeností od produktových focení až po tvorbu kampaní, ale bez papíru se se mnou nikdo nikde nechtěl ani bavit. A v Praze bych zase VŠ nezaplatila.

Každopádně moc děkuji za komentáře.

Příspěvek upraven 15.08.14 v 13:23

Katka2305
124 příspěvků 23.07.13 10:29

Já jsem při vysoké škole pracovala ve výzkumu v oboru, který jsem studovala. Po VŠ jsem zvažovala, zda budu pokračovat, ale po 6 letech v práci (z toho tedy 4 roky na částečný úvazek, při škole) jsem viděla, že další obvyklý směr v oboru není pro mě zrovna ideální, navíc zdejší administrativa ve vědě je šílená. Takže jsem se rozhodla změnit práci, začala jsem hledat při zaměstnání. Protože jsem měla poměrně vysoké nároky (spíš na typ a rozmanitost práce než finanční), přes pracovní agentury jsem šla jen na jeden pohovor, pak jsem se přes známého dozvěděla o zajímavé pracovní nabídce a místo jsem dostala. Nebudu specifikovat zaměstnání (to už bych byla naprosto jednoznačně identifikovatelná), ale pro mě je to práce snů - hodně rozmanitá, dost náročná, využívající jazykové znalosti i vystudovaný obor, hodně kontaktu se zahraničím (ale pracuji v ČR), tu a tam trocha cestování, neustále něco nového, nutnost neustálého sebevzdělávání. Plánuju u této práce zůstat, po cca 10 letech mám pořád kam postupovat dál, ani ne tak v rámci firmy (jsme malá firma), ale v rámci oboru.

Jestli můžu radit - jste mladá, porozhlédněte se po jiné práci, zatím klidně i při zaměstnání, zezačátku rozhodně buďte náročná, nemáte důvod měnit současnou práci za horší. Pokud bude mít práce alespoň něco společného se studijním oborem, bude to nejlepší. A hledejte aktivně, poptejte se i po známých, spousta zajímavých nabídek se nedostane do inzerátů či agentur, ale firmy dají na doporučení.

skl
451 příspěvků 23.07.13 10:32

@Danielle.Warheit no pak jeste muzete dal pracovat tam kde pracujete a soubezne s tim si zalozit zivnost a stejne sluzby nabizet jako OSVC…udelat si web. stranky a tvorit firemni katalogy.

edit… jo a jeste pri prvni prilezitosti jdete za sefem, at vam zvysi plat

DanielaS
4603 příspěvků 23.07.13 10:49
@Danielle.Warheit píše:
V jakém oboru pracujete? Jak jste se ke své práci dostaly? Předcházel jí nějaký komplikovaný pracovní růst, nebo jste prostě přišly, oslnily svými vědomostmi a zkušenostmi a odešly se smlouvou (nadsazeně řečeno)?

Po vysoke jsem chtela pokracovat v doktorskem studiu (na technice), jakkoli me to vlastne nebavilo, ale proste jsem netusila, co dal. Dva dny pred nastupem mi sekretarka mimochodem sdelila, ze ten vyzkumny projekt se zrusil. Na Google maps jsem si nasla vsechny podniky do 2 km kolem sveho bytu a vsem poslala zivotopis. O tyden pozdeji jsem nastoupila do nadnarodni IT spolecnosti za ctyrnasobek doktorandskeho platu. Oslnila jsem je jazykovou vybavou - tri jazyky na normalni komunikacni urovni, jediny, ktery jsem opravdu studovala, byl ze stredoskolskych let - a titulem Ing. O informacnich technologiich jsem nevedela NIC.
Jelikoz o deset let pozdeji PORAD nevim, cim bych chtela byt, zustala jsem ve stejne firme a jen se presouvam do jinych zemi. To je ta vyhoda nadnarodnich gigantu.
Plat mam ted skoro presne prumerny, ziju za nej vyrazne hur, nez s prumernym platem v Cesku.

DanielaS
4603 příspěvků 23.07.13 10:50

Jeste dodavam, ze si muzu dovolit povlavat po svete, protoze rodice jsou zdravi a nikdo me pobliz nepotrebuje. Za nejakou dobu to budu muset resit a to nebude snadne.

Zebra33
2038 příspěvků 23.07.13 10:53

@DanielaS - muzu se zeptat, v kterem state se zrovna ted nachazite? Docela me prekvapuje, ze se vam tam za mistni prumerny plat zije vyrazne hur, nez by se vam zilo za prumerny plat v CR. Ja mam prumerny nemecky plat a ackoliv je Mnichov velmi drahe mesto (na Mnichov mam lehce podprumerny plat), tak mam stejne porad pocit, ze se mi za ty penize zije lip, nez by se mi zilo za prumerny plat v CR.

DanielaS
4603 příspěvků 23.07.13 11:07

V Milanu. Respektive pracuju v Milanu, bydlim padesat kilometru mimo. Je tu hodne draho. A to neplatim zadny najem.
Kilo chleba 100 korun, litr benzinu 47 korun, hromadna doprava nepouzitelna, poplatek za navstevu u lekare (jako v Cesku 30 Kc) 780 korun. V pomeru k platu 25 000 korun je to dost.

Zebra33
2038 příspěvků 23.07.13 11:11

@DanielaS - aha, chapu to spravne, ze kdyz jste zamestnancem te ceske firmy, tak i kdyz ted zrovna pracujete v jeji zahranicni pobocce, tak stale dostavate ten cesky plat (plus asi teda nejake diety)? To je teda nic moc.

Pirek
6777 příspěvků 23.07.13 11:18

Práci jsem našla relativně rychle po ukončení školy - v červnu státnice, v září nástup. Jsem zástup za MD, do září 2015. Státní zaměstnanec, kvalifikovaná pozice, v Praze, plat na pražská očekávání podměrečný, ale jak jsem zjistila, ne zase tak výjimečně, rozhodně nedosahuje průměru ani mediánu. Leč jsem sama, bez závazků, tak mi na tom zase tak nesejde, hlady neumírám a i na zábavu vyjde. Navíc to není úplně vysněná práce, ale má k ní blízko a já věřím, že se k ní odtud dostanu (makám na tom).

Na druhou stranu se teď naskytla příležitost jít na HPP tam, kde jsem pracovala během studentských let jako brigádnice a stále se tam ráda a často vracím. Platově bych si vůbec nepohoršila a bylo by to něco, co mne baví, kde to mám ráda, s lidmi, které mám ráda. Ale není jisté, jak dlouho by to ze strany zaměstnavatele takhle ideální zůstalo a bojím se taky ustrnutí na místě.

Dávám tomu čas do konce roku, pak to budu muset nějak rozseknout.

Narcisa
100 příspěvků 23.07.13 11:20

Také jsem původně z Moravskoslezského kraje a dokud jsem chodila do školy, nedokázala jsem si představit, že bych odešla z Ostravy, natož z ČR. Pak jsem si ovšem začala hledat práci a rychle jsem přišla o iluze. Pak se přítel odstěhoval za prací do Polska a náhodou se našlo volné místo ve vedlejší firmě. Díky tomu, že v práci používám hlavně češtinu a jsem rodilá mluvčí, mám jazykový příplatek, díky kterému je můj plat moc hezký. Stýská se mi po domově, po rodině a přátelích, ale za současné situace na českém trhu práce se nevrátím - chci se při pohledu na svou výplatní pásku usmívat, a ne nad ní každý měsíc zaplakat ;)

DanielaS
4603 příspěvků 23.07.13 11:25
@Zebra33 píše:
@DanielaS - aha, chapu to spravne, ze kdyz jste zamestnancem te ceske firmy, tak i kdyz ted zrovna pracujete v jeji zahranicni pobocce, tak stale dostavate ten cesky plat (plus asi teda nejake diety)? To je teda nic moc.

Ne, ja jsem normalne italsky zamestnanec (a platim italske dane), on je tu plat kolem 1000 euro naprosto normalni. Prepocitala jsem to na koruny pro lepsi predstavu.

Zebra33
2038 příspěvků 23.07.13 11:28

@Narcisa - desi me predstava, ze by CR prijala Euro, protoze kdyz srovnam plat, ktery bych mela na stejne poziciv CR s mym soucasnym nemeckym platem, tak je to nebe a dudy (tolik, co mam ted, bych v CR v zivote nevydelala). Proto kvuli sve rodine a pratelum v CR doufam, ze se to zavedeni Eura v CR bude jeste dlouho odkladat. Kdyz prepoctu prumerny cesky plat na eura, vychazi mi zhruba 1000 euro hrubeho, coz je zhruba castka, kterou v Mnichove platim za pronajem dvoupokojoveho by­tu.

Zebra33
2038 příspěvků 23.07.13 11:30

@DanielaS - no to si delate srandu… Pak nechapu, jak muzou mit Italky tolik kabelek a paru bot :) (v obojim mam pocit vedou svetove zebricky).

Mayim
400 příspěvků 23.07.13 11:36

Po VŠ jsem práci hledala hodně dlouho, i když ještě během studia jsem si dělala zálusk na celoúvazkovou práci v muzeu (moje šéfová mi tehdy řekla, že kdyby to bylo jen na ní, tak si mě tam nechá a zaučí, ale ředitel že nové lidi nenabírá; sice bych si musela dostudovat archivnictví a němčinu, ale myslím, že by mě to dost bavilo). No nic, životopisy jsem rozesílala nezávisle na místě bydliště (Krkonoše), to, že jsem se nedostala do Bratislavy, mě trochu mrzí dodnes - no ale chtěli hebrejštinu na úrovni rodilého mluvčího, což opravdu nejsem. Krátce jsem dělala bezpečnostní kontroly na letišti (a dodnes jsem vděčná tehdejšímu šéfovi za tuhle šanci) a teď něco málo přes dva roky jsem v mezinárodní firmě, používám jazyk, který jsem vystudovala (hebrejština) i jazyk, který jsem se naučila svépomocí (polština, ale tam jsem pouze záskok za mateřskou). Loni touhle dobou se mi naskytla možnost (asi dost reálná) odejít do ciziny a dělat prakticky totéž co tady, ale s češtinou - díky totální souhře okolností jsem to odmítla, ale časem se o něco takového pokusím znovu.

@Narcisa Kde pracujete? Někde poblíž hranic nebo kousek dál? (město stačí, podrobnosti nejsou potřeba)

MP Monny
480 příspěvků 23.07.13 11:38

@Zebra33 Moc nerozumím vaší myšlence proti zavedení eura ve spojení s výší platu. To je přece jedno v jaké měně je plat vyjádřen, závisí na jeho výši a ta je prostě vrůzných zemích různá. Nebo to myslíte jen opticky, že 25 000 CZK vypadá lépe než 1 000 EUR?

RenaLange  23.07.13 11:40

@MP Monny přesně to mě napadlo:-).

Moir
1805 příspěvků 23.07.13 11:52

Pracuji v oboru průmyslových práv, ve státní správě. Práce je zajímavá, na státní správu ještě jakž takž placená, ale prostě plat státního zaměstnance na nižší příčce potravního řetězce. A pracuji na tomhle místě už 6. rokem, kdy ještě stále fůru věcí nevím a teprve se je učím.
Tuhle práci jsem našla naprostou náhodou, odpověděla jsem na nic neříkající inzerát a za 10 dnů jsem nastupovala, naštěstí aspoň nějak můžu uplatnit znalosti, které jsem získala ve škole.
Předtím jsem práci hledala těžko, absolventka bez praxe s mizivým sebevědomím.
Do zahraničí bych jít pracovat mohla, kdyby - otevírali místo v mém oboru, což neotvírají, tahle práce je hodně specifická. Navíc by to vyžadovala udělat si C úroveň certifikátů z angličtiny, němčiny a začít se učit francouzsky a odstěhovat se do Haagu.
Nebo absolvovat 3,5 roční velmi těžké studium a udělat nakonec těžké zkoušky, které na poprvé neudělá víc než polovina adeptů, a jít hledat štěstí do Mnichova, jestli mne některá z tamějších specializovaných patentových kanceláří nevezme.
Nebo si ty zkoušky udělat lokální a opět hledat štěstí u místních patentových kanceláří, nebo hledat klientelu. A téhle branži je to o jánabráchismu, noví se uchycují dosti těžko.
A k stěhování do zahraničí - rodiče mám relativně starší, přinejmenším táta není už zrovna zdravý a sestra už v zahraničí žije a žít bude. Takže je záhodno, abych alespoň já byla na blízku.

Příspěvek upraven 23.07.13 v 12:02

Narcisa
100 příspěvků 23.07.13 11:59

@Mayim Pracuji v Krakově, takže to mám do Česka naštěstí docela blízko :)

Zebra33
2038 příspěvků 23.07.13 12:00

@MP Monny @RenaLange - chapu kam tim mirite a mate pravdu, na vysi platu jako takoveho se vyjadrenim v jine mene nezmeni nic. Sama to vnimam tak, ze CR by se zavedenim Eura zapojila do stejne menove unie jako staty, ve kterych se vydelava daleko vic. Takze naoko to pusobi, ze vsichni mame Euro a jsme si tak v podstate vsichni rovni, ale je to tak opravdu jenom naoko. Navic v Nemecku byla po zavedeni Eura zkusenost takova, ze se vsechno zdrazilo. Ono treba 4 Eura vypada oproti 100 Kc jako nic, tak to dame rovnou za 5 Euro (papirova jako papirova). Jake by melo zavedeni Eura konkretni dusledky na prumysl, sluzby apod nevim, ale urcite k tomu pujdou na internetu najit nejake (vice ci mene) odborne clanky.

DanielaS
4603 příspěvků 23.07.13 12:04

Nam se taky svagr, zijici a vydelavajici skutecne velike penize ve Svycarsku, neustale hlasite divi, ze jeste kysneme ve skomirajici Italii. Ze jsme pul hodiny cesty od jeho matky mu nejak nedochazi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit