Vaše zkušenosti s funkčním prádlem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

system_error
815 příspěvků 07.08.13 22:02
Vaše zkušenosti s funkčním prádlem

Zdravím všechny, mám dotaz, rozhodla jsem se koupit nějaké to funkční prádlo, ale mám zkušenosti (dobré) jen s přítelovou moirou. Jaká značka je nejlepší sama o sobě a jaká v poměru cena/výkon? Nechce se mi kupovat něco úplně drahého, ale zase nechci nějaký šunt. Tak díky za tipy.

Najdete v encyklopedii: Modal

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

continuity
5851 příspěvků 07.08.13 22:08

@system_error tedy jestli vam vyhovuje Moira, tak je to uz vsechno jedno. mne to otresne smrdi. jedine, co jsem mela z techto umelotin uchazejici je Millet s nejakym stribrnym vlaknem, ale Millet spodni pradlo se v CR moc neprodava. ale mozna to uz delaji i jini vyrobci.

nebo pak Merino, ale s tim tenkym pradlem je potiz, ze se docela rychle rozpada.

kimnie
411 příspěvků 07.08.13 22:36

Já trávím půlku zimy na lyžích, takže funkční prádlo je pro mě nezbytností. Celkem se mi osvědčil Craft, mám dvě trička s dlouhým rukávem, jedno s krátkým, dvoje podvlékačky. A ještě takovou lehounkou bundičku, co nosím na kolo nebo na běh.

shmt
117 příspěvků 08.08.13 10:31

Prádlo z umělých materiálů prostě smrdí. V létě to lze řešit tím, že se každý večer spolu s člověkem trochu vypláchne a stačí to.

Nesmradlavá je jen merino vlna, která je hodně drahá a pak ultramoderní úplety se stříbrným vláknem nebo nano-napařeným stříbrem. Koupil jsem si nějaké triko a rozdíl je opravdu znatelný.

Jinak Moira mi přijde vklidu, Coolmax a jiné mezinárodní značky mají líbivější designy, ale technické prádlo beztak přijde často dospod, takže to pro mě není podstatné - a internacionálové bývají dražší.

Moira hodně vydrží.

elleela
526 příspěvků 08.08.13 14:29

Ještě nezapáchá funkční prádlo z bambusu, mám z něj jedno tričko a jsem spokojená.

Vipera
208 příspěvků 08.08.13 17:44

Já jsem dlouholetá uživatelka různých značek - na léto Moira, dobře odvádí pot, ale musim ji měnit každý den. Na zimu Craft, dřív mi vydržel na lyžích 2 dny, teď už jen jeden (ale uznávám, už mu bude tak aspoň 8 let…). Loni jsem si pořídila bambusové tričko a je to paráda, dá se nosit v létě v zimě :) Zatím jedinej materiál, na kterým není po třech dnech poznat, že jsem ho měla celou dobu na sobě. A teď ještě uvažuju o Smartwoolu (merino vlna), ale asi si o něj budu muset napsat Ježíškovi…
Ještě bych chtěla podotknout, že některá Moira letní trička jsou i celkem hezká (ale nekoukala jsem na nejnovější kolekci), takže je nosím v létě k sukni, ale jinak jen na sport a do hor.

baltik
1704 příspěvků 08.08.13 17:53

A nemate zkusenost s funkcnimi tricky na golf? Bracha chce neco misto bavlny do tady toho horka a ja se tech umelych materialu bojim…

Eila
166 příspěvků 08.08.13 18:45

Mám moiru (asi nejleší na odvod potu) - řada ultralight, craft zase víc hřeje a je o dost příjemnější na tělě, ale ten odvod potu není ažtak super. Smrdí oboje pekelně. Pak mám tenká trika z Merino vlny, je na nich taková kost jako značka. Jsou supr, kupovala jsem je v outletu ve Štěrboholech. Sice pocitově pot tak dobře neodvádějí, ale nestudí ani mokrá, hodně rychle schnou a hlavně nesmrdí:)

continuity
5851 příspěvků 08.08.13 20:23

@Vipera popravde triko od Smartwool mam jedno a odeslo uplne nejdriv, ze vsech merino veci. pravda bylo z vyprodeje za asi 3 stovky, tak to tolik nemrzi. Icebreaker vydrzel vic, ale taky to neni na veky

popravde na lyza a zimni aktivity pouzivam dva roky par kasmirovych rolaku z druhe ruky z mimibazaru a je to docela fajn reseni. za par supu, hreje, nestudi. jenom se obvykle delaji docela kratke, na to pozor.

Konvalinka
244 příspěvků 08.08.13 21:36

Já jsem si na doporučení koupila funkční prádlo v Lidlu. Myslím, že je za ty peníze dobré, ale nejsem příliš kompetentní to hodnotit, protože se potím málo. Ale smrdí jako rasův pytel.

katja_k
34 příspěvků 08.08.13 21:53
Devold

Z funkčního prádla nenosíme celá rodina nic než Devold. Moira mě kouše a nenosí se mi dobře. Devold je norská značka, vyrábí z merino vlny a jak v létě, tak v zimě v dobře poskládaných vrstvách tvoří dokonalý základ veškerého pohybu. :)

eveK
333 příspěvků 08.08.13 23:28

Já jsem asi divná, ale mám jedny Moira ponožky a nezaznamenala jsem, že by byly nějak lepší než normální bavlněné fusky.

regeena
24 příspěvků 09.08.13 08:19

Tak za seba môžem povedať, že už si nekúpim nič okrem merina. momentálne mám jedno tenké letné tričko s krátkym rukávom (devold) a jedno hrubšie s dlhým na zimu (icebreaker). pri športoch, keď ich používam sa potím celkom dosť a nielen, že rýchlo vyschnú, ale dajú sa nosiť dlho bez toho, aby nepríjemne zapáchali. lebo nie vždy sa dá tričko oprať po každom použití. to tenšie som teraz nosila týždeň v kuse, na ňom batoh, a nejak zvlášť neutrpelo ani na vzhľade.
umelé materiály sú väčšinou lacnejšie, ale smrdia niekedy už po hodine používania.
každopádne bambusové vlákno vyzerá nádejne, možno sa dám nahovoriť :-)

andreama
228 příspěvků 09.08.13 09:57

Mám tři Moira trička a přijde mi že jsou rychle sepraný a vytahujou se z nich dost nitky. Přítel má několikery ponožky a vůbec nesmrděj, ale jednou si koupil trochu jiný a ty tak páchly, že jsme je normálně šli vrátit do obchodu. Pak mám taky to z Lidlu na lyže, protože stálo málo a je v tom takový vedro, že se to dá nosit až při mínus deseti.

DanielaS
4603 příspěvků 09.08.13 10:18

Asi jsem divna jinym zpusobem, ale mne Moira nesmrdi. Mam tu prvni lehkou vrstvu (UNI?) a funguje vyborne. Mam hlavne problem v lete s trickama studenyma od potu a to resi bezvadne. Pres noc necham vyvetrat a rano je jako nova. Je teda pravda, ze mam tricka uz pres deset let, mozna od te doby zmenili technologie. Nejsou ani seprana, sedrena nebo tak.
Na zimu mam na zahrati Odlo, polyesterove, z rubu na omak takove plysove. Vyhovuje mi na zavody, kde se strida lehka namaha s dlouhym postavanim. www.odlo.com

elleela
526 příspěvků 09.08.13 11:59

Mám taky pár věcí od Moiry a neřekla bych, že nějak výrazně smrdí. Lepší je ale Icebreaker. Osvědčilo se mi i oboustranné triko od Sensoru, jedna strana by měla víc chladit, druhá hřát. Podvlíkačky mám od slovenského Termovelu, spokojenost. Ponožky doporučuji Vavrys nebo Lorpen. A teď mě začíná bavit Arcteryx.

valery
1579 příspěvků 10.08.13 05:55

Funkční prádlo snesu na těle pouze v zimě, kdy ocením jeho schopnost udržovat teplo, ale v létě prostě z těhle umělých materiálů na těle bych zešilela.
Jezdím poměrně vydatně na kole, takže jsem zkraje zkoušela různá cyklotrika, cykloprádlo, cykloponožky, cyklobundy- vše pochopitelně z funkčního materiálu se všemi těmi vychvalovanými zazračnými vlastnostmi.
Nechci tyto vlastnosti funkčního prádla zpochybňovat ani jinak hanět, ale já si je vlastně nikdy moc neužila- 5 vteřin po navléknutí čehokoliv z umělýho materiálu ze mne leje pot, jak kdybych už měla vyjetý kopec Sv. Jana (jediný pověstný „krpál“ v HK), a to se jinak téměř nepotím,; zdá se mi, že smrdím jak tchoř, cítím se nepříjemně a tenhle pocit mi kazí náladu po celou dobu na kole.
Tedy kazil- dnes když na kolo, tak jen to nejsepranéjší bavlněné tričko nebo tílko a pod cyklokraťasy s pemprskou zásadně jen naostro- tam bych si s bavlněnými spoďáry prokázala medvědí službu ;-)

teď jsem si vygůglila info o tzv. bambusových tričkách a zdá se, že to bude to pravé pro mne :-D

PreppyGirl
27 příspěvků 10.08.13 08:37

@baltik jen tu nejlepsi. normalne nedam dopustit na bavlnu, ale v hodne teplych dnech nedam dopustit na tyto materialy. osvedcil se mi nike, mam dve a nevymenila bych.

terkaOl
72 příspěvků 11.08.13 16:57

Z novější Moira kolekce mám jen trekové ponožky (umělina, ale perfektní), jinak jen asi 4 roky staré polyesterové tričko, které po chvíli smrdí.
S merino vlnou, konkrétně Smartwool mám dobré zkušenosti, tedy až na výdrž, ta je oproti umělině o dost horší, jejich teplejší úplety rády pouští oka. Zas není problém strávit v jednom triku týden na lyžích, protože smrad se drží dál.
Sportovní podprsenky mám od Sensoru a jsem spokojená. Nevím ale, jestli dělají i nějakou verzi pro obdařenější dámy, protože ty mé by ve větších velikostech asi neměly šanci. Od sensoru mám i nějaké triko s dlouhým rukávem (už téměř nenosím)a podvlíkačky, které jsou fajn, ale taky už plánuju nákup nějakých z merina.
Celkově mi hodně vyhovuje Craft, mikinu, cyklo bundu, dres i ponožky můžu po několika letech prohlásit za téměř nezničitelné.
Pokud chceš ale do začátku vyzkoušet něco levnějšího, mrkni do Lidlu. Před pár týdny jsem tam koupila dvě běžecká trika a podprsenku, vše po 150,– a jsou super, zvlášť ta podprsenka mě nadchla. Mívají i různé teplejší varianty na lyže, věci na kolo apod.

valentina11
9 příspěvků 12.08.13 00:46

Craft je dobrá značka, možná lepší je OLDO. Ale také dražší.

trinita
323 příspěvků 12.08.13 01:20

Ja nosím funkčné prádlo prevažne na bicykel, hlavne keď je chladnejšie, mám nejaké polyesterové, tie sú síce funkčné, ale hrozne smrdia už po chvíli, a ešte mám tričko od i-tranu (slovenská firma), je to zmes merina a mikropropylénu s antibakteriálnou úpravou, a to vydrží aj týždeň nosenia bez toho, aby ho bolo cítiť viac, než bežné tričko po jednom dni nosenia… síce sa trochu žmolkuje a na legínach sa mi robia dierky, ale vcelku sa príjemne nosí a plní dobre svoju funkciu

hanyketty
32 příspěvků 12.08.13 13:53

Je tu celkem nutne rozlisit vubec pojem funkcni obleceni a na co presne by trebas triko melo byt…trochu rozdil je v tom, kdyz pojedete na 14dni do hor, budete bivakovat, nosit si sve veci na zadech atd. nebo jdete na hodinku na spinning…nebo chcete neco tepleho…atd.at­d…kazdy material, kazdy uplet ma jine vlastnosti tzn. tak jako kdyz reknete, ze se Vam libi napr. Promod tak u funkcniho obleceni si budte jisty, ze nemuzete rict, ze Moira je super a Devold je blbej…proto kazda takova firma ktera plete tyhle funkcni veci dela spoustu rad a je to docela umeni si vybrat spravne triko…

Réza4  13.08.13 17:48

Já nosím teplá funkční trika na turistiku od Klimatexu. Vhodná od podzimu do jara. Jedno mám s dvoutřetinovým podílem modalu, to je perfektní, moc příjemné na omak a funkční dle mých představ.
Druhé mám stoprocentní umělinu a to hrozně elektrizuje - lítají mi vlasy a celý den dostávám šlupky od statické elektřiny.

lililinda
2 příspěvky 26.11.13 14:33
funkční prádlo

No já jsem slyšela hodně chvály na prádlo z Lidlu. Osobní zkušenost mám se značkou Winner. Sem s ní moc spokojena. Kupuju si od nich prádlo i sportovní oblečení na netu. Ale je opravdu důležité na co to prádlo má být. Já nejsem nijak přehnaně aktivní sportovec. Spíše takový rekreační :)

Cornero
386 příspěvků 26.11.13 15:13

Trenuju a hraju ve funkcnim pradle skoro kazdej den a jsem nejvic spokojenej s pradlem Nike a Under armour. Triko od Nike mi ani moc nesmrdi a vcelku rychle schne. Moiru beru jako takovou nouzovku protoze smrdi po kazdym pouziti. V Nike necejtim ani tolik vlhkost a chlad jako v Moire. Nekteri spoluhraci jeste nosi znacku Skins ktera ma dalsi funkce krom odvodu ale to uz je za raketu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit