Věk a podpatky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pomněnka lesní
42 příspěvků 19.08.12 13:14
Věk a podpatky

K založení tohoto tématu mě dohnala včerejší diskuse s bratránkem.
Ráda nosím podpatky, předesílám, že ne žádné závratné jehly, ale širší podpatky nebo klínek o výšce kolem těch 4 cm.
Bylo mi ale od zmíněného bratránka řečeno, že na můj věk (16 let) jsem ještě mladá na to, abych nosila podpatky. Zajímal by mě váš názor na to, od kolika let je vhodné nosit podpatky, případně kdy jste s jejich nošení začaly vy. Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Chany
871 příspěvků 19.08.12 13:23

V 16 letech mi přijde taková výška podpatku normální. Většina dívek má v tomto věku už za sebou taneční, a tam se přece běžně v podpatcích chodí. Navíc lékaři tvrdí, že podpatek ze zdravotního hlediska je 3-4 cm optimální. Bratránci tomu prostě nerozuměj´… :-D

seznam.mih  19.08.12 13:27

Kolik je bratránkovi? :) v 16cti už se na podpatkách dá normálně chodit. V šestnácti už je ta holčina velká a né dítě, jako ve 13cti letech :)

cashmere
57 příspěvků 19.08.12 13:28

Tak akurát. Je jedno, aký veľký podpätok (a nerátame zdravotné problémy), keď v tom vieš chodiť, nie je o čom. Aj 25 cm vysoký. :)

Pomněnka lesní
42 příspěvků 19.08.12 13:32

@seznam.mih bratránovi je stejně jako mně, 16 :) ale docela mě zaskočilo, že může mít takový názor :) možná je to kvůli tomu, že většina holek které zná a nosí podpatky, nosí tu,,sportovní eleganci" :)

Ems
1482 příspěvků 19.08.12 15:29

A bratránek má slečnu, která chodí v džínech, džínových minisukýnkách a tričkem s potiskama dokonbinováno teniskama a klasickou converse, nebo adidas taškou? :D

Ono na tom, že kluci dospívají později asi něco bude… pokud v tom nechodíš jak kachna tak nos i větší, nenechala bych se rozhodit puberťákem, který asi nikdy neviděl elegantně oblečenou vrstevnici…:D

smrtonoška  19.08.12 15:41

No řekla bych, že bratránek papouškuje názory, které slyšel od někoho jiného, třeba nějaké konzervativní staropanenské příbuzné… Nenech se rozhodit, něco jiného by bylo, kdybys chodila na 10 cm jehlách, ale tohle je směšné.

@Ems píše:
A bratránek má slečnu, která chodí v džínech, džínových minisukýnkách a tričkem s potiskama dokonbinováno teniskama a klasickou converse, nebo adidas taškou? :D

Co dodat. Výstižné.

Pomněnka lesní
42 příspěvků 19.08.12 15:58

@Ems ano, přesně jste to vystihla :)

klubo  19.08.12 16:07

Třeba se bratránkovi líbíte, ale protože je to bratránek… tak aspoň nechce abyste ho dráždila podpatky. :-)

Pomněnka lesní
42 příspěvků 19.08.12 16:40
@klubo píše:
Třeba se bratránkovi líbíte, ale protože je to bratránek… tak aspoň nechce abyste ho dráždila podpatky. :-)

To snad ne :) Ale rozesmála jste mě :)

any2
246 příspěvků 19.08.12 16:54

Hrdě bych je nosila dál, je to zdravější než placaté baleríny. Klidně bych si pořídila i vyšší, co je bratranci do toho, zrovna on tomu tak rozumí ;).

Šošana  19.08.12 17:53

A v kolika letech byste jako matky odsouhlasily nošení podpatků u dcery? Nebo v kolika letech vám jako dcerám dovolily maminky v nich chodit a odkdy jste po tom strašně toužily? A jaké jste s tím měly zkušenosti?

seznam.mih  19.08.12 17:56

Tak mamka nijak neměla problém s tím, že bychom nosily podpatky. Ale myslím, že adekvátní věk pro nošení podpatků je tak 15 let s mírnýma podpatkama, ale tuto je podle mě strašně individuální.

Ems
1482 příspěvků 19.08.12 18:18

@Šošana Ve třinácti mi začaly simulace diplomatický jednání - nutné podpatky, a také první ples… záleží ale mě v tramvaji v mých třinácti zastavovali vysokoškoláci a zvali na rande :D
Asi je to individuální, zobecněně - když už v tom holka nevypadá jako vhodná oběť pro pedofila…

Pomněnka lesní
42 příspěvků 19.08.12 18:21

@Šošana Já začínala v 15, kupodivu mamce to nevadilo a ještě mi dávala rady jak rozchodit boty a trénovaly jsme chůzi, abych nevypadala jako tele na chůdách :)

Šošana  19.08.12 18:23

@Pomněnka lesní Jak vás maminka instruovala?

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.08.12 18:26

@Šošana
Nejdřív chci tu dceru:-) Ale asi bych v tomto byla benevolentní, nejsem příliš přísná… nechala bych to na ní. Kdyby chtěla nosit podpatky a malovat se příliš brzy, asi bych jí vysvětlila, že se to nehodí. Ale mohly bychom se s tím vyblbnout aspoň doma. :-)
Ale jak znám ironii života, tak pokud se mi tu vytouženou holčičku ještě podaří mít, nebude se o oblékání vůbec zajímat:-)

Šošana  19.08.12 18:27

@MP Barbucha Třeba bude jeden syn dobrý návrhář:-)

any2
246 příspěvků 19.08.12 18:28

@Šošana Dovolila bych to kolem 15, menší podpadky do 5cm, až se na nich imaginární dcera naučí, ať si koupí i vyšší, pokud v nich vydrží.
Maminka by byla nejradši, kdybych je nenosila vůbec, je přesvědčená, že jsem na ně se 173cm moc vysoká a že se v nich přerazím, první mi koupila v 17, když jsem šla na ples, samozřejmě nízké. Toužila jsem po nich od asi třinácti.

Blair
359 příspěvků 19.08.12 18:31

Úplně první boty na podpatku jsem měla už v první třídě, ale měl asi jen 2 nebo 3 cm, na občasné nošení. Pravidelně jsem vysoké podpatky nosila asi tak od 13-14 let (ale zase to nebyly nějaké extrémní jehly). Mamce to nevadilo, nosí podpatky taky.

GreatSusan  19.08.12 18:31

@Šošana
ja jsem byla odjakziva hodne vysoka, takze me treba v sestnacti ani nenapadlo, ze bych mohla nosit podpatky. No a mama je jen o neco mensi a podpatky taky nikdy moc nenosila (a na atraktivite, obdivu a dvoreni muzskeho publika ji to nikdy neubiralo) - takze podpatky dodnes nepovazuju za zas tak moc nutne. Dokonce me i napadlo, ze kdybych tenkrat cetla neco jako Modni peklo, kde se podpatky dost propaguji, tak by mi to nejspis byvalo zadelalo na nejake komplexy, ktere jsem takhle bez povsimnuti minula…

Pomněnka lesní
42 příspěvků 19.08.12 18:42

@Šošana Učila mě ten,,seběvědomý krok", když jsem na nich poprvé stála, tak jsem každý krůček absolvovala se strachem, že se skácím :)
Mám taky širokou nohu, takže mě donutila vzít si do bot tlusté ponožky (samozřejmě když jsem je,,rozcházela" po bytě), boty se pak roztáhly a já neměla puchýře :)
Vzpomínám si, když mě bylo kolem těch 10 let, tak mamka nosila jen boty na podpatcích, já na ní vždycky zdola koukala a těšila se na to, až budu,,velká" :)Její sbírka lodiček byla naprosto úžasná, bohužel se jich postupně zbavuje a už je tolik nenosí… škoda

FrancesAnn
81 příspěvků 19.08.12 19:33

@Šošana . Dceři jsem kupovala boty s podpatkem poprvé loni, to jí bylo třináct. Jsou to letní sandály, podpatky asi 4cm, což není žádná výška a začala na nich chodit bez problémů, takže pak jsme s takovým malým podpatkem koupily i podzimní. Myslím, že to chce přidávat postupně, aby si zvykla a naučí se na nich chodit. Jinak já jí to naučit nemohla, žádná instruktáž se nekonala, sama mám nejvyšší lodičky tak 8cm, na vyšších bych se asi přerazila.

kacenka.smile
427 příspěvků 19.08.12 19:41

Mně mamka první botky na podpatku nebo klínku koupila někdy po základce, takže asi v 15ti. Jedny střevíčky na asi 5 cm podpatku, jedny na menší platformě. To mi přijde tak akorát věk, ale nejvíc záleží na celkové vyspělosti oblékání. Někomu můžou sednout ve 13, někomu třeba až mnohem později.

VeraMos
11 příspěvků 19.08.12 20:14

Já sem měla první boty na podpatku asi ve třnácti. Ale to byly jedny slavnostní lodičky na koncerty(byle jsem učinkující). Další jsem si už musela koupit sama do tanečních a od té doby je nosím i na denní nošení. A v 16 letech mi podpatky vubec divné nepřijdou, takže na bratránka kašli a bud jiná v té záplavě skejtových tenisek =)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit