Veganství a akné

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terik2
12 příspěvků 03.03.15 14:22
Veganství a akné

Zhruba před rokem jsem vysadila antikoncepci a bála jsem se, že můj obličej bude zase plný akné. Jelikož jsem akné trpěla před nasazením antikoncepce, tak se obavy naplnily. Akné přišlo a bylo to tisíckrát horší. Zkoušela jsem snad všechno, různou kosmetiku, vitamíny, biorezonanci, lasery. Z biorezonance mi bylo zjištěno, že reaguji špatně na pšenici, proto jsem 2 měsíce nejedla, ani žádné pečivo, těstoviny, cokoliv co obsahovalo hlavně pšeničnou mouku, nakoupila jsem různé dýňové, kaštanové, tapiakové mouky a pekla a vařila bez lepku. Pleť se mi malinko zlepšila, ale stále se akné tvořilo. Kamarádka tehdy držela program Whole30 neboli stravování paleo, půjčila mi knihu, kde toto stravování pomohlo mnoha lidem s různými nemocemi a já se rozhodla, že to zkusím také, jelikož jsem nebyla velký milovník masa, tak jsem natolik spokojená nebyla, ale mít zase hezkou pleť bylo silnější, ale ani to nepomohlo. Dokonce jsem vypátrala, že akné se také říká kožní cukrovka. Ano, i sladkého jsem se vzdala. Stále akné neustupovalo, tvořilo se nové a takové to bolavé akné, které pořád mačkáte a tvoří se nové. Pleť už jsem měla hrubou, s jizvičkami, bez make-upu jsem vyjít nemohla. Noční můra holky. Naštěstí pracuji v noci v baru, kde když si dáte spousty make-upu a je tam tma, tak to není tak hrozné. Za denního světla jsem ale vycházet nechtěla. Hledat informace a něco co pomůže jsem nepřestala. Poté jsem narazila na RAW stravování, jde o živou stravu. Půjčila jsem si knihy a prostudovala internet a zkusila i tento způsob stravování, cítila jsem se skvěle, ale vydrželo mi to krátkou dobu, proto jsem přešla pouze na veganství, které mi nedělá nijak zvláštní problém, nikdy jsem nebyla milovník masa. Jsem 100% vegetarián a zhruba 80% vegan po dobu asi měsíc a půl. Je to neuvěřitelné, ale akné ustupuje. Stačila mi krátká doba a já už vím co mi chtělo tělo říct. Při brouzdání na netu jsem objevila spousty skvělých blogů, podle kterých vařím, také jsem narazila na spousty smutných dokumentů, jak zachází se zvířaty.
Je mi hrozně z toho, jak jsou lidé krutí. Teď už to není jen touha po krásné pleti, maso už rozhodně jíst nechci. Proto se ptám vás, pomohlo vám veganství od akné?
Vím, že je to krátká doba co akné ustupuje, mám jizvičky a fleky, ale konečně něco pomáhá a já věřím, že to nebude, tak dlouho trvat a já zase ráno vstanu a budu krásná i bez make-upu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

levandule.K
74 příspěvků 04.03.15 10:41

S veganstvím zkušenost nemám, ale v poslední době častěji slýchám, že lidem s určitými zdravotními problémy pomohla změna stylu stravy (paleo nebo veganství). Já bych se masa vzdát nedokázala.

blanche01
1162 příspěvků 04.03.15 11:40

Moje dcera je též vegetariánem a částečně veganem, ale moc jí to podle mne neprospívá, pleť má stejně problematickou jako dřív a docela dost přibrala. Myslím, že jí toto stravování opravdu nesedí. Většina vegetariánu je hubených a u ní je to přesně naopak.

Sailorette
1589 příspěvků 04.03.15 11:46

Jako vegan jsem taky dost přibrala. Jako vegetarián naopak shodila. Pleť se mi lepší, když vynechám hlavně cukry a mouku a taky takové ty hotové sojové výrobky, jako sojové maso, paštiky atd. Když jsem se chvíli stravovala raw, tak jsem taky měla lepší pleť a hlavně tělo nezadržovalo vodu, což bylo super.

viktorka_od splavu
7437 příspěvků 04.03.15 11:53

@Terik2 já vím, je to marný, je to marný, je to marný…
ale stejně mi to nedá
http://www.modnipeklo.cz/…grossularia/?…
@blanche01 děvčata mají často tendenci vyhýbat se masu a dávat přednost sladkostem, pokud je to případ vaší dcery, tak je to fakt špatně

Sailorette
1589 příspěvků 04.03.15 11:58

@viktorka_od splavu Ony to nemusí být jen sladkosti, jíte hodně brambor, těstovin, k tomu sice nějakou omáčku nebo zeleninu, ale jelikož tam není bílkovina, tak toho sníte kotel. Nejdostupnější bílkovinou je tofu, ale to je zase sója, podle mě spoustě lidem nedělá dobře, jiné luštěniny zas je potřeba umět upravit, někomu nechutnají vůbec.

z_dediny
1031 příspěvků 04.03.15 12:20

V pubertě jsem byla především jedlík bílkovin, maso, sýry, vejce, i mléko jsem tenkrát pila. Pleť jsem měla krásnou. Pupínky za celou dobu bych spočítala na prstech jedné ruky, no, možná obou. Pleť se mi zhoršila v dospělosti v mém vegerariánském období a už se nedala do pořádku. I zdravotní potíže se objevily až v tomto vegetariánském období. Svému pětatřicetiletému já bych za to řádně vyhubovala, ne-li nakopala.

Jiná Realita
13791 příspěvků 04.03.15 12:25

Bože, proč musí každý vegetarián doprovodit svoje stravování kecem o tom, jak jsou lidé strašně krutí.
jak jsem psala už několikrát, i některé rostliny „cítí“ bolest a některé produkují něco, co by se dalo nazvat feromon strachu, pokud do nich začnete řezat.

to by mě zajímalo, co jíte. hlavně doufám, že v zimě nejíte rajčata, papriky, ani vlastně vůbec žádnou zeleninu a ovoce dovozené někde z jihu, ale jen zeleninu a ovoce z české republiky, ideálně takové, které jste si vypěstovala doma, abyste měla jistotu, že u toho brutálně netrpělo životní prostředí, spodní vody, lidi, kteří to pěstovali… taková španělská rajčata, to je totiž neekologická pecka. a banány, radši nemluvě.

nejezte nic, vždycky něčemu ublížíte. navrhuju krmit se kameny a hlínou. ne, vlastně v hlíně toho taky dost žije. jezte ty kameny.

anebo si jezte, co chcete, ale netvařte se u toho jako nejmírumilovnější a nejdokonalejší bytost, která žije se vším v harmonii, zatímco ti okolo jsou tak krutí.

system_error
815 příspěvků 04.03.15 13:04
@Jiná Realita píše:
Bože, proč musí každý vegetarián doprovodit svoje stravování kecem o tom, jak jsou lidé strašně krutí.

Asi proto, že prostě nejíst maso jen tak, protože mě nechutná, není dost zajímavý.

system_error
815 příspěvků 04.03.15 13:10
@levandule.K pí­še:
S veganstvím zkušenost nemám, ale v poslední době častěji slýchám, že lidem s určitými zdravotními problémy pomohla změna stylu stravy (paleo nebo veganství). Já bych se masa vzdát nedokázala.

Kdyby jenom masa, co jsem četla tak vegani nejedí nic živočišného, tzn. ani vejce, mlíko atd.
Já bych nemohla být ani vegetarián, nejde jen o to, že mě maso chutná, ale musí to být náročné na plánování, takhle když jsem ve městě nebo na výletě a mám hlad, prostě si vždycky něco koupím, ale vegani? Ti aby sebou pořád něco tahali nebo si předem zjišťovali možnosti stravování. To by mě nebavilo.

stes  04.03.15 13:17
@blanche01 píše:
Moje dcera je též vegetariánem a částečně veganem, ale moc jí to podle mne neprospívá, pleť má stejně problematickou jako dřív a docela dost přibrala. Myslím, že jí toto stravování opravdu nesedí. Většina vegetariánu je hubených a u ní je to přesně naopak.

Jak může být částečně veganem? Buď je nebo není, ne? Jinak znám ze svého okolí podobný případ, co popisujete - tloustnoucí veganka, jen s tím rozdílem, že dokud byla vegetariánkou, neměla s postavou problém.

Go-lightly
3428 příspěvků 04.03.15 13:17

Ale zrovna dnes jsem na to téma četla dobrý článek Romana Vaňka:
Nebo mají správnou představu o dokonale zdravém jídle makrobiotici, či militantní vegani, kteří své okolí neustále ostřelují argumenty, jak se cítí skvěle a my - amorální zbytek planety - se cítit skvěle nemůžeme protože do sebe každý den neládujeme cizrnu a jáhly s římským kmínem. To vše zapíjené vlažnou vodou?
Za vrchol považuji vitariány, kteří to „vegetariánské zdravíčko“ dotáhli dle mého soudu nejdále. Všechno baští studené - tedy ať jsem přesný - raw. Nic nesmí projít tepelnou úpravou nad 42 stupňů. Pěkně brčkem srkají šťávy z vymačkaného ovoce a zeleniny, kterou si pochopitelně sami odšťaví. Dužninu pak mnoho hodin suší v domácích sušičkách do podoby oplatek, které spojují medem a několika druhy zrníček. To vše zajídají neuvařenou dlouhou dobu namočenou rýží ve vodě.
Následně pak zažívají gurmánské orgie, naplněni láskou všehomíra a v diskuzích na internetu dodávají sílu jeden druhému, že začínající zkažené zuby, žaludeční problémy a tak dále jsou pouze přechodný problém „čištění se“. Pokročilejší pak ujišťují začátečníky, že je čeká mnohem delší život, bez nemocí, naplněný sluncem, a kůže na těle napnutá a hladká jako dětská prdelka, bez jediného beďárku po celý dlouhý život.
Nic z toho mi nevadí. Pánbůh má zkrátka různou čeládku. Dokud výše zmínění dospělí lidé nezačnou svou „pravou víru“ nutit svým dětem, které potřebují vyváženou stravu a pohyb na čerstvém vzduchu. Každý svého štěstí strůjcem říká přísloví. Jsem přesvědčený, že každý extrém ať doprava, či doleva (a to i v gastronomii) je špatná cesta, a každá obhajoba tohoto extrému je zcestná.
Celé je to tady:
Zdroj: http://www.lidovky.cz/…ra-chut.aspx?…. clanky. clicks

DRW
1229 příspěvků 04.03.15 13:20

Dcera je vegan vice nez 2 roky a rozhodne ji to od akne nepomohlo, vyradila i vsechny lepkove veci. Proste obcas je treba nechat vybourit hormony, zajit na kosmetiku a starat se o sebe, nekomu veganstvi prave akne muze zhorsit.

Zoe
316 příspěvků 04.03.15 13:38

Myslím, že vhodnost/nevhodnost stravy je velmi individuální. Na souvislost veganství a akné bych nevsadila.
Zkušenost mám zprostředkovanou od svého syna: akné mu vyvolává a zhoršuje konzumace vepřového masa a výrobků z něj. I když to vypadá, že je snadné se vyhýbat vepřové stravě, není to jednoduché, protože vepřové tvoří základ českého jídelníčku ve veřejném stravování.
Já jezdím na soukromou imunologii, kde mi z krve stanovují přibližně jednou za rok pro mne nevhodné potraviny. Hodně mi to pomohlo. Máte-li zájem, napište mi.

Motyka
327 příspěvků 04.03.15 13:51

Je to opravdu individuální. Sestra měla akné coby všežravec, vegetarián i vegan. V posledních deseti letech to leda tak reguluje hormonální antikoncepcí. Já jako všežravec, který nesnesl antikoncepci, jsem odkázaná se smířit se zhoršujícím stavem pleti v pravidelně periodickém období. A taky mi zhoršuje pleť pobyt v zakouřených prostorách - není ten bar kde pracujete kuřácký?.

Pinot Noir
8530 příspěvků 04.03.15 14:04

Mně se pár měsíců po vysazení AH taky akné zhoršilo (vlastně nezhoršilo, ale objevilo, během užívání AH jsem problémy s pletí neměla), bylo to už opravdu zoufalé. Po necelém roce se to začalo výrazně lepšit, za pomoci Sudocremu. Ale dnes už si myslím, že i bez něj by byl průběh stejný, tělo se zkrátka s tou změnou musí vyrovnat a to nějaký čas trvá. Nestala jsem se veganem ani vegetariánem, přesto asi po roce od vysazení se pleť vrátila k normálu.

Zina
995 příspěvků 04.03.15 15:00

@Jiná Realita @system_error: Myslím, že nám/jim trochu křivdíte, určitě ne každý doprovází své rozhodnutí nějakým prohlášením, spousta z nás nemá potřebu to celkově s nikým rozebírat. Jenže o takových lidech právě proto nevíte, ty výkřiky, které se s tím opravdu čas od času pojí bych dala do souvislosti s tím, že většina lidí, co to vyzkouší, k tomu dospěje kolem puberty, kdy se potřebujete nějakým způsobem vůči zbytku vyhranit. Já alespoň neznám žádné dospělé militantní vegetariány, kteří by podobnými kecy sužovali okolí, a pokud to mám brát podle sebe, mluvím na tohle téma, až jsem-li vyzvána.

@stes Může být - z donucení. Já jsem vegetarián z rozhodnutí a částečný „vegan“ z donucení - špatně snáším některé mléčné výrobky. Samozřejmě je to pak trochu zavádějící, ale je to jednodušší než vysvětlovat, že jsem sice jen vegetarián, ale navíc ještě nejím tohle a tamto.

S hormonální antikoncepcí mám stejné zkušenosti, po jejím vysazení jsem si připadala, jak když jsem se vrátila do puberty.

Proto k si myslím, že stav pleti krom hormonálních pochodů ovlivňuje hlavně alkohol, nikotin, pohyb v zakouřeném prostředí a celkově tučná, ostrá a „chemická“ jídla. Samotné nejedení není žádná záruka správného stravování, člověk se může slušně prasit i bez něj :-).

Sailorette
1589 příspěvků 04.03.15 15:05

Nedávno jsem se přes maily domlouvala s jedním mužem, pozval mě na večeři. Navrhl restauraci, já ji odsouhlasila s tím, že doufám, že tam budou mít něco dobrého i pro mě, když nejím maso. Jen tak mezi řečí, protože nějaké těstoviny bez masa mají dnes snad už v každé pizzerii. Asi jsem ho fakt vegetariánstvím vyděsila, protože už se vůbec neozval:))

viktorka_od splavu
7437 příspěvků 04.03.15 15:13

@Sailorette prostě jste na sebe prozradila něco, co se mu nelíbilo. muži si neradi zbytečně komplikují život. a mít požadavky ještě předtím, než se poprvé sejdete…

Karja
4766 příspěvků 04.03.15 15:22

@Motyka Je pravda, že mě pobyt v zakouřených prostorách taky horší pleť. Nejhorší to bylo za toho pubertálního období, kdy jsem chodívala vyloženě do takových těch začouzených doupat. Ne nadarmo se kožní ptá, v jakém prostředí člověk pracuje. Ve špinavém prostředí je to prostě horší.

Lála_druhá
357 příspěvků 04.03.15 15:22

Podle mě je každý extrém špatný (nejen ve stravování) a s akné bych šla na kožní.

billie
369 příspěvků 04.03.15 16:06

@blanche01 Ja zase poznam 3 skutocne stihlych vegetarianov, ti ostatni su bud skinny fat alebo maju viditelne par kil navyse. Myslim, ze chyba bude v zlozeni stravy, kedy sacharidy a tuky prekracuju odporucane mnozstvo na ukor bielkovin. Ja mam tiez problem s pletou, mam ale suchu kozu a ekzem, ktoremu sa momentalne vynikajuco dari. Spustace su u mna dva - strava a stres. Uz niekolko rokov drzim dietu bez lepku, kravskeho mlieka, soje a s nizkym obsahom histaminu (mala som skutocne zdravotne problemy a zmena stravovanis tomu vyrazne pomohla). Vzhladom na uz aj tak vyrazne obmedzenia si neviem predstavit, ze by som prestala jest maso. Stres sa tiez snazim eliminivat, snad sa to coskoro zlepsi. A uz od viacerych som dostala radu, ze najvhodnejsia terapia bude tehotenstvo, lebo vdaka hormonalnym zmenam sa zmeni aj plet (a dufam, ze nie k horsiemu).

system_error
815 příspěvků 04.03.15 17:51

@Zina já netvrdím, že takoví, co to nepotřebují hlásat do světa nejsou, já měla na mysli jen ty pozéry, co musí všem okolo ukázat, že oni prostě nejedí maso kvůli vyššímu dobru.
Vcelku nemám nic proti oběma skupinám, jen o „těch druhých“ si myslím svoje. Ale proč ne, každý má nárok na nějakou tu pózu :-)

Jinak krásná ukázka je tady:
http://nesehnuti.cz/…me-v-rodine/

• strana 10 - Žanika a spol. je taková ukázková… no, řekněme pozérka, no.

Jiná Realita
13791 příspěvků 04.03.15 17:58

Hele, když vegani nepijí mléko, aby se neubližovalo kravičkám a kozičkám, jaké mají pro tato nebohá zvířata vlastně řešení?

podojit a mléko lít zbytečně do kanálu?
nedojit a nechat umřít na zánět vemene?
tyto druhy zvířat vyhubit? eeee…vlastně nechat přirozeně vymřít stářím?

Go-lightly
3428 příspěvků 04.03.15 18:18

Já mám kamarádku veganku, v posledním roce raw. Je o rok mladší, ale vypadá daleko starší, má už vrásky a takovou zvadlou kůži a svaly na vnitřní straně paží, jako stará ženská. Přitom cvičí, dělá jógu a tak. Ale lednici má plnou syrové zeleniny, jedí nějaké to naklíčené obilí… prostě mi to připadá, že jí ubývá svalová hmota nebo co, že nemá dost bílkovin. Ale říct se jí nic nedá, oni žijí Světlo a Pravdu, my jsme ubozí hmotaři.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit