Vějíř - tipy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

analfabet
49 příspěvků 25.05.12 16:38
Vějíř - tipy?

Tak ať se taky jednou zeptám na něco pořádného… Moc bych si chtěla pořídit vějíř. Máte nějaké tipy? Já mám zatím v podstatě jediný požadavek - aby něco vydržel. Jinak nemám představu, jaká je nabídka. Nějaké jsem v obchodech zahlédla, ale připadaly mi právě moc fórové. Taky vůbec nevím, jak velkou částku mám být ochotná za vějíř dát. Nechci žádný levný šunt, ale taky nekradu… Předem díky za jakékoli vyjádření.

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

monicka
565 příspěvků 25.05.12 17:25

Já jsem vějíře nikde normálně v obchodě neviděla, ale ten svůj mám z jednoho obchůdku pro turisty kousek od Malostranského náměstí. Je jednoduchý, dřevený, ničím nenamalovaný a stál asi 120 Kč. Po dvou letech pořád vypadá hezky.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.05.12 17:27

Vějíře. to je moje. Zkuste Japu www.japa-shop.cz
Na netu toho moc nemají, ale pokud jste z Prahy, tak myslím, že stojí za nahlédnutí

lucisko
86 příspěvků 25.05.12 17:27

ja by som na vejar sla do nejakeho etnoshopu,resp. do takych tych obchodikov,kde predavaju vodne dymky,satky,drevene doplnky a pod.ja mam svoj vejar od podobneho predajcu na festivale Pohoda a to uz viac ako 5 rokov a stale drzi,ale zas je pravda ze ho nepouzivam dennodenne,ze

katango
1356 příspěvků 25.05.12 18:12

Mám pergamenový vějíř s dřevěnou kostrou z orientálního eshopu. Na jedný straně nějaký čínský znaky, na druhý obrázek. Orientální. Nosím ho v létě v kabelce a ovívám se jím v MHD. Doporučuji.

teresaK
55 příspěvků 25.05.12 19:26

Vím, že jste říkala, že nechcete šunt. Přesto vám doporučuji poohlédnout se ve vietnamských obchůdcích. Vějíře tam stojí sice pár korun, ale když vyberete větší tak vydrží opravdu dlouho. Pár jich vlastním a poměr cena/ výkon je super :)

veronika.u
10 příspěvků 25.05.12 19:33

Já jsem ten svůj taky koupila v obchůdku u Malostranského náměstí, zřejmě tom samém jako monicka. Je tmavě zelený a drží pořád dobře, pár let ho už mám.

Blair
359 příspěvků 25.05.12 19:49

Já mám vějíře z Madal Bal. Zatím drží už 2 roky.

Siena
74 příspěvků 25.05.12 20:05

A ten vějíř fakt používáte?

Blair
359 příspěvků 25.05.12 21:01

@Siena
To bylo na mě? Ano, používám je, samozřejmě hlavně na jaře a v létě.

Ani  25.05.12 21:11

Chcete spíš papírový, nebo spíš textilní? A spíš asijský styl, nebo viktoriánský?
Hraju hru go a papírový (+ bambus) s kaligrafií (podpisy japonských profíků) máme skoro všichni :) Mám i pár čistých bílých v zásobě, které by šly libovolně dodělat.
Musím říct, že v létě jsou fakt super.
Jinak na jakýkoli typ nejspíš bude použitelný e-bay.

Siena
74 příspěvků 25.05.12 21:13

Já jsem to myslela tak nějak všeobecně na všechny tady, co se hlásí k tomu, že mají vějíř. Asi budu vypadat hloupě, ale to třeba takhle sedíte u kávy na zahrádce restaurace a ovíváte se vějířem - nebo kde ho používáte? Mně se to třeba líbí, ale nějak se sebe nedokážu takhle představit.

Blair
359 příspěvků 25.05.12 21:16

@Siena
Ano, proč ne, používám všude kde je potřeba a je horko, dusno. Takže třeba ve vlaku, autobuse, občas i v obchodech atd.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.05.12 21:18

Wow Ani, to mě zajímá, kde se sežene pěkný japonský vějíř?

katango
1356 příspěvků 25.05.12 21:20

Jo, používám v MHD, v dusných prostorách, pokud tam na něco musím čekat…

Dahllie
2222 příspěvků 25.05.12 21:51

Mám dřevěný z ulice z Barcelony, starý papírový po babičce a teď nově fórový látkový z Avonu. Je to sice v českých ulicích nezvyklé, ale v dusnu ideální pomůcka.

Ani  25.05.12 21:55

Barbucha: No většinou když někdo z go komunity jede do Japonska na nějakou mezinárodní akci, tak přiveze hromadu. Já takhle přivezla dost vějířů ze studentského MS. Pak mám ještě nějaký dárkový z Číny, co jsme tam taky nějak dostali…
Abych tě ale nedomotivovala - přítel jednu dobu dělal kaligrafii a zvažovali jsme objednávku čistých bílých vějířů jako polotovarů a nějaké obchody jsme na to našli. A kamarádka, která kreslí mangu, taky vějíře objednává a používá. Takže když budeš hledat, určitě najdeš. Aktuálně mám navíc jen čistý bílý.

Siena: Já si občas ten japonský vezmu i k normálnímu civilnímu oblečení, ale zvolím něco minimalistického a přidám třeba kytičku kanzashi jako doplňek. Proč ne.

Canavi
226 příspěvků 25.05.12 22:03

Na koncerty do Lucerny bez vějíře nejdu.

analfabet
49 příspěvků 25.05.12 23:10

Super, děkuji za tipy, začnu to obcházet. Začal mě lákat takový ten „starožitný“ styl. Ani, děkuji za pojem „viktoriánský vějíř“. Google mi na „victorian fan“ našel zajímavé věci. Ale brala bych i nějaký úplně jednoduchý. Prostě uvidíme. Hlavně se těším, jak mi poslouží. Já se v létě ovívám skoro pořád - dosud nějakými cáry papíru. Je to snad můj nejcharakteris­tičtější pohyb, tak ať konečně vypadá trochu stylově :-)

analfabet
49 příspěvků 25.05.12 23:13

Jo, a vy, co jste doporučovaly ten krámek u Malostranského náměstí, nepamatujete si přesněji, kde byl? Procházím tam skoro každý den, tak bych to zkusila, ale těch obchodů pro turisty jsou tam mraky a trochu se jich bojím :-) Díky.

Sibyla
2639 příspěvků 25.05.12 23:23

No, jestli starožitný styl, tak v bazaru. Jestli jste z Prahy, tak v Michalské, až na konci, tam co ústí do několika pasáží, naproti Sanu BAbu je dost zajímavý bazar Art Deco - tam určitě budou mít. Mají tam prvorepublikové kloboučky, rukávníky, šaty, bižuterii… Kdysi jsem měla růžový pštrosí, ale nikam jsem si ho nevzala, visel mi na zdi.
Nebo tady:
 http://aukro.cz/…g.php/search?…

Světýlko.t
78 příspěvků 26.05.12 13:40

No já jsem kdysi viděla pěkné vějíře tady http://www.lafemmemimi.com/, ale v tomhle obchodě už jsem pěkně dlouho nebyla, tak nevím jestli je to ještě aktuální. Ale měly velmi hezké v japonském stylu a vypadaly i kvlitně. Nebyl to žádný plast…

m.amar
124 příspěvků 27.05.12 12:21

@Sibyla
Díky za tip na bazar Art Deco, tam určitě zajdu :-)

Atlacoya
2218 příspěvků 27.05.12 13:26

Ano, vějíř používám a lidi se na mě dívají divně. Tak si jejich pohledy vykládám tak, že mi jenom závidí, protože se potí a je jim vedro. (Já se sice potím taky, ale snažím se tvářit, že ne.) Mám ho z orientu, takový dřevěnný, v horní polovině je protažená nějaká umělá látka, či co. Začíná se pomalu odlepovat, ale po 3 sezónách na to má nárok. Asi začnu shánět další.
V divadle jsem ho ještě neměla (protože tam je klimatizace), ale když bude vkusný tak proč ne?

Atlacoya
2218 příspěvků 27.05.12 13:29

@Sibyla Sibylo, proč mi to děláte? Já se snad kvůli tomu baroknímu na aukru zaregistruji. Nevím, kam bych ho nosila, ale dnes mám chuť koupit něco pompézního. A tenhle bych si vzala i do toho divadla.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurková poprvé na pražském Fashion Weeku

Nejznámější česká supermodelka Karolína Kurková vůbec poprvé... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Roláky: 8 inspirací a jedno peklo

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Že rolák není nudný jsem ukázala v předchozím článku. Samotný rolák... Celý článek

Reklama