Vějíř a móda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rosalyn
925 příspěvků 26.08.12 19:53
Vějíř a móda

Co si myslíte o nošení vějíře v horkých dnech? I když těch horkých dnů není tolik, docela by se mi taková pomůcka líbila.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Gorilka
658 příspěvků 26.08.12 20:13

Nošení vějíře v horkých dnech moc nepomáhá, musí se sním ještě mávat ;-).

No dobře tři jsem v pátek v Praze viděla, z toho jeden u sebe a další u japonského turisty.

Opravdu nechápu proč jich nevídám více.

KKristýna
451 příspěvků 26.08.12 20:18

Mám jich asi deset a běžně je nosím. Vzhledem k horku v naší škole to ani jinak nejde. Příští rok si tam asi zřídím půjčovnu.

Rosalyn
925 příspěvků 26.08.12 20:22

@Gorilka A kde jste ho koupila? V kamenném obchodě nebo v e-shopu?

smrtonoška  26.08.12 20:23

Proč ne, je to praktické, a když je k tomu ještě i hezký nebo ladí s oblečením, tak body navíc. Taky bych si měla nějaký pořídit. Líbí se mi třeba tyhle, myslíte, že je to kýč?

Ayleah
69 příspěvků 26.08.12 20:35

Ja vejár nenosím a ani sa mi nepáči keď ho má niekto iný, väčšinou vyzerá gýčovo.
Mne zas nie je tak horúco aby som ho potrebovala, ale keď to niekomu pomáha, tak nech ho kľudne nosí.

bestia
2296 příspěvků 26.08.12 20:49

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:06

darkwulf
29 příspěvků 26.08.12 20:51

Vejár so sebou nosím a používam posledné 4 roky.
Teplo v meste v našich podmienkach (nad 30°C) zvládam ťažko (problémy s dýchaním, tlakom etc), a toto je pre mňa jediný spôsob, ako prežiť.

Podivné pohľady si po rokoch už nevšímam, obvykle otvorene „čumia“ najmä malé deti :)

Zohnať v našich zemepisných šírkach čokoľvek použiteľné, negýčové a čo aspoň trochu vydrží pravidelné používanie je nad ľudské sily.

klubo  26.08.12 21:03

To Smrtonoška: Bych řekla, že je! Ne vážně, moc se mi nelíbí, ale jestli jste rustikální romantička, tak prosim.

monicka
565 příspěvků 26.08.12 21:14

@smrtonoška Mně se moc líbí. Jako malá jsem měla podobný :). Vějíř v těchhle vedrech nosím, mám takový obyčejný dřevěný.

Gorilka
658 příspěvků 26.08.12 21:23

Pár jsem si jich koupila v obchůdku Tomia Okamury (made in China).

smrtonoška  26.08.12 21:24

@klubo No mně právě připadá taky trochu kýčovitě, asi bych ho nenosila, i když se mi líbí. Spíš bych si vybrala něco jednoduššího, přece jen tohle by k mému stylu oblečení nešlo.

firefly
527 příspěvků 26.08.12 21:54

Někdy vějíř nosím (vždycky v horku chci, často ale zapomenu). Je to superpraktické. Lidi občas divně koukají, což mě je jedno, ale když jsem se ovívala po cestě MHD s kamarádkou, byla z toho nesvá.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 26.08.12 22:27

Já jsem si koupila asi za 15 Kč v obchodě u vietnamců a několikrát mi v přeplněné MHD zachránil život. Lidi čumí, ale spíš tak, jak říkala @bestia - že by se jim taky hodil. Nedávno jsem se takhle ovívala v autobuse a seděla jsem vedle takové starší paní. Cítila jsem, že se na mě pořád dívá, ale říkala jsem si, no co, tak mám vějíř, zblázni se, babo. Když jsem vystupovala, tak mě ta paní chytla za loket a povídá: „Slečno, kolik budu platit?“ Já na ni koukám, co tím myslí, a ona: „No za to, že jste mě celou cestu tak krásně ovívala, to bylo moc příjemné!“ :) Tak to bylo moc milé. :) Chtěla bych si pořídit nějaký hezký krajkový, třeba tenhle , ať je stylovosti učiněno zadost :)

smrtonoška  26.08.12 22:39

Já jsem vlastně taky nedávno závistivě „čuměla“ (nebo pokukovala) na jednu slečnu s vějířem sedící poblíž v MHD, kde bylo tak 40 °C a plno těl, takže se omlouvám, pokud to byl někdo z vás a nějak divně si to vyložil :D

Bugatti
4052 příspěvků 26.08.12 22:48

V létě nosím a běžně používám, zejména v MHD. Vtipné bylo, že když jsem ho vytáhla v tramvaji a začla se ovívat, naproti sedící starší pán na mne chvíli s údivem zíral a pak vytáhl z tašky noviny a začal se taky ovívat.

Sibyla
2639 příspěvků 26.08.12 23:48

Nosívám - bílý hedvábný, původně určený k omalování, ale takto se hodí ke všemu. A je to opravdu velká úleva, jaký chladný vánek dokáže v těch vedrech vykouzlit! Nechápu, že ho neužívá víc lidí, noviny nejsou zdaleka tak výkonné.

Šošana  26.08.12 23:52

Mě dnes dcera ovívala vějířem na baterky:-)

Curlygirl
1901 příspěvků 27.08.12 09:58

Každé léto v mhd vějíře závidím ostatním a plánuji si ho pořídit, nemám ale tušení kde. Kde jste je kupovaly?

Příspěvek upraven 27.08.12 v 12:57

KKristýna
451 příspěvků 27.08.12 10:07

@Curlygirl Tak různě, kupuju je na dovolených, na poutích nebo mi je vozí rodiče jako suvenýry, obvykle se dají sehnat někde v suvenýrech, třeba naše město má momentálně na informacích jednoduchej červenej, jenom na kostře je z boku vyraženej název a znak. Jinak ty nejlevnější se dají sehnat na internetu za 9korun - japonsky skládací nebo za 19korun ty klasicky. Ten skládací mi vydržel asi dva měsíce, ale ten obyčejnej asi dva roky, než ho mama nějakým nepochopitelným způsobem zlomila. Výhoda je, že jsou jednobarevny a dají se dobře kombinovat, ale zase se nevyplatí kupovat jeden vějíř a chce se to domluvit s více lidma na objednávce.

Curlygirl
1901 příspěvků 27.08.12 10:12

@KKristýna díky, musím se tedy po nějakém podívat, abych byla na příští léto už vybavená.. :-)

seznam.mih  27.08.12 10:46

Lidi koukají, pokud se objeví v blízkosti někdo, co má něco neobvyklého, neviděného. Já takhle nedávno zírala na jednu paní - tuším vietnamka, nebo turistka z Ásie - která byla oblečená fakt pěkně stylově trochu staropanensky. Nevím jak bych to řekla, prostě jako moderní panenka a k tomu měla sebou slunečník. Mám na mysli takovej ten krajkovej do ruky. Né ty velikánský někam na zahradu :D prostě jsem na ní zírala a záviděla jsem ji, neboť venku bylo šílený vedro a nemohla jsem nikam zalézt. Všechny pohledy nejsou negativní, jen prostě koukají na něco nového, neokoukaného a tím, jak je to neokoukaný, tak to chtějí okoukat :D Já už takhle uvažovala nad slunečníkem, ale nemám tu odvahu a jít s tím do továrny, asi by mě ty ženský probodali pohledem a pomlouvali o sto šest - tu radost jim neudělám :D
Takovej vějíř je více akceptovatelnej a lidi spíš jen závidí, než že by si mysleli něco špatného. A mě by stačil taky vějíř od vietnamců za 15kč, spíš aby to mělo nějaký pouzdro, abych to měla do čeho dát, aby se mi to v tašce nezničilo.

MartinaMarie
123 příspěvků 27.08.12 10:51

Možná už to někdo zmínil, ve Španělsku jich mají spousty, různé barvy, vzory, včetně velmi jednoduchých - moderních. Určitě se dají sehnat na netu.

Blair
359 příspěvků 27.08.12 12:05

Taky se v létě ovívám. Mám pár vějířů z Madal Bal, pár od vietnamců. No, občas lidi koukají, to je pravda, ale nějak mi to nevadí, nehodlám padnout vedrem. Ale občas se mi zdá, že je snad „společensky přijatelnější“ ovívat se novinama než vějířem… :)

darkwulf
29 příspěvků 27.08.12 12:12

@seznam.mih
Tých od vietnamcov by som sa trošku bála, čo sa týka životnosti.
Ak budete vejár používať a ovievať sa normálne (tzn. nie ležérne 2-3 mávnutia občas), obvykle vydrží veľmi krátko (ten nit, ktorý ho drží pokope sa vyvyklá apod.)

Inak ich obvykle mám zo zahraničia, z festivalov (jednofarebné, bez nápisov), u nás (CZ) som skúšala zohnať niečo použiteľné v obchodoch viac než mesiac než sa podarilo.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit